Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premier League & SkyBet Championship 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NSG View Post
    Ja hteo da nabrojim 20 parametara za jacinu lige a ne klubova pojedinacno u odredjenim periodima ali previse bih otisao u off. I ovo sam pitao jer se vec nedelju dana aktivno nabacuje prica koliko puta je jaca Primera a da je Serija A blizu..
    Pa napisi, kakav off. Cast PL je u pitanju

    Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
    Hated, adored never ignored

    MUFC

    Comment


    • Slazem se da je Primera jaca, ali kako su usli ovi novi treneri i to je diskutabilno, ali Serija A Bundes je jaci od njih.

      Sent from my MI 6 using Tapatalk

      Comment


      • Serie A je toliko jaka da svake godine neko mora da krene sa negativnim bodovima, plase se da neko ne sovoji 100 bodova pa ih teraju u minus.
        Last edited by belgrade_owl; 26-08-18, 09:35.

        Comment


        • Originally posted by mark it zer0 View Post
          Cardif bi prevrnuo Leganes.
          U kojem zivotu Leganes igra nogomet za razliku od tih levata

          Comment


          • Originally posted by Mrkela View Post
            U kojem zivotu Leganes igra nogomet za razliku od tih levata
            Blasphemy

            Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
            Hated, adored never ignored

            MUFC

            Comment


            • Originally posted by Mrkela View Post
              U kojem zivotu Leganes igra nogomet za razliku od tih levata
              Igrali bi 0-0 obije utakmice i Eteridz bi im odbranio sve penale.
              sigpic

              Comment


              • Iskreno, mislim da nisam u zivotu gledao Leganes.
                sloboda ili ništa

                Comment


                • Originally posted by mark it zer0 View Post
                  Iskreno, mislim da nisam u zivotu gledao Leganes.
                  Bravo. Sta ce ti to u zivotu

                  Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
                  Hated, adored never ignored

                  MUFC

                  Comment


                  • Originally posted by mark it zer0 View Post
                    Iskreno, mislim da nisam u zivotu gledao Leganes.
                    Redovno mi se desava da propustim i Barsa-Real, a ne Leganes. Cus Leganes, lega sam ti ja.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by NSG View Post
                      Parametar jacine lige je nokaut faza u poslednjih 20 godina?
                      Utakmica ne godina...
                      ako odnos najjacih timova ne daje neke rezultate onda ne znam sto daje...sigurno ne nase misljenje ovdje

                      Comment


                      • Originally posted by Miki28 View Post
                        Blasphemy

                        Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
                        Pricaj da te ceo svet razume

                        Comment


                        • Najjace je kad se pominje LE kao neki parametar. Englezi tu izlaze sa trecom postavom i mole se da ispadnu sto pre - a ipak neretko doguraju daleko. Ako doguraju do zavrsnice, onda jbga mora se igrati posteno sa jakim sastavom.

                          Ono sto je zapanjujuce u raspravama PL vs Primera je sto retko ko spominje tempo fudbala. To je nebo i zemlja. Dodji ti u PL da mudrujes s nekom taktikom iz La Lige, neces stici ni da formiras liniju u odbrani. Bilo koji defanzivni igrac ce izgledati 3 put bolje u La Ligi upravo zbog tempa, odnosno viska vremena za pravovremenu i kvalitetnu reakciju, a naravno i zbog manje nicijih lopti i odbitaka koji su proizvod haosa koji nastaje zbog prebrzog ritma. "Kiksare" je termin kojim se cesto okarakterisu stoperi PL. To upravo dolazi iz nerazumevanja u razlici izmedju dve lige, a zapravo su u PL najbrojniji najmocniji stoperi danasnjice.

                          I opet, postavlja se glupo pitanje kao sto je "da li bi Cardiff pobedio Laganes". Ne zna se, a verovatno necemo nikad ni saznati.

                          Evolucija jednog tima u odredjenoj ligi ne podrazumeva nuzno neki globalni rast u svetskom fudbalu. Ne, Kardif i ostale slabije ekipe evoluiraju u tim koji ce OPSTATI u PL. To je njihov cilj. Nije im cilj da pobede Leganes. Nadam se da razumete da se ne moze gajiti isti stil fudbala ako hoces da igras protiv Laganesa i recimo Palasa. Dva razlicita univerzuma. Ne tvrdim da je Kardif dobar za taj drugi univerzum.

                          Medjutim, o tome i nije rasprava. Da bi se uporedio kvalitet dve lige suludo je pominjati direktne duele, takodje ni LS nije nikakav parametar. Real bi verovatno pobedio sve Premierligase, ali to opet nista ne dokazuje u borbi PLvsLaLiga.

                          Ono sto se sa sigurnoscu moze tvrditi je:
                          - PL je najizjednacenija po finansijama i naravno najbogatija
                          - PL je najkonkurentnija liga za osvajanje titule
                          - PL je najkonkurentnija za mesto u top4
                          - PL je najkonkurentnija za opstanak u ligi
                          - Najskuplji igraci, treneri, strucno osoblje, medicinski radnici, marketing menadzeri nalaze se u PL (izuzimajuci igrace 2 tima iz LaLige, a i pitanje ko koliko danas vredi od njih)
                          - PL je liga sa ubedljivo najjacim tempom, a zna se sta je potrebno da bi takav tempo bio odrziv.
                          - PL je najgledanija liga na svetu (ne zato sto je najgora)
                          - PL timovi imaju ubedljivo najvise rasprodatih karata, koje su ujedno i najskuplje
                          - Kada pocinje spica za PL najezis se, kada pocinje spica za LaLigu ne najezis se.

                          Comment


                          • Sigurno su najbolji stoperi u PL, s obzirom da su francuzi izdominirali sa La Liginim stoperima, kao i Urugvaj...

                            Kakvo mudrovanje, kakav tempo? Pa ti isti klubovi iz PL se ne bi sastali sa loptom protiv Spnjolaca, tehnicki nebo i zemlja, mogli bi trcat do prekosutra a samo nek izadu visoko na njihovu zadnju liniju i nema ih na mapi sa tehnicki dotjeranim izlazima iz presinga i slicno. Koja momcad iz PL zna iznijet fino loptu bez da ju nabije u kuruzu, ni jedna, zato se i desavaju pogreske i nabija tempo jer nisu u stanju stopat tri lopte. Pogledaj sta Pep radi samo sto je primjenio tehnicki dotjeran nogomet pocevsi od obrambene linije.

                            Sta je jucer Kompany radio, svaki pritisak na njega kriva predaja i polusansa Wolvesa, eto ti kiksare. A vazi za top stopera PLa, to je brate velika velika razlika. Bas si ovo sa stoperima krivo interpretirao. Cuj najbolji stoperi, jest kako da ne.

                            Fizicki mozda najjaci ali najbolji nikad u zivotu...

                            Comment


                            • Nema smisla gledati Evropu dje se sastaju jedni sa drugima...to nema nikakvog smisla...
                              Pustite cinjenice i ostalo, mi forumasi znamo bolje i imamo argumente, kakve crne utakmice

                              Comment


                              • Pa nije isto kad se npr u 1/2 LŠ sastanu lupam City i Barca, jedni su morali igrati na 100% skoro svaku tekmu, a sa druge strane imas barcu koja moze sa drugim timom da pobjedi 15 ekipa u ligi. Kvalitet slabijih timova la lige i PLa je neuporediv. Stoji da su top 3 ekipe la lige jace od top 3 ekipe PLa, ali ostatak lige nije
                                Last edited by Whiskey; 26-08-18, 11:08.

                                Comment

                                Working...
                                X