Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mislim da me niste razumeli. Nije da ja ne volim Tea zato što je cigan, bole me za to, već zato što ima apsolutnu slobodu u igri koju zloupotrebljava svojim izdrkavanjem na terenu. Neko će reći "ali čovek da x poena, x asistencija.." ali isto toliko i izgubi lopti, isprangija neke njegove trojke, zarad jedne "Vau" asistencije upropasti tri! Jeste on najbolje što imamo, ali mora da ga neko kontroliše. Dudu bole kurac. On ga pusti na teren, ovaj se izdivlja jer zna da ako izađe, vratiće se za 2 minuta, i to je to.

    Boli me to što je lik ravnodušan prema svemu. Novica vrišti, udara, bori se, čak se i Kosta Perović nekad iznervira. Ovaj kao da je došao sa planine, naduvani klošar neki, i rekli mu da šutira trojke. Bole njega kurac.
    sigpic

    Comment


    • Da vidimo prvo ko ce sve biti pozvan i ko ce doci, vidite da se oko one cetvorice cas pise jedno cas drugo. Ali ako bude ostalo na ovome, onda bi sastavio ovako nesto:

      1. Teodisic i Nedovic
      2. Rakocevic i Micov
      3. Bjelica i Lucic
      4. Velickovic i Savanovic
      5. Krstic i Katic

      Milosavljevic i Marjanovic

      Teodosic i Rakocevic svakako prvi bekovski tandem. Na pleju imamo Nedovica koji nista nije losiji od Markovica kada je defanziva u pitanju, uz to je ofanzivno daleko bolji. Rakocevic moze po potrebi i na pleja. Micov moze da igra dvojku i po potrebi trojku, jer ima dobar sut i motoriku za obe pozicije. Bjelica svakako prvo krilo, a izmena Lucic, jer mislim da je od ostalih trenutno najbolji (Keselj, Simonovic, Paunic, Tepic) i po potrebi moze da se prebaci na cetvorku. Trenutno je u nekoj "osrednjoj" formi, nit' smrdi, nit' mirise, ali verujem da bi se do kraja leta znacajno popravio kod Dude. Cetvorke bez komentara, mislim samo da ce se Ubica itekako vratiti na staro. Na petici mislim da Rasko mora da igra, jer osim Krstica svi ostali su neiskusni i "slabasni" u odnosu na centre koje ce imati druge ekipe. Mada cisto sumnjam da ce ga zvati Ivkovic. Eto, kao najbolju peticu kada su u pitanju mladi centri sam stavio Marjanovica i ovog dvanaestog moze da igra Milosavljevic ili Bogdanovic, jer svakako mogu da doprinesu mnogo vise od Paunica koji ima slicnu ulogu u reprezentaciji.

      Za Micica, Cvetkovica i Miljenovica mislim da jos uvek nije vreme. Nisu imali jake utakmice, nisu osetili najjace evropske ekipe i ne bi mogli puno da doprinesu.

      Ako zelimo da napravimo nesto na prvenstvu, MORAMO da imamo nekoliko iskusnih igraca u ekipi. Ne mozemo se oslanjati iskljucivo na klincardiju, jer cemo izgledati smesno protiv ekipa koje u svom sastavu imaju NBA igrace.

      Comment


      • Ako je izbor izmedju "Sina Dragana" i Bogdanovica, daj Bogdana. On nam treba biti startni bek na sledecem velikom takmicenju, samo lud covek ga ne bi poveo pre ovog prvog. U svim mladjim kategorijama je rasturao, tako da ne vidim razlog da ne ide.

        Decko nam je najveci potencijal uz Nedovica na toj poziciji beka, mora dobiti sansu bem mu zivot, a i bolji je skorer od Milosavljevica.
        sigpic

        Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

        "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

        Batica Wilshere je gospodin covek...

        All hail the Chan-Chan man!

        Comment


        • Nema sumnje da ce Bogdan biti bolji igrac od Dragana, ali mi je trenutno Dragan nekako ratoborniji, onako pravi pit bul. Ali kao sto vecina vas rece, to je samo trenutno tako, mislim da ce vec naredne sezone Bogdan svakako biti ispred Sina Dragana.

          Comment


          • A cekajte, sta se dobija time sto ubacujemo Milosavljevica ili Raska Da li cemo mi juriti neki rezultat ovde? Necemo. Medalja je naucna fantastika, a najvise sto mozemo da dobijemo je da ne igramo kvalifikacije. Velika stvar. Ubaci 6 klinaca od kojih nesto moze biti dugorocno (Bogdan, Nedovic, Micic, Dangubic, Drenovac, Bircevic, ni za Bobija nije kasno) da vide kako je u reprezentaciji, pa bili zadnji u grupi. Mnogo je bitniji izboriti Olimpijske Igre na sledecem prvenstvu, ovo treba zrtvovati ako smo pametni.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • To ti je kao da si postavio pitanje Francuzima sta ce im Parker? Na prvenstvo se uvek ide sa najvisim ciljevima pa dokle se stigne. Da smo tako razmisljali i prosli put, mozda bi igrali olimpijadu.

              Comment


              • Pa ne mogu Dragan i Rasko u isti kos, Dragan je 89 godiste i ima mesta za napredak kod njega... Ne nekog velikog ali ima...

                Comment


                • Ako se nijednom nije setio da pozove Raska i Rakocevica koji nisu prosli kvalifikacioni ciklus zasto bi ih sada Duda zvao.Mnogo je bitnije sada te igrace gurati, pa cak ni po cenu da se ne plasiramo na Svetsko Prvenstvo.Svakako bi vecina nas zelela pre da igramo na OI pa cak i po cenu da zrtvujemo SP.Ja ne vidim samo po cemu je Rasko bolji od Stimca ili Marjanovica.A i mi smo pre 4 godina bili najmladja reprezentacija(ako neto onda sigurno jedan od najmladjih) na sampionatu pa smo dogurali do finala.;)

                  Ako je poredjenje koliko bi Rakocevic znacio nasoj reprezentaciji, a koliko Parker kako to da smo bez njega dogurali do finala EP, kao i polufinala SP.Mi bez njega mozemo sto smo i dokazali, Francuska bez Parkera tesko da moze da racuna na visok plasman.A i ti dobro znas da su nas povrede unistile na proslom sampionatu i da je to glavni razlog zasto se nismo plasirali na OI.

                  Comment


                  • Da ne igramo SP bi bila katastrofa i nemojte se sada praviti ludi tu. Na svako prvenstvo se ide sa najvecim ambicijama, mozemo itekako daleko dogurati ako Duda pozove najbolje igrace. Nemamo mi 5 dobrih igraca, ima njih nekoliko. Dosta smo se brukali u kvalifikacijama, EP moramo dobro da odigramo, jer ce Spanci, Francuzi u kompanija biti oslabljeni. Noah ne verujem da ce igrati za njih, sada je povredjen i jedva igra za Chicago, nece sigurno rizikovati, a i Parker odmara ako nisu OI u pitanju ili takmicenje da bi se kvalifikovalo na OI. Spanija igra bez Gasol-a, mozda Navarro nece igrati. Ne bih rekao da je medalja naucna fantastika. To da smanjimo apetite je prica za malu decu.
                    sigpic

                    Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                    "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                    Batica Wilshere je gospodin covek...

                    All hail the Chan-Chan man!

                    Comment


                    • Kakav crni Rakocevic, zasto uopste neko razmatra tu opciju.
                      Da Maricu, bili smo najmladji, prosek nam je bio nesto iznad 21 godine.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Maric91 View Post
                        Mnogo je bitnije sada te igrace gurati, pa cak ni po cenu da se ne plasiramo na Svetsko Prvenstvo.Svakako bi vecina nas zelela pre da igramo na OI pa cak i po cenu da zrtvujemo SP.
                        Ja nisam jedan od takvih.


                        Originally posted by Maric91 View Post
                        Ja ne vidim samo po cemu je Rasko bolji od Stimca ili Marjanovica.
                        Ne mora da bude bolji, ali je iskusniji, ima vise jakih utakmica u rukama i nogama. Da je ostao u Partizanu, mi bi bez problema igrali TOP 16. To je igrac koji svojim iskustvom moze puno toga da donese u kljucnim momentima. Zato kazem da nam treba nekoliko iskusnih igraca.

                        Originally posted by Maric91 View Post
                        Ako je poredjenje koliko bi Rakocevic znacio nasoj reprezentaciji, a koliko Parker kako to da smo bez njega dogurali do finala EP, kao i polufinala SP.Mi bez njega mozemo sto smo i dokazali, Francuska bez Parkera tesko da moze da racuna na visok plasman.
                        Ali smo isto tako pukli na proslom evropskom prvenstvu i jedva se provukli kroz kvalifikacije. Ne zelim da omalovazavam nas uspeh, ali to evropsko prvenstvo po jacini nije bilo ni blizu ovom poslednjem kao i mnogim pre toga. Na svetskom smo daleko dogurali, ali opet protiv desetkovanih ekipa. Opet kazem, jeste to uspeh, ali da smo imali bar jos dva iskusna igraca prosli bi mnogo bolje.

                        Originally posted by Maric91 View Post
                        A i ti dobro znas da su nas povrede unistile na proslom sampionatu i da je to glavni razlog zasto se nismo plasirali na OI.
                        Slazem se da su nas unistile povrede i bas zato se moglo racunati na neke druge igrace, po mogucstvu iskusnije, posebno ako uzmemo u obzir da je to za nas tim bilo najvaznije evropsko prvenstvo.

                        Ne mozemo vecito samo podmladjivati reprezentaciju, uradili smo to 2008. godine i koliko je od tih igraca sada postiglo veliki uspeh? Samo nekoliko njih. Igraci treba da se afirmisu kroz klubove a ne kroz reprezentaciju. Sastav reprezentacije trebaju ciniti najbolji igraci koji su u tom trenutku na raspolaganju. Ne tvrdim da sam u pravu, samo iznosim svoje misljenje.
                        Last edited by Batman; 12-05-13, 16:44.

                        Comment


                        • Nasa polovina zreba je laksa, tako da ocekujem da cemo sigurno igrati cetvrtfinale pa makar kao i cetvrti u grupi.Sve jake ekipe se nalaze u drugom kosturu i oni ce se medjusobno potuci za mesta u cetvrtfinalu.Cak i da igramo u najjacem mogucem sastavu, necu reci da mozemo vise od cetvrtfinala, jer nikad ne znamo sa kojom ekipom se tamo mozemo ukrstiti.Neka se uvedu dvojica/trojica mladih igraca, to nama nece puno skoditi, jer prosli put kada je bilo podmladjivanje reprezentacije to je proslo veoma uspesno.

                          Comment


                          • Pobogu, ne mozemo svaki novi ciklus podmladjivati selekciju. Vasa i Bogdan sada, nema vise, pa nismo cirkus.

                            Vasa ne bi ni igrao da Markovic nije otkazao, ako je zaista tacna ona informacija. Ovo ostalo, daj najbolje sto imamo, Teo, Covmi i kompanija i da odigramo najbolje sto mozemo.
                            sigpic

                            Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                            "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                            Batica Wilshere je gospodin covek...

                            All hail the Chan-Chan man!

                            Comment


                            • Originally posted by Maric91 View Post
                              Nasa polovina zreba je laksa, tako da ocekujem da cemo sigurno igrati cetvrtfinale pa makar kao i cetvrti u grupi.Sve jake ekipe se nalaze u drugom kosturu i oni ce se medjusobno potuci za mesta u cetvrtfinalu.Cak i da igramo u najjacem mogucem sastavu, necu reci da mozemo vise od cetvrtfinala, jer nikad ne znamo sa kojom ekipom se tamo mozemo ukrstiti.Neka se uvedu dvojica/trojica mladih igraca, to nama nece puno skoditi, jer prosli put kada je bilo podmladjivanje reprezentacije to je proslo veoma uspesno.
                              I onda kao cetvrti dodjes u 1/4 finala na Spance i oni te pocepaju sa 20 razlike. Cemu to? Zasto praviti ekipu koja ce da se provlaci kroz laksi deo zreba, kada moze biti drugacije? Baza/kostur reprezentacije ce ostati manje-vise ista/i, i dalje ce tu biti mladih igraca, a dvojica iskusnih, koji ce za koju godinu zavrsiti karijeru, ne mogu nikako da skode, bas naprotiv. Drugim recima: uvodimo mlade igrace, pravimo reprezentaciju za buducnost, ali smo samo potpomognuti velikim iskustvom.
                              Last edited by Batman; 12-05-13, 16:51.

                              Comment


                              • Sem njih dvojice nikog drugog nisam mislio, ovo je vise postepeno podmladjivanje ne da promenimo vise od pola ekipe.Ali treba se oprostiti sa onima koji su vec neko vreme tu, jer mislim da su ti igraci sto se tice svoje reprezentacije odigrali svoju ulogu i treba pruziti sansu mladjim igracima.

                                @Batman
                                I za Stimca se moze na neki nacin reci da je odigrao jake utakmice u prethodne dve sezone, stavise dobio je pre godinu dana poziv, a Katic naravno nije tako da ocekujem da ce i ovaj put biti isti slucaj.A Stimca vec ne mozes da svrstas u kategoriju mladih igraca, jer covek ima 26 godina.Mislim da ovde mnogi gledaju Katica kao resenje, zato sto druge centre nisu u prilici da gledaju pa se kao on namece kao drugo resenje.A i ne znam zasto bi Katic dobijao priliku pre Koste, ovaj ma koliko god drvo bilo, ipak je igrao u Spaniji, dok je Katic igrao za Hemofarm, pa potom presao u Partizan.A i Rakocevic Duda ne zove zbog Teodosica, dva ego-manijaka na terenu kojima bi trebalo dve lopte na terenu kako bi vladao mir u svlacionici.Tako sam ja cuo iz vise izvora, sada ne znam koliko je tacno.A i na koje druge iskusne igrace smo mogli mi ozbiljno racunati?Uglavnom su Dudi samo zamerali sto nije zvao Rakocevica i Milicica.Mada o relaciji Milicic-Ivkovic verovatno i ti dobro znas.

                                Originally posted by Batman View Post
                                I onda kao cetvrti dodjes u 1/4 finala na Spance i oni te pocepaju sa 20 razlike. Cemu to? Zasto praviti ekipu koja ce da se provlaci kroz laksi deo zreba, kada moze biti drugacije? Baza/kostur reprezentacije ce ostati manje-vise ista/i, i dalje ce tu biti mladih igraca, a dvojica iskusnih, koji ce za koju godinu zavrsiti karijeru, ne mogu nikako da skode, bas naprotiv. Drugim recima: uvodimo mlade igrace, pravimo reprezentaciju za buducnost, ali smo samo potpomognuti velikim iskustvom.
                                Nije bitno da li cemo izboriti polufinale, bitnije mec od cetvrtfinala, pod uslovom ako ga izgubimo, je mec posle toga jer samo prvih sest mesta vodi na SP u Spaniji.A i ne verujem da mozemo biti cetvrti, mnogo realnija varijanta je da cemo biti treci, ali o tome kada dodje red.Koliko ti mislis da Rakocevic i Katic igraju za reprezentaciju?I zasto Katic nije dobijao pre pozive, ne moze se to tek odjednom ispraviti.Kada je Kecman dobijao korpu, a znamo kakve je partije pruzao u Partizanu sigurno nece ni Katic.Mi u kom god timu igramo, svakako necemo biti medju najmladjim reprezentacijama.Pre 4 godine smo nam vise od pola selekcije bila mladja od 22 godine, dok sada mislim da ce to eventualno biti samo Bogdan i Nedovic/Micic.
                                Last edited by Ricma; 12-05-13, 17:22.

                                Comment

                                Working...
                                X