Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ]QUOTE=mmajstor View Post

    Nesumnjivo je greska struke (citaj Djordjevica) sto smo ispali u 1/4 jer se omanulo tamo gde su ranije bili najbolji - a to je stvaranje tima i timskog duha.

    Jokic je dosao veoma zapusten, a sa tim ne mozes bogzna sta da radis, i videlo sa sta mu je iz penzije radio Skola i kakav mu je bio pocetak NBA sezone nakon toga. On je mozda najbolji centar na svetu sa NBA pravilima, sa evropskim - nije, zbog manjeg terena i manjka defanzivne tri sekunde.

    Pa onda kada nakon 3 srebrne medalje niodkuda, neko pljuje po takvom rezultatu i ljudima koji su to napravili to nam samo govori kakav smo benav naro


    Inace kao sto znas i pre tih utakmica ljudi su govorili da Jokic ne moze na cetvorku ,ali Sale ga projektovao tako i to ce ostati upamceno kao glup potez

    Ako si zaboravio kljucnu utakmicu protiv Spanije ne samo da je igrao na poziciji cetiri vec je poceo i sa klupe za rezerve....kakav je to tretman i kakvo je to zavitlavanje.
    Posle je dobio iskljucenje zbog udvajanja spanaca ,a i da nije iskljucen isto bi bilo jer smo se raspali sa njihovom zonom.

    Jel mozes da skontas sta znaci kad Jokica udvajaju.

    Zar mislis da on moze u toj situaciji kada ga usvoje da izvede neku fintu da ih izbaci i da onda ko u nekoj igrici postigne kos ili zakuca loptu

    Oces da kazes da Jokic ne zna da igra ,jel su to fibina pravila,ne moze niko sa dva igraca da se iskaze,ali zato moze da asistira
    A kad baci povratni pas posle udvajanja recimo Lucicu onda ovaj promasi celu konstrukciju kosa,
    a kad baci pas Jovicu ,ovaj ne zna sta ce pa je vrati nazad...bezanje od odgovornosti
    Pa valjda neko treba da objasni tim igracima sta i kako da rese te i slicne sitiacije.
    I Kokoskov ce da se susretne sa udvajanjem Jokica ,a tu treba onda trenerov pecat da dodje do izrazaja,kao sto smo videli da kod Djordjevica nije

    On protiv Spanije ide sa dva defanzivna vezna Jovic i Lucic to je njegova taktika i naravno Ljulju i Rubiju ostaje laksi deo posla da ih na skil i znanje provozaju i izvozaju,jer imamo dva igraca koji ne mogu da se porede sa ovima,a Djordjevic ne povede Nedovica koji ume trojku barem da pogodi.
    Koliko nam je nedostajao suter njegovog profila spolja...a znamo da je jednom vec preokrenuo utakmicu protiv Spanije ,ali eto Sale resio da ga ne vodi

    Kako ga Skariolo unistio u priholoskoj pripremi

    Kao Spanci losi ,slabo igraju ,a u stvari se po starom dobrom receptu zavitlavali.To je njihova taktika stalno gube nevazne utakmice stvaraju laznu sliku o sebi pa ko se upeca,a kad treba da zapnu onda pokidaju iz sve snage namazani.Skinuli pritisak sa sebe usli hladne glave potpuno rastereceni u stilu hajde da im pokazemo kako se igra ,a mi usli kao da smo drim tim

    I to je tako kod Djordjevica , ne zna da tempira formu za zavrsnicu...
    Vec smo prosli u tom stilu na onom prvenstvu kad nas je Litvanija otreznila i kad smo najgore utakmice igrali u eliminacionij fazi.
    Dakle mogao je da nauci na sopstvenim greskama i onda smo u pripremnom periodu pobedili sve...isto poleteli, iako je Bjelica na pripremama izjavljivao da treba da izgubimo neku kad pogledas to znaci da mi od prve pripremne pa do zadnje na prvenstvu treba da pobedimo jedno dvadeset i kusur utakmica

    ​​​​​Pa nismo mi toliko bolji od drugih,a najbolje smo igrali podnjegovim mandatom kao autsajderi

    Jokica stavio na pet odjednom protiv argentine i ovaj je vukao u prvom poluvremenu kasnije je izgubio snage dao 16 a skola 18 ,a u sustini
    ​​​​ostale busotine i brljotine dosle na videlo...bezidejnost pre svega.Zakazali suteri,naravno sem Bogdana i to je nedovoljno da se pobedi ekipa gde svi sutiraju i pogadjaju.
    Sa druge strane Spanci nas rastavili zonom.
    Ne treba objasnjavati cime se zona najbolje razbija ,a to nije moguce sa zadnjim veznim igracima koji nemaju sut ,takodje udvajanje Jokica tesko da se resava sa igracima bez suta nisu oni krivi vec trener koji nije imao odgovor na te i takve situacije.
    Sve su to stvari koje su do Djirdjevica, lose je podelio uloge ,lose psiholoski pripremio ekipu za odlucujuce utakmice i to su razlozi zasto smo onako prosli


    On je svakako legenda nase kosarke i niko normalan ne moze da mu zameri na reprezentaciji jer je imao spektakularne pobede i medalje...ali ne postoji trener koji ne gresi,a on jeste gresio i treba jasno reci ,a ne umanjivati krivicu i bacati je na druge.
    ​​
    Last edited by Karamazov; 12-04-21, 08:54.

    Comment


    • Originally posted by dekkard View Post
      Ne može igrač koji nije lider u (NBA) timu da bude lider u reprezentaciji, nego je prirodno da tu ulogu ima najkvalitetniji igrač u timu a to je Jokić.
      Ako se igra gradi oko njega u timu koji je NBA kontender, u ovom trenutku je najkompletniji igrač NBA mnogi bi rekli i najbolji greška je selektora što to ne prepoznaje zbog toga što su umislili da je reprezentacija prćija jednog kluba. Onda takva reprezentacija i takav "steučnjak" doživi zasluženi rezultat.
      Naravno da Bogdan, pored zivog Jokica ne moze da bude lider.

      Celo to prvenstvo je bilo cudno. Prvo, izostanak Nede i Kaline, a onda i rotacije...
      Jokic je bio n...rkan sve vreme. Nije davao intervjue. Na sta to lici? Jel' imao neko da ga prodrma i uputi sta su neke osnovne obaveze, da ne kazem mera bazicne pristojnosti? Mozda je neko nesto pisao o ovome, ali je meni promaklo.
      Onda Sale sa postavama, sa Jokicem koji igra na 4, bez nalazenja uloga za ostale igrace. Vasa koji ubija u Efesu, se ne vidi. OK, imao je velikih problema, ali opet...
      Dokle god se treneri i selektori budu ponasali (pogotovo u reprezentaciji) kao da im je to dedovina, tako ce i biti.
      Koju odgovornost imaju treneri, pa i igraci? Dobiju otkaz, mora da im se isplati sve do kraja. Oni nadju, ili ne novi klub. Gde je da ih opalis po dzepu, da ne mogu da treniraju nikoga u narednih x godina? Ovako, ostanu bez posla, pa cak iako nisu placeni imaju velike prethodne plate, prezive par meseci, godinu, uvale se opet negde i tako u krug. Pogotovo treneri.
      Pa Sale nije odrzao konferenciju za stampu nakon prvenstva. Na sta to lici? Msm, znam ja na sta lici... Bivsi saigrac Danilovic, predsednik saveza, svi ostali koji su pitani su bili u fazonu, pa mi smo ortaci, sve je super, Sale je najbolji i te fore. Niko da kaze da je neuspeh i da je sramota kako je reprezentacija selektirana i vodjena. Cuvena hemija = 0
      I na kraju, dokle vise ti zasluzni gradjani? Za zasluzne plaketa, a u klubu i reprezentaciji da igraju oni koji to zasluzuju po trenutnoj formi, a ne po necemu od pre godinu ili 3.
      Last edited by Inbox; 12-04-21, 09:27.

      Comment


      • Vama ni Fil Dzekson i Greg Popovic ne bi valjali,Djordjevic u pet takmicenja tri srebra jedno cetvrto i jedno peto mesto i ne valja,evo otisao je,sad ce verovatno zlata sama od sebe da padaju. U Kini je falilo jos bar jedan,dva igraca da budu u formi i onda ne bi bio problem sta Jokic igra,krilnog centra,centra,plejmejkera.
        Svi su bezali od odgovornosti,samo daj loptu Bogdanovicu,niko nije smeo da sutne,onaj Guduric sto puta je fintirao samog sebe,nisu imali samopouzdanja. Guduric i Micic nijedno takmicenje nisu odigrali ni blizu svojih mogucnosti.
        Last edited by Mihajlo10; 12-04-21, 10:14.

        Comment


        • Originally posted by miance189 View Post



          Inace kao sto znas i pre tih utakmica ljudi su govorili da Jokic ne moze na cetvorku ,ali Sale ga projektovao tako i to ce ostati upamceno kao glup potez

          Ako si zaboravio kljucnu utakmicu protiv Spanije ne samo da je igrao na poziciji cetiri vec je poceo i sa klupe za rezerve.

          ​​
          Mnogo si bezveznih stvari napisao ovde.

          Ljudi uvek pricaju svasta, pa ma sta god i ko god radio bice pametnjakovica koji ce mraciti i hejtovati, to nije validan argument. Tako je nastao i taj mit o Jokicu na 4, a sto se u stvari desilo samo na utakmicama sa autsajderima i mozda delimicno Italijom gde smo ih rasrafili.
          I nije tacno da je on igrao na 4 vec je to bila igra sa dva centra gde niko nije igrao na 4, zato sto smo kuburili sa igracima na toj poziciji. Za Spaniju kritika treba iskljucivo da ide na Jokica, koji je na pocetku igre napravio takvu glupost cime je unakazio citav tim. Dakle to je glavni potez koji je uticao da se ta utakmica izgubi, a ne to sto on nije poceo od prve sekunde meca ili sto nije igrao na svojoj poziciji. I nije tacno da je on odjednom poceo da igra na poziciji 5 protiv Argentine, igrao je isto sto je igrao i do tada, samo sto u timu nije bilo drugog centra, a sto se takodje desavalo i na prethodnim utakmicama gde je on bio jedini centar. Zasto ga je Skola stavio u dzep? Covek je dosao zapusten na pripreme 14 dana pred SP, propustio najjacu prijateljsku utakmicu sa Grckom jer je morao da se vrati da gleda svog konja, i neko ocekuje da on bude lider? To ko je lider oni sami odredjuju svojim zalaganjem i trudom. Covek koji takav effort daje za reprezentaciju, nakon 2 otkaza i zabranom da mu se postavljaju pitanja oko reprezentacije, ne moze da bude uzor ostalima, pa je samim tim jasno da i nije imao zelju da se nametne kao lider. A ne moze se protiv necije volje.

          To za hemiju i atmosferu sam se slozio da je do strucnog staba a ponajvise Djordjevica kao glavnoodgovornog. Mislim hemija nije bila toliko losa, vec je stvar sto su neke druge reprezentacije imale bolju. Ne postoji tempiranje forme za takmicenje koje traje 2 nedelje. Ako si u formi prve nedelje bices i u drugoj, kao i obrnuto. Postoji psiholoska priprema za zavrsnicu, u cemu je Djordjevic i na prethodnom SP kao i Riu pokazao da je u tome majstor, a jedino je na ovom takmicenju zakazao.

          Comment


          • Originally posted by Mihajlo10 View Post
            Vama ni Fil Dzekson i Greg Popovic ne bi valjali,Djordjevic u pet takmicenja tri srebra jedno cetvrto i jedno peto mesto i ne valja,evo otisao je,sad ce verovatno zlata sama od sebe da padaju. U Kini je falilo jos bar jedan,dva igraca da budu u formi i onda ne bi bio problem sta Jokic igra,krilnog centra,centra,plejmejkera.
            Svi su bezali od odgovornosti,samo daj loptu Bogdanovicu,niko nije smeo da sutne,onaj Guduric sto puta je fintirao samog sebe,nisu imali samopouzdanja. Guduric i Micic nijedno takmicenje nisu odigrali ni blizu svojih mogucnosti.
            Za mene je drugo mesto na EP iza Slovenije neuspeh. Za mene je igra i plasman na SP veliki neuspeh, a ponasanje pre, tokom i nakon zavrsetka bezobrazluk. Za SP je imao sve na raspolaganju, minus povredjeni. To sto mu nisu igrali onako kako bi trebalo je njegova krivica, a ne moja kao navijaca.
            Kako ce biti sa Kokoskovom cemo videti. Svakako nece imati tu vrstu podrske kao Sale jer nikada nije bio igracka legenda, a ovome je na konto toga dosta oprastano i dizan je u nebesa. Takodje ce zavisiti i od raspolozivih igraca, forme i slicnog. Na SP je propustena istorijska sansa.

            Comment


            • Trebalo bi se podsetiti da smo na EP dosli bez 7od12 igraca iz prvog rostera. Projekcije zbog toga su bile uglavnom defetisticke, sto je naravno i razumljivo s obzirom na toliki broj otkaza. Takodje ne zaboravimo da je Rusija bila veoma jaka, sa Svedom i Mozgovim u top formi, da je Letonija dosla sa Porzingisom u prajmu, bracom Bertrans, Tima i Strelniekisom, Francuska je dosla sa Parkerom, i da i pored svega toga je Spanija bila projektovana kao prvi favorit za zlato.
              Tako da nam je pored svega ovoga neko ponudio finale pre pocetka prvenstva i osvojeno srebro, svi bi ga oberucke prihvatili. Prema tome osvojeno srebro u takvim uslovima ne moze se reci da je neuspeh. Drugo je to sto smo svi mi, nakon sto smo se obreli u finalu, ocekivali pobedu i u finalu jer je to bila Slovenija a ne Spanija koju su zmajceki odrali sa 20+ razlike u polufinalu, a sto se nekako zaboravlja. Do te pobede u finalu bi verovatno i doslo da nije doslo do povrede Jovica, sto je onda predstavljalo odsustvo 8 igraca od najboljih 12 iz prvog rostera. Sa druge strane Slovenija je bila najjaca sa Dragicem i Doncicem, bez ijednog otkaza + kupljenim Rendolfom sto je nebuloza ali to je vec neka druga tema.

              Comment


              • Sto puta prežvakana priča, Slovenija nas dobila bez Dončića, kraj priče.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Za mene je drugo mesto na EP najveci uspeh Dordjevica,otisli smo skoro sa drugom,trecom postavom i stigli do finala gde smo zasluzeno izgubili od Slovenije,Dragic je igrao All Star kosarku,imali su Amerikanca Rendolfa a mi bez Jovica,Lazica,a i Micica je nesto povreda mucila ako se dobro secam.

                  Comment


                  • Dragic je najbolji bek sa ovih prostora jos od vremena Drazena Petrovica. Covek je ubica.

                    Comment


                    • Đorđevićev poraz, 1/1.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Bezi sa ove teme dok jos nije kasno.

                        Comment


                        • Prihvati tu surovu činjenicu.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • QUOTE=mmajstor;n2861064]

                            Mnogo si bezveznih stvari napisao ovde.

                            Ljudi uvek pricaju svasta, pa ma sta god i ko god radio bice pametnjakovica koji ce mraciti i hejtovati, to nije validan argument. Tako je nastao i taj mit o Jokicu na 4, a sto se u stvari desilo samo na utakmicama sa autsajderima i mozda delimicno Italijom gde smo ih rasrafili.
                            I nije tacno da je on igrao na 4 vec je to bila igra sa dva centra gde niko nije igrao na 4, zato sto smo kuburili sa igracima na toj poziciji. Za Spaniju kritika treba iskljucivo da ide na Jokica, koji je na pocetku igre napravio takvu glupost cime je unakazio citav tim. Dakle to je glavni potez koji je uticao da se ta utakmica izgubi, a ne to sto on nije poceo od prve sekunde meca ili sto nije igrao na svojoj poziciji. I nije tacno da je on odjednom poceo da igra na poziciji 5 protiv Argentine, igrao je isto sto je igrao i do tada, samo sto u timu nije bilo drugog centra, a sto se takodje desavalo i na prethodnim utakmicama gde je on bio jedini centar. Zasto ga je Skola stavio u dzep? Covek je dosao zapusten na pripreme 14 dana pred SP, propustio najjacu prijateljsku utakmicu sa Grckom jer je morao da se vrati da gleda svog konja, i neko ocekuje da on bude lider? To ko je lider oni sami odredjuju svojim zalaganjem i trudom. Covek koji takav effort daje za reprezentaciju, nakon 2 otkaza i zabranom da mu se postavljaju pitanja oko reprezentacije, ne moze da bude uzor ostalima, pa je samim tim jasno da i nije imao zelju da se nametne kao lider. A ne moze se protiv necije volje.

                            To za hemiju i atmosferu sam se slozio da je do strucnog staba a ponajvise Djordjevica kao glavnoodgovornog. Mislim hemija nije bila toliko losa, vec je stvar sto su neke druge reprezentacije imale bolju. Ne postoji tempiranje forme za takmicenje koje traje 2 nedelje. Ako si u formi prve nedelje bices i u drugoj, kao i obrnuto. Postoji psiholoska priprema za zavrsnicu, u cemu je Djordjevic i na prethodnom SP kao i Riu pokazao da je u tome majstor, a jedino je na ovom takmicenju zakazao.

                            [/QUOTE]


                            Mi smo utakmicu sa Spanijom izgubili zbog Saleta napisao sam neke delove ,a ti mozes to da prihvatis , a i ne moras ,nemam nameru da pisem referat

                            U takmica je sa psiholoske strane izgubljena i pre nego sto je pocela ,a sa strucne jos i pre prvenstva gde je njegova namera bila da igra na SP sa zadnjim veznim igracima i sa dva spora centra iako je mogao da vidi kako se Jokic snalazio sa Nurkicem ,ali njega to ne zanima...

                            U Realnom vremenu utakmicu smo izgubili u drugoj cetvrtini gde smo primili 32 poena ,nismo imali odgovor na njihovu zonu tokom celog meca ne zato sto su igraci glupavi vec zato sto se nismo dobro pripremili sto je do trenera.


                            Nema Jokic nikakve veze sa time.Njegov tretman kod Saleta je stvorio nervozu pa je dobio iskljucenje u trecoj cetvrtini iz nemoci pri udvajanju pri rezultatu minus deset kada su kola vec uveliko otisla nizbrdo.Da je ostao na parketu verovatno manje vise isto bi bilo.Skroz promasena taktika nesnalazenje i bezidejnost nas kostala rezultata sto se ponovilo i na sledecoj utakmici sto opet govori gde je greska


                            Svako ima pravo na svoje misljenje i to je ok ali postoji jedna stvar koja demantuje ili tebe ili mene ili bilo koga drugog


                            Tebe je demantovalo vreme ,svako tvoje slovo koje si napisao braneci Saleta za vreme priprema i prvenstva,dok su neki drugi pisali drugacije ,cudili se postupcima i ukazivali na greske ti si sve njih u raspravama takoreci pljuvao sve braneci Djordjevica

                            Verovatno si i Vladu Djurovica napljuvao kada je sa rts ukazao na greske, kao previse mraci kao sto si i sad ovde napisao ljudi koji mrace


                            Na kraju ti demantovan ,a i dalje se javljas i dajes pojasnjenja na tu temu kao da hoces ljudima da isperes razum ili si prosto licemeran nije ni vazno , bitno je da sam ispravio tvoje neistinite tvrdnje ,a ti pisi i dalje sta hoces



                            ​​​​
                            Last edited by miance189; 12-04-21, 16:33.

                            Comment


                            • Nema potrebe Dordjevica bilo ko da brani,daj mi uspesnijeg selektora od kad postojimo kao Srbija,u pet takmicenja tri srebra. Mi nemamo zlato kao Srbija,zato ne znam odakle to da mi moramo Amerikance i sve ostale redom da cepamo. Nesto su tu pitaju i ti Amerikanci,Spanci,Slovenci,Francuzi,Litvanci... Ne slazem se ni ja sa Djordjevicem oko tok spiska za SP,voleo bih da je tamo bio bar Nedovic ali Djordjevic je verovao u to sto je pozvao,nije napravio uspeh posle tri,cetiri vezana takmicenja i povukao se,nadam se da ce Kokoskov praviti bolje rezultate, ne vidim da on ima manju podrsku od saveza nego sto je Djordjevic s razlogom imao.

                              Comment


                              • Originally posted by miance189 View Post
                                Mi smo utakmicu sa Spanijom izgubili zbog Saleta napisao sam neke delove ,a ti mozes to da prihvatis , a i ne moras ,nemam nameru da pisem referat

                                U takmica je sa psiholoske strane izgubljena
                                Ja koliko znam slozio sam se da je psiholoski lose pripremio ekipu, a sto nam je ranije bio glavni trejdmark, ne secam se da sam negde drugacije tvrdio. Sa druge strane svaka bitna utakmica koja se izgubi izmedju 2 slicna po kvalitetu tima se moze reci da je izgubio trener.

                                Ti opet i dalje i tvrdoglavo se drzis mantre da smo 'prvenstvo' igrali sa 2 troma centra apstrahujuci cinjenicu koju sam ti vec naveo - igrali smo tako samo protiv zescih autsajdera. Koja razlika bi bila da je Jokic igrao sa Bircevicem/Bjelicom protiv Portorika i Angole umesto sto je igrao sa Braduljicom/Milutinovim? Da ne bi mozda onda pocepao Skolu u odlucujucoj utakmici, a eto nije samo zato jer ga je Djordjevic protiv Portorika stavio u tandemu sa Braduljicom...​kme kme? Kako mozes da tvrdis nesto sto nema uporiste u realnosti?
                                Ispali smo protiv Argentine gde je Jokic bio jedini centar, a nismo ispali zato sto je Jokic na prvenstvu igrao cetvorku - tacka. Myth debunked.

                                Originally posted by miance189 View Post
                                Nema Jokic nikakve veze sa time.Njegov tretman kod Saleta je stvorio nervozu pa je dobio iskljucenje u trecoj cetvrtini iz nemoci
                                ​​Njegov tretman kod Saleta je stvorio nervozu pa je zato dobio iskljucenje??? Pa koje ti je uporiste za ovakvu tvrdnju i kauzalnu vezu? Pa da je kojim slucajem ovo istina, a svi znamo da nije, Jokic vise nikad ne bi trebalo da igra za reprezentaciju jer takva kolicina egoizma ne bi bila primecena cak ni kod Milicica u najboljim danima.
                                A da je kojim slucajem kuvar izvor njegove nervoze jer mu je eto prepekao palacinke, ti bi za tu njegovu reakciju i iskljucenje okrivio - kuvara??

                                Originally posted by miance189 View Post
                                Na kraju ti demantovan ,a i dalje se javljas i dajes pojasnjenja na tu temu kao da hoces ljudima da isperes razum ili si prosto licemeran nije ni vazno , bitno je da sam ispravio tvoje neistinite tvrdnje ,a ti pisi i dalje sta hoces.
                                ​​​​​​
                                A koji mu ti to bese dodjes posto te se ne secam pod ovim nikom? Nema sta ja koga da branim jer postignuti rezultati sve govore, i nikakvo vreme te rezultate nije demantovalo. Na sta to konkretno mislis da je mene demantovalo?
                                Vreme koje dolazi ce verovatno tebe pljusnuti u facu kada budes video koliko smo daleko od ovih rezultata koji su zabelezeni od 2014 - 2019 kao autsajderi, a mogli smo i vise da 'nervozni' NBA-ovac nije redovno odbijao pozive i tretirao reprezentaciju kao poslednju rupu na svirali. A to se ne odnosi samo na njega.
                                Last edited by mmajstor; 12-04-21, 18:22.

                                Comment

                                Working...
                                X