Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @ MMajstor
    Ne provoziram,samo ne mogu da progutam te termine "odradi" i "pomogne",zar sve to nije mogao Jelovac,Savo Lesic ? Valjda i ti ljudi imaju pravo da odrade i pomognu sebi da dobiju ugovore i udju u formu. Ne pominjem momke koji su sasvim sigurno zasluzili i igrom i ponasanjem i godinama da se nadju pre ovoga na spisku selektora DRZAVNE ekipe.

    Comment


    • I što je najgore, ispada da reprezentacija služi nekom igraču da uđe u formu pred predstojeću klupsku sezonu. Znači, reprezentacija je takvom potrebnija nego takav reprezentaciji. Takođe, logičkim sledom misli, igrači se ne uigravaju da bi postigli što bolji rezultat na predstojećem takmičenju već je motiv i selektora i takvog igrača da ga osposobi za klub. Tužno je i jadno koliko je reprezentacija zapravo privatizovana od strane nekoliko likova koji ne prezaju od ničega.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by L a z a R View Post
        @ MMajstor
        Ne provoziram,samo ne mogu da progutam te termine "odradi" i "pomogne",zar sve to nije mogao Jelovac,Savo Lesic ? Valjda i ti ljudi imaju pravo da odrade i pomognu sebi da dobiju ugovore i udju u formu. Ne pominjem momke koji su sasvim sigurno zasluzili i igrom i ponasanjem i godinama da se nadju pre ovoga na spisku selektora DRZAVNE ekipe.
        Naravno da su mogli i navedeni igraci, ali oni ne bi mogli da pomognu koliko moze Macvan, a i na Macvana se racuna u reprezentaciji vise od njih. Stari Macvan nam je neophodan u reprezentaciji ubuduce, zato je to jedan od razloga zasto je bitno da sto pre udje u formu, a ne prvenstveno da bi se pomoglo njemu individualno. Macvan na vrhuncu forme je kvalitetniji i od Jelovca na vrhuncu i od Save lesica u vrhuncu forme.

        Comment


        • Originally posted by mmajstor View Post
          Naravno da su mogli i navedeni igraci, ali oni ne bi mogli da pomognu koliko moze Macvan, a i na Macvana se racuna u reprezentaciji vise od njih. Stari Macvan nam je neophodan u reprezentaciji ubuduce, zato je to jedan od razloga zasto je bitno da sto pre udje u formu, a ne prvenstveno da bi se pomoglo njemu individualno. Macvan na vrhuncu forme je kvalitetniji i od Jelovca na vrhuncu i od Save lesica u vrhuncu forme.
          Nema ovo smisla,lakse bi ti bilo da si bar malo kriticki pogledao na celokupnu situaciju.
          Nije samo Kina u pitanju,treba misliti i na buducnost.
          U svakom slucaju postujem tvoj cvrst stav.Imas pravo na njega.

          Comment


          • Moje mišljenje u vezi Mačvana i Kuzmića je da su pozvani kako bi se što bolje pripremili za sezonu, i jer bi im pripreme baš značile u ovom trenutku, a svojim ranijim odnosom, zalaganjem i odazivanjem su zaslužili da im se pomogne.
            Last edited by mark !t zer0; 05-08-19, 18:41.
            sloboda ili ništa

            Comment


            • Pa pomazuci njima (Macvanu i Kuzmicu) pomaze se i reprezentaciji, jer su to igraci u prvih 12 po kvalitetu... ili barem 15. Jelovac i Sava Lesic po kvalitetu koji mogu maksimalno da pruze sigurno nisu u toj grupi, pa ne znam sta to nema smisla Lazare? Sto se tice mladjih tu su i Avramovic i Todorovic, a Macvan ima 29 pa svakako treba voditi racuna o narednim prvenstvima gde ce on imati 30,31i 32 godine a ne 38. Postujem i ja i tudji stav samo ne razumem koji je?

              Comment


              • Macvan i Kuzmic su igraci za prvih 12 po kvalitetu ?
                Jesam Zvezdas ,delija ..ali Kuzmic pored Jokica,Bobija i Milutinova nikako ne moze biti ispred bilo koga.Ispred Raduljice jeste defanzivno ,ali ga Braduljica sije ofanzivno.Izmedju njih dvojice kada bi se biralo ,gledas dal ti treba zastitnik obruca ili ofanzivna opasnost.

                Macvan za u prvih 12 .On je stara garda ,neki fazon Felipe Rejes..
                Kad bi mu bili rivali za poziciju Bircevic,Velickovic,Jelovac on je siguran za prvih 12 ,ali kada mu je glavni konkurent Bjelica ,i kad imas Lucica i Kalinica(da se ne ulazi sad u pricu zasto nije tu ,to mi nije namera) , koji mogu da pokriju tu poziciju ,jer se sada igra vise sa nekim small ball petorkama ,takva je moderna kosarka,a oni ga tu siju pa brat bratu bar jedno 3 koplja ispred njega. ,on nikako nije barem meni siguran za prvih 12.

                Macvan nije los kosarkas ,nije da nema kvalitet ,poseduje ga ,i realno kad pogledam da ostaje Bircevic ,iskreno mi je krivo sto je napustio pripreme ,jer ako ode Bircevic na svetsko koji ne verujem da zna kako i dalje dobija poziv ,onda moze da se kaze "nesto je trulo u drzavi Danskoj".

                A takodje i ovo sto je Raduljica u onoj emisiji kod Sarenca pricao oko toga da radi na tome da moze da pokrije poziciju 4-i ,nije tebra lud.
                Ispred sebe na poziciji 4-i bi imao Macvana (koji nije igrao godinu dana) ,Bircevica za koga sam vec rekao malopre da ne znam kako i dalje dobija poziv i neprikosnovenog Bjelicu ,normalno je da je nataknuo tu pricu oko pozicije krilnog centra , da bi se lakse ugurao na konacni spisak ,jer na poziciji centra on nije bolji ni u jednom segmentu od trojke Jokara,Bobi,Milutinov.

                Ocigledno je Raduljica u 31-oj godini i 213cm visine shvatio da je Srpski Dirk Nowitzki.

                Comment


                • I napisao sam ako ne u 12 onda barem u 15. Pitanje je koliko cemo moci da racunamo na Jokica i Bobija u narednim takmicenjima, pa ce nam onda Ognjenova pomoc biti itekako od koristi tako da je on sa pravom bio na ovom spisku. Za Macvana si sve rekao, a nadam se da ce Birca konacno propustiti ovo takmicenje. Simon moze na cetvorku, a i opcija sa 4 centra je bolja nego sa 3 + Birca.

                  Comment


                  • Macvan zdrav je bez problema u 12 reprezentativaca i zato mu treba pomoci na svaki nacin da se vrati u formu pa i ovako kroz pripreme reprezentacije. Djordjevic u svakom slucaju moze da vodi samo 12 igraca na SP,pa bolje da se Macvanu pomogne ovako nego da je zvao Kalinica i Nedovica i da su otpali u zadnjem trenutku,kad se sad digla frka mogu da mislim sta bi bilo pred prvenstvo da su ova dvojica otpala sa spiska,ne bi imali mira ni Djordjevic ni ostali reprezentativci,ovako je na vreme resio to.

                    Comment


                    • Originally posted by blanco View Post
                      Macvan i Kuzmic su igraci za prvih 12 po kvalitetu ?
                      Jesam Zvezdas ,delija ..ali Kuzmic pored Jokica,Bobija i Milutinova nikako ne moze biti ispred bilo koga.Ispred Raduljice jeste defanzivno ,ali ga Braduljica sije ofanzivno.Izmedju njih dvojice kada bi se biralo ,gledas dal ti treba zastitnik obruca ili ofanzivna opasnost.

                      Macvan za u prvih 12 .On je stara garda ,neki fazon Felipe Rejes..
                      Kad bi mu bili rivali za poziciju Bircevic,Velickovic,Jelovac on je siguran za prvih 12 ,ali kada mu je glavni konkurent Bjelica ,i kad imas Lucica i Kalinica(da se ne ulazi sad u pricu zasto nije tu ,to mi nije namera) , koji mogu da pokriju tu poziciju ,jer se sada igra vise sa nekim small ball petorkama ,takva je moderna kosarka,a oni ga tu siju pa brat bratu bar jedno 3 koplja ispred njega. ,on nikako nije barem meni siguran za prvih 12.

                      Macvan nije los kosarkas ,nije da nema kvalitet ,poseduje ga ,i realno kad pogledam da ostaje Bircevic ,iskreno mi je krivo sto je napustio pripreme ,jer ako ode Bircevic na svetsko koji ne verujem da zna kako i dalje dobija poziv ,onda moze da se kaze "nesto je trulo u drzavi Danskoj".

                      A takodje i ovo sto je Raduljica u onoj emisiji kod Sarenca pricao oko toga da radi na tome da moze da pokrije poziciju 4-i ,nije tebra lud.
                      Ispred sebe na poziciji 4-i bi imao Macvana (koji nije igrao godinu dana) ,Bircevica za koga sam vec rekao malopre da ne znam kako i dalje dobija poziv i neprikosnovenog Bjelicu ,normalno je da je nataknuo tu pricu oko pozicije krilnog centra , da bi se lakse ugurao na konacni spisak ,jer na poziciji centra on nije bolji ni u jednom segmentu od trojke Jokara,Bobi,Milutinov.

                      Ocigledno je Raduljica u 31-oj godini i 213cm visine shvatio da je Srpski Dirk Nowitzki.
                      Ispustio si Borišu iz svih kombinacija. On je protekle sezone naša druga najbolja četvorka , odmah posle Belog.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Finci dolaze u sastavu:



                        Antti KANERVO

                        Mikko KOIVISTO

                        Alex MURPHY

                        Shawn HUFF

                        Tuukka KOTTI

                        Mikael JANTUNEN

                        Elias VALTONEN

                        Edon MAXHUNI

                        Carl LINDBOM

                        Aapeli ALANEN

                        Juho NENONEN

                        Hannes PÖLLÄ

                        Andre GUSTAVSON

                        Ilari SEPPÄLÄ

                        Topias PALMI

                        Trener:Henrik DETTMANN

                        Tim protiv Rusije,izgubili 80-60

                        Topias Palmi 9/2, Andre Gustavson 7/2, Shawn Huff 7/1, Ilari Seppälä 6/2/3 syöttöä, Juho Nenonen 6/2, Elias Valtonen 6/0, Tuukka Kotti 5/4/3 syöttöä, Edon Maxhuni 5/0, Mikael Jantunen 4/3, Carl Lindbom 3/3/4 syöttöä, Mikko Koivisto 2/1, Aapeli Alanen 0/2, Antti Kanervo 0/1, Hannes Pöllä 0/1.

                        Dolaze bez Koponena, Salina i ovog iz NBA.

                        Mesavina iskustva mladosti. Nemac ih vodi, solidan tim i nacija koja obozava kosarku. Mada imaju skroz cudne odluke, npr na U20 nisu vodili najbolje igrace, ali oni su bili na Univerzijadi. Imaju 3-4 igraca iz NCAA. Dosta solidne mladje kategorije uvek imaju.

                        Fizicki su dosta slabi mislim u ovakvom sastavu, cak ni suterski nisu nesto, Raniko je zavrsio odavno karijeru..njegova neka zamena je mozda Palmi koji je otisao u Kremonu, strasan suter, kad udje u ritam moze dati 7-8 komada bez problema

                        Generalno ne bi trebalo biti ispod 20, ispod 15 sigurno ne..Jedini pravi centar je Koti, sto godina..mozda od Polle bude nesto,mada sumnjam..ali u dobrom je programu u NCAA..
                        Last edited by LosmiSK; 05-08-19, 20:27.
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • P
                          Originally posted by Mihajlo10 View Post
                          Macvan zdrav je bez problema u 12 reprezentativaca i zato mu treba pomoci na svaki nacin da se vrati u formu pa i ovako kroz pripreme reprezentacije. Djordjevic u svakom slucaju moze da vodi samo 12 igraca na SP,pa bolje da se Macvanu pomogne ovako nego da je zvao Kalinica i Nedovica i da su otpali u zadnjem trenutku,kad se sad digla frka mogu da mislim sta bi bilo pred prvenstvo da su ova dvojica otpala sa spiska,ne bi imali mira ni Djordjevic ni ostali reprezentativci,ovako je na vreme resio to.
                          Prosto je neverovatno koliko si uporan, da ne napisem nesto drugo
                          Zdrav Macvan je za u 12 (apsolutno neverovatna konstatacija), a Neda i Kalina bi ionako ispali iz 12.

                          Comment


                          • I da dodam, Kalina je legitimni clan PRVE petorke ove reprezentacije. Vasa, Bogi, Kalina, Beli i Jokic

                            Comment


                            • Sto volim grobarsku objektivnost. Kalinic je bivsi i buduci prvak evrope i igrao bi u repki bilo koje reprezentacije u Evropi. A vas Birca i Gagi Milosavljevic ne bi igrali ni u Letoniji.

                              Comment


                              • Neutralan sam po pitanju Djordjevica ali pisati da reprezentacija treba da pomogne Macvanu je glupost.
                                Za reprezentaciju ne moraju da igraju najbolji nego oni koji ce stvoriti najbolju hemiju i biti kompaktni. Nemam problem da igrajua i Milosavljevic i Bircevic ako selektor smatra da mogu da doprinesu. Nemam problem ni da se povedu cetiri centra.

                                Problem je kada zoves igrace koji su nespremni ili u procesu rehabilitacije i znas da ne postoji teoretska sansa da budu spremni. Problem je kad mrsis muda da si ga zvao na osnovu ranijih zalaganja i radi buducnosti. Problem je sto to nema veze sa zivotom a jos je gore traziti opravdanja za tako nesto.

                                Ne svidja mi se ni sto ceo Teo u prvu petorku, Vasa ako nije bolji makar je igrao ozbiljnu kosarku ove sezone.
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X