Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premier League & SkyBet Championship 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sigpic

    Comment


    • Hah. Normalno, kao i uvijek na forumu, niko ne može da ima svoje mišljenje.
      sigpic

      Comment


      • Mozes ti da imas svoje misljenje ali da ti je Van Dajk najbolji stoper kojeg si ikad gledao, pa i Nesta, a imas 26 godina i gledao si Maldinija koji ne da je najbolji stoper ikad, nego mu niko nije ni blizu sem Barezija kojeg realno nisi gledao pa je i ok da ga ne spomenes, nosi te hajp, kao onomad kad ti je Lukaku bio bolji od Koste, a nije mu ni do koljena.

        E sad sve sto mislis da radi VVD najbolje ikad pomnozi sa pet, pa onda tako 20 godina. To je Paolo Maldini, brzina, pas, defanziva, uticaj na igru i kao lijevi bek i kao stoper, liderstvo. Nesta je bio doktor defanzive ali tehnicki ni blizu, ali ni blizu Maldiniju kao i sto se tice brzine. S tim sto ce vecina reci da je Bekenbauer bio bolji i od njega.
        sigpic

        Comment


        • Barezija stvarno nisam. Maldini je više igrao beka nego štopera. Lukaku i Kosta, kako ko voli.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Vladan View Post
            Mozes ti da imas svoje misljenje ali da ti je Van Dajk najbolji stoper kojeg si ikad gledao, pa i Nesta, a imas 26 godina i gledao si Maldinija koji ne da je najbolji stoper ikad, nego mu niko nije ni blizu sem Barezija kojeg realno nisi gledao pa je i ok da ga ne spomenes, nosi te hajp, kao onomad kad ti je Lukaku bio bolji od Koste, a nije mu ni do koljena.

            E sad sve sto mislis da radi VVD najbolje ikad pomnozi sa pet, pa onda tako 20 godina. To je Paolo Maldini, brzina, pas, defanziva, uticaj na igru i kao lijevi bek i kao stoper, liderstvo. Nesta je bio doktor defanzive ali tehnicki ni blizu, ali ni blizu Maldiniju kao i sto se tice brzine. S tim sto ce vecina reci da je Bekenbauer bio bolji i od njega.


            Ima to sve i van Dajk. Svaku loptu izbaci iz 16, ne možeš da ga pretrčiš jer je prije svega ogroman, kao planina, i teško ga je zaobići, a bgm je i vrlo brz, dokazao je brzinu nekoliko puta. Pas, duga lopta, stabilnost, liderstvo, skok igra. Ima sve ono što može da ga čini najboljim štoperom.

            A o Bareziju i Bekenbaueru me ne interesuju priče. Nikad ih nisam gledao, niti ću, a o njima i ne pričam.
            sigpic

            Comment


            • Barezi je bio tehnicki najjaci i neko takvih fizikalija da igra tako, on je Dzon Stokton fudbala, apsolutni fenomen, npr. Pike je nekoliko godina bio neprevazidjen, sve je covjek imao, ruzna dominacija, Boateng zastrasujuca snaga i brzinu uz tehnikalije za stopera. Rio najbolji stoper koji je ikad igrao u PL sto se mene tice, fenomenalan spoj defanzive i tehnickih sposobnosti, Vidic tehnicki dosta limitiran ali zastrasujuce defanzive i sposobnosti da brani gol. Sol Kembel prekucao u zlatnim Arsenalovim godinama, Kolo Ture igrao na jednom nestvarnom nivou, Teri je sto se iskljucivo defanzive tice broj jedan u PL, sta reci o Desaiju npr. taj je bio brz kao metak, jak kao stijena, isto defanziva cista na maksimumu. Tiram gospodar fudbala, tehnicki nestvarno dobar, defanzivno isto, Kanavara nisam volio zastrasujuci defanzivac, Ramosa tek ne volim ali on je tehnicki broj jedan skoro ce decenija, pritom je rodjeni pobjednik i niko ne utice od stopera na ekipu koliko on. Pa onda Stam nenormalne brzine i kontrole lopte za stopera, suludoi ista pricati o fizikalijama i defanzivi. Tijago Silva umjetnik medju stoperima, King koji nije smio da trenira, pa na kojem je nivou igrao, Toni Adams gospodar isto medju stoperima, Kompani iz najboljih dana je npr. mnogo ruznije dominirao od Van Dajka. O Jeru bolje i da ne pocinjem ili Blanu npr, nema Van Dajk tu sta da trazi. Blan covjek sa 40 godina apsolutni krem medju stoperima i dalje bio. Nepunih godinu dana igra na visokom nivou i odma nosi hajp. Suludo.
              sigpic

              Comment


              • Sve su to igrači koji imaju bolju karijeru od van Dajka, već sam rekao da ima igrača na toj poziciji koji imaju bolju karijeru. Za mene je ovo što trenutno radi van Dajk vrhunac. Milina je gledati čoeka kako dominira na svakoj utakmici i odradi svaku bez greške. Ja se ne bih libio ovog van Dajka da izaberem pored svih tih legendi.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Reise View Post
                  Sve su to igrači koji imaju bolju karijeru od van Dajka, već sam rekao da ima igrača na toj poziciji koji imaju bolju karijeru. Za mene je ovo što trenutno radi van Dajk vrhunac. Milina je gledati čoeka kako dominira na svakoj utakmici i odradi svaku bez greške. Ja se ne bih libio ovog van Dajka da izaberem pored svih tih legendi.
                  Jel si ledao moza onu protiv Napolia na Enfildu i onj zakasneli start? Ili mozda protiv zvezde u Beogradu i statiku kod prvog odnosno umetnost skretnicarenja kod drugog gola domacih? Nije bas da je "svaka" bez greske, malo si se zaneo.

                  Razumem te mlad s nisi stigao da gledas velike fudbalere kao sto sy gore pomenuti Italijani ili Tony Adams, Des Walker ili neustrasivi Terry Butcher itd itd. Mada imas dovoljno godina da vidis Ramosa

                  Nema sumnje da je trenutno u odlicnoj formi, kao i cela ekipa.
                  Last edited by belgrade_owl; 22-12-18, 07:26.

                  Comment


                  • Originally posted by Reise View Post
                    Hah. Normalno, kao i uvijek na forumu, niko ne može da ima svoje mišljenje.
                    Mozes naravno. I odlicno je sto ga imas. Njgluplja stvar je da se robovanje tudjem misljenju. Posto sam video koje si godiste delimicno mogu i da se slozim sa tvojom konstatacijom. Jer Van Dajk je opasna zivuljka (trenutno i opasno nahajpovana zivuljka, ali sa razlogom). No bilo je i u vreme koje si mogao da ispratis (da li jesi ili nisi ne znam) po meni boljih od njega.

                    Maldini jeste igrao beka, ali ti to nisi gledao sigurno. Kasnije je zbog iskustva, a i fizikalija koje godinama normalno opadaju a za bekovsku poziciju su neophodne (stamina, brzina...) presao na centralnog beka - stopera.
                    Ja sam na primer gledao jednog Desaija dok je bio veznjak, a njega vecina pamti i mnogi ga i svrstavaju u najbolje centralne defanzivce svoje generacije. Mihajlovic Sinisa je takodje poceo kao vezni - on doduse nije ni bio neki vrstan defanzivac. Ijero isto (slicna prica kao sa Sinisom). Bilo je tu odlicnih odbrambenosa koje si mogao gledati: Montero, Ferara, Maldini, Stam, Nesta, pa cak i Bergomija, Kanavaro, Tiram (i on je igrao beka pa stopera), Kostakurta, Kembel .... koji da mogu u istu recenicu sa VVD i u svojim najboljim danima su bili bolji od njega..... i naravno da sam jos mnoge zaboravio. A u skorije vreme Kijelini (takodje poceo kao bek) i ono govno od Ramosa ... njih si sigurno gledao. Oni su (ponavljam) po meni bolji od VVD (pod ovim ne mislim na trenutnu formu, vec na partije koje su u svom prajmu sto vole da kazu pruzali).
                    Last edited by Sandugp; 22-12-18, 08:00.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • VVD je odličan, sigurno trenutno najbolji stoper u Engleskoj. S druge strane, s ovako "kratkom" karijerom top stopera, ne može ni u top 10 najboljih ikad. Baš treba dosta vremena da prođe na ovakvom nivou da bi se uopšte pričalo o takvim stvarima.

                      Comment


                      • Okej, ima sjajnu sezonu, igra stvarno dobro ali hajp je bas nevjerovatan.

                        Nikad boljeg stopera od Italijana nece biti iako je meni Vidic brutalan.

                        Maldini, Barezi, Kanavaro, Nesta, Kjelini. Jednostavno ljudi su u tome neprevazidjeni.

                        Previse, previse dobrih stopera da bi se tako olako diskreditovali.

                        Prvo, nek VVD potraje bar 5-6 godina na ovom nivou a onda da njegov tim pocne osvajat neke trofeje jer svaki od tih vrhunskih stopera se ne pamti samo po igrama nego i po svom uticaju u uzimanju trofeja.

                        Vidic, Rio, Stam, Teri, Adams, Kompani, eto samo iz PL a o Pujolu, Ramosu, Pikeu, Kjeliniju, Nesti, Kanavaru, Kjeliniju itd itd da ne pricam.

                        Inace, ne znam samo zasto se zapostavlja Varan iz ove nove genaracije. Decko igra fenomenalno godinama, osvaja titule a olako se prelazi preko toga


                        Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
                        Hated, adored never ignored

                        MUFC

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post
                          Mozes naravno. I odlicno je sto ga imas. Njgluplja stvar je da se robovanje tudjem misljenju. Posto sam video koje si godiste delimicno mogu i da se slozim sa tvojom konstatacijom. Jer Van Dajk je opasna zivuljka (trenutno i opasno nahajpovana zivuljka, ali sa razlogom). No bilo je i u vreme koje si mogao da ispratis (da li jesi ili nisi ne znam) po meni boljih od njega.

                          Maldini jeste igrao beka, ali ti to nisi gledao sigurno. Kasnije je zbog iskustva, a i fizikalija koje godinama normalno opadaju a za bekovsku poziciju su neophodne (stamina, brzina...) presao na centralnog beka - stopera.
                          Ja sam na primer gledao jednog Desaija dok je bio veznjak, a njega vecina pamti i mnogi ga i svrstavaju u najbolje centralne defanzivce svoje generacije. Mihajlovic Sinisa je takodje poceo kao vezni - on doduse nije ni bio neki vrstan defanzivac. Ijero isto (slicna prica kao sa Sinisom). Bilo je tu odlicnih odbrambenosa koje si mogao gledati: Montero, Ferara, Maldini, Stam, Nesta, pa cak i Bergomija, Kanavaro, Tiram (i on je igrao beka pa stopera), Kostakurta, Kembel .... koji da mogu u istu recenicu sa VVD i u svojim najboljim danima su bili bolji od njega..... i naravno da sam jos mnoge zaboravio. A u skorije vreme Kijelini (takodje poceo kao bek) i ono govno od Ramosa ... njih si sigurno gledao. Oni su (ponavljam) po meni bolji od VVD (pod ovim ne mislim na trenutnu formu, vec na partije koje su u svom prajmu sto vole da kazu pruzali).
                          E vala, ne znam u kom univerzumu bih uzeo Kjelinija pre VVD-a. Svaka cast za defanzivu, tu jeste sigurno jedan od najboljih, mada po meni i dosta ishajpovan jer je igrao u takvom sistemu i ta Juveova odbtana je bila stvarno brutalna. S druge strane, Kjelini sa loptom u nogama je bol za oči. Tehnički je VVD-a dva koplja ispred, kao i što se samog uticaja na igru tiče. Da ti je neko (kao i bas velikoj vecini foruma) pre godinu i po dana, kada je bilo omiljeno misljenje da Klop radi "samo napad" na treningu, rekao da ce Lpool primiti 7 golova za 18 kola, verovatnno bi mu rekao da je lud.
                          sloboda ili ništa

                          Comment


                          • Da ne ulazim u priču oko najboljeg štopera ikad, ali sav hajp koji se vuče oko njega ove sezone, zaslužio je.

                            Nije to samo.."ima odličnu sezonu". Moraš da gledaš dok igra. To je ključno. Nabrojao sam sve ispod, tako da ne ponavljam.

                            Transformisao je Liverpulovu odbranu. Svi igrači u odbrani uz njega izgledaju bolje.

                            Može da se diskutuje, ali trenutno je u top3 štopera na svetu.
                            I LOVE HOUSE MUSIC!!

                            Comment


                            • Aman ljudi, niste me shvatili uopšte. Razdvojite cijelu karijeru od vrhunca karijere. Ogradio sam se time da je on najbolji kojeg sam ja gledao i da je nivo na kojem igra najveći mogući, nemojte da mi pominjete štopere koji su igrali prije nego što sam se rodio.

                              Evo da nacrtam sa jednim primjerom Mesija, Kristjana Ronalda i zubatog Ronalda. Mesi i CR ima dugovječne karijere, imaju golove, imaju trofeje, poobarali su sve moguće rekorde... Znači najbolji su. E sad imate zubatog Ronalda kojem je karijera uništena povredama i nije trajao na najvećem nivou kao Mesi i CR-a i on ne može da uđe u priču za najboljeg svih vremena. Ali pazi, to je najtalentovaniji fudbaler ikad i na njegovom vrhuncu on je bio nivo Mesija i CR-a i njega bi na vrhuncu neki ljudi uzeli prije njih dvojice. Je li sad jasnije?
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Reise View Post
                                Aman ljudi, niste me shvatili uopšte. Razdvojite cijelu karijeru od vrhunca karijere. Ogradio sam se time da je on najbolji kojeg sam ja gledao i da je nivo na kojem igra najveći mogući, nemojte da mi pominjete štopere koji su igrali prije nego što sam se rodio.

                                Evo da nacrtam sa jednim primjerom Mesija, Kristjana Ronalda i zubatog Ronalda. Mesi i CR ima dugovječne karijere, imaju golove, imaju trofeje, poobarali su sve moguće rekorde... Znači najbolji su. E sad imate zubatog Ronalda kojem je karijera uništena povredama i nije trajao na najvećem nivou kao Mesi i CR-a i on ne može da uđe u priču za najboljeg svih vremena. Ali pazi, to je najtalentovaniji fudbaler ikad i na njegovom vrhuncu on je bio nivo Mesija i CR-a i njega bi na vrhuncu neki ljudi uzeli prije njih dvojice. Je li sad jasnije?
                                Bolji primer je Ronaldinjo. Covek je igrao na najvecem nivou koji sam ja video, ali jbg, ne moze uci u pricu sa ovom dvojicom zbog trajanja.

                                Za mene je VVD, uz Ramosa, sigurno najbolji stoper na avetu u ovom trenutku.
                                sloboda ili ništa

                                Comment

                                Working...
                                X