Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premier League & SkyBet Championship 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mrzi me proveravati ali kod nas su se talijani prvo prenosili, a meni se čini da je to bilo na pinku, a krajem 90-ih je rts2 počeo i engleze da prenosi......
    A pre toga samo finala evropskih takmičenja, tako da sam onu zlatnu Dalgliševu generaciju samo kroz preglede i novina mogao pratiti
    Tako se namestilo da kad smo kao klinci počeli malo više da se zanimamo za fudbal stariji su često spominjali Kigena i Tošaka i tako sam saznao za tamo neki Liverpul.
    A da bi mi oni postali omiljeni strani klub, veliku ulogu je imala grupa Pink Flojd (Pink Floyd) i pesma Ferles (Fearless), koja je posvećena Liverpulu i njegovim navijačima
    Nadam se da će ove sezone napokon opet ostati neustrašivi do kraja......
    ¡Si Señor!

    Comment


    • Originally posted by Powerslave View Post
      Moram nesto da pitam ove starije ljubitelje fudbala. Interesuje me na kojim kanalima su tada(napr period 1985-98) isli prenosi Engleza, Italijana i Spanaca i koliko redovni su bili tj. je li islo redovno svako kolo ili jedna utakmica nedeljno ili mozda samo za praznike. Koliko su domace novine pisale o fudbalu ili se pisalo samo kad ide napr Svjetsko?

      Moram vas odje da pitam, jer mi nema niko stariji kuci
      Englezi su isli na RTS-u. Spanci isto. I nista preterano jedna utakmica nedeljno.
      Za Italijane ne znam jer sam ih gledao na lokalnom kanalu koji je u ono vreme haosa i mufteraja bukvalno prenosio sve. Multi prenos bio, mogao si sve da vidis. Padne gol na nekom mecu oni se prebace i prikazu ga. Pocnu da prate odredjenu utakmicu, vide da je smor i prebace se na drugu koja je zanimljivija..... E preko njih sam u periodu 90ih pratio Italijane Spance i LS.
      LS je tek ludilo bilo... Selimo se iz Torina u Mancester, pa preko Barselone i Madrida do Minhena pa nazad u Italiju Rim i Milano.... Bukvalno ludilo.
      E onda tamo negde pocetkom sadasnjeg veka ih provalili nema vise..... Ali bilo je to nekoliko vrhunskih sezona.

      Oni na primer nisu prenosili Engleze toliko cesto kao Italijane i Spance ali derbije svakako jesu. Zato znam da je RTS prenosio pocetkom devedesetih, toga se dobro secam.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Zabare su jedno vreme prenosili na Pinku ili Palmi koliko se secam. Engleze je prenosila BK Televizija i tako je Aca dobio nadimak Englez. Ta kradja TV prava je bila toliko bezobrazna da se cak ni znak televizije sa koje se uzima prenos nije pokrivao pa si Nemce u Evropi gledao sa znakom RTL-a na nekoj nasoj televiziciji.

        U svakom slucaju hvala im sto su jednog dana odlucili da ukradu utakmicu Kaiserslautern - Sheffield Wednesday i omoguce mi da nadjem dobar klub sebe

        Comment


        • Godisnji platni fond u EPL i Championshipu, brojke su u milionima funti.
          Izvor: https://twitter.com/KieranMaguire

          Comment


          • Hated, adored never ignored

            MUFC

            Comment


            • Originally posted by Miki28 View Post
              Jbg, razumem ga. Nije igrao dovoljno i to je to. Da li je mozda mogao malo vise sanse da dobija? Pa pitanje je. Konkurancija je paklena. Sto je jos gore po njega i Sane i Sterling pa i Marez nisu matori igraci i dugo ce jos nositi boje ovog kluba, tako da bi i u buducnosti igrao verovatno znatno manje nego sto zasluzuje.
              Pitanje je i koliko ce u Realu dobiti prilike, ali verujem da hoce. Tamo je vec malo drugacija prica i tamo vreme radi za njega a ne protiv njega.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Da u Realu će imati vremena da se kali ipak je Siti veći klub. A da je ovako neko Murnju uzeo igrača rekli bi Žoze prevara. Jbg neće svi kod Kancerole da igraju

                Comment


                • Nije u tome poenta. Nego u godinama i ugovorima igraca koji igraju istu ili slicnu poziciju. U Sitiju i u Realu.
                  I uopste nije igrac uzet (otet, ukraden), jedostavno je sam zeleo da ide usled nedovoljnog igranja. A svakako je bolje pustiti ga nego ga lagati i obecavati mu nesto nerealno.
                  Meni je zao sto decko odlazi, ali prosto ne vidim kako bi u nekoj doglednoj buducnosti on imao vise minuta na terenu.
                  A Diaz je svakako hteo da igra kod Gvardiole samo sto uslovi za tako nesto nisu ni malo idealni za njega.
                  Last edited by Sandugp; 07-01-19, 04:54.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Ihenaco, Denajer, Sanco, Diaz, ko je sledeći, Foden?
                    Originally posted by Dekinjo
                    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                    Originally posted by La Jugoslavia
                    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                    Comment


                    • Originally posted by bici View Post
                      Ihenaco, Denajer, Sanco, Diaz, ko je sledeći, Foden?
                      Nije to bas tako. Ihenaco se nije snasao. Vidis i sada jebe mamu kako igra. On bi verovatno dobijao i vise sansi da nije doveden Isus. Njegovim dolaskom je postao suvisan.
                      Dok je Sanco prodat sa klauzulom da mogu da ga kupe nazad kada god hoce. I u koliko neka treca strana pozeli da ga kupi Siti ima pravo prece kupovine. Nisu ni oni ludi. Sada da li ce ga kupiti ovo leto ili ce cekati jos pitanje je, ali on svakako karijeru nakon Dortmunda nastavlja u Sitiju. U koliko ga Siti bude zeleo naravno, a ne vidim sto nece (idealan igrac za Pepa). Jedini problem je ta prenatrpanost na krilnim napadackim pozicijama. Ali videcemo sta ce se desavati.

                      Dijaz je otisao bez takvih klauzula ali sa odredjenim procentima od narednih prodaja.... Koje ce u koliko se ne snadje u Madridu biti izvesne. Dok u koliko iskoristi sansu Real ga svakako nece dati nikom. On je verovatno svesno "zrtvovan" jer je mali Sanco pokidao u Dortmundu.
                      Ne treba zaboraviti da su i Sterling i Sane u stvari klinci.

                      Mozda je kupovina Mareza bila suvisan potez, ali tako je kako je.

                      Foden ne ide nigde.
                      Last edited by Sandugp; 07-01-19, 10:00.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Nije 1. april, i nije lepo saliti se ovako.

                        Comment


                        • Clyne na posudbi u Bournemouthu do kraja sezone.

                          Comment


                          • Realno, nakon vise od godinu dana odsustva sa terena pitanje je da li ce nakon eventualnog oporavka moci da igra na nivou jacem od MLS-a. Steta, on i Kieran Lee su bili kljuc u borbi za plasman u EPL.

                            Comment


                            • Bivsi napadac Wednesday-a presao u United do kraja sezone.
                              Last edited by belgrade_owl; 07-01-19, 16:52.

                              Comment


                              • Comment

                                Working...
                                X