Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Mihajlo10 View Post
    I nije Jokic najbolji nas igrac svih vremena,nije ni najbolji nas centar svih vremena jer odbranu ne igra.Divac je sa uspehom ponekad cuvao Seka,igrao protiv daleko mocnijih centara nego sto su ovi danas i uzeo mnogo vise medalja sa reprezentacijom,igrao finale NBA lige i finale Zapada,mnoge od ovih stvari su jos nedostizne za Jokica. Kad popravi odbranu,uradi nesto ozbiljno s Denverom,i uzme jos par medalja s reprezentacijom,onda tek moze da udje u pricu za naseg najboljeg centra ikada
    Statistika mi nista ne znaci,nisam Amerikanac.
    https://www.youtube.com/watch?v=EB8r3vG6_3k

    Comment


    • Misko izokola opleo po ex selektoru...
      Meni je takodje strasno zasmetalo ovo sto sam boldovao dole. Nikakav izvestaj, nikakav komentar od struke, samo ona smejurija od konferencije Danilovica. Da ne pominjem da nije bilo konferencije ex selektora (ne racunam izjave posle poslednje utakmice) gde bi prokomentarisao 'uspeh' i igre.
      Procitao na B92
      "Ne bih da ulazim u detalje i da pravim preterano stručnu analizu razloga kraha i osvajanja tek petog mesta zato što se time nije bavio niko drugi, pa neću ni ja. Ipak ću reći nekoliko stvari koje su bile pogubne po nas. Iz mog ugla, a smatram se i te kako stručnim, previše kompromisa napravljeno je oko sastava tima, što je dovelo do potpuno neadekvatne strukture ekipe sa svega četiri beka. Dalje, dokrajčila nas je činjenica da je potpuno izostala ključna maksimalna i strateški osmišljena upotreba naših najboljih igrača – mislim na Jokića, Bjelicu, Micića, a verovatno i Milutinova. No, to je prošlost, iako ostaje žal za nikada lakše dostižnim svetskim zlatom", rekao je Ražnatović za "Sport klub".

      Comment


      • Originally posted by Mihajlo10 View Post
        I nije Jokic najbolji nas igrac svih vremena,nije ni najbolji nas centar svih vremena jer odbranu ne igra.Divac je sa uspehom ponekad cuvao Seka,igrao protiv daleko mocnijih centara nego sto su ovi danas i uzeo mnogo vise medalja sa reprezentacijom,igrao finale NBA lige i finale Zapada,mnoge od ovih stvari su jos nedostizne za Jokica. Kad popravi odbranu,uradi nesto ozbiljno s Denverom,i uzme jos par medalja s reprezentacijom,onda tek moze da udje u pricu za naseg najboljeg centra ikada
        Statistika mi nista ne znaci,nisam Amerikanac.
        A Denver najbolja odbrana lige
        Kako to postizu sa takvim propuhom u odbrani kao sto je Jokic? Jel samo cetvorica igraju odbranu a on se zajebava
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • Ma koja najbolja odbrana lige sa Jokicem i Marejem,dvojica statista u odbrani,da igraju odbranu uzeli bi titulu,ovako padaju protiv prvog jaceg protivnika u plejofu,Portland su trebali da pometlaju prosle godine,oni ispali od njih.
          A taj klip ne znam sta dokazuje,da je Divac promasio kos protiv Seka? Mozes onda da napravis i kompilaciju Jokiceve odbrane kako bleji dok protivnici polazu lopte. Odlican je Jokic igrac,napadacki nas najtalentovaniji centar koga sam gledao ali u odbrani teska rupa,daleko je jos on od Divca u svemu sem u statistici,tu je sampion.

          Comment


          • Originally posted by Mihajlo10 View Post
            Ma koja najbolja odbrana lige sa Jokicem i Marejem,dvojica statista u odbrani,da igraju odbranu uzeli bi titulu,ovako padaju protiv prvog jaceg protivnika u plejofu,Portland su trebali da pometlaju prosle godine,oni ispali od njih.
            A taj klip ne znam sta dokazuje,da je Divac promasio kos protiv Seka? Mozes onda da napravis i kompilaciju Jokiceve odbrane kako bleji dok protivnici polazu lopte. Odlican je Jokic igrac,napadacki nas najtalentovaniji centar koga sam gledao ali u odbrani teska rupa,daleko je jos on od Divca u svemu sem u statistici,tu je sampion.

            Znaci Misap, Barton I Harris cepaju sami. Svaka cast onda, treba im spomen plocu za zivota dici jer su njih trojica ove sezone najzasluzniji za najbolju odbranu lige koja je do proslog kola primala 103 poena po mecu.

            Malo su sjebali protiv Indiane ali bez sumnje cepaju odlicnu timsku odbranu. Samo ne znam kako nose na grbaci Jokica I Murray-a...
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • Odgledao sam 90 posto meceva Denvera,nema centra koji protiv Denvera nije dao najvise koseva jer ili Marej,Barton pustaju svog igraca pa Jokic ostaje 2 na 1 ili Jokica izvrte na piku,dok 1 na 1 Jokic sasvim solidno brani kad hoce,samo retko hoce. Ne znam kako su oni najbolji odbrana lige,ne pratim statistiku ali sam gledao Lejkerse gde svi cepaju odbranu,cak i Dzejms. Videcemo tu Denverovu najbolju odbranu u plejofu,po mom misljenju oni ako nalete na Jutu u prvom krugu ispadaju,mogu da prodju San Antonio i Oklahomu,protiv ostalih jako tesko.

              Comment


              • Originally posted by Indigo View Post

                Znaci Misap, Barton I Harris cepaju sami. Svaka cast onda, treba im spomen plocu za zivota dici jer su njih trojica ove sezone najzasluzniji za najbolju odbranu lige koja je do proslog kola primala 103 poena po mecu.

                ...
                Koliko se ukupno prima koseva po mecu nije pokazatelj najbolje odbrane, vec pokazatelj najmanjeg broja poseda po mecu.

                Comment


                • Originally posted by Grof View Post
                  Misko izokola opleo po ex selektoru...
                  Meni je takodje strasno zasmetalo ovo sto sam boldovao dole. Nikakav izvestaj, nikakav komentar od struke, samo ona smejurija od konferencije Danilovica. Da ne pominjem da nije bilo konferencije ex selektora (ne racunam izjave posle poslednje utakmice) gde bi prokomentarisao 'uspeh' i igre.
                  Procitao na B92
                  "Ne bih da ulazim u detalje i da pravim preterano stručnu analizu razloga kraha i osvajanja tek petog mesta zato što se time nije bavio niko drugi, pa neću ni ja. Ipak ću reći nekoliko stvari koje su bile pogubne po nas. Iz mog ugla, a smatram se i te kako stručnim, previše .
                  Kako znamo da nije bilo komentara i analize struke? U zadnjih 30 godina ja nisam jos video nijednu javnu analizu igre na velikom takmicenju od strane bilo kog sportskog saveza. Sve se svede na novinarske analize i licne dozivljaje. Verujem da je bilo interne analize u samom savezu, ako nije to onda ne valja, ali to opet ne znamo.

                  A koliko je ovaj covek bahat vidi se po tome sto se nasao strucnim da daje takve analize, a u tome se razlikuje od npr. Nebojse Covica po tome sto je on pravnik dok je ovaj inzenjer. Strucan je kao sto smo mi na forumu. Samo bahato. Mogao je da kaze nesto iz svoje branse... tj kako to da je Kokoskov postao trener reprezentacije kada je on javno na televiziji saopstio da je to nemoguce da se desi....i konacno ne bi trebalo mu predavati nikakvu paznju jer je on covek administrativac, tehnicko osoblje koje dobro zaradjuje na mesetarenju. Sto bi to bilo kome bilo zanimljivo sta on ima da kaze?

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    Kako znamo da nije bilo komentara i analize struke? U zadnjih 30 godina ja nisam jos video nijednu javnu analizu igre na velikom takmicenju od strane bilo kog sportskog saveza. Sve se svede na novinarske analize i licne dozivljaje. Verujem da je bilo interne analize u samom savezu, ako nije to onda ne valja, ali to opet ne znamo.

                    A koliko je ovaj covek bahat vidi se po tome sto se nasao strucnim da daje takve analize, a u tome se razlikuje od npr. Nebojse Covica po tome sto je on pravnik dok je ovaj inzenjer. Strucan je kao sto smo mi na forumu. Samo bahato. Mogao je da kaze nesto iz svoje branse... tj kako to da je Kokoskov postao trener reprezentacije kada je on javno na televiziji saopstio da je to nemoguce da se desi....i konacno ne bi trebalo mu predavati nikakvu paznju jer je on covek administrativac, tehnicko osoblje koje dobro zaradjuje na mesetarenju. Sto bi to bilo kome bilo zanimljivo sta on ima da kaze?
                    Šta su to po struci funkcioneri u KSS (i selektor naravno) ...(ono, školska sprema i tt)?
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • A sto je manji broj poseda? Slucajno se desava?
                      I sto je to pokazatelj? Cega?
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Originally posted by Ganac View Post
                        Šta su to po struci funkcioneri u KSS (i selektor naravno) ...(ono, školska sprema i tt)?
                        Funkcioneri su po struci ili elitni profesionalni kosarkasi ili profesionalni treneri. I za jedno i za drugo je neophodno specificno i veliko iskustvo u navedenim oblastima sto naravno Don Vito Zalizone nema, ali sebe smatra dovoljno strucnim da daje analize necega cime se nikada nije bavio iz prve ruke... sem na nekom amaterskom nivou u mladosti.
                        Njegova analiza nije nista strucnija od moje (pravna zastita igraca i mesetarenje na trzistu igraca je potpuno potpuno druga tema), ali ja nikada za sebe necu reci da sam preterano strucan da dajem bilo kakve kvalifikacije koje bi bile merodavne za svakoliku srpsku javnost, vec znam svoju meru pa se zadovoljavam forumskom publikom.


                        Originally posted by Indigo View Post
                        A sto je manji broj poseda? Slucajno se desava?
                        I sto je to pokazatelj? Cega?
                        Pokazatelj ritma napada i odbrane. Ako ti je nacin igre takav da napade zavrsavas u zadnjim sekundama, bice manje vremena za protivnika za njegove napade pa ces naravno primiti manje koseva od neke druge ekipe koja svoje napade zavrsava znatno ranije. Mozda bi najbolji statisticki podatak bio broj primljenih koseva po posedu... e to je vec nesto drugo, i mogli bi da kazemo da tim koji ima najmanje primljenih koseva PO POSEDU igra najefikasniju odbranu.
                        Samo na kraju prvenstva, da bi podaci izmedju timova budu uporedivi, jer neko zbog rasporeda ima teze meceve na pocetku a neko na kraju sezone.
                        Last edited by mmajstor; 04-01-20, 18:06.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          Funkcioneri su po struci ili elitni profesionalni kosarkasi ili profesionalni treneri. I za jedno i za drugo je neophodno specificno i veliko iskustvo u navedenim oblastima sto naravno Don Vito Zalizone nema, ali sebe smatra dovoljno strucnim da daje analize necega cime se nikada nije bavio iz prve ruke... sem na nekom amaterskom nivou u mladosti.
                          Njegova analiza nije nista strucnija od moje (pravna zastita igraca i mesetarenje na trzistu igraca je potpuno potpuno druga tema), ali ja nikada za sebe necu reci da sam preterano strucan da dajem bilo kakve kvalifikacije koje bi bile merodavne za svakoliku srpsku javnost, vec znam svoju meru pa se zadovoljavam forumskom publikom.




                          Pokazatelj ritma napada i odbrane. Ako ti je nacin igre takav da napade zavrsavas u zadnjim sekundama, bice manje vremena za protivnika za njegove napade pa ces naravno primiti manje koseva od neke druge ekipe koja svoje napade zavrsava znatno ranije. Mozda bi najbolji statisticki podatak bio broj primljenih koseva po posedu... e to je vec nesto drugo, i mogli bi da kazemo da tim koji ima najmanje primljenih koseva PO POSEDU igra najefikasniju odbranu.
                          Samo na kraju prvenstva, da bi podaci izmedju timova budu uporedivi, jer neko zbog rasporeda ima teze meceve na pocetku a neko na kraju sezone.
                          Nije da branim Zalizanog ali pomenuo si stručnu spremu, dakle koja je to stručna , sprema bivšeg selektora, i ostalih funkcionera KSS (nemoj molim te onog Hadži Tomaševića da pominješ) te kurseve koje su posećivali i polagali na "znamo se" mo'š mačku o rep, igrao košarku i zna - naravno na 1000 njih je pikalo perofi basket ali nisu treneri. Obradović je (Rumenige) baš završio sve škole pa postao trener.....
                          Naravno da i Zalizani ima kompetencije jer je bar dovoljno godina gedao basket i talente (jer ih je zastupao i gradio im karijeru) da može da da neku ocenu a da nije ocena klase forumaša sa SK ili bilo kog foruma.
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Nemojte samo u istu kategoriju da mi svrstavate Djordjevica,Danilovica ,Tomasevica s jedne strane i Miska s druge,ova trojica osvojila u kosarci sve sto se moze osvojiti a Misko o kosarci zna koliko i mi ovde,samo on ima love i moze da se igra menadzera,to mu je neko u drzavi dozvolio,mi ne mozemo.

                            Comment


                            • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                              Nemojte samo u istu kategoriju da mi svrstavate Djordjevica,Danilovica ,Tomasevica s jedne strane i Miska s druge,ova trojica osvojila u kosarci sve sto se moze osvojiti a Misko o kosarci zna koliko i mi ovde,samo on ima love i moze da se igra menadzera,to mu je neko u drzavi dozvolio,mi ne mozemo.
                              Oni su u košarci osvojili sve što se može osvojiti jer su šta? Igrali košarku, Zalizani je lansirao u orbitu brdo košarkaša pri tom im oblikujući karijeru, tek kasnije je napravio i razvojni klub za talente/talenta, gde je sve bilo podređeno prospektu.
                              Ali niko da mi odgovori za stručnu spremu jer je eto mmajstor pomenuo pravnika(advokata) i inženjera i kako nisu kompetentni jer su advokat i inženjer.
                              Dakle koju su kožarsku tehničku završili?
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Originally posted by Ganac View Post
                                Nije da branim Zalizanog ali pomenuo si stručnu spremu, dakle koja je to stručna , sprema bivšeg selektora, i ostalih funkcionera KSS (nemoj molim te onog Hadži Tomaševića da pominješ) te kurseve koje su posećivali i polagali na "znamo se" mo'š mačku o rep, igrao košarku i zna - naravno na 1000 njih je pikalo perofi basket ali nisu treneri. Obradović je (Rumenige) baš završio sve škole pa postao trener.....
                                Naravno da i Zalizani ima kompetencije jer je bar dovoljno godina gedao basket i talente (jer ih je zastupao i gradio im karijeru) da može da da neku ocenu a da nije ocena klase forumaša sa SK ili bilo kog foruma.
                                Iako je sustina da je za mene smesno i bahato u isto vreme, da covek kaze da vidi sebe strucnim da daje takve analize kosarkaske igre... ako si bas zapeo za rec strucna sprema i koja to struka je neophodna da bi bio strucan da dajes ovakve analize celokupnoj javnosti - moj je odgovor da za to nije potrebna neka specijalna skola vec samo zanat. I to zanat koji se ispece ili kao kosarkaski igrac koji igra najvisem nivou, ili kao kosarkaski trener na najvisem nivou. Samo ljudi sa takvim iskustvom su dovoljno strucni da daju ovakve analize koje ce se predstavljati kako KSS-u tako i javnosti. Takvi ljudi su uvek bili clanovi strucnog saveta koji je radio takve analize, a ne pravnici bez pomenutog iskustva... vec istinske kosarkaske legende.

                                To sto je ucio i bavio se celog zivota pravom, i strucan je da radi poslove sportskog menadzera ne znaci da je u isto vreme strucan i za analizu kosarkaske igre.

                                Ako se jos uzme u obzir da su interesi reprezentacije i njegovog privatnog biznisa u suprotnosti, onda mozemo zakljuciti da su njegove namere zlonamerne (sto je puno puta pokazao u praksi), pa mu stoga i ne treba pridavati neki znacaj u medijima.
                                Last edited by mmajstor; 04-01-20, 19:11.

                                Comment

                                Working...
                                X