Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premier League & SkyBet Championship 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by z0La View Post
    I ja mislim da hoće, ali 71 milion funti. Nisam siguran da vredi i polovinu toga. A ne smem ni da pomislim koji je bio izbor Čelziju, možda treći ili četvrti?

    Bukvalno daj da kupimo nekoga, takva kupovina.
    Pikforda bi isto toliko platili, koliko bi im trazio Barnli za Poupa, 40-50 miliona vjerovatno, mogli su da idu po Forstera, Smajhela, Begovica, ali oni nisu kalibar za prvog golmana Celsija sem mozda Kaspera, koji bi opet kostao 40-50 miliona, jbg ovako su otisli po ogromnog talenta, svakako ga platili mnogo vise nego sto treba ali dobili golmana za deceniju-dvije. Mogli su ici po Ospinu mozda za neke male pare.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Vladan View Post
      Pikforda bi isto toliko platili, koliko bi im trazio Barnli za Poupa, 40-50 miliona vjerovatno, mogli su da idu po Forstera, Smajhela, Begovica, ali oni nisu kalibar za prvog golmana Celsija sem mozda Kaspera, koji bi opet kostao 40-50 miliona, jbg ovako su otisli po ogromnog talenta, svakako ga platili mnogo vise nego sto treba ali dobili golmana za deceniju-dvije. Mogli su ici po Ospinu mozda za neke male pare.
      Mi smo ih zeznuli za Alisona, to mi je jasno. Oblak ih ispalio, a hteli su da isplate klauzulu. Jedino što me čudi je što nisu krenuli na Kejlora. Koliko se sećam, on je već hteo ranije da se menja sa DDG-om, znači da je možda moglo i ovde da se provuče Kurtoa- Kovačić pozajmica + Kejlor.

      Ova kupovina se može pokazati kao odlična stvar, ali je baš panic buy.
      I LOVE HOUSE MUSIC!!

      Comment


      • Comment


        • Originally posted by limun View Post
          Preteruje se i za PL kada se kaze da igraju brzi konji i izdrzljivi magarci. Samo sam pravio paralelu.

          Ako neko iz PL ponudi Himenezu vecu platu od trenutne, zbog cega ne bi otisao?

          Ako ne primecujes razliku u tempu fudbala izmedju dve lige, sta da kazem, obrati vise paznju. To je nesto sto mozes ukapirati za 2.5 minuta gledanja.

          Siti ima ogromnu klupu tehnicki jakih igraca, ne trebaju im magarci koji ce da iznesu 15 utakmica zaredom.

          80% tvog posta je "daj saberi se", "to ti je pobeda" "nemas pojma, delujes neuko" i slicno. [emoji23] A jako malo si odogovrio na moj post.

          Dokaz da se moze daleko u epl, ako znas, su Aspi, Silva, Erera? Wtf je ovo.

          Odgovorio si cisto da bi odgovorio.
          Nit si ispratio sta sam napisao, nit tvoj post ima veze s mojim. Probaj opet.
          Pa mogao si se i ti prvo potruditi da procitas sta sam napisao. Ajde probacu opet, kad vec trazis. Nisam nigde rekao da nema razlike u tempu, ima je naravno. Poenta je da bi se sa tim tempom i ritmom lige lako nosile tehnicki i takticki dobro potkovane ekipe(primer Siti) i da bi ipak, na kraju svega, prevladao kvalitetan fudbal a ne kondicija, koja, opet kazem, nije drasticno razlicita. Aspi, Silva i Erera su samo neki od primera igraca koji su dosli iz Spanije(Francuske) i vrlo lako se nosili sa tempom i ritmom lige. Ne samo da su se lako nosili, vec se Silva i Aspi smatraju najboljim igracima lige.

          Slazem se za Himeneza, naravno da bi presao za dosta vece pare da igra u Englesku. Ali sto ga nisu doveli englezi? Zasto je Arsenal doveo Obamejanga i Lakazeta za po 50 i kusur miliona pa im jedan bleji na klupi, a nije doveo Himeneza da zameni ove raspade od Koselnog, Mustafija, Sokratisa... E tu se vec vracamo na onu moju pricu da se ekipe ne grade planski, i onda dzabe pare.
          Last edited by bici; 26-08-18, 18:25.
          Originally posted by Dekinjo
          Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
          Originally posted by La Jugoslavia
          Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

          Comment


          • Originally posted by bici View Post
            Pa mogao si se i ti prvo potruditi da procitas sta sam napisao. Ajde probacu opet, kad vec trazis. Nisam nigde rekao da nema razlike u tempu, ima je naravno. Poenta je da bi se sa tim tempom i ritmom lige lako nosile tehnicki i takticki dobro potkovane ekipe(primer Siti) i da bi ipak, na kraju svega, prevladao kvalitetan fudbal a ne kondicija, koja, opet kazem, nije drasticno razlicita. Aspi, Silva i Erera su samo neki od primera igraca koji su dosli iz Spanije(Francuske) i vrlo lako se nosili sa tempom i ritmom lige. Ne samo da su se lako nosili, vec se Silva i Aspi smatraju najboljim igracima lige.

            Slazem se za Himeneza, naravno da bi presao za dosta vece pare da igra u Englesku. Ali sto ga nisu doveli englezi? Zasto je Arsenal doveo Obamejanga i Lakazeta za po 50 i kusur miliona pa im jedan bleji na klupi, a nije doveo Himeneza da zameni ove raspade od Koselnog, Mustafija, Sokratisa... E tu se vec vracamo na onu moju pricu da se ekipe ne grade planski, i onda dzabe pare.
            Kvalitetan fudbal bi preovladavao dokle god su igraci odmorni. Akcenat je na tome da skoro svaka utakmica PL nosi sa sobom visoke fizicke zahteve, pa se cak i mnoge ekipe iz engleske poraspadaju do kraja sezone i ne lice na sebe. Mogu tek da zamislim sta bi bilo sa ekipama koje nisu navikle na takav ritam.

            Opet za Siti, izdominirali su jer su jer imaju dugacku klupu tehnicki jakih igraca. Nije bilo vecih problema sa povredama niti sa umornim igracima jer se sastav menja iz utakmice u utakmicu i u toku meca, a kvalitet igraca u postavi ne gubi na kvalitetu prilikom izmena. Pep je odmah ukapirao da je za njegov stil fudbala u PL-u potreban ogroman roster, doveo fina pojacanja i uz vec jaku ekipu napravio jack pot. To je nesto sasvim novo u ligi i verujem da ce ostali top klubovi morati da pojacaju klupu koliko i Siti da bi im parirali.

            Arsenal ne bih komentarisao, njihov skauting je u poslednje vreme ocajan i slazem se da to moze mnogo bolje.

            Kao sto si i rekao, ja ne tvrdim da je PL puna fudbalskih znalaca, ali tvrdim da je mnogo manji broj igraca koji mogu igrati u toj ligi u poredjenju sa drugim ligama. Naravno, ako u buducnosti ostale ekipe budu gradile sastave na nacin na koji Siti to radi, to ce se promeniti. Ali s obzirom da su finansijske mogucnosti za to nerealne, ne ocekujem to u skorije vreme.

            Comment


            • Limuntus nikako ne kapira da ako dobre igrače nabacaš u tim i ako forsiraš divljački fudbal, oni se naviknu tako da igraju. U Španiji i Italiji su zahtevi drugačiji.

              Ronaldo je vezivao po 3-4 igrača u Junajtedu. Čim je otišao u LaLigu prva sezona nije bio ni izbliza tako u mogućnosti da radi. Evo sad u Italiji jedva šuta na gol(mora dobro da se pomuči pogotovo protiv Kjea)ali to je i do tima i do godina. Imao je on dosta šutrva ali nema prostora uopšte. Ali tada (kada je stigao u Real)nije sigurno rekao sebi "ne, ja neću više driblati, odjednom nisam više mlad."

              Evo danas sam video Fulam kad je igrao, gledao malo, rupa pozadi da sevnu kontre znaš koliko. A onda pogledaj Kjevo vs Juventus da vidiš šta znači taktika.

              Čak ni Lacio nije bio toooliko loš sada, do prvog gola i bolji od Juventusa.

              A da duva onakva promaja Kjevu kao Fulamu bilo bi 3-4 razlike za Juventus. To su gole činjenice.
              Last edited by Cassius Clay; 26-08-18, 19:13.

              Comment


              • Cuj Kievo Tamo se Juve seta decenijama. I setace se.

                Prava taktika bas, gube utakmicu u svlacionici jos, jbm ti takve fudbalere i ekipe.

                Sent from my MI 6 using Tapatalk

                Comment


                • Uros je legenda. Jos uzeo Ronalda kao primjer.



                  Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
                  Hated, adored never ignored

                  MUFC

                  Comment


                  • Svako poredjenje Serie A sa bilo kojim takmicenjem je kriminal, pa tamo je od 380 meceva u sezone, 300 namesteno, kakva crna taktika... sve cirskus i "spettacolo"

                    Comment


                    • Vidim Kijevo odlican takticki protiv Fiorentine, 6:1

                      Englezi zakon sta vam je

                      Comment


                      • sigpic

                        Comment


                        • Aleksandar Mitrović > Harry Kane
                          C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                          Comment


                          • Premier League & SkyBet Championship 2018/19

                            Aj reko da udjem na hajlajtse da vidim kakvu to odbranu imaju Spanci. Nisam se pokajao. Bas onaj Leganes o kojem je bilo reci.
                            Leganes - Sociedad 2:2
                            http://footyroom.com/matches/79955610/-/review

                            Sta je ovo? [emoji28]
                            Jedino onaj prvi gol Leganesa je manje vise ok, mada je blok skroz amaterski odradjen. Ali dobar sut.

                            Ostala 3 gola, da zaplaces. Obratiti paznju na prvi, igraci se sklanjaju od lopte kao na Amateur.

                            Ajd da ne bude da sam bas uboo nesrecnu utakmicu, pogledacu neki random highlights i sledece nedelje.
                            Last edited by limun; 27-08-18, 09:30.

                            Comment


                            • Nek svako gleda sta mu je volja.

                              Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
                              Hated, adored never ignored

                              MUFC

                              Comment


                              • Originally posted by Miki28 View Post
                                Nek svako gleda sta mu je volja.

                                Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
                                Naravno.
                                Ali neka ga ovaj video, cisto da obeshrabrim sledeceg ko bi pomislio da pise u superlativu o defanzivcima LaLige.

                                Comment

                                Working...
                                X