Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sta ti otac kaze za Jokica,moze li on da postane bolji od Cosica,cuo sam da je Cosic prvi igrao na tako neki slican nacin,plejmejker u telu centra,samo je bio bolji u odbrani,lupao banane.

    Comment


    • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
      Moj otac ima 79 godina, (čovek je starog kova,
      vrlo nerado priznaje da je neko od nas u nečemu bolji.
      Posebno ne u sportu u kojem smo nakon raspada SFRJ bili jedini pravi predstavnici ex-YU
      škole košarke), mi je jednom priznao da u životu nikada nije gledao boljeg igrača
      od Krešimira Ćosića, sledeći na listi mu je takođe jedan "izdajnik" Dražen Petrović.
      Krešo je u košarci znao sve I mogao je sve. I tu je tvoj otac potpuno u pravu.

      Dražen jeste veliki igrač ali moje simpatije su uvek na strani Kukoča

      Imao sam sreću da gledam te igrače iako sam dosta mlađi od tvog oca[emoji57]

      Prvo veliko finale uživo sa sovjetima u Pioniru... Kića, Praja, Moka, Čosič...





      Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
      Last edited by Samo Zvezda; 07-08-19, 20:04.

      Comment


      • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
        Moj otac ima 79 godina, (čovek je starog kova,
        vrlo nerado priznaje da je neko od nas u nečemu bolji.
        Posebno ne u sportu u kojem smo nakon raspada SFRJ bili jedini pravi predstavnici ex-YU
        škole košarke), mi je jednom priznao da u životu nikada nije gledao boljeg igrača
        od Krešimira Ćosića, sledeći na listi mu je takođe jedan "izdajnik" Dražen Petrović.
        Ćosića nisam gledao, tj. nisam njegov savremenik (na svu sreću [emoji23]), ali Dražena jesam i složio bih se sa tvojim ocem, za mene je on najveći košarkaš sa ovih prostora... doskoro. Zašto kažem doskoro? Zato što i Dončić i Jokić imaju šansu da ga prevaziđu. Za sada su im bolja prolazna vremena.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Ja sam Ćosića ukačio u njegovim poznim igračkim danima kada je igrao za Cibonu.
          Bio sam tada klinac, i ne mogu se setiti baš ničega što bi mi ostalo u sećanju kao impresivno.

          Više ga se sećam kao selektora Jugoslavije u periodu 1986-1988.
          I u mom površnom sećanju je ostao kao neuspešan selektor.
          Naknadnom pameću se srebrna medalja na OI 1988, bronze na SP 1986 i EP 1987,
          ipak ne mogu nazvati neuspesima.

          Međutim nama je svima ostala u sećanju ona utakmica protiv SSSR na SP 1986, kada smo prokockali 9 razlike za jedan minut.
          Tada su bila i drugačija pravila, naime nisi morao da ideš na liniju penala kada te protivnik uvuče u bonus,
          nego si mogao da uzmeš napad za svoju ekipu.
          To nas je i koštalo poraza, jer verujem da bi sa penala nešto i pogađali,
          te ne bismo gubili nesrećno lopte (čitaj mlađahni Divac), niti bi ovi pogađali one trojke sa ruba pameti.
          Last edited by Jaqen Hghar; 07-08-19, 20:19.

          Comment


          • Malo koja reprezentacija ima dva spektakularna dodavača kao što su Jović i Teo. Mogli bi se u Kini proslaviti srpski teškaši ako ovi budu u elementu.

            Comment


            • Teo mislim da vise nije onaj stari, Simonovic bleda senka,u padu je,ali Milosavljevic je na vrhuncu i treba da ide.Milutinov po meni treba da ide

              Comment


              • Jovic prvi plej ili Vasa!!
                Malo je reci da je Teodosiceva igra smesna, u odbrani ocajan u napadu katastrofalan.

                Comment


                • Sve sto to videli za jedno poluvreme protiv Finske Elem manje vise se slazem..Jezivo nadmocno izgleda Milutinov..lagano bi mogao u NBA..
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Prezime se fino izucio, nije lose, nije lose
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Kako je odigrao Simanic?
                      Oh, wait....
                      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                      Meša Selimović

                      Comment


                      • Originally posted by kronostime View Post
                        Kako je odigrao Simanic?
                        Oh, wait....
                        Od toliko Zvezdinih igraca na terenu ti se uvatis onog koji nije tu.

                        Tesko ce neki podneti ovo susno vreme, vruci uhvatila
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Originally posted by darko pancev View Post
                          Teo mislim da vise nije onaj stari, Simonovic bleda senka,u padu je,ali Milosavljevic je na vrhuncu i treba da ide.Milutinov po meni treba da ide
                          Fali Kalinic da izvadi stvar.
                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Ko je Todorovic?
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by LosmiSK View Post
                              Od toliko Zvezdinih igraca na terenu ti se uvatis onog koji nije tu.

                              Tesko ce neki podneti ovo susno vreme, vruci uhvatila
                              Ko je pomenuo Filipa?
                              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Ko je Todorovic?
                                Dejan Todorović. Godinama je u Španiji.

                                Dobar igrač, fino je igrao u kvalifikacijama do povrede.

                                Comment

                                Working...
                                X