Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dosta više o bivšem selektoru, da je valjao ne bi bio bivši.
    Ostaje žal što nas razumne niko nije slušao ranije nego se reagovalo tek kad se tresnulo qrcem o ledinu.
    Ali, bolje ikad nego nikad.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Hahahahhahahaha....

      Comment


      • Bivši selektor je postao bivši onog trenutka kada je potpisao da trenira Virtus, ostalo su samo tehnikalije ali je ružno što mislim da ni dan danas nije urađena analiza (bar nije javno dostupna) uspeha/neuspeha. Razlozi objektivni/subjektivni...Ono što nama promiče svima je da nam na evro i svetskom prvenstvu nije bilo Tea, koji je oba puta bio povređen (pa neuspešna NBA avantura...)
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Mutan lik

          Mozda bi on voleo da reprezentacija pod Kokoskovim pukne ,vidim da vec kako ono rece mraci,ali za tako misljenje mora prvo da se ima neke osnove i razloge ,a posto nema ,ovako moze samo da iznosi svoje skrivene zelje.

          Dva centra tri centra ,lazna cetvorka...eto razbili smo spansku zonu sa dva centra Milutinovim i Jokicem ,pardon ne dva centra vec dve cetvorke ,tri cetvorke....ajde da zamutimo sto vise

          ​​​​
          Jokic je vukao u prvom poluvremenu protiv argentine igrajuci centra i to je izgledalo ok dok je imao snage ,a sve ostalo je trebalo da se nadogradjuje i uigra i postavi,ali toga nije bilo,udvajanje i ostale stvari jer na to treba da se misli pre....


          Priznaje da psiholoski Djordjevic nije spremio ekipu ,a sa taktikom i nacinom igre je valjda zadovoljan tu sve prstalo od ideja,ali eto Jokic nije bio fit pa smo zato pukli.



          Last edited by Karamazov; 12-04-21, 20:01. Reason: Obrati pažnju na rečni i način komunikacije.

          Comment


          • Aleksej Pokusevski said he hasn't decided if he plans to be involved with the Serbian national team this summer.
            Šteta ako ga nema, baš sam hteo videti Jokića i njega zajedno na parketu.

            Ovako nedostaće sveža krv u timu iako Lučić i Kalinić mogu odlično pokriti poziciju 3.

            Comment


            • Originally posted by nebitan View Post
              Bivši selektor je postao bivši onog trenutka kada je potpisao da trenira Virtus, ostalo su samo tehnikalije ali je ružno što mislim da ni dan danas nije urađena analiza (bar nije javno dostupna) uspeha/neuspeha. Razlozi objektivni/subjektivni...Ono što nama promiče svima je da nam na evro i svetskom prvenstvu nije bilo Tea, koji je oba puta bio povređen (pa neuspešna NBA avantura...)
              To nije ruzno, vec je bahato i bezobrazno + neispunjavanje obaveza. Da ne pominjem da se nije odrzala ni konferencija za stampu na kojoj bi selektor prozborio neku nakon SP. Nekada je postojao strucni savet, pa je selektor podnosio izvestaj, a ovi ocenjivali. Secam se, cak su o tome izvestavali u nekom od tadasnjih dnevinka. Ko nam je predsednik, dobro je... Inace kada sam kod predsednika, jel' on na kraju re-izabran, ili je jos uvek neovlasceno na tom mestu?

              Comment


              • Plus je igrao kako diriguje savetnica Vučića koja je instalirana u deo reprezentacije samo da bi zadržao nesto selektora u trenutku kada nije imao posao.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by serbianhoops View Post
                  Šteta ako ga nema, baš sam hteo videti Jokića i njega zajedno na parketu.
                  Nije steta. Pogresno decko razmislja. Pravilno bi bilo reci da ne zna da li je uopste u planovima selektora posto on nema status seniorskog reprezentativca jer nikada to nije ni bio. Ovako ispada da on reprezentaciju stavlja na hold i da se jedino on pita da li ce igrati. Po meni on nema sta da trazi u 12...

                  1. Vasa, Teo
                  2. Bogi, Neda, Gudura (ili Jovic na pleju ako je zdrav i spreman)
                  3. Luca, DeDa
                  4. Kalina, Bjeli
                  5. Jokic, Milutinov, Petrusev

                  Poku moze u U21.


                  Last edited by mmajstor; 19-05-21, 23:55.

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post

                    Nije steta. Pogresno decko razmislja. Pravilno bi bilo reci da ne zna da li je uopste u planovima selektora posto on nema status seniorskog reprezentativca jer nikada to nije ni bio. Ovako ispada da on reprezentaciju stavlja na hold i da se jedino on pita da li ce igrati. Po meni on nema sta da trazi u 12...

                    1. Vasa, Teo
                    2. Bogi, Neda, Gudura (ili Jovic na pleju ako je zdrav i spreman)
                    3. Luca, DeDa
                    4. Kalina, Bjeli
                    5. Jokic, Milutinov, Petrusev

                    Poku moze u U21.



                    Jaramaz umesto Teodosica. I za Dobrica se mora naci mesto. Igra decko na obe strane terena..


                    Micic, Jovic
                    Jaramaz
                    Bogdan, Gudura
                    Lucic, Dobric
                    Kalina, Bjeli
                    Petrusev
                    Jokic, Milutinov

                    Ovo je najboljih 12. Pokusevski neka radi na telu, ima vremena za njega.

                    Comment


                    • Ajd kontam Jaramaz... ali umesto Tea? Pa dal stvarno ali stvarno mislis da je to realno a da nije neka paralelna realnost u pitanju?

                      Dobric je super ali je DeDa korisniji jer moze da igra na vise pozicija a snajpera ima koliko hoces. Jedino ako bi neko od njih otpao.

                      Comment


                      • Originally posted by mmajstor View Post
                        Ajd kontam Jaramaz... ali umesto Tea? Pa dal stvarno ali stvarno mislis da je to realno a da nije neka paralelna realnost u pitanju?

                        Dobric je super ali je DeDa korisniji jer moze da igra na vise pozicija a snajpera ima koliko hoces. Jedino ako bi neko od njih otpao.
                        A da li ti možeš da zamisliš da Teo ima 34 godina "gazi 35-u" i da je poslednja dva okupljanja reprezentacije i poslednja dva učešća izostao zbog povreda. Da je postao sklon povredama i da mu je karijera (koliko god to u Virtusu izgledalo odlično) u padu?
                        Moramo misliti na budućnost a ona je u Vasi i nekom koga bi promovisali u drugog i trećeg pleja jer to nisu ni Jović ni Teo ni Marković ili bar prva dva nabrojana su brzo eks reprezentativci zbog godina, povreda...etc.
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • Naravno da je to sve jasno ali Teo je Teo.
                          Najbolji je igrac evrokupa ove sezone sto znaci da nije bas u tolikom padu pa da Jaramaz (koji btw igra i na drugoj poziciji) bude ispred njega. Vasa treba polako da preuzima, ali bi Teo bio vise nego dragocen u situacijama kada nam zafali kreativnosti i promena ritma u napadu, kao i kad Vasa udje u panic mode.

                          Comment


                          • Originally posted by mmajstor View Post
                            Naravno da je to sve jasno ali Teo je Teo.
                            Najbolji je igrac evrokupa ove sezone sto znaci da nije bas u tolikom padu pa da Jaramaz (koji btw igra i na drugoj poziciji) bude ispred njega. Vasa treba polako da preuzima, ali bi Teo bio vise nego dragocen u situacijama kada nam zafali kreativnosti i promena ritma u napadu, kao i kad Vasa udje u panic mode.
                            Naravno, ako pristane na soluciju da je drugi plej reprezentacije.
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Ma to je malo bezveze stavljati u neki kontekst ko je prvi a ko drugi. Uvek su potrebna najmanje dva pleja na turniru koji dele minutazu od utakmice do utakmice u zavisnosti od protivnika. Kada se bude igralo protiv opasnih plejeva tu ce Vasa biti korisniji jer je bolji u odbrani, a kada nam vise bude trebala kreacija, promena ritma ili neke tesne situacije gde se bude odlucivao mec tu ce naravno Teo biti korisniji. Zna i on koliko ima godina i koliko moze, pa ako je do sada funkcionisao i sa Markovicem i Jovicem ne vidim zasto ne bi mogao sa Vasom. Videli smo na nekim proslim prvenstvima koliko nam je nedostajao i kako se Vasa izgubi onda kada je bitno.

                              Comment


                              • Micic, Jovic
                                Teo
                                Bogdan, Gudura
                                Lucic, Dobric
                                Kalina, Bjeli
                                Petrusev
                                Jokic, Milutinov.......ovo je ratnicka ekipa puna kvaliteta ...ako se neko povredi cekaju Jaramaz,Smajli,Pokusevski,Micov,Nedovic,Bobi
                                Na celom svetu mi je sve,da živim ne mogu bez nje. . .

                                Comment

                                Working...
                                X