Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bogdan je dobio tu ulogu iz jednog jedinog razloga - klubašenja kome su skloni pored bivšeg selektora i gangsterska gangrena na čelu Saveza. Srećom, pa smo se ratosiljali pravoslavnog fundamentaliste na mestu generalnog sekretara Saveza.
    Pod pritiskom javnosti i kada više nije mogao da se sakrije katastrofalan rad i nesposobnost koji su rezultirali neuspehom ekipe koja je po svim kriterijumima bila najjača na SP i slovila za prvog favorita turnira doveden je kršten trener i selektor koji ima vrhunske rezultate iza sebe sa mnogo slabijom reprezentacijom nego što je srpska. A kao što je i serbianhoops odlično primetio već su počeli ksenofobi da mu seku krila i podmeću noge, ali verujem da i pored toga će doći do cilja koji čekamo skoro 20 godina, do zlata, da bi s pravom i dalje nosili naziv "zemlja košarke", jer bez tog rezultata to nismo.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Klubasenje postoji samo na forumu od strane navijackih fundamentalista.

      3 medalje od 5 takmicenja govori da se u nasoj reprezentaciji radi dovoljno kvalitetno, a to je zato sto tim vode najbolji a ne najposlusniji, gde konkretna imena u zadnjih 10 godina mogu to samo da potvrde: Kokoskov, Djordjevic, Duda...

      Za ksenofobiju ponovo u skolu da se nauci pravo znacenje te reci.

      Comment


      • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
        Samo nznm kako Bogdan može biti epizodista? Zanimljivo poimanje i gledanje na košarku imaš. Ili je to isključivo stanje jer znamo odakle Bogdan dolazi.

        Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka
        Bogdan nije glavni igrač u Sakramentu, igra se ne bazira na njemu - on je ipak epizodista (to nema veze odakle je, iz kog KK) Jokić je igrač oko koga se formira igra NBA kluba, što bi rekli glumci dobio glavnu ulogu i on je igrao u Megi (i uvek nam se nadavao koševa i mislio sam da onako pihtijast neće dogurati daleko).
        E sad, Đorđević je u reprezentaciji i na EP i na SP igru bazirao na Bogdanu a Jokića je marginalizovao - njegovo pravo da su osvojili zlato ili ušli u finale niko mu ne bi mogao prigovoriti ni jednu reč, ovako je podložan kritici.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Originally posted by mmajstor View Post
          Odakle ti ideja da ovako nesto zakljucis?
          Jesi li gledao SP? Ja gledao i zaključio.
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • U tri reči može da se opiše dosadašnja reprezentacija: ksenofobija&nacionalizam&treš-romantizam.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by Ganac View Post
              Bogdan nije glavni igrač u Sakramentu, igra se ne bazira na njemu - on je ipak epizodista (to nema veze odakle je, iz kog KK) Jokić je igrač oko koga se formira igra NBA kluba, što bi rekli glumci dobio glavnu ulogu i on je igrao u Megi (i uvek nam se nadavao koševa i mislio sam da onako pihtijast neće dogurati daleko).
              E sad, Đorđević je u reprezentaciji i na EP i na SP igru bazirao na Bogdanu a Jokića je marginalizovao - njegovo pravo da su osvojili zlato ili ušli u finale niko mu ne bi mogao prigovoriti ni jednu reč, ovako je podložan kritici.
              Tim gore. Nije glavni igrač a opet među boljim strelcima Kingsa. Šta bi bilo da se gradi sve na njemu ko Jokiću u Denveru ne smem ni da zamislim.
              Najlakše udariti po Saletu zbog Jokićevog bola u preponama na Mundobasketu. Nije da nije imao minute. Igrač njegovih kvaliteta mora na svakoj poziciji da se dokaže. Nije igrao plejmejkera pa da mu skroz strano.

              Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

              Comment


              • Originally posted by Ganac View Post
                Jesi li gledao SP? Ja gledao i zaključio.
                Mozemo zajedno da zakljucimo da Jokic nije igrao u skladu sa ocekivanjima i da je tako nastavio i u prva 2 meseca nba lige.

                Pitanje se odnosilo na ono drugo - da ga je Djordjevic ucinio epizodistom. Odakle to, ali konkretno - gde si video da je marginalizovan?
                Last edited by mmajstor; 29-12-19, 14:31.

                Comment


                • Minutaža i pozicija koju je vrlo često igrao - pozicija 4 koja i nije njegova pozicija. Kad gradiš igru oko nekoga onda ga ne seljakaš sa pozicije na poziciju već sve pretpostavljaš njemu kao igraču i odbranu i napad. Meni se čini da se sve to nije dešavalo po tom modelu već da se sve podređivalo Bogdanu i da su sve bitne lopte bile u njegovim rukama.
                  Taktka kojom je Đorđević poziciju Jokića sveo na poziciju centra ili u prevodu igru bez kreacije je u mnogome dovelo da pihtija i izgleda onako loše. Ni jednu pozitivnu osobinu Jokića nije istakao Đorđević, kao da nije znao šta bi i kako bi s njim. Zbog toga je trpela igra reprezentacije.
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • Kakvo palamudjenje od strane cigana.

                    Sva sreća pa se Zvezda vraća tamo gde joj je mesto u košarkaškom svetu pa će košarka vrlo brzo opet bitii nebitan sport a i da malo odmorimo od bojenja reprezentacije u crveno-belo.

                    Što se tiče Teodosića on i Bogdan su lideri ove reprezentacije i tu nema nikakve rasprave dali je on naš prvi plej ili nije. Samo gluperde mogu da raspravljaju o Vasi Miciću kao nekom zbog koga Teo nam valjda ne treba..

                    Ahahahha Vasa Micić..

                    A što se Bogdana kao nosioca reprezentacije tiče, niko mu ništa nije dao, nego dečko uzme loptu u ruke i ide na koš sa procentom od 57% i 25 pts u proseku.. Nema tu nikakvih teorija zavera, dok se drugi tresu kao da tek po prvi put treba da kresnu nešto on dečko igra punim mudima za ovu zemlju.

                    I hvala mu..
                    Last edited by Chiwwi; 29-12-19, 14:52.

                    Comment


                    • Ajde Ganac da to malo konkretizujemo. Jel mislis da to sto je igrao na 4 (ne sve vreme) protiv Portorika, Angole, Filipina je uticalo na konacan rezultat na SP? Svakako da protiv tako slabih ekipa ne mozes da uigras nista, nego samo mozes da sakrivas karte za one koji nas skautuju. Da se odazvao prosle godine na EP, e tu je mogao da se mnogo bolje uigra.

                      Kljucne utakmice su protiv Spanije i Argentine. Protiv Spanije se Jokic sam iskljucio, a protiv Argentine, pazi sad ovo: da li si znao da je imao vecu minutazu nego Bogdanovic? A igrao je na poziciji 5 nista manje nego u Denveru. Kako je onda marginalizovan kada je u najbitnijoj utakmici igrao 31 minut od cega najvise na svojoj poziciji? Da je tu eksplodirao kada je trebao da eksplodira, a ne da ga Skola skoluje drugacija prica bi se pricala.

                      Tako da dolazimo do toga da ti tvrdis da je Jokic marginalizovan samo zato sto je igrao na poziciji 4 na nebitnim utakmicama protiv Angole, Filipina i Portotika (bila je jos jedna ali ne mogu da se setim).

                      Kontra pitanje je zbog cega aboliras losu igru a pre svega nespremnost Jokica koji je kao takav dosao na SP? Istu takvu igru je pruzio i u nastavku NBA lige, i tek pre par nedelja je usao u pravu formu - pa hoces li reci da je Maloun ucinio Jokica marginalcem u prva 2 meseca NBA lige? Jebali su mu majku u medijima dok ga nisu isprovocirali da se trgne. Pa naravno da ne, treneri nisu svemoguci ako igrac dodje nespreman ili ne zeli da pruza svoj maksimalni doprinos.
                      Last edited by mmajstor; 29-12-19, 15:02.

                      Comment


                      • Originally posted by Chiwwi View Post
                        Kakvo palamudjenje od strane cigana.

                        Sva sreća pa se Zvezda vraća tamo gde joj je mesto u košarkaškom svetu pa će košarka vrlo brzo opet bitii nebitan sport a i da malo odmorimo od bojenja reprezentacije u crveno-belo.

                        Što se tiče Teodosića on i Bogdan su lideri ove reprezentacije i tu nema nikakve rasprave dali je on naš prvi plej ili nije. Samo gluperde mogu da raspravljaju o Vasi Miciću kao nekom zbog koga Teo nam valjda ne treba..

                        Ahahahha Vasa Micić..

                        A što se Bogdana kao nosioca reprezentacije tiče, niko mu ništa nije dao, nego dečko uzme loptu u ruke i ide na koš sa procentom od 57% i 25 pts u proseku.. Nema tu nikakvih teorija zavera, dok se drugi tresu kao da tek po prvi put treba da kresnu nešto on dečko igra punim mudima za ovu zemlju.

                        I hvala mu..
                        Ovo jednostavno nije istina i njega su projektovali za nosioca i vođu, ti i to izrekao kao da sada može da uzme Birčević loptu i da on odlučuje u svakom bitno napadu.
                        Naravno da je Bogdan projektovan i forsiran.
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          Ajde Ganac da to malo konkretizujemo. Jel mislis da to sto je igrao na 4 (ne sve vreme) protiv Portorika, Angole, Filipina je uticalo na konacan rezultat na SP? Svakako da protiv tako slabih ekipa ne mozes da uigras nista, nego samo mozes da sakrivas karte za one koji nas skautuju. Da se odazvao prosle godine na EP, e tu je mogao da se mnogo bolje uigra.

                          Kljucne utakmice su protiv Spanije i Argentine. Protiv Spanije se Jokic sam iskljucio, a protiv Argentine, pazi sad ovo: da li si znao da je imao vecu minutazu nego Bogdanovic? A igrao je na poziciji 5 nista manje nego u Denveru. Kako je onda marginalizovan kada je u najbitnijoj utakmici igrao 31 minut od cega najvise na svojoj poziciji? Da je tu eksplodirao kada je trebao da eksplodira, a ne da ga Skola skoluje drugacija prica.
                          Sad će Dekart crveno-beli fundamentalista da ti odgovori da je to zato što nije uvežbao kretnje za poziciju 5.

                          Jokara najbolji centar u embijeju svih vremena je zaboravio kako se kreće na poziciji 5 za mesec i četvrt.

                          A to što je promaja u odbrani to nije zaboravio.
                          Last edited by Chiwwi; 29-12-19, 15:06.

                          Comment


                          • Projektovan je jer je lider i saigrači mu veruju. Ne možeš poverenje i ključeve u ruke dati Birči ili Guduri jer nisu takav kapacitet.
                            Uz dužno poštovanje Jokare Teo i Bogdan su i dalje lideri ove reprezentacije. Uveren sam da se ništa neće menjati ni kod Kokoškova.

                            Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                            Comment


                            • Ne brate Kokoškov će ključeve reprezentacije dati Vasi Miciću i Guduri, oni su bogom dani za to a Bogdan vezara i Teo izdaja nek kmeče i mole boga ako budu na širem spisku.

                              Comment


                              • Originally posted by mmajstor View Post
                                Ajde Ganac da to malo konkretizujemo. Jel mislis da to sto je igrao na 4 (ne sve vreme) protiv Portorika, Angole, Filipina je uticalo na konacan rezultat na SP? Svakako da protiv tako slabih ekipa ne mozes da uigras nista, nego samo mozes da sakrivas karte za one koji nas skautuju. Da se odazvao prosle godine na EP, e tu je mogao da se mnogo bolje uigra.

                                Kljucne utakmice su protiv Spanije i Argentine. Protiv Spanije se Jokic sam iskljucio, a protiv Argentine, pazi sad ovo: da li si znao da je imao vecu minutazu nego Bogdanovic? A igrao je na poziciji 5 nista manje nego u Denveru. Kako je onda marginalizovan kada je u najbitnijoj utakmici igrao 31 minut od cega najvise na svojoj poziciji? Da je tu eksplodirao kada je trebao da eksplodira, a ne da ga Skola skoluje drugacija prica bi se pricala.

                                Tako da dolazimo do toga da ti tvrdis da je Jokic marginalizovan samo zato sto je igrao na poziciji 4 na nebitnim utakmicama protiv Angole, Filipina i Portotika (bila je jos jedna ali ne mogu da se setim).

                                Kontra pitanje je zbog cega aboliras losu igru a pre svega nespremnost Jokica koji je kao takav dosao na SP? Istu takvu igru je pruzio i u nastavku NBA lige, i tek pre par nedelja je usao u pravu formu - pa hoces li reci da je Maloun ucinio Jokica marginalcem u prva 2 meseca NBA lige? Jebali su mu majku u medijima dok ga nisu isprovocirali da se trgne. Pa naravno da ne, treneri nisu svemoguci ako igrac dodje nespreman ili ne zeli da pruza svoj maksimalni doprinos.
                                Postoji pravo selektora da ne vodi nespremne igrače kao što je birao koga vodi tako je odgovoran i za rezultate, te utakmice protiv slabijih reprezentacija je baš trebao da uigrava tim jer su pripreme bile kratke i nepotpune. Ako je pihtija bio nespreman onda je po tim kontraproduktivan i bolje je bilo po tim da se ne vodi Jokić ALI ako idu Raduljica, ako ide Birčević AKO je planirano da se vodi Teodosić koji nije odigrao takmičarske košarke ni minuta više od pola godine (što za bivšeg seektora nije ništa novo) a koji se povredi pred turnir nije ništa čudno i što je Jokića poveo.
                                Dok je trajalo prvenstvo (pa i sada) tvrdim da je selektorova zadnja i ispravna jer on nosi i lovorike i prihvata kaznu.
                                Nas je Argentina poništila, resetovala, kao i Španija i mi kao reprezentacija nismo imali odgovor a odgovor nije daj loptu Bogdanu (Jokiću) da reše, odgovor je igra.
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X