Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Za Novicu mi zao,ostatak me i ne zanima,ne bi bila neka promena i da su tu i da nisu,ocekivao sam Novicu kao X faktor na ovom EP

    Comment


    • Red bi bio da se spomenu i djevojke koje su na EP pobjedom nad Letonijom ušle u drugu fazu.

      Sada se formiraju dvije nove grupe.


      Grupa E: Španija (4 boda), Turska 4, Crna Gora 3, Italija 3, Švedska 2, Slovačka 2


      Grupa F: Francuska 4, Bjelorusija 4, Češka 3, VB 3, Hrvatska 2, Srbija 2

      Raspored:
      19.6 16:30: Srbija - Bjelorusija
      19.6 20:00: Francuska - Hrvatska
      20.6 16:30: Švedska - Crna Gora


      21.6 14:00 Hrvatska - Srbija (Mišura vs. sestre Dabović )
      22.6 20:00 Crna Gora - Španija


      23.6 14:00 Češka - Srbija
      23.6 16:30 VB - Hrvatska
      24.6 14:00 Crna Gora - Italija


      Dalje idu najbolje četiri u 1/4 finala..
      http://www.youtube.com/watch?v=vQgad8VzcXE
      Sve je rečeno...
      Majstor svoga posla...

      Comment


      • Dudo, a gde je Branko Jorović?

        Branko Jorović je u protekloj sezoni igrajući za Igokeu pokazao da još uvek vredi i da još uvek zna da igra košarku. Momak koji je bio otpisan pre 4 godine nakon operacije leđa se vratio na velika vrata. Tokom sezone izrastao je u pravog lidera svog tima na parketu. Međutim to nije bilo dovoljno da se Duda Ivković seti i uvrsti ga na širi spisak.

        Rodom Čačanin, Branko je relativno kasno krenuo trenirati košarku, sa 19 godina je prvi put dobio šansu u čačanskom Borcu gde je skrenuo pažnju na sebe. FMP se zainteresovao i Jorović je svoju, u tom trenutku, najbolju košarku igrao u ekipi iz Železnika. Sa FMP-om je 2 puta osvojio ABA ligu: 2004 i 2006. Svojim partijama privukao je i trenera Šakotu koji je u tom momentu vodio reprezentaciju Srbije i Crne Gore i našao se na spisku putnika za svetsko prvenstvo u Japanu. Nažalost SCG se nije najbolje proslavila na prvenstvu sveta.

        Nakon prvenstva trebalo je da potpiše milionski ugovor sa španskom Đironom međutim povreda leđa se isprečila i ugovor je prekinut i od tada se svaki ozbiljniji trag na košarkaškoj mapi gubi vezan za Branka Jorovića. Dok se oporavljao bio je vezan ugovorom za Crvenu Zvezdu. Između ostalih kasnije je nastupao za Svislajon Takovo,Borac iz Čačka a okušao se i u Evropi, u Kavali i Braunšvajgu. Odličnim partijama u Nemačkoj gde ubacivao 10 poena po meču su, preporučen je Igokei.

        Već u mečevima sa Budućnosti i Radničkim se videlo da će Branko da bude veliko pojačanje za tim iz Aleksandrovca. Usledila je bila serija od par mečeva gde nije imao neki zapaženi učinak a onda počevši od meča sa MZT-om u Laktašima sve se promenilo. U narednih 18 mečeva(do kraja regularnog dela) u svakom meču je ubacivao bar 10 poena. Prosek ubačenih poena od 9-26 kola je bio 17,1 što je više nego impresivno. Branko Jorović je svakako bio jedan od kandidata za najboljeg igrača lige a što se njegove pozicije tiče(4) nije mu bilo konkurencije u ligi. Eventualno Savović iz Zvezde je mogao da konkuriše, ali samo konkuriše.

        Međutim odlične partije Igokeinog krilnog centra su prosle nezapaženo, bar od strane selektora Ivkovića. Niko na ovog momka nije skrenuo pažnju što je malo iznenađenje. Branko ima 31 godinu i to je možda opravdanje međutim Raško Katić sa 32 debituje u reprezentaciji a Jorović je već bio u njoj. Spomenimo eto da je selektor želio Savovića ali dotični nije mogao da igra za reprezentaciju Srbije.

        S obzriom da se digla polemika ovih dana oko krilnih centara u reprezentaciji, potencijalnih otkaza Ercega,Savanovica i Veličkovića možda se neko doseti jednog od najboljih igrača ovosezonske ABA lige i javi selektoru da tamo negde u Laktašima ima momak vredan poziva, makar i naknadnog.

        24sport.rs

        Evo jedan moj tekst, pa iznesite misljenje oko Jorovica, ima li mesta u reprezentaciji u nedostatku krilnih centara
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • Originally posted by Crna Zmija View Post
          Igrace, ali nije to poenta Mikasu. Ako on predje na cetvorku nemamo dobru ni trojku ni cetvorku.
          Lucic?
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Jorovic je preziveo ovu sezonu jer je imao malo utakmica i opusten raspored. U turnirskom sistemu velike su sanse da bi obnovio povredu. Po kvalitetu, meh, cela reprezentacija nam je kljakava sem par igraca, ali ja Jorovica ne bih zvao. Bolje uzeti nekoga ko ce odraditi jos neki ciklus, sa njim ne dobjamo nista specijalno pa da ga istrimo u jednom ciklusu zbog rezultata. Uvek ponavljam, ovo je prvo evropsko prvenstvo u olimpijskom ciklusu, idealno za ubacivanje mladih, nema toliko presije rezultata.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • Pa sto onda zove Katica, imas Gagica i Muslija
              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

              Comment


              • Pitao si me za moj stav, ne Dudin.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • Slazem se da treba podmladjivati ali ako zoves Katica onda je i Jorovic zasluzio poziv a vise nam trenutno skripi na 4-orci nego na 5-ici, na centru imamo solidnih igraca, ima i Stimac,Marjanovic pa na kraju krajevima i spomenuta dvojica
                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment


                  • Ne slazem se sto je pozvao Katica, ja bih celu reprezentaciju drzao ispod 25, mozda jednog, dvojicu cisto reda radi malo starijih. Da se pravi baza za dalje. Duda ipak razmislja da mu je ovo poslednje prvenstvo i poveo je neke igrace kojima ce juriti rezultat.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • Ajde napravi spisak od 12 igraca do 25 godina sa kojima bismo bili konkurentni, bar da igramo polufinale , ne trazim vise.. Eto ti luft za jednog iskusnog kako si naveo..

                      Daj nemoj da se salimo..

                      Comment


                      • Aj ti napravi spisak od 12 igraca bilo kojih godina koji ce da garantuju polufinale. Sta? Problem?
                        Nemoj da se salimo, kako ti kazes, nemamo vise toliki vanserijski kvalitet koji nam garantuje zavrsnice takmicenja. Zato i treba gurati mladje sad da i u buducnosti ne bude tako.

                        Comment


                        • @Licke

                          dobro mozda sam preterao sa polufinalom,to se vise nikom ne moze garantovati . a i s obzirom da je
                          cetvrtina finala najvaznija utakmica u tim formatima, i svasta moze da se desi, polufinale bi bio ne
                          ocekivan, vec izvandredan uspeh.

                          ja se slazem sa konstantnim podmladjivanjem tima, ali postepeno i uvodjenjem po nekoliko pojedinaca u sistem.
                          ne moze se insistirati na uvek mladim selekcijama, stvaranjem zaloga za buducnost , a "olimpjiski" ili bilo koji
                          drugi zacrtani ciklusi prolaze. postoje drugi nacini za to. ipak se takmicenja igraju radi rezultata .
                          to je bila neka moja zamerka.

                          stalnim pozivanjem mladih se ne postize nista. vec sistem kojim se nasi igraci "skoluju" i pripremaju za
                          seniore treba da bude drugaciji.
                          ja ne bih imao nista protiv da imamo prosek godina 27 28 stalno, uz dva tri mlada igraca da preuzmu baklju,
                          nesto poput vaterpola.
                          nazalost mnoge generacije ne ispune ocekivanja koja ih prate i malo njih ostvari potencijal o kom se pisu
                          hvalospevi u mladim selekcijama.

                          Comment


                          • Mrzi me sad da pravim spisak iz glave, ali staviti ove iz generacije 87 kao lidere, pozvati klince tipa Micic, Bogdanovic, Dangubic, Mitrovic... I bez ikakvog pritiska. Mozda ovo izgleda kao da saljes ovce na klanje, ali sa otprilike 10% NBA igraca koji ce se odazvati i generalno slabim rerezentacijama ovo je pravo vreme za rizik, sesto mesto mozemo da uzmemo i samo sa omladincima. Sta nam znaci Katic?
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Ljudi, kosarka nam je u nevidjenom haosu. Daj boze da se dodje i do cetvrtfinala.
                              sigpic

                              Comment


                              • Malo sam i ja preterao ali sam hteo da kazem da ne postoje toliko dobri stariji igraci koji ce nam garantovati medalju da bi zrtvovali iskustvo koje ce mladji dobiti na ovom prvenstvu. Niko ne moze od tih igraca da zna dok to ne iskusi kako je odigrati 5 utakmica u 7 dana na tom nivou, kako je kad te jedan dan svi obozavaju zbog neverovatne pobede, a sutra svi pljuju zbog (ne)ocekivanog poraza. Da ne spominjem tu celo leto trenaznog reprezentativnog procesa sa Dudom(ja bi dao sve da to samo gledam svaki dan a kamo li da ucestvujem u tako necemu). To ce sigurno znaciti vise Micicu, Bogdanovicu, Dangubicu pa i Gagicu i Musliju nego Katicu, Jorovicu ili ne znam kome vec. Spomenuo si vaterpolo ali je cinjenica da smo mi u tom sportu najbolji na svetu i da je tu konkurencija dosta slabija tako da nam se tu moze sta god.

                                Comment

                                Working...
                                X