Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premier League & SkyBet Championship 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Baka View Post
    Definitivno Arsenal na prvom mjestu, kakva partija.
    Cudi me da CP nije malo vise gore, surova dominacija nad Barnlijem.
    Al najveca pobjeea ide WHu koji je uspio iz 7 suteva da ima cak 2.55 xG, jebeN ti, kakva efikasnost.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Maltene su svi rezultati dobro oslikali igru na terenu izuzev meca Lester - Votford. Taj mec sam pratio od 16h. Da je Isak Sakses makar malcice inteligentniji, xG bi bio makar 2.5. Toliko puta je imao priliku da udje u izglednu sansu i on svaki put najgore moguce resenje odabere. Ivobi v2.0

    West Ham 3 puta manje sutirao od Arsenala, a isti xG. Jos imaju i dosta povredjenih igraca, mislim da ce zavrsiti u top 10 na kraju. Imaju odlican raspored u narednih 7 kola, trebalo bi da sakupe puno bodova.

    Comment


    • Originally posted by z0La View Post
      Gde je Nemanja da proslavi ovo?

      Javi see Nemanja.
      Gajba piva za sve.
      Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

      Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

      Comment


      • Originally posted by limun View Post
        I kojim racunom se dobiju ovi brojevi?

        Comment


        • Originally posted by Lord Samuraj View Post
          I kojim racunom se dobiju ovi brojevi?
          xG (expected goals) je proracun koji se dobija analizom suteva odredjenog tima.
          Svaki sut (sansa) nosi sa sobom procenat realizacije koji je prethodno izracunat kod odigranih meceva. Recimo, procenat realizacije penala je nekih 80%, to onda znaci da ako tim dobije penal na mecu dobice xG 0.8 od te situacije. 1 na 1 sa golmanom se realizuje u nekih 40% slucajeva, tako da se nevezano za ishod iz te sanse timu dodaje 0.4 xG samo za tu priliku. Ovo su proste analize, kod kompleksnijih situacija uracunavaju se razni ostali parametri kao sto su raspored defanzivaca, distanca udarca, pozicija golmana, da li lopta skakuce ili je mirna, da li igrac sutira svojom jacom nogom ili slabijom. Broj kriterijuma koji su ukljuceni zavisi od analiticara, kod ovih besplatnih analiza se ne zalazi bas duboko u detalje, dok analiticari koji su zaposljeni u kladionicama ili klubovima idu do najsitnijih tancina.

          Nikad se ne moze bas sve uzeti u obzir kod obracunavanja xG, ali s obzirom da je ovaj sistem relativno nov, ocekujem da ce postati sve korisnija i popularnija stvar kod kladionicara.

          Comment




          • Evo vam jedna zanimljiva tabela. Nije teško skontati.

            U gornjem delu su timovi i obeleženo je protiv koga su igrali.

            U donjem delu je obeleženo koliko bodova(kući i na strani) je ostvareno protiv top10 timova i isto tako protiv zadnjih 10 timova. I prosečan broj poena. Kod Liverpula npr. piše 4 11 i 15. Znači protiv top10 klubova, Liverpul je uzeo 4 boda kući i 11 na strani, za ukupnih 15 bodova.

            p.s. Ako neće da vam poveća sliku, otvorite je u novom tabu. To bi trebalo da reši problem.
            I LOVE HOUSE MUSIC!!

            Comment


            • Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

              Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

              Comment


              • Originally posted by z0La View Post


                Evo vam jedna zanimljiva tabela. Nije teško skontati.

                U gornjem delu su timovi i obeleženo je protiv koga su igrali.

                U donjem delu je obeleženo koliko bodova(kući i na strani) je ostvareno protiv top10 timova i isto tako protiv zadnjih 10 timova. I prosečan broj poena. Kod Liverpula npr. piše 4 11 i 15. Znači protiv top10 klubova, Liverpul je uzeo 4 boda kući i 11 na strani, za ukupnih 15 bodova.

                p.s. Ako neće da vam poveća sliku, otvorite je u novom tabu. To bi trebalo da reši problem.
                Imamo maksimalan ucinak protiv bottom 10 ekipa, ali samo 2 odigrane na strani. Dobro je sto smo protiv top10 odigrali vecinu meceva na strani i sad ih cekamo kuci. Trebalo bi da popravimo prosek protiv jacih. Celsi i Arsenal tek ocekuju teska gostovanja, dok za Siti to toliko i nije bitno. Spursi takodje melju slabije.

                Jel postoji ovakva tabela za ostale PL ekipe?

                Comment


                • IMG-20190614-192941
                  "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                  Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                  Comment


                  • Originally posted by limun View Post
                    Imamo maksimalan ucinak protiv bottom 10 ekipa, ali samo 2 odigrane na strani. Dobro je sto smo protiv top10 odigrali vecinu meceva na strani i sad ih cekamo kuci. Trebalo bi da popravimo prosek protiv jacih. Celsi i Arsenal tek ocekuju teska gostovanja, dok za Siti to toliko i nije bitno. Spursi takodje melju slabije.

                    Jel postoji ovakva tabela za ostale PL ekipe?

                    U tome je i fora, što svi timovi u top6 osim Junajteda deru ove timove van top10. Zato sam i pre napisao da jaz između top6 timova i ostatka lige nikad nije bio veći. Manji timovi retko otkidaju bodove top klubovima i vidi se kolika je razlika u kvalitetu.

                    Ne računajući Junajted, top6 timovi protiv ovih manjih ekipa imaju samo 4 nerešena. Ostalo su sve pobede. 34 pobede i 4 nerešene. To je baš brutalno.

                    Ako se nastavi ovim tempom, ona fraza "male utakmice donose titulu" neće baš biti tačna. Već će što bolji skor u derbijima da reši stvari.

                    Našao sam tabelu samo za top6.
                    I LOVE HOUSE MUSIC!!

                    Comment


                    • Mislis jaz izmedju top5 ekipa i ostatka lige?

                      PL postade najdosadnija liga u evropi, retko se desavaju iznenadjenja, top6 ekipe rutinski dobijaju ove "male". Nema vise ekipa koje mogu da iznenade, i ne samo to nego ulaze u meceve sa ovima iz vrha samo da se potrose sto manje, bas smor.
                      Last edited by Brian McShtull; 03-12-18, 21:50.
                      IMG-20190614-192941
                      "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                      Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                      Comment


                      • Izgleda da se Hasenhut prihvatio posla vadjenja Sautemptona. Tako pise Sky.
                        insta: engleski_dopisnik

                        Comment


                        • Poslije ove utakmice sa Votfordom, Siti bi mogao konačno neke bodove da izgubi protiv Čelsija i Evertona.
                          sigpic

                          Comment


                          • Spoiler
                            Hasenhuttl has agreed a three-year deal and will be appointed as manager
                            Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

                            Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

                            Comment


                            • Odličan Čelsijev posao sklapanje saradnje sa Aspijem do 2022.

                              Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                              Comment


                              • Emery, uzimaj ovo.

                                Arsenal and Tottenham are in a transfer fight for Adrien Rabiot who has ended contract talks with PSG. (Source: RMC)

                                Comment

                                Working...
                                X