Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zasto kad smo uzeli srebro a bili 7/8 favoriti.... sa njim bi dobili Amere?

    Na sta bi to licilo da vracaju igraca koji je napustio halu. Ovim je samo svima ostalima pokazao da nicija sujeta nije ispred tima... ako sebe stavis iznad tima ti si cao zdravo. A tek ovo da je nase najbolje krilo ne znam samo odakle ti.

    Comment


    • Što se tiče Jokića samo ću reći: Neko je braća Gasol, Garbahosa, Hernangomez a neko Jokić, neko je Dirk a neko Jokić....Džaba ti novac moj sinovac....ima nešto i u emocijama, korenima, ima nešto i u poštovanju sebe i naroda čiji si pripadnik (možda silom prilika ali je fakat).
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Na kraju leta 1991 sam iz nekog razloga bio potreban otadžbini.
        Priznajem, nisam tada bio dovoljno pametan kao ovaj mladić koji 'leb
        zarađuje u tuđini, u dalekom Koloradu.
        Tog septembra 1991, otadžbina je i od mene tražila, da se dobrovoljno, besplatno,
        odreknem nešto više od godine svog života.
        19 mojih vršnjaka su se i trajno odrekli sopstvenih života kojih 8 meseci kasnije.
        Priznajem, nisam tada bio dovoljno pametan da kažem, kako nisam siguran
        da li je za mene najpametnije da odem te godine u JNA.
        Last edited by Jaqen Hghar; 14-05-19, 07:29.

        Comment


        • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
          Na kraju leta 1991 sam iz nekog razloga bio potreban otadžbini.
          Priznajem, nisam tada bio dovoljno pametan kao ovaj mladić koji 'leb
          zarađuje u tuđin.
          Nadam se da si danas toliko pametan da razlikujes ucestvovanje u ratu i ucestvovanje na sportskom takmicenju, kao i da se ono ne igra iskljucivo zato sto te otadzbina zove

          Comment


          • Nema opravdanja vise, ja ga na primer nikad necu moci gledati ravnopravno kao sve ostale momke.

            Sigurno ne samo ja, njegovom krivicom.

            Ona scena sa mikrofon, to valjda dovoljno govori u kom smeru on razmislja i kakva mu je glava.

            Comment


            • Originally posted by mmajstor View Post
              Nadam se da si danas toliko pametan da razlikujes ucestvovanje u ratu i ucestvovanje na sportskom takmicenju, kao i da se ono ne igra iskljucivo zato sto te otadzbina zove
              U mirnodopskim uslovima sport je zamena za ratove.
              Rekao je jedan veliki mislilac i antiutopista.
              Nadam se da si dovoljno pametan da to znaš.
              Last edited by Jaqen Hghar; 14-05-19, 09:22.

              Comment


              • Ja i nisam toliko opterećen da li će neko igrati ili ne niti mi to izaziva bes. Budi samo iskren, bez tucmucanja, oću neću, ne znam, videću. Ako nemaš volje široko ti polje.

                Comment


                • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
                  U mirnodopskim uslovima sport je zamena za ratove.
                  Rekao je jedan veliki mislilac i antiutopista.
                  Nadam se da si dovoljno pametan da to znaš.
                  Nisam, nikad cuo. Jel se to odnosi i na klupski sport?
                  Mi mu onda dodjemo kao ratnohuskaci u mirnodopskim uslovima

                  Comment


                  • Mnogi su ga pravdali ugovorom, i tad je sve bilo jasno. Ništa ne duguje Srbiji, on bi i kao Japanac igrao u NBA kao i brojni igrači zemlje dalekog sunca trenutno i ranije.

                    Comment


                    • George Orwell je verovatno mislio na sport uopšte.
                      Možda ponajviše na lažni olimpizam.
                      O tome je i nesrećni Duci imao šta da kaže.

                      Mi navijači, posebno klupski,jesmo nažalost ratnohuškači u velikoj meri.

                      Glede Jokića, me jedino nervira to što se potpuno i konačno ne izjasni.
                      Nije on ništa dužan ni meni ni Srbiji.
                      Sve je stvar dragovoljnosti.

                      Nego mene zabavlja da nerviram,ne toliko ovde na forumu, koliko u RL
                      naprasne ljubitelje NBA i Jokića.
                      Na sportskom forumu nije za očekivati da postoje neupućeni u generalne pojmove sporta uopšte.
                      Kao onomad kada se pojavio Đoković sa nekim uspesima, gde su svi postali naprasni ljubitelji tenisa.

                      Mi oko svega volimo da pravimo hype.

                      Setite se one Univerzijade u Beogradu.
                      To je predstavljeno skoro kao light Olimpijada.
                      Niko živ nije znao gde se sledeća održala.

                      Ili onaj futsal kad se ovde igrao.
                      Osim posvećenika niko nije mogao da kaže kada se
                      prethodno prvenstvo igralo, da li smo mi učestvovali na njemu i koji smo rezultat ostvarili.
                      Last edited by Jaqen Hghar; 14-05-19, 09:39.

                      Comment


                      • Pa preko Djokovica, Djordjevica, Jokica (za sada samo u americi), ljudi zavole te sportove. Nije to nista nenormalno...zasto bi se neko zainteresovao za tenis tek tako, potreban je neki uzor kao medijator, zasto nerviras ljude zbog toga? A i na sta bi licio zivot kada ne bi imali nikakav hype?

                        Comment


                        • U pravu si.
                          Od hypea me više nervira ona blaziranost.
                          Tipa: Ja nikada ne gledam Pink.
                          Pa OK, ne gledam ga ni ja, ali zašto to sad moram da obznanjujem.
                          Da li to znači da sam intelektualno superiorniji od individue koja ga gleda,
                          Uostalom nije sasvim ni tačno da ne gledam Pink.
                          Ima ona serija koja ide na Superstar, ali ja taj kanal nemam pa je subotom u 9 gledam na Pinku.

                          Đoković nije proizvod nekog sistemskog razmišljanja i ulaganja u sport.
                          On je čisto privatni projekat njegovih roditelja koji su ulagali u njegov talenat.
                          Posle njega mi nećemo dobiti uskoro tenisera koji će osvajati GS turnire. U to sam ubeđen.
                          Unatoč hypeu koji je njegova pojava izazvala među Srbima.

                          Za uspehe u posebno nekomercijalnim i individualnim sportovima potrebna je zainteresovanost države.
                          Nešto poput onoga što se radilo u SSSR ili u Rusiji, i najzad što se i danas radi u SAD.

                          Ti u srednjoj školi u Americi ne možeš da te ne interesuje ništa.
                          Ili igraj neki sport (u zavisnosti od infrastrukture i imućnosti škole),
                          ili se bavi pisanjem, ako ti ni to ne ide, budi u video/foto sekciiji... Ili nešto drugo što ima u ponudi.
                          Nešto moraš.
                          Tako se otkrivaju ponekad talenti kod mladih individua.

                          Košarka će kod nas još neko vreme imati budućnost.
                          Međutim nemamo ono što je najbitnije.
                          Sve nas je manje.
                          Resursi će nam u svemu nedostajati.
                          Kvalitetan stručan rad sa mladim igračima i početnicima.
                          To će nestati, jer se nikome ne isplati da školuje i da daje platu trenerima
                          koji će raditi sa mladim igračima.
                          Last edited by Jaqen Hghar; 14-05-19, 10:06.

                          Comment


                          • Zato cemo da uvozimo sirijce i afrikance (mogu i madjari sto bi reko Sergej) i od njih da pravimo srpske verzije Odza i Fajea. To je buducnost

                            Comment


                            • Tako bi i trebalo, a ne razvijaj domaće pa kad odu da ništa ne duguju.

                              Nadam se da će Zvezda naredne sezone imati bar 8 stranaca.

                              Comment


                              • Originally posted by notorious View Post
                                Tako bi i trebalo, a ne razvijaj domaće pa kad odu da ništa ne duguju.
                                .
                                Oni bi trebalo da postanu domaci. Ako je Batum francuz, sto neki takav ne bi mogao da bude i srbin? Vec druga generacija ce ovu zemlju osecati kao svoju, mozda i ne bi bilo lose malo da promesamo krv...mnogo smo se ucaurili. Samo se plasim da nas ni migranti nece

                                Comment

                                Working...
                                X