Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mmajstor View Post
    Iako je sustina da je za mene smesno i bahato u isto vreme, da covek kaze da vidi sebe strucnim da daje analize kosarkaske igre... ako si bas zapeo za rec strucna sprema i koja to struka je neophodna da bi bio strucan da dajes ovakve analize celokupnoj javnosti - moj je odgovor da za to nije potrebna neka specijalna skola vec samo zanat. I to zanat koji se ispece ili kao kosarkaski igrac koji igra najvisem nivou, ili kao kosarkaski trener na najvisem nivou. Samo ljudi sa takvim iskustvom su dovoljno strucni da daju ovakve analize koje ce se predstavljati kako KSS-u tako i javnosti.
    To sto je ucio i bavio se celog zivota pravom, i strucan je da radi poslove sportskog menadzera ne znaci da je u isto vreme strucan i za analizu kosarkaske igre.

    Ako se jos uzme u obzir da su interesi reprezentacije i njegovog privatnog biznisa u suprotnosti, onda mozemo zakljuciti da su njegove namere zlonamerne, pa mu stoga i ne treba pridavati neki znacaj u medijima.
    Ovo što si napisao bi se svelo na: Njegov konto govori umesto njega najbolje o njegovom poznavanju košarke.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Originally posted by Ganac View Post
      Ovo što si napisao bi se svelo na: Njegov konto govori umesto njega najbolje o njegovom poznavanju košarke.
      Njegov konto govori o njegovoj sposobnosti za biznis a ne za kosarku....iako i tu ima puno skakljivih pojedinosti za koje nisam siguran da su bas zakonite. Al kako da budes uspesan biznismen ako ne krsis zakon?

      Comment


      • Njegov konto je u direktnoj vezi sa poznavanjem košarke kao igre na mnogo višem nivou nego što se predstavlja kao njvatreniji navijač Mege. Prepoznavanje talenta, forisranje istog, ulaganje u njega...nije hazard već znanje.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Dobro, to je tvoje misljenje....ne bih su u njega preterano mesao, sem za ovu situaciju sa Megom - u svakoj pravnoj drzavi bi zbog toga on bio u zatvoru jer je u pitanju klasican sukob interesa. Upravo zbog toga se on i ne vodi kao direktor Mege, nego se vodi kao predsednik udruzenja navijaca. Pa taj zakon sa razlogom postoji i sa razlogom ne mozes biti i i menadzer i direktor kluba, a on ga ocigledno krsi.....za sta bas i ne treba neko poznavanje kosarke nego poznavanje lova u mutnom.

          Da se ja pitam ja bih zabranio tu mesetarsku delatnost, vec bi oformio strucno telo u okviru saveza koji bi radio sve te usluge u korist igraca, a gde bi radili ljudi za dobru platu a ne za procenat.

          Comment


          • @mm
            Ukratko: Misko ne moze u istu recenicu sa forumasima po poznavanju kosarke. Za komentar ga kvalifikuje to sto od toga zivi i ako nista drugo sto je poslao Jokica u NBA. Mozes biti samo nesvestan sebe i napisati tako nesto.
            Niko, ali bas niko od 'strucne' javnosti nije rekao nista negativno o selektoru i 'uspehu'. Slicno sto niko od tih istih nije rekao nista negativno o Filipu C. Da li je u pitanju solidarnost, ili oni vide drugacije nego drugi, ili dvostruki arsini, pa su za selektora u pravu, a zbog FC nece da se zameraju, a misle sve najgore?
            Uspesan sportista nije = uspesan treter, a jos manje funkcioner. Nekima ce to da prodje zbog inteligencije, shvatanja i sl., ali vecini ne. Nasa kosarka je funkcionisala najbolje kada njen vrh nije bio sastavljen iskljucivo od bivsih igraca.
            I da ne zaboravim - nebrojeno sam puta na TV-u i u novinama video / citao da je u raznim sportovima selektor prezentova svoj rad strucnom savetu koji je to dalje razmatrao.
            Znao sam da ce se ti javiti da zdusno branis ex selektora, samo je strahovita sramota da osim onog smesnog intervjua Danilovica mi nismo imali obracanje selektora nokon prvenstva, diskusije na tu temu i sl.
            Tako da mi je izuzetno drago sto je neko relevantan (a Misko jeste relevantan, ma sta ti pisao (suprotstavljeni interesi i sl.)) ipak rekao ono sto mnogi misle, ali ne zele da se zameraju.

            Comment


            • Tri srebra,cetvrto i peto mesto,nadam se da ce nam svi selektori biti ovakve neznalice kao sto je Djordjevic. Misko je zlo srpske kosarke,bukvalno mu je sve dozvoljeno,menadzerise,ima svoj klub,sad bi i reprezentaciju da uzme,tu mu je Djordjevic stao na put,zato ga i mrzi.

              Comment


              • A gde to pa ja branim selektora (bivseg)? Ako bih rekao da nesto branim to je onda reprezentacija od ovakvih muljatora kojem reprezentacija predstavlja samo smetnju za svoj biznis, i na taj nacin nastupa u javnosti.

                Ja nisam rekao da je on nesposoban "biznismen" . Samo mi je tesko da povezem prirodu njegovog biznisa sa strucnoscu da vrsi ovakve analize.

                Sta Jokic? Najveca prednost njegovog biznisa je sto je medju prvima uleteo u njega i ostvario dobre kontakte sa kojima "radi" posao. Toliko je dugo u ovome da zna sve cake kako je najbolje izvuci novac. To su opet neki drugi "kvaliteti" a ne kvaliteti poznavanja kosarkaske taktike. Mislis da je samo on prepoznao talenat kod Jokica i ostalih klinaca? Pa naravno da nije vrlo brzo se to procuje u tim krugovima kada neki klinac odskoci, ali ti klinci u najvecoj meri sa njim zavrsavaju ugovore jer znaju da ima najbolje kontakte i poznanstva i da ce im lakse ici karijera sa njim nego sa nekim drugim menadzerom koji ima manje kontakata i manji uticaj.

                Sta vise ja sam misljenja da je on Jokicu uskratio jedan veliki uspeh a to je evropsko zlato, i da bi sa nekim drugim menadzerom imao sadrzajniju karijeru. Nije Jokica Misko ucio kako se igra kosarka, a zavrsio bi u nba i bez Miska.
                Last edited by mmajstor; 05-01-20, 13:59.

                Comment


                • Samo da Mačvan bude zdrav i spreman i osvajamo zlato na olimpijadi. Naravno Teo magija da se vrati i da se najure Bobi i Gudura.

                  Sa Jokićem i Bjelicom da se ozbiljno porazgovara o njihovom pristupu reprezentaciji, ako razgovor ne urodi plodom onda tražiti i njima zamene..

                  Nisam za Micova ali verovatno bi pokidao da dokaže kako je učinjena nepravda nad njim tako da može Micov kad bolje razmislim.
                  Last edited by Chiwwi; 05-01-20, 15:19.

                  Comment


                  • Ti se zezaš ali Mačvan je jedan od inteligentnijih igrača i da nije izranavljen, bio bi Bjelkanu ravnopravni partner na poz 4.
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • Ne zezam se nimalo. Bjelica je razočarao zadnje prvenstvo. Mačvan je naša najbolja četvorka.

                      Comment




                      • Comment


                        • Kakav kralj.... on im drzi ceo tim.

                          Comment


                          • Našao kad da se razigra.
                            Pred sredu i dolazak u Arenu.
                            Mogao pričekati sa formom.

                            Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                            Comment


                            • Macvan mora da pokaze da moze da se vrati u vrhunsku formu, sto je jako tesko posle 2 operacije prednjih ukrstenih, i isto to ceka Gagija.

                              Mislim da je u ovom trenutku bolje ici na delimicno podmladjivanje i videti sta se moze uraditi sa SmailAgom i Simanicem, a na poziciji 3 Davidovac se sve vise namece, a tu takodje imamo i Dejana Todorovica, sto su bolje opcije od 35godisnjeg Micova.

                              Comment


                              • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                                Našao kad da se razigra.
                                Pred sredu i dolazak u Arenu.
                                Mogao pričekati sa formom.

                                Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka
                                on je u ovoj formi maltene od pocetka sezone....

                                Comment

                                Working...
                                X