Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by kronostime View Post
    Bracala, da li ti mislis da oni nisu za tih godinu dana ni jednom tapnuli loptu?
    Tebra,opet ne shvatas smisao poruke koju sam dao na tvoju repliku u vezi Simane..

    Ti si ubacio Simanica sa pricom da nije imao 5 minuta u prvoj sezoni kod Tomica ,a kamoli da bude na spisku.

    A onda sam ti rekao ako gledamo tako ,onda Macvan i Teo nikako nisu zasluzili po tom "istom kriterijumu" jer su skoro godinu dana bez takmicarske utakmice.Prvi zbog povrede ,a drugi jer je sa s'oprostenje "ladio ja***".

    Meni deluje da me trolujes ..Jer ne verujem da bas toliko ne mozes da procitas sta je napisano i shvatis smisao poruke.

    Comment


    • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
      Nekad nije bilo ni šuta za tri poena.
      Za mog sećanja je uvedena trojka u FIBA košarku u osamdesetim.
      Ko zna kako bi se igralo da je postojalo to pravilo u sedamdesetim:
      Da su SFRJ igrači mogli da igraju u NBA i tome slično.
      Bila Litvanija u sastavu SSSR.

      Mi se ni onda ni sada nismo napobeđivali Amerikanaca.

      Veće košarkaške centre su imali Hrvati nego mi u Srbiji za vreme SFRJ.
      Tamo je Zadar, Split i Zagreb.
      U bivšoj Jugoslaviji su samo klubovi iz Beograda bili šampioni i Proleter iz Zrenjanina.
      Nikakav Čačak, Kraljevo ili Valjevo.
      Pomislili bi da su onda Hrvati imali bolju osnovu da budu reprezentativno i klupski uspešniji od Srbije
      nakon osamostaljenja.

      Ko kaže da ne bi Ćosić, Slavnić, Kićanović, Dalipagić i mnogi posle njih otresli neke Amere.
      Možda i ne bi.

      Ništa to ne znači.
      Šta bi bilo kad bi bilo.
      Alternativna istorija ne postoji.

      Veća baza je bila onda.
      Jeste.
      Ali i ovo što sad imamo od košarkaša su posledice SFRJ škole košarke.
      Još rekao bih jako kratko.

      Mi nemamo trenere.
      Neće niko da radi za džabe sa mladim ljudima.

      Evo polako to se već pokazuje na poslednjim takmičenjima.
      To sve nekako prolazi ispod radara, dok imamo Jokiće, Bogdanoviće, Teodosiće.....
      Originally posted by Jaqen Hghar View Post
      Moka je ostavio traga u Šibeniku i Splitu.
      U Zadru je Vlade Đurović.
      Zadar je bio uvek autentičan.
      Pino Gjergja je tamo bio sve.
      Iznedrili su i jednog od najboljih košarkaša koje je ovaj prostor ikad video.
      Originally posted by Jaqen Hghar View Post
      Jeste sa Draženom u Šibenki.
      Krešimir Ćosić je najveći produkt zadarske košarke,
      i jedan od najboljih košarkaša od kako se lopta tapka po balkanskim gudurama.
      E, ovo je poznavaoc kosarke ovih prostora.
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • Originally posted by blanco View Post
        Tebra,opet ne shvatas smisao poruke koju sam dao na tvoju repliku u vezi Simane..

        Ti si ubacio Simanica sa pricom da nije imao 5 minuta u prvoj sezoni kod Tomica ,a kamoli da bude na spisku.

        A onda sam ti rekao ako gledamo tako ,onda Macvan i Teo nikako nisu zasluzili po tom "istom kriterijumu" jer su skoro godinu dana bez takmicarske utakmice.Prvi zbog povrede ,a drugi jer je sa s'oprostenje "ladio ja***".

        Meni deluje da me trolujes ..Jer ne verujem da bas toliko ne mozes da procitas sta je napisano i shvatis smisao poruke.
        Bracala, koliko bese proslo od hajpovanog potpisa megatalenta Simane?
        Koliko je napredovao od tada?
        Da je otisao u Megu -vec bi ga Miloje istesao u legit NBA igraca.
        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • Originally posted by kronostime View Post
          E, ovo je poznavaoc kosarke ovih prostora.
          Dodao bih još nešto za TV Dnevnik.
          Za igrački razvoj Dina Rađe i Tonija Kukoča, najvažniji je bio Zoran Grašo,
          a ne Zoran Moka Slavnić, kako je on voleo da se pohvali.

          Za Dražena Petrovića, svaka čast.
          Last edited by Jaqen Hghar; 07-08-19, 18:08.

          Comment


          • Originally posted by kronostime View Post
            Bracala, koliko bese proslo od hajpovanog potpisa megatalenta Simane?
            Koliko je napredovao od tada?
            Da je otisao u Megu -vec bi ga Miloje istesao u legit NBA igraca.
            Sa tobom ne moze se razgovora ,jer ti i ne znas da vodis razgovor .Nisu te ucili u skoli "citaj kako je napisano" ,tebe su ucili "citaj kako prija tvome mozgu"
            Trol si veliki ..

            Uvatio si se Simanica ko pijan plota ,a o njemu nigde nije bilo price ..Niti sam ga spomenuo u prvom komentaru ,vec se @dekkard nadovezao ,ali ti to ne bi znao ..Jer iz tvojih komentara i da si video tu poruku ,ne bi znao da je procitas i shvatis,kao sto i vidim ,iz ove prepiske sa tobom

            Comment


            • Jedino mi je zao sto nisam rodjen nesto ranije da gledam Cosica,Kicanovica,Dalipagica,Delibasica,Slavnica.. .ko zna mozda bi dobili i NBA Amerikance,kazu ljudi da su bili igracine kao i ova generacija posle njih koje se dobro secam. Samo ipak je to SFRJ kad smo dominirali evropskom i svetskom kosarkom a sad smo Srbija jedna od mnogih kosarkaskih sila kako u Evropi tako i u svetu,zato je ogroman uspeh napravio Djordjevic sa ove tri srebrne medalje,koje su maksimum maksimuma a za kiks se smatra polufinale,mogao bi ovaj narod da bude malo realniji,nije ovo vaterpolo da ga igramo samo mi na Balkanu i Mediteranu i da nam niko ne moze nista. Fudbal,Rukomet,to treba kritikovati a sta ima da se kritikuju ljudi koji su medju najboljima na svetu u onome sto rade.

              Comment


              • Ma ovo generacija sa kraja 80ih je bila najubedljivija o svih generacija. Ako bi ziveo ranije da vidis Cosica, mozda ne bi bio ziv da svedocis o ovoj i nekim buducim generacijama.

                Comment


                • Najbolja generacije je bila na kraju 80tih i pocetkom 90tih. Jeziv tim bi imala Yugoslavia. Doduse ne bi svi nasi igrali da smo ostali u drzavi, ali bili bi extremno jaki.
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Pa da je ostala drzava svi bi bili nasi.
                    Ja sam 89-91 dozivljavao onaj tim Jugoplastike kao nas tim. Nisam propustao nijednu utakmicu u kupu sampiona. Cetvrtak vece bese.

                    Comment


                    • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
                      Dodao bih još nešto za TV Dnevnik.
                      Za igrački razvoj Dina Rađe i Tonija Kukoča, najvažniji je bio Zoran Grašo,
                      a ne Zoran Moka Slavnić, kako je on voleo da se pohvali.

                      Za Dražena Petrovića, svaka čast.
                      Moka aka Moskito je "gurnuo u vatru" Rađu i Kukoča a slažem se da ih nije on vodio od juniora do prvog tima, jednostavno je u tom nekom eriodu imao hrabrosti da ubaci u vatru klince. To je i u Šibeniku radio, kasnije se malkice pogubio.
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
                        Dodao bih još nešto za TV Dnevnik.
                        Za igrački razvoj Dina Rađe i Tonija Kukoča, najvažniji je bio Zoran Grašo,
                        a ne Zoran Moka Slavnić, kako je on voleo da se pohvali.

                        Za Dražena Petrovića, svaka čast.
                        A ti ne kazes da je on tatko na Petra Grasu?

                        Prorociste google kaze da je Kukoca nasao na molu za kupanje Igor Karkovic i doveo ga u klub.

                        Comment


                        • Ne znam šta kaže Google,
                          ali ovo za Zorana Graša je rekao Dino Rađa.

                          Moja muzička interesovanja su značajno drugačija,
                          tako da o životopisu Petra Graša zaista ne znam ništa,
                          tako ni to da mu je Zoran Grašo otac.
                          Last edited by Jaqen Hghar; 07-08-19, 19:22.

                          Comment


                          • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
                            Jeste sa Draženom u Šibenki.
                            Krešimir Ćosić je najveći produkt zadarske košarke,
                            i jedan od najboljih košarkaša od kako se lopta tapka po balkanskim gudurama.
                            Neki bi rekli da je najbolji[emoji41].
                            Većina igrača iz njegove generacije, Krešu smatra najboljim igračem sa prostora ex Jugoslavije

                            Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

                            Comment


                            • Moj otac ima 79 godina, (čovek je starog kova,
                              vrlo nerado priznaje da je neko od nas u nečemu bolji.
                              Posebno ne u sportu u kojem smo nakon raspada SFRJ bili jedini pravi predstavnici ex-YU
                              škole košarke), mi je jednom priznao da u životu nikada nije gledao boljeg igrača
                              od Krešimira Ćosića, sledeći na listi mu je takođe jedan "izdajnik" Dražen Petrović.
                              Last edited by Jaqen Hghar; 07-08-19, 19:34.

                              Comment


                              • Uživo komentarisanje utakmice sa Finskom ovde - http://www.sportklub.info/forum/show...kacije)/page18

                                Comment

                                Working...
                                X