Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Za mene je uspeh na predstojećem prvenstvu srebro i bronza, a ko razmišlja drugačije može da krene u osnivanje sekte Salovi Sledbenici. Toliko.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Ja sam za to da se Kalina vrati ali pre toga da odgovori na pitanje šta bi prvo uradio sa vrha ajfelovog tornja.

      Čisto da vidimo dal' je naš il' njiov.

      Comment


      • Originally posted by skeptik View Post
        Zamisli da tebi sef uruci otkaz preko tvitera ili FB, ili pak dodjes na posao i vidis svoje ime na listi kao tehnoloski visak. Prijatan osecaj, zar ne? Trebao je da poprica sa igracima koje ne namerava da vodi u Kinu pre objavljivanja spiska. Ja bih bar to uradio da sam na njegovom mestu.
        Ovde nije rec o otkazu niti tehnoloskom visku, igranje za reprezentaciju je dobrovoljno za one koji su odabrani od strane selektora. Kontakt sa reprezentativcima van priprema i utakmica je posao menadzera reprezentacije, ne selektora. Sigurno postoji razlog zasto je to tako odradjeno, mozda i jeste poenta da se pokaze da nema nedodirljivih ili onih sa specijalnim statusom. Ja pratim reprezentaciju, pa osecanja igraca i povredjene licne sujete me nesto specijalno interesuju. Ako zbog povredjene sujete neko ne bude zeleo u buducnosti da igra za reprezentaciju to ce onda dosta govoriti o njima. Tako da ne razumem koja je poenta tolike brige forumasa da li su neki od igraca pozvani telefonom pre objavljivanja spiska ili nakon toga. Toliko ste osetljivi da li im je povredjena sujeta ili nije?
        Last edited by mmajstor; 30-07-19, 09:51.

        Comment


        • Originally posted by Chiwwi View Post
          Ja sam za to da se Kalina vrati ali pre toga da odgovori na pitanje šta bi prvo uradio sa vrha ajfelovog tornja.

          Čisto da vidimo dal' je naš il' njiov.
          Uf nemoj to da ga pitas....pogotovo ako ima kameru visoke rezolucije na svom mobitelu.
          Last edited by mmajstor; 30-07-19, 09:38.

          Comment


          • Originally posted by mmajstor View Post
            Ovde nije rec o otkazu niti tehnoloskom visku, igranje za reprezentaciju je dobrovoljno za one koji su odabrani od strane selektora. Kontakt sa reprezentativcima van priprema i utakmica je posao menadzera reprezentacije, ne selektora. Sigurno postoji razlog zasto je to tako odradjeno, mozda i jeste poenta da se pokaze da nema nedodirljivih ili onih sa specijalnim statusom. Ja pratim reprezentaciju, pa osecanja igraca i povredjene licne sujete me nesto specijalno interesuju. Ako zbog povredjene sujete neko ne bude zeleo u buducnosti da igra za reprezentaciju to ce onda dosta govoriti o njima. Tako da ne razumem koja je poenta tolike brige forumasa da li su neki od igraca pozvani telefonom pre objavljivanja spiska ili nakon toga. Toliko ste osetljivi da li im je povredjena sujeta ili nije?
            Kako nije otkaz? Ako nije definisi mi onda sta je? I ovde se ne radi o sujeti nego o elementarnoj pristojnosti i kulturi. Zamisli da je situacija obrnuta i da je igrac iz nekog svog razloga to uradio selektoru nakon sto ga je stavio na spisak?

            Comment


            • Originally posted by skeptik View Post
              Kako nije otkaz? Ako nije definisi mi onda sta je?
              Odsustvo a zli jezici bi rekli bolovanje.

              Comment


              • Originally posted by skeptik View Post
                Zamisli da je situacija obrnuta i da je igrac iz nekog svog razloga to uradio selektoru nakon sto ga je stavio na spisak?
                Kao Bobi na primer pre tri ljeta gospodnja.

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Ovo je ono o čemu pričam.
                  Nisam primetio da pricas da je postovanje svoje drzave i gradjana vaznije od uspeha na SP.
                  Ja se slazem sa Brajkulom, 100% podrzavam Saletov potez, makar zbog toga bili poslednji, jer ima nesto bitnije od uspeha na SP, a to je postovanje Srbije i svog naroda. I da ne bude da ovo ima veze sa Saletom, bilo ko da je selektor, 100% bih podrzao potez.
                  To naravno ne znaci da necu smatrati za neuspeh ako se ne dodje do medalje, ali ako bih morao da biram medalju uz zmurenje na Kalinino vredjanje, a s druge strane poslednje mesto, ali bez coveka koji je vredjao svoj narod - biram ovo drugo.
                  Dayman (a-a-ah...)
                  Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                  Champion of the sun (a-a-ah...)
                  You're a master of karate and friendship
                  For everyone

                  Comment


                  • Originally posted by skeptik View Post
                    Kako nije otkaz? Ako nije definisi mi onda sta je? I ovde se ne radi o sujeti nego o elementarnoj pristojnosti i kulturi. Zamisli da je situacija obrnuta i da je igrac iz nekog svog razloga to uradio selektoru nakon sto ga je stavio na spisak?
                    Pa lepo nije otkaz, nisu oni zaposleni u reprezentaciji. Za svako takmicenje se biraju njeni ucesnici, svi vrlo dobro znaju da ako si jedne godine na spisku to ne znaci da moras da budes na njemu do kraja karijere. O kakvoj pristojnosti i kulturi pricas....ko je bio nepristojan i nekulturan?

                    Ne moze situacija da bude obrnuta, jer selektor u skladu sa programom skracuje siri spisak na uzi spisak...nema analogne situacije iz ugla igraca, a nemoj mi reci da se svaki put u javnosti pojavljivao tacan razlog zasto je neki igrac vratio poziv?

                    Sta vise, sve vise mislim da je Kalina mogao da igra na EP 2017 da je hteo, a moguce i Nedovic...nego su hteli da se sacuvaju za klupsku sezonu, sto nije tako objasnjeno u javnosti. Sacuvani su od kritike javnosti zbog toga, ali im je zato ovo posledica.

                    http://rs.n1info.com/Sport-Klub/Kosa...ica-na-EP.html
                    Last edited by mmajstor; 30-07-19, 11:35.

                    Comment


                    • Originally posted by LosmiSK
                      Selektor je prosao tu torturu u Bajernu, pa sad nastavlja to na igracima. Video je i sam kako je ruzno kad se dobije otkaz bez najave.
                      E to jeste pravi otkaz. I od kad to je za otkaz potrebna najava? Nema tu nista ruznog, poslodavac iz nekog razloga, bez obzira da je on opravdan ili neopravadan, ne zeli vise da ima saradnju sa tobom i to je to....to je zivot danas.

                      Comment


                      • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                        Nisam primetio da pricas da je postovanje svoje drzave i gradjana vaznije od uspeha na SP.
                        Ja se slazem sa Brajkulom, 100% podrzavam Saletov potez, makar zbog toga bili poslednji, jer ima nesto bitnije od uspeha na SP, a to je postovanje Srbije i svog naroda. I da ne bude da ovo ima veze sa Saletom, bilo ko da je selektor, 100% bih podrzao potez.
                        To naravno ne znaci da necu smatrati za neuspeh ako se ne dodje do medalje, ali ako bih morao da biram medalju uz zmurenje na Kalinino vredjanje, a s druge strane poslednje mesto, ali bez coveka koji je vredjao svoj narod - biram ovo drugo.
                        Meni ovo sad kao tebi juče zvuči kao loš spin i priprema za alibi priču u slučaju (izvesnog?) neuspeha.
                        Nije Kalinić vređao niti državu, niti ceo narod, već samo negativne pojave, koje, treba biti iskren i reći, nisu retke u našem društvu. On je svoj patriotizam nebrojeno puta iskazao gde treba i kako treba, u domaćim klubovima i u reprezentaciji beskompromisnom borbom i neodustajanjem da prizna protivniku da je bolji od njega sve dok semafor to ne pokaže nakon poslednjeg sudijskog zvižduka. Najviše sam uvek cenio takve igrače i sam sam bio takav dok sam igrao.
                        Ja i ovu njegovu izjavu tumačim kao patriotsku jer ga boli što je toliki procenat naroda takav kakvim ga opisuje i tu se između redova vidi želja da njegov narod bude najbolji mogući te se zbog toga dotakao bolne tačke kod mnogih. Jer kad ne pomaže neinvazivna metoda mora da se seče i onda ozdravljenje brže dolazi.
                        Last edited by dekkard; 30-07-19, 11:40.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Ma nema alibi price, sve osim medalje je neuspeh, cak sam i napisao to u prethodnom postu. Stvar je samo u tome sto mi drugacije gledamo na situaciju Kalinic. Ja i jos nekoliko clanova podrzavamo sto nije u timu, ti i jos neki imate drugacije misljenje, to se nece promeniti. Ostaje nam da se vrtimo u krug do pocetka SP.
                          Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • Podrška za Saleta dok god ima rezultata. Isto tako ukoliko ne uzmemo medelju očekujem da podnese ostavku.

                            Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

                            Comment


                            • Originally posted by mmajstor View Post
                              Pa lepo nije otkaz, nisu oni zaposleni u reprezentaciji. Za svako takmicenje se biraju njeni ucesnici, svi vrlo dobro znaju da ako si jedne godine na spisku to ne znaci da moras da budes na njemu do kraja karijere. O kakvoj pristojnosti i kulturi pricas....ko je bio nepristojan i nekulturan?
                              Ne moze situacija da bude obrnuta, jer selektor u skladu sa programom skracuje siri spisak na uzi spisak...nema analogne situacije iz ugla igraca, a nemoj mi reci da se svaki put u javnosti pojavljivao tacan razlog zasto je neki igrac vratio poziv?
                              Spinujes. Ako nije otkaz sta je onda? Definisi, drugi put te pitam. I kako to da svi vide manjak elementarne kulture i pristojnosti u tome a samo ti ne vidis?! Naravno da postoji obrnuta situacija upravo zbog toga sto kazes da je igranje za reprezenataciju dobrovoljno. Zamisli da igrac nakon sto je pozvan za reprezentaciju nedelju-dve pred pocetak takmicenja iz nekog svog razloga napise na instagram profilu, TW ili FB nalogu pre nego sto to saopsti selektoru da nece da igra. To po tebi ne bilo nekorektno i nepristojno prema selektoru.

                              Comment


                              • Samo mala napomena - kada Nedovic kaze da je saznao sa twitera, to ne znaci da je Sale Djordjevic twitnuo kako nema Nedovica i Kalinica na spisku.

                                Covek je objavio na koje igrace racuna za pripreme za predstojece prvenstvo kao i svaki selektor na svetu - na konferenciji za medije.
                                sloboda ili ništa

                                Comment

                                Working...
                                X