Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Lepo sam napisao Top reprezentacija, ne neka druga.
    Pa i ja sam te lepo ispravio.

    Comment


    • Originally posted by Mihajlo10 View Post
      Gde Musli igra,prelistavam ovu sportsku stampu ali nikako da naletim na neki njegov ucinak. To bi Chiwi bilo otprilike to samo eto Kalinic ili Micov i taj treci centar,sve moze samo ne Bobi i Kuzmic,jedan nista ne moze da odbrani drugi nista da pogodi.
      Musli valjda igra kod Saše Obradovića, ne pratim ga ali je bio odličan u Malagi, treba nam takav centar.

      Edit: U Andori igra..
      Last edited by Chiwwi; 19-01-20, 17:07.

      Comment


      • Tu je i Kaminsky koji igra na obe pozicije.
        Bio intervju sa Jokićem na Areni, pita ga novinar kako to da igraš na taj način, trojke, asistencije, vođenje lopte. Kaže Jokara mi visoki smo morali da se prilagodimo inače bi nestali iz košarke, počeli su da mnogo forsiraju small ball košarku, igru sa 4 ili čak 5 malih igrača, morali smo da ponudimo nešto dodatno od onoga što se decenijama igralo.
        Kaže, igra na postu izumire, iz godine u godinu sve je manji procenat na taj način postignutih koševa. I u pravu je u potpunosti, pokazuje samo o kakvom super inteligentnom igraču se radi, razmišlja više od bilo kog njegovog trenera i upravo zato i menja istoriju ove igre, pre bilo kog rezultata koji bude postigao. Imamo suvo zlato u ekipi, a mnogi nisu ni svesni njegove vrednosti.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Kaminski je rekao da neće da igra za reprezentaciju tako da nema potrebe da govorimo o njemu jer onda ne vidim razlog zašto i na Lebrona ne bi računali.

          Comment


          • Pusti ti to sto izumire igra na postu,Jokic je koristi u NBA ligi koliko i sut,da nema tu igru na postu ne bi bio ni ovako dobar igrac. A jedan igrac nikad nije niti ce doneti titulu,kosarka je timska igra.

            Comment


            • NBA je skroz drugi sport. Kao prvo igra se duže, kao drugo odbrane ne postoje, i kao treće druga su pravila i dimenzije terena..

              Zato će u NBA mekan igrač sa mekanom rukicom uvek da se snadje ali kad dodje na turnirsko takmičenje prvi drvoseča će ga isprebijati i zaključati kao Dimec Bobija dabl-dabl mašinu onomad ili četrdesetogodišnji Skola iz kineske lige Jokića..

              Vazda je bilo i biće, za turnirska takmičenja se traži sprema, iskustvo i tim.
              Last edited by Chiwwi; 19-01-20, 17:27.

              Comment


              • Druze ,@Chiwwi
                Kad si ubacio Muslija kao treceg centra ,to mi govori koliko ti vrednujes igrace ..

                Ako je Musli da bude treci centar pored Jokica,Bobija,Milutinova ,cak i Raduljice ,onda da pisemo propalo

                Da ne ulazimo i za Stimca koji se oprostio a 3x bolji igrac od njega,Kuzmica koji nije fizicki spreman ali za Muslija su Hakim Olajdzuvon.

                Bogdan bolji u napadu od Jokica ? Ti mene zezas ? Bogdan je kosgeter i to za evropske standarde na visokom nivou (samo sto trazi mnogo loptu kod sebe ,da bi bio kosgeter) ,dok Jokic u napadu sve cini mnogo boljim nego sto jesu.Kao sto je u Lejkersima, Dejvis kosgeter ,a Lebron je taj koji to sve pakuje . Tako i u slucaju Bogdan vs Jokic.

                A ovo da Partizan igra najbolju kosarku u Evropi ,jer si rekao za Novicu da igra u Partizanu
                Mozda u Evrokupu ,drugom takmicenje po jacini ,ali u Evropi,Evroligi pored Efesa,Barse,Reala ,da kazes da igraju najbolju kosarku ,mislim nemoj se ljutis ,ali si ga lupio.

                Originally posted by dekkard View Post
                Vasa, Jović
                Bogdan, Gudura, Nedović
                Micov, Kalinić
                Kaminsky, Bjelica, Boriša
                Jokić, Bobi
                Treneri: Igor i Malone, uz asistenciju Jovanovića i Milojevića.
                I to je to. Top reprezentacija, ni pred kim da ustukne.
                Umesto Borise ,realno bolje je Smailagic ..a i Lucic je zahvalan igrac ,a i polivalentan ,moze da pokrije kao i Kalinic i Micov ,3/4 ,a i mladji je od Micova.Imamo 3 top igraca na poziciji krila.

                I da bi dobili od Vase ovo sto pruza u Efesu ,trebalo bi da igra u petorci sa Jokicem mogao bi da bude light verzija Mareja ,ali da ga nema Bogdana ,da Bogdan igra sa Jovicem ,koji kao plej ne trazi loptu niti je suter kao Vasa.

                Comment


                • Ma što bih se ljutio, imaš pravo da lupaš.

                  Bobi je neupotrebljiv centar za FIBIna takmičenja, evropsku košarku, kako god. Čovek ne može da odbrani pik, izvuku ga na 8m i on ne može da isprati dalje. Tako su nas Slovenci dobili u finalu, samo su to vrteli.

                  Bogdan uopšte ne traži loptu, na zadnjem prvenstvu je imao 55% šuta, to su odlični procenti.

                  Jokić ne može da mu parira u evropskim uslovima zato što je u odbrani mnogo slab i nezainteresovan, a u napadu ne može da igra kao u NBA zato što nailazi na ozbiljnu odbranu.

                  Bogdan je prvo Zvezdu zatrpao sa 100 poena, pa je Panatenaikos osušio u OAKi, pa je osvojio Evroligu pa je tek onda otišao u NBA, dakle za evropske uslove školovani oficir što bi se reklo.

                  Jokić je pravo iz Mege otišao u NBA i preskočio čitavu evropsku košarku, ne snalazi se u njoj i to se vidi.
                  Otišao je pravo iz osnovne na faks i preskočio srednju i sad kad se vrati u srednju ne kapira te forice.
                  Last edited by Chiwwi; 19-01-20, 19:18.

                  Comment


                  • Dje su na ovoj listi sin Filip i Branko Capittano?
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Smailagić je nedokazan igrač. Super je to što je u NBA, ali tek je došao i u ovoj sezoni u raspalim Dubsima ne igra, što zbog povrede, što zbog toga što je neadaptiran na NBA košarku.
                      Lučić je poor man's Kalinić, sve što može da radi, Kalinić može bolje, a Micov je drugačije krilo od obojice, prefinjena trojka sa driblingom, šutem sa poludistance i distance i bolji je od obojice.
                      Drugo, zaboravljaš da sad na klupi imamo trenera koji je zapravo sposoban da kvalitetne predstave igrača na klupskom nivou pretoči u reprezentativne, i da svakom igraču da ulogu koji ovaj po svom kvalitetu i zaslužuje.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Smailagić je nedokazan igrač. Super je to što je u NBA, ali tek je došao i u ovoj sezoni u raspalim Dubsima ne igra, što zbog povrede, što zbog toga što je neadaptiran na NBA košarku.
                        Lučić je poor man's Kalinić, sve što može da radi, Kalinić može bolje, a Micov je drugačije krilo od obojice, prefinjena trojka sa driblingom, šutem sa poludistance i distance i bolji je od obojice.
                        Drugo, zaboravljaš da sad na klupi imamo trenera koji je zapravo sposoban da kvalitetne predstave igrača na klupskom nivou pretoči u reprezentativne, i da svakom igraču da ulogu koji ovaj po svom kvalitetu i zaslužuje.
                        Znaci, Simanic otpada, posto ni u klubu ne veruju u njega?
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Originally posted by kronostime View Post
                          Znaci, Simanic otpada, posto ni u klubu ne veruju u njega?
                          To je najobičnija glupost što si napisao.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Ne znam kome ko nije klubaški obojen a Dekard to jeste uopšte pada napamet da Simanić može biti ne samo reprezentativac nego i neki igrač.

                            Dečko pripali neku trojku kad se odigra specijal za njega i to je to. Igra ledjima nula, odbrana 0.5.. Kad vidi Novicu ide na bajanje. Ne znam šta on može tek u reprezentaciji da donese osim da bleji na klupi.
                            Last edited by Chiwwi; 19-01-20, 19:26.

                            Comment


                            • Verovatno zato hvalim Micova, i zato mi je Bogdan prvi izbor na poziciji dva što sam klubaški obojen.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Pa ako izabereš samo dva centra da bi ugurao Borišu ja ne znam.. Plus Gudura umesto Tea.. mislim stvarno

                                Comment

                                Working...
                                X