Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nećemo moći ni to.
    Ti da bi napravio od nekog Sirijca ili Mađara igrača,
    moraš ovde da imaš sistem koji fura mašinu već 50 godina sa
    stalnim obnavljanjem stručnih i kvalitetnih trenera.

    Ima ona meni jako ružna i ponajviše rasistika priča,
    o Amerima koji su prepuni crnaca i da zahvaljujući njihovim predispozicijama
    su supersila u sportovima poput košarke i štatijaznam kojim još sportovima.

    Naravno da je to svakome ko bar jednu nanosekundu malo razmisli, potpuno smešno.
    Afrika je neiscrpan izvor crnih atleta, ali nijedna nacija nije ništa u košarci.
    Sistem koji ih podučava i trenira i koji postoji decenijama unazad od njih pravi uspešne sportiste.

    Comment


    • Nemamo izbora, ako nas je sve manje zbog odlazaka i prirodnog prirastaja jedini nacin da se prezivi jeste da se uveze ljudstvo. Francuzi i Nemci to rade vec dugi niz decenija.

      Nije da bas imamo neki sistem, ali imamo tradiciju i tu kosarkasku kulturu koja gura veliki broj mladih da trenira ovaj sport od malena, pa statisticki bi trebalo da se probere dobra prva petorka. Sad Odzu da damo pasos i da ga skucimo negde, po mogucstvu ozenimo sumadinkom (genetski sumadinci/cacani su dobri suteri sto je segment koji mu fali) i Odzov apgrejdovani klinac ce igrati za Srbiju.

      Comment


      • Originally posted by mmajstor View Post
        Nemamo izbora, ako nas je sve manje zbog odlazaka i prirodnog prirastaja jedini nacin da se prezivi jeste da se uveze ljudstvo. Francuzi i Nemci to rade vec dugi niz decenija.

        Nije da bas imamo neki sistem, ali imamo tradiciju i tu kosarkasku kulturu koja gura veliki broj mladih da trenira ovaj sport od malena, pa statisticki bi trebalo da se probere dobra prva petorka. Sad Odzu da damo pasos i da ga skucimo negde, po mogucstvu ozenimo sumadinkom (genetski sumadinci/cacani su dobri suteri sto je segment koji mu fali) i Odzov apgrejdovani klinac ce igrati za Srbiju.
        E, bas si nasao kako da ga usrecis.
        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • Originally posted by kronostime View Post
          E, bas si nasao kako da ga usrecis.
          Sta bi mu falilo, ima dobru platu, igra evroligu, sumadinka da bude neka zdrava i potentna, svi ga vole i postuju... sta vise coveku treba.

          Comment


          • Originally posted by mmajstor View Post
            Sta bi mu falilo, ima dobru platu, igra evroligu, sumadinka da bude neka zdrava i potentna, svi ga vole i postuju... sta vise coveku treba.
            Mislio je na zenidbu Cacanke ako se ne varam

            Comment


            • Originally posted by Victor BG View Post
              Mislio je na zenidbu Cacanke ako se ne varam
              Dok on sazna u cemu je kec bice kasno a mi na konju

              Comment


              • Jokic ima vise savetodavaca od Vucica,mislim da je jasno stavio do znanja da nista nije do njega,da se oko svih tih miliona koje prima pita neka konferencija ljudi i da ima jasan program kako da se ponasa,kad sme u wc da ide i slicne stvari.

                Comment


                • Znaci buducnost reprezentacije zavisi od stranaca, zanimljivo. Uvesti sleper madjara, brod afrikanaca i jedan kontenjer azijata i videti sta da se radi sa njima. U Srbiji dolazi samo onaj ko mora ili onaj ko se zadrzava veoma kratko i dosao je zbog jeftinog provoda i zabave. Kod nas cak ni izbeglice iz Sirije ne ostaju duze nego sto moraju.

                  Jokic je dobar momak, cudan ali je ipak uradio jako losu stvar mogao je smao reci videcemo, sad sam umoran itd...Ovako je lupio blag samar celoj zemlji a narocito selektoru i u fazonu ako mi se digne igracu, ako ne necu...Lakse je izbaciti Micova nego Jokica to je jeasno i ovo je cisto nepostovanje kulta reprezentacije!!!

                  Pa ova zemlja nikom nista nije dala, pa najbolje da svi odemo i dignemo ruke od nje, a mi obicni gradjani imamo vise razloga za to od bilo kog sportiste
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Nekako mi se cini da je on izmedju redova rekao da nece igrati na SP i da je to odluka te konferencije ljudi koji mu vode karijeru,nacin zivota. Pretpostavljam da ce moci samo olimpijadu da igra,ali pitanje je da li ga onda treba i zvati,da li je to fer prema ostalim nasim igracima koji guraju svako takmicenje.

                    Comment


                    • Biću prilično jasn u ovom postu, Mi smo zemlja od cirka 7 miliona duša i nešto se kurčimo a na drugoj strani imamo jednu Španiju, Francusku, jednu Rusiju ili Tursku koje uopšte nisu gadljive na naturalizovane zemljake, dapače.
                      Ima i tvrdokornih like Litvanija ali to dokazuje upravo da ne treba biti "Papa veći od Pape". Ako se generacijski ustanovi da smo kritični na nekoj poziciji, zašto tu poziciju ne bi popunili sa nekim igračem iz inostranstva? Bilo da je u pitanju Afrika, Amerika ili Evropa? Rendolf je dobar primer, kao i Mirotić.
                      Možemo mi i dalje biti tvrdokorni i slepo se držati sadašnje mantre ali ćemo zato sve teže dolaziti do postolja.
                      Možda to postolje u krajnjem i nije bitno, koliko je bitan rad sa mladima, profilisanje igrača i njihovih ličnosti, održavanje kulta reprezentacije i možda i najbitnijom stvari, vraćanjem sportau bazu, vraćabjem sporta u osnovne škole kroz sekcije jer danas jedino možeš da treniraš ako platiš (svi kažu, jbg vratiće se uloženo). Propast "malih sportova" se dešava jer su škole izgubile svoje mesto u razvoju talenata, tako i košarke i fudbala (dva najpopularnija sporta) kao i padom kvaliteta onih koji rade sa mladima.
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • To ce se i desiti kada izgubimo kvalitet, ali i dalje smo crem de la crem bez naturalizovanih.

                        Ja bih to dozvolio za ove FIBA prozore, ionako smo mi jedni od najostecenijih timova pa sto da placamo cenu ako ne moramo. Mislim da cemo se jako tesko kvalifikovati u sledecim prozorima.

                        Comment


                        • Sto se tice stranaca i repke, o tome sam pricao ranije ali evo opet ukratko.

                          - Nisam covek koji misli da je ispravno uzimati importe da igraju za tebe. Dakle igraci koji samo dobiju tvoj pasos i sl.
                          - Mislim da je neophodno za zdravost sporta, popularnost ali i uopste naseg drustva da se prestane forsirati nacionalisticki pristup repki i sportu. Ja sam za to da nasi klubovi pruze ruku talentovanim klincima iz svih zemalja da dodju ovde jos kao deca i da rastu, napreduju, igraju u nasim ligama i budu naturalizovani. Tu decu koja porastu i prodju kroz nas sistem naravno treba ubaciti i u reprezentativne kategorije.

                          Comment


                          • To ima smisla i to je ok. Spanci tako rade kao sto si ti napisao Many. Ovo sa ubacivanjem stranca koga mozes da kupis i privolis je jezivo za kosarku u regionu.Opet u tim manjim zemljama sto se tice kosarke moze dovesti do porasta zainteresovanosti zbog toga. Blache je neka vrsta Boga na Filipinima, ima tujos dosta slincih primera ali generalno je malo glupo. Rendolf jedina veza sa Slovenijom sto je tu igra sa Lukom Doncicem, ajde imas kao Silb, ozenio se sa Cehinjom, samo mora se znati sta i kako, ove kupovine su skandalozne i nepotrebne.
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Bjelica: Hajde da se ne “ložimo“ previše, nego da se svi okupimo, da ljudi budu srećni... (VIDEO)

                              https://www.mozzartsport.com/kosarka...i-video/327698

                              Comment


                              • Za one koji su se pitali gde će dečko

                                Comment

                                Working...
                                X