Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LosmiSK View Post
    Prica se o njegovom radu i doprinosu kao trenera ali i pedagoga?
    Pedagog? Pa jel su nasi igraci u vrticu ili idu u skolu pa im treba pedagog? Ae Losmi stvarno

    Comment


    • Originally posted by mmajstor View Post
      Ovde si debelo omasio. Pa ti bar imas te neke informacije... koliko kostaju svi ti prethodni i trenutni klupski angazman pa stavi sve to u srazmeru sa platom u reprezentaciji. Pa to je nemerljivo...
      Odgovorio sam u prethodnom postu, do imenovanja za selektora u ozbiljnim finansijske probleme je usao jer su usli u neki bahati projekat, prica se da se i zaduzio kod zelenasa, tako da se nadam da je uspeo sa buducim aranzmanima da se to ispegla. Raspitaj se malo, cudi me kao njegov fan da ne znas za taj njegov finansijski gaf.

      Necemo da ulazimo u njegove izjave da nikada ne bi trenirao klub dok je selektor pa stoga sa sklon verovanju da on vise ne prima honorar od saveza jer ima vec profesionalni ugovor ili mozda gresim

      Comment


      • Sarac to je sada neka druga prica. Poenta je da finansijski njemu reprezentacija ne treba jer moze mnogo bolje da zaradi na klupskom planu. Dve sezone u Bajernu, jedna u Pao pa sada visegodisnji ugovor u Virtusu. To bi jedino dozivotni ugovor sa KSS pokrio. A funkcionere u KSS je oduvek imenovala vladajuca partija... nego ovi dezurni kriticari tj hejteri hoce da dokazu kako ti politicari imaju direktnog uticaja na samu reprezentaciju i operativne odluke, a to je vec neka druga stvar.

        Necemo da ulazimo u njegove izjave da nikada ne bi trenirao klub dok je selektor
        Ovo je jedna od stvari koju je rekao i nije se ispostavila kao tacna. Trebalo bi da to dodatno pojasni ali niko ga ne pita a trebalo bi.
        Last edited by mmajstor; 08-08-19, 18:38.

        Comment


        • Kada je Djordjevic preuzeo reprezentaciju mi smo cini mi se bili 7. u Evropi i 4. na svetu,naravno tu smo pokradeni od Turaka.,medalju nismo uzeli od 2009.
          Ovo nemam pojma za njegovo ulaganje u rudnike zlata,jesu li to cinjenice,ili rekla kazala informacije,gde se to moze procitati da je bankrotirao,za Bekera sam cuo da nema vise za kavijar i jahte ali za Djordjevica nisam. To sto mu postavljaju neku Suzanu pa sta on tu moze,on je selektor ove drzave ko god da je na vlasti,ne moze on da je menja,svako ima svoju portpalorku ili sta je vec. On je jedan od retkih ljudi iz sporta za koga nikad nisam cuo da prica o politici,politicarima.

          Comment


          • Gde vi odoste sa temom Djordjevic... On je napravio dobre rezultate sa repkom, ali ja sam ubedjen da je vise svojim likom ucestvovao u tom uspehu nego trenerskim znanjem. Sale je veliko ime i za mnoge nase igrace idol kog postuju. Ali on kao trener je vise nego tanak. Evo dobice opet skupu igracku u Virtusu i kljucnu poziciju u timu je pokrio sa dva igraca iz Srbije. I nekako ja opet ne verujem da ce nesto uraditi. Nek me demantuje. Ja mu to zelim od srca.

            Comment


            • Originally posted by Storm View Post
              Gde vi odoste sa temom Djordjevic... On je napravio dobre rezultate sa repkom, ali ja sam ubedjen da je vise svojim likom ucestvovao u tom uspehu nego trenerskim znanjem. Sale je veliko ime i za mnoge nase igrace idol kog postuju. Ali on kao trener je vise nego tanak. Evo dobice opet skupu igracku u Virtusu i kljucnu poziciju u timu je pokrio sa dva igraca iz Srbije. I nekako ja opet ne verujem da ce nesto uraditi. Nek me demantuje. Ja mu to zelim od srca.
              Diskusiju o Virtusu vodite tamo na temi evropska kosarka. Ovo ti je interesantno - ucestvovao je u uspehu vise svojim likom nego trenerskim znanjem.

              Sta to u prevodu znaci... kako mozes svojim likom da ucestvujes u nekom uspehu a da ne znas kako se taj posao radi?

              Comment


              • Originally posted by mmajstor View Post
                Diskusiju o Virtusu vodite tamo na temi evropska kosarka. Ovo ti je interesantno - ucestvovao je u uspehu vise svojim likom nego trenerskim znanjem.

                Sta to u prevodu znaci... kako mozes svojim likom da ucestvujes u nekom uspehu a da ne znas kako se taj posao radi?

                Hoce da kaze da vise ima uticaja na ekipu koju vodi psiholoski nego tehnicko takticki. On je veliki motivator, autoritet kod igraca, ali mislim da nije na istom nivou sto se tice i same igre na tehnicko taktickom planu.
                Da me ne shvatis pogresno, ja spadam u grupu zvezdasa i navijaca KKCZ koji podrzava apsolutno SDJ, bez obzira na sve njegove izjave za Kalinica, sto nijednom nije dosao ni na jednu utakmicu KKcz a trebao je i kao selektor slozices se. Naravno ima kod nas navijaca koji su protiv SDJ sto je branio boje KKP i protiv su njega kao i igrace iz KKP u reprezentaciji, to je meni smesno ali ajde, svako ima pravno na svoj izbor.

                Comment


                • To su neodvojive stvari jer svako tehnicko takticko znanje ti pada u vodu ako igraci ne slusaju i ne rade ono sto im govoris, tako da mislim da je onaj prvi segment koji se tice motivacije i autoriteta kod igraca najbitniji segment ne samo trenera, vec svakog ko se bavi nekim liderskim poslom. Lider koji poznaje u dusu svoje clanove tima, zna kako da im pridje, kako se osecaju, i kako da ih motivise da izvuku vise od svog maksimuma ce pokazati veci rezultat, od onog drugog koji je socioloski i empatijsko autistican a drzi kosarku u malom prstu. Pravih prirodnih lidera je malo, i to mogu da posvedocim iz licnog iskustva u raznim profesijama. U klubu je lakse jer trener ima tu formalnu moc da te kazni finansijski, pa hteo ne hteo pametnije je da ga slusas ako zelis platu. U reprezentaciji igrac nema nikakvu kaznu u finansijskom smislu, pa je taj segment motivacije i autoriteta 100 puta vazniji za trenera reprezentacije.

                  Sto se tice tog tehnicko-taktickog znanja ja nisam merodavan da ga procenjujem, kao sto verujem i vecina forumasa ga ima dosta manje od ljudi koji se ceo zivot profesionalno bave kosarkom, sto kao igraci sto kao treneri, koji vrlo dobro znaju sa kojim sve izazovima moraju da se nose, a taktika je tu najmanji deo. Jedino sto mi mozemo da procenjujemo jeste na osnovu rezultata. Ako neko ima dobre rezultate verovatno je dobar, a ako ima lose rezultate verovatno je los. Eto na to se svodi forumaska sposobnost za procenu da li je neko takticki potkovan ili nije, iako rezultat sam po sebi zavisi od milion razlicitih faktora.
                  Last edited by mmajstor; 08-08-19, 20:00.

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    Diskusiju o Virtusu vodite tamo na temi evropska kosarka. Ovo ti je interesantno - ucestvovao je u uspehu vise svojim likom nego trenerskim znanjem.

                    Sta to u prevodu znaci... kako mozes svojim likom da ucestvujes u nekom uspehu a da ne znas kako se taj posao radi?

                    E jbg sad.... On je za mene kao Ljupko Petrovic. Pogodio se na pravom mestu u pravo vreme i vise nikad nista uradio nije.

                    Comment


                    • On bi da bude novi Duško Vujošević, ali ovaj je barem pravio rezultate u jednom klubu(ok, taj klub je imao specijalni status i imao je praktično neograničene resurse) što podrazumeva ozbiljan celogodišnji rad, što Đorđeviću nije uspelo ni u jednom klubu.
                      Reprezentacija je u današnje vreme poligon za trenere koji blago inkliniraju ka penziji ili su nebitni u klupskom smislu, vode klub bez takmičarskog značaja pa im ta uprava neće zameriti reprezentativni angažman. Lepo je podsetiti se izjave selektora da dok vodi reprezentaciju neće voditi nijedan klub. Njemu i reprezentacija dođe kao sigurno utočište kojoj uvek može da se vrati kad popuši na klupskom planu.
                      Deluje mi da će tako biti i u budućnosti.
                      Last edited by dekkard; 08-08-19, 20:33.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Iz tvojih usta u bozije usi Dekkarde,samo da sto duze Djordjevic bude selektor,u tom slucaju ne brinem za reprezentaciju

                        Comment


                        • Mora i tu medalja inače letiš. Mada, bekap opcija je da se učlani u SNS i tako preživi.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Ko leti,Djordjevic ce ostati onoliko koliko hoce ili dok ima ugovor,bas da vidim tog mudonju da ga smeni posle tri srebra,to ni tvoj Covic ne bi smeo da uradi bez podrske Vucica.

                            Comment


                            • Ima da leti ko bela lala, odlazili su mnogo renomiraniji treneri koji su osvajali zlata posle prvog neuspeha a neće on. Budi ozbiljan, Mihajlo.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • ako ne udje medju 4 otkaz momentalni!

                                Comment

                                Working...
                                X