Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Storm View Post
    Sto volim grobarsku objektivnost. Kalinic je bivsi i buduci prvak evrope i igrao bi u repki bilo koje reprezentacije u Evropi. A vas Birca i Gagi Milosavljevic ne bi igrali ni u Letoniji.
    Niko nijednog trenutka nije osporio Kaliniceve igracke kvalitete. Tako da mozete da prestanete sa ovim. Razlozi definitivno nisu njegovi igracki kvaliteti, svi se slazu da igracki treba da bude u 12. Isto kao i Micov svaki od prethodnih okupljanja. Druge stvari su presudile, neko podrzava takvu odluku, neko ne, i oko toga se moze diskutovati (mada je dosta bilo zaista), samo prestanite sa ovim losim spinovanjem.
    Last edited by mark !t zer0; 06-08-19, 09:59.
    sloboda ili ništa

    Comment


    • Kalina je morao biti clan ove reprezentacije i to clan prve petorke i to je svima jasno ...

      Comment


      • Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • Originally posted by Indigo View Post
          Neutralan sam po pitanju Djordjevica ali pisati da reprezentacija treba da pomogne Macvanu je glupost.
          Za reprezentaciju ne moraju da igraju najbolji nego oni koji ce stvoriti najbolju hemiju i biti kompaktni. Nemam problem da igrajua i Milosavljevic i Bircevic ako selektor smatra da mogu da doprinesu. Nemam problem ni da se povedu cetiri centra.

          Problem je kada zoves igrace koji su nespremni ili u procesu rehabilitacije i znas da ne postoji teoretska sansa da budu spremni. Problem je kad mrsis muda da si ga zvao na osnovu ranijih zalaganja i radi buducnosti. Problem je sto to nema veze sa zivotom a jos je gore traziti opravdanja za tako nesto.

          Ne svidja mi se ni sto ceo Teo u prvu petorku, Vasa ako nije bolji makar je igrao ozbiljnu kosarku ove sezone.
          Ko je rekao da reprezentacija treba da pomaze bilo kom igracu?

          Hemija se stvara od pocetka priprema, i to je jedan od razloga zasto je Macvan bio tu. Svakako bi neki od igraca ispao.

          Teo u formi je dva koplja iznad Vase, tako da je u interesu reprezentacije da Teo sto pre udje u tu formu. Imao je dosta odmora, individualnog treninga, i ostalo je dovoljno pripremnih utakmica plus prva faza na SP da on udje u tu formu.

          Comment


          • Originally posted by darko pancev View Post
            Kalina je morao biti clan ove reprezentacije i to clan prve petorke i to je svima jasno ...
            Đorđević je kod mene izgubio kredibilitet kada je doneo odluku,
            da se liši usluga jednog igrača, ne zato što on zaista smatra da
            Kalinić ne treba da bude pozvan ni na pripreme, već zato što je to
            na fonu tabloidno-štetočinske vlasti u Srbiji, koja kreira javno mnjenje,
            i drži u milosti sve od huligana do penzionera.

            Simpozijum dokonih mudraca i pijanaca pred prodavnicom imaju pravo
            na mišljenje o svemu i svačemu. O Kosovu, svetskoj politici, vakcinama,
            Apolo 11, o guzicama i sisama trgovkinje iz tog dućana, samo se za zlo uzme kada
            neka javna ličnost, tj sportista iznese to isto. Potpuno nebitno da li je on tu bilo šta pogrešno rekao ili
            imao lošu/dobru nameru, i koliko je on pozvaniji od tog trusta mozgova ispred podruma pića da divani o lokalnoj i visokoj svetskoj politici.

            Jedino što je bitno je da je Đorđević podlegao pod pritiskom "nekoga odozgo" (sic!) i pristao da bude
            marioneta u rukama bivšeg huligana pripravnika a sada predsednika nečega što se zove Republika Srbija.
            Last edited by Jaqen Hghar; 06-08-19, 11:58.

            Comment


            • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
              Đorđević je kod mene izgubio kredibilitet kada je doneo odluku,
              da se liši usluga jednog igrača, ne zato što on zaista smatra da
              Kalinić ne treba da bude pozvan ni na pripreme, već zato što je to na fonu tabloidno-štetočinske vlasti u Srbiji, koja kreira javno mnjenje,
              i drži u milosti sve od huligana do penzionera..
              Nije zato.

              Sale bi pre pojeo svoju patiku nego sto bi dozvolio sebi tako nesto, i da mu neko naredjuje kako treba da radi svoj posao. On nema nista od toga da bude necija marioneta, sem toga da im pljune u facu ukoliko bi se neko usudio da mu tako nesto zatrazi.
              Last edited by mmajstor; 06-08-19, 12:16.

              Comment


              • Znači ovoga nije pozvao ni na pripreme jer misli da mu ova sezona i nije bila nešto posebno,
                pa ko veli da ga oladi za prvih 20 igrača ili koliko ih poziva u tom prvom turnusu.

                Da se razumemo igralo se na EP i SP i bez mnoooogoooo, mnoooogoooo bitnijih igrača,
                ali se ovo iz aviona vidi šta je u pitanju.

                Comment


                • Ako znas ko je i sta je Djordjevic onda iz aviona mozes znati da nema veze sa politikom, niti je tako nesto moguce da se desi.

                  Ja imam svoju teoriju. Njih dvojica nisu pozvani radi atmosfere u timu, jer ocigledno postoji neki konflikt sa saigracima i strucnim stabom. Najveci razlog tome mislim da je ispala sa poslednjeg EP, na kojem su otkazali u poslednjem trenutku, iako je konstantno bila prica da su njihove povrede sanirane i 'samo sto nisu' zapoceli pripreme sa timom. Djordjevic ih je sacuvao od besa javnosti ovim saopstenjem, ali je ocigledno ovaj postupak ostavio trag unutar reprezentacije:

                  https://sport.blic.rs/eurobasket2017...-video/d71pfsv

                  Drugi razlog moze biti njegovo ponasanje (drk afera) i konstantna potreba za samoisticanjem (provokativni tvitovi) , gde kao reprezentativac ne moze biti primer mladima, i skretanje fokusa van kosarke... ali to mi je manje verovatan scenario.
                  Last edited by mmajstor; 06-08-19, 12:45.

                  Comment


                  • https://m.youtube.com/watch?v=G6I0gWKLTaU
                    Ameri smatraju Spance i Grke za prvu pretnju, kod nas samo Jokica izdvajaju kao bitnog... Jao, jao

                    Comment


                    • Originally posted by mmajstor View Post
                      Ako znas ko je i sta je Djordjevic onda iz aviona mozes znati da nema veze sa politikom, niti je tako nesto moguce da se desi.

                      Ja imam svoju teoriju. Njih dvojica nisu pozvani radi atmosfere u timu, jer ocigledno postoji neki konflikt sa saigracima i strucnim stabom. Najveci razlog tome mislim da je ispala sa poslednjeg EP, na kojem su otkazali u poslednjem trenutku, iako je konstantno bila prica da su njihove povrede sanirane i 'samo sto nisu' zapoceli pripreme sa timom. Djordjevic ih je sacuvao od besa javnosti ovim saopstenjem, ali je ocigledno ovaj postupak ostavio trag unutar reprezentacije:

                      https://sport.blic.rs/eurobasket2017...-video/d71pfsv

                      Drugi razlog moze biti njegovo ponasanje (drk afera) i konstantna potreba za samoisticanjem (provokativni tvitovi) , gde kao reprezentativac ne moze biti primer mladima, i skretanje fokusa van kosarke... ali to mi je manje verovatan scenario.

                      Prva teorija ti ima jedan feler ...Sale je obojicu zvao na onaj prvi spisak

                      ne moze biti primer mladima
                      Ovo ne vredi ni komentarisati

                      Comment


                      • Originally posted by mmajstor View Post
                        Ako znas ko je i sta je Djordjevic onda iz aviona mozes znati da nema veze sa politikom, niti je tako nesto moguce da se desi.

                        Ja imam svoju teoriju. Njih dvojica nisu pozvani radi atmosfere u timu, jer ocigledno postoji neki konflikt sa saigracima i strucnim stabom. Najveci razlog tome mislim da je ispala sa poslednjeg EP, na kojem su otkazali u poslednjem trenutku, iako je konstantno bila prica da su njihove povrede sanirane i 'samo sto nisu' zapoceli pripreme sa timom. Djordjevic ih je sacuvao od besa javnosti ovim saopstenjem, ali je ocigledno ovaj postupak ostavio trag unutar reprezentacije:

                        https://sport.blic.rs/eurobasket2017...-video/d71pfsv

                        Drugi razlog moze biti njegovo ponasanje (drk afera) i konstantna potreba za samoisticanjem (provokativni tvitovi) , gde kao reprezentativac ne moze biti primer mladima, i skretanje fokusa van kosarke... ali to mi je manje verovatan scenario.
                        Onda mu je zicer bio da ne zove Jokića.
                        Najboljeg našeg igrača, koji svako malo se skenjerava.
                        Hoće kaki- neće kaki.
                        Pa da vidi da l' je to dobro za njega ovog leta,
                        pa da l' se menadžer složio sa celom pričom i onim iza priče,
                        pa šta kažu ovi iz Denvera.....

                        Tu je on trebao da preseče.
                        Pa da se vidi ko je autoritet.

                        Ovako kriv mu Kalinić jer je drkao na neku kamenjarku preko neta,
                        i zato što piše na tviteru.
                        Ma daj.
                        Last edited by Jaqen Hghar; 06-08-19, 12:59.

                        Comment


                        • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                          Prva teorija ti ima jedan feler ...Sale je obojicu zvao na onaj prvi spisak
                          To je poruka da se na njih i dalje racuna, nije feler.

                          Originally posted by Jaqen Hghar View Post
                          Onda mu je zicer bio da ne zove Jokića.
                          Najboljeg našeg igrača , koji svako malo se skenjerava.
                          Hoće kaki- neće kaki.
                          Hoce kaki-nece kaki za medije. Ali Jokicev otkaz je usledio odmah na startu....ocigledno je procenjeno da nije bilo moguce izboriti se sa pritiskom Denvera pa mu to nije toliko zamereno od strane igraca i strucnog staba. Ova dvojica su dosla na pripreme, svi su videli i znali u kakvom su stanju....i na kraju, jebiga mi ipak ne bismo da igramo.
                          Last edited by mmajstor; 06-08-19, 13:01.

                          Comment


                          • Originally posted by Jaqen Hghar View Post

                            Ovako kriv mu Kalinić jer je drkao na neku kamenjarku preko neta,
                            i zato što piše na tviteru.
                            Nije kriv Kalinic....ako strucni stab ima odgovornost za tim i rezultat a jedan igrac skrece fokus sa kosarkaskih na vankosarkaske teme, sasvim je legitimno da oni ne zeli takvo skretanje fokusa. Dovoljno je videti kakve reakcije njegovi stavovi prouzrukuju na forumu, a zamisli kako je tek unutar reprezentacije? No, ko sto rekoh to mi je manje verovatan mada ne i nemoguc scenario, vise verujem da je ono drugo u pitanju a mozda je miks obe stvari.

                            U svakom slucaju je verovatniji scenario nego da je neko telefonom zvao Djordjevica i rekao mu slusaj Kalinic ne moze biti u sastavu. To se granici sa nemogucim i ne moze se logicno objasniti.

                            Comment


                            • Ma vucic naredio da ne igra lik, kakvi bakraci.Da je otisao u 12,niko ne bi pricao nista o Kalini,ni mmajstor ni ovi veliki Srbi sto su vec pobegli na truli zapad

                              Ne ljutim se na Djordjevica,picousti je slomio skoro sve...
                              Last edited by LosmiSK; 06-08-19, 14:59.
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Sve bih ja tebi verovao a i Saletu, samo imam jedan mali problem.
                                Naučio sam da se neke stvari najlakše vide kroz neke detalje.
                                Nekako posle ne pozivanja Kalinića , pojavio se Raduljicin pismeni sastav o "divnoj zemlji i divnim ljudima"

                                Suviše sam " mator" da verujem u slučajnosti[emoji41]

                                Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
                                Last edited by Samo Zvezda; 06-08-19, 14:40.

                                Comment

                                Working...
                                X