Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jovic je vecito povredjen,ja mislim da je on zavrsio sa ozbiljnom kosarkom.
    Micic i Guduric apsolutno nasi najgori igraci na prvenstvima cak i u konkurenciji jednog Bircevica ali imaju dobre klupske sezone i treba im verovati da ce da prorade i u reprezentaciji.
    Teodosic je vec 15 godina nas najbolji igrac u reprezentaciji i bez njega mi ne znamo gde bijemo,Bogdan sam mora da igra,ostali se sakrivaju po coskovima,beze od odgovornosti.
    Ne vidim ko iz Zvezde i Partizana moze da udje na spisak,krila Lucic i Kalinic,cisto sumnjam da ce Kalinica da otpise da bi stavio Davidovca i Dobrica,ne znam ko nam je sem Bjelice krilni centar?

    Comment


    • Originally posted by Mihajlo10 View Post
      Jovic je vecito povredjen,ja mislim da je on zavrsio sa ozbiljnom kosarkom.
      Micic i Guduric apsolutno nasi najgori igraci na prvenstvima cak i u konkurenciji jednog Bircevica ali imaju dobre klupske sezone i treba im verovati da ce da prorade i u reprezentaciji.
      Teodosic je vec 15 godina nas najbolji igrac u reprezentaciji i bez njega mi ne znamo gde bijemo,Bogdan sam mora da igra,ostali se sakrivaju po coskovima,beze od odgovornosti.
      Ne vidim ko iz Zvezde i Partizana moze da udje na spisak,krila Lucic i Kalinic,cisto sumnjam da ce Kalinica da otpise da bi stavio Davidovca i Dobrica,ne znam ko nam je sem Bjelice krilni centar?
      Naravno da je Jović sklon povredama i da nije za neku intenzivnu i jaku ligu/takmienje, to je isto i za Tea koji je pri tom i stariji 4 jera. Treba, mora se preseći. Vasa je plej br 1 po igrama u zadnjih dve sezone uz njega bih vodio nekog mlađeg (naravno perspektivnog) i Tea kao nekog ko može da uskoči maks 10-15 minuta. Naravo da su na tri neprikosnoveni Luča i Kalina (obojica su polivalentni igrači i nadopunjuju se). Trenutno ni iz Zvezde ni iz Partizana nema kandidata za reprezentaciju. Koliko god me Šegi oduševio u ove dve utakmice sa KKB on mora da pokaže kontinuitet i da je lider tima da bi bio za repku. Jaramaz takođe može biti upotrebljiv kombo ali i on mora da iskoči iz trenutnih patika. Tu dolazimo do netipičnog pleja Pokuševskog ali on ovog leta radi na definiciji i na kraju ćemo zavisiti od Jovića ili kombo Avramovića. Na centru bi mi bez obzira na MVP NBA (najverovatnije) Jokića meni bio Milutinov a njegova podrška Jokić i mladi Petrušev koga bi gurali i na 4 i na 5 (po potrebi)
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Teodosic u reprezentaciji moze da bude samo zadnja rupa na svirali, a nisam siguran da bi se on slozio sa takvom ulogom. Odbrannu ne igra, nema sportske navike.. Moze se reci bivsi igrac.

        Comment


        • Vidim te nesportske navike su mu smetale da u ovih 15 godina bude nas najbolji igrac,dovoljno je samo pogledati utakmice sa njim i bez njega.
          Koliko god da igra je bolje nego da uopste ne igra,otprilike kao Djordjevic na SP 1998. kada je zaigrao povredjen u cetvrtfinalu i pomogao da prodjemo Argentince,toliko moze i Teodosic,kad je bitno zna se ko ima loptu.
          Ja bih voleo da Micic eksplodira na olimpijadi i da konacno dobijemo naslednika Teodosica ali mu nesto ne verujem zbog partija u reprezentaciji do sada,zato za svaki slucaj bolje je imati Teodosica da uskoci kad treba dok jos moze da igra.
          Pokusevski mi nesto mrsav za ovu kosarku,moze on u NBA da ubaci neke poene kad se igra neobavezna odbrana ali nesto ne verujem da bi tako mogao u Evropi,mora da ojaca,bice strasan igrac ,ne sumnjam da ce ga Ameri nakljukati,ima da bude kao Adetokumbo za koju godinu.

          Comment


          • Originally posted by nebitan View Post

            Naravno da je Jović sklon povredama i da nije za neku intenzivnu i jaku ligu/takmienje, to je isto i za Tea koji je pri tom i stariji 4 jera. Treba, mora se preseći. Vasa je plej br 1 po igrama u zadnjih dve sezone uz njega bih vodio nekog mlađeg (naravno perspektivnog) i Tea kao nekog ko može da uskoči maks 10-15 minuta. Naravo da su na tri neprikosnoveni Luča i Kalina (obojica su polivalentni igrači i nadopunjuju se). Trenutno ni iz Zvezde ni iz Partizana nema kandidata za reprezentaciju. Koliko god me Šegi oduševio u ove dve utakmice sa KKB on mora da pokaže kontinuitet i da je lider tima da bi bio za repku. Jaramaz takođe može biti upotrebljiv kombo ali i on mora da iskoči iz trenutnih patika. Tu dolazimo do netipičnog pleja Pokuševskog ali on ovog leta radi na definiciji i na kraju ćemo zavisiti od Jovića ili kombo Avramovića. Na centru bi mi bez obzira na MVP NBA (najverovatnije) Jokića meni bio Milutinov a njegova podrška Jokić i mladi Petrušev koga bi gurali i na 4 i na 5 (po potrebi)
            U bre Ganac. To je kao da ja kazem da bih pre jeb’o Sanju Marinkovic od Adriane Lime.
            Last edited by Storm; 21-05-21, 18:13.

            Comment


            • Originally posted by Storm View Post

              U bre Ganac. To je kao da ja kazem da bih pre jeb’o Sanju Marinkovic od Adriane Lime.
              Milutinov (Mlohatinov) je vrhunski centar i meni je njegova igra ono što treba u sudarima reprezentacija ali za obojicu ima i mesta i vremena.
              Takmičenja reprezentacije su turnirska, sabijena u kratak vremenski period i iziskuje dodatan napor nakon duge sezone. Inače, nije tolika razlika između Jokare i Milutinova kao između Lime i Sanje.

              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Originally posted by nebitan View Post
                Milutinov (Mlohatinov) je vrhunski centar i meni je njegova igra ono što treba u sudarima reprezentacija ali za obojicu ima i mesta i vremena.
                Takmičenja reprezentacije su turnirska, sabijena u kratak vremenski period i iziskuje dodatan napor nakon duge sezone. Inače, nije tolika razlika između Jokare i Milutinova kao između Lime i Sanje.
                Kapiram i postujem tvoje misljenje, ali nama treba neko ko igra sa zverima iz Amerike i ko moze njih da dobije. Nije isto igrati u el i nba. Treba iskoristiti Jokica i Bogdana, pa probati napasti Amere i uzeti neko zlato na OI i SP.. Milutinov je ipak samo top5 EL centar, a Jokara je najbolja petica na svetu. Razlika je poprilicna. Mozda ne kao Sanja i Adriana, ali nisu u istoj klasi.

                Comment


                • Originally posted by Storm View Post
                  Kapiram i postujem tvoje misljenje, ali nama treba neko ko igra sa zverima iz Amerike i ko moze njih da dobije. Nije isto igrati u el i nba. Treba iskoristiti Jokica i Bogdana, pa probati napasti Amere i uzeti neko zlato na OI i SP.. Milutinov je ipak samo top5 EL centar, a Jokara je najbolja petica na svetu. Razlika je poprilicna. Mozda ne kao Sanja i Adriana, ali nisu u istoj klasi.
                  Jokić je najbolji igrač na svetu trenutno.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Ovaj bi Milutinova ispred Jokica ,a ovaj drugi bi pazi sad Jaramaza ispred Teodosica, pomislio bi neko mozda se zezaju ,a oni to zaista misle.
                    Last edited by miance189; 23-05-21, 03:24.

                    Comment


                    • Igrači (naši) iz NBA dolaze uglavnom nespremni sa nekog odmora uz povlastice (to je isto jedan od razloga Jokićevih loših igara sa SP) i igrači koji su u evropskim klubovima su uvek spremniji tako da da, uvek u takvim slučajevima Milutinov ispred Jokića (opet vam je pokazatelj to prvenstvo, gde je pored lošeg vođenja od strane selektora i ovo jedan od uzroka pa je jedan Skola sa 40 godina pojeo naše centre).
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Jokicevic losijih igara na SP ,pa barem se o tome toliko pisalo....po tvome to bi znacilo da je Milutinov na sp pokazao da je bolji centar ,ne znam samo na kojoj utakmici i gde si to video

                        Milutinov na pet ,a Jokic na cetiri to je bio problem za Jokica ,a ne Milutinova to je Saletov plan pa su nas Spanci nakantali sa sve Milutinovim na pet.

                        U nekom sistemu koji nije Sale Djordjevicev , Jokic moze na centru da pruzi daleko vise od Milutinova
                        Last edited by miance189; 23-05-21, 14:47.

                        Comment


                        • Sprdnja je uopšte porediti njih dvojicu.
                          Jokić je svemir.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Kao da vam naočare nisu najčistije. Rekoh "Igrači (naši) iz NBA dolaze uglavnom nespremni sa nekog odmora uz povlastice" Onda treniraju manjim intenzitetom i jbg nemaju snage da iznesu turnir u istom ritmu. Igrači koji su u Evropi su pre na raspolaganju selektoru i budu spremniji na turniru, ok? Osim toga to su dva različita tipa igrača koji su komplementarni, osim toga reprezentaciju ne čine 12 najbooljih pojedinaca već 12 igrača koji mogu najbolje da se uklope u sistem (ili će trener da prilagodi sistem onome šta ima od igrača) i od igrača koji mogu da budu tim. Niko ne voli rakovu decu.
                            P.S. Zbog rakove dece (Rakoč i Jarić) mi smo popušili usred BG (NS) i to pod Žocom. Duda to nije dozvoljavao.
                            Last edited by nebitan; 23-05-21, 15:56.
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Niko ne spori da je Jokic bar najbolji centar na svetu ali kad dodje sa 10 kg vise,kad preskace treninge reprezentacije jer individualno radi, treba da mu verujes na rec,sprema se za NBA, onda ga ne mozes uklopiti da igra kako zna i ume ni na centru ni na krilnom centru.
                              Nije problem Djordjevic nego Jokic,evo sad je igrao skoro krilnog centra sa Mekgijem i razbio na toj utakmici. Jokic je igrao i na olimpijadi pod Djordjevicem pa smo uzeli srebro.
                              Kad je spreman najbolji je na svetu i niko ne moze da ga cuva, ali ako dodje kao na izlet da igra za reprezentaciju bezvoljno,baca lopte u aut onda tu nijedan trener na svetu nista ne moze.
                              Naravno nije Jokic kriv sto nismo uzeli medalju na SP,mnogi su podbacili i to mnogo vise od njega.
                              Djordjevicu je mozda kiks sto nije ekipu takticki dobro pripremio protiv Spanije i Argentine i sto nije dao vecu minutazu Milutinovu,nije zvao Nedovica, ali ne mogu to da zamerim coveku koji nas vodio do tri srebra u pet takmicenja,maksimum maksimuma na tri takmicenja i dva solidna rezultata na jos dva,svakako nisu katastrofa cetvrto i peto mesto. Vise su mi krivi igraci koji su bezali od lopte na SP,bekovska linija,jos jednom se pokazalo da bez Teodosica ne igramo dobro,mozemo na individualni kvalitet Bogdanovica i Jokica da dobijamo neke utakmice ali ne i da osvajamo medalje.

                              Comment


                              • Originally posted by miance189 View Post
                                Milutinov na pet ,a Jokic na cetiri to je bio problem za Jokica ,a ne Milutinova to je Saletov plan pa su nas Spanci nakantali sa sve Milutinovim na pet.
                                Evo jos jednom debunk cuvenog mita:

                                - Srbija nije ispala protiv Spanije nego protiv Argentine gde je Jokic igrao na 5;
                                - Protiv Spanije je Jokic igrao na 4 u prvoj cetvrtini koju smo odigrali odlicno i dobili,
                                - U drugoj cetvrtini su poceli da nas stizu pa je Jokic prebacen na 5 a Bjelica na 4 sto je nasa najjaca petorka. Medjutim Bjelica se potpuno raspao i bio uzasan i to nam je bio najlosiji period igre pa je Bjelica morao van jer je samo stetio sto su iskoristili Spanci i presli u vodjstvo. Koga onda ubaciti na 4 pa da Jokic ostane na 5 - Bircevica?
                                - U trecoj cetvrtini je Jokic iskljucen iz igre

                                Znaci veze sa vezom nema da smo ispali zbog nekog Saletovog plana da Jokic igra na 4, al eto neki mitomani to prihvatili i samo ponavljaju kao papagaji iako veze nema sa cinjenicama.

                                Comment

                                Working...
                                X