Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ... ali smo mi bili izraziti favoriti kad su ostali bez Dončića i kad je Dragić presisao na kraju.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Vidim Kuzmic se razvio u dominantnog evroligaskog centra,samo zahvaljujuci Djordjevicu je i dospeo do reprezentacije,solidan igrac i nista vise,mnogo ofanzivno ogranicen.Vasa Micic u to vreme svakako nije bio ovaj danas igrac,i dalje on ima te zute minute kad se zalece na celu odbranu,gubi lopte u seriji,ali je definitivno bolji igrac nego pre dve godine kada je iznenada trebalo da preuzme ulogu prvog plejmejkera.
      Dragic je ubacio nekih 35 poena u te tri cetvrtine jer Bobi pik nije mogao da brani,brzi je tri puta od svakog naseg pleja.Doncic je i te kako bio faktor na toj utakmici do povrede,a presudili su nam na kraju Prepelic i Rendolf,mi nismo imali raspolozenog igraca.Djordjevicu moze da se zameri sto je forsirao Bogdanovica tu utakmicu a koga ce drugog? Guduric mlad,jos zelen za takve utakmice,Milosavljevic je bolji defanzivac,Micic je pokusao da povuce pa ni njega nije htelo.

      Comment


      • Prvo, da bi nešto komentarisao moraš da poseduješ elementarno znanje o košarci +... ma jednostavno da pratiš košarku i da je gledaš, što ti jednostavno ne radiš, generički pišeš postove. Kuzmić je doživeo povredu koja ga je odvojila od parketa sezonu i po i praktično se nije još oporavio od nje. Vasa je bio igrač i pre i posle toga za najveće klubove i u njima je i igrao, a sada je verovatno u TOP 3 najbolja pleja EL. Dončić kao što rekoh nije igrao kada se utakmica odlučivala, Dragić nije imao doprinos poslednjih 10 minuta a mi smo igrali egal protiv Prepeliča, Murića, Zagorca, Vidmara, Blažiča, samo je tu Randolph bio tu koji je davao doprinos od tih ekstra igrača. A mi - Bogdanović, Jović koji je igrao pod injekcijama utakmicu (ko ne zna doktori na taj način mogu da dovedu igrača do stanja da igra kao da je zdrav tu jednu utakmicu bez obzira na kasnije posledice koje i sada oseća), Micić, Marjanović, Kuzmič, Gudurić, Lučić, Milosavljević, Štimac (koji je u tom trenutku bio najmanje na Vidmarovom nivou). A ćelavi je bacio sve karte na Bogdanovića (koji jednostavno nije taj kalibar, otud one suze nemoći na kraju), ludog Birču i Milosavljevića koji u najboljem slučaju mogu da posluže kao role playeri i nemaju šta da traže pored toliko igrača sa tako raskošnim talentom. Njegov poraz 1/1.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Sta hoces da kazes da je Kuzmic bio dominantan centar na evroligaskom nivou? Covek u ofanzivi jedino zna da zakuca iz pika i nikada nije bio niti ce biti prvi centar neke ozbiljne evroligaske ekipe. Jovic je primio inekciju i krenuo u prvoj cetvrtini,nije izdrzao ni pet minuta,Vasa Micic te sezone igrao u Tofasu. Guduricu prvo ucesce sa reprezentacijom na nekom takmicenju.Jedini ko je uz Bogdanovica tu mogao da povuce bio je Macvan,trudio se ali prosto nije islo. Ostali jednostavno nisu bili dovoljno ofanzivno mocni igraci,mi smo na odbranu dosli do tog finala. Bogdanovic,Bobi,Macvan i Jovic do povrede su bili nasi glavni igraci u ofanzivi na EP i ako si gledao utakmicu mogao si da vidis da kada je Bobi u igri da su stalno napadali njega pikom,prvo Dragic a onda i Prepelic,kad njega stavi na klupu onda ofanzivno Kuzmic nije nikako mogao da doprinese,promasio je i dva kljucna slobodna bacanja. Poraz je iskljucivo rezultat kvaliteta Slovenije pojacane Amerikancem u tom trenutku i nasih problema na poziciji plejmejkera,Bogdanovic je morao da silom prilika i plejmejkera igra.

          Comment


          • Kuzmić je kod drugog trenera imao i ofanzivne i defanzivne bravure, kao uostalom i spomenuti drugi reprezentativci, i svi oni su na klupskom nivou, kod različitih trenera, u različitim timovima dokazali kvalitet, a u reprezentaciji su igrali na neprepoznatljivo lošem nivou. Zaboravili su da igraju košarku u međuvremenu? Neće biti, i odgovor se nameće sam zašto je to tako - zbog lika koji skakuće u patikicama pored aut linije i liči na trenera, ali samo liči nažalost.
            Ovosezonsko angažovanje od strane učesnika Lige Šampinjona, zbog čega je i započeta cela rasprava slikovito pokazuje koliki mu je rejting.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Pa to ni Covic ne bi smeo za Djordjevica da izgovori,koliki bezobrazluk,u tome si sampion.

              Comment


              • Stvarno mi žao što ti rušim sneška, ali činjenice su neumoljive. Veoma ću se iznenaditi ako napravi kvalitativni pomak u klupskoj karijeri. Reprezentacija je ipak kvalitativno dosta ispod klupskog nivoa, ali i tu bi moralo da se ide na srebro na SP/OI i na zlato na EP. To ovi momci mogu da urade, ali ne zavisi sve od njih.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Mozes da dovedes Zeljka Obradovica pa sumnjam da bi pravio ovakve rezultate sa reprezentacijom.Sta god ti pricao veliki uspesi su srebra na OI,SP i EP i jos jedno polufinale EP. Ne mozes ti meni da srusis ono sto je Djordjevic uradio za reprezentaciju i kao igrac i kao selektor,to je cinjenica. A da li je on vrhunski klupski trener to cemo tek da vidimo,u Bajernu je bio odlican,u Panatainikosu je ostvario rezultate kao i vecina trenera posle njega,niti je sta bio gori niti bolji. Taj Virtus iz Bolonje je bio prvak Evrope pre 20 godina,tamo su igrali Danilovic,Djinobili,Zoran Savic,trener bio Mesina ali mali si ti da bi znao koliko je to veliki klub.

                  Comment


                  • Bio je i Đorđević nekad vrhunski evropski igrač, sad je samo ispodprosečni trener. Jbg.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Bio je i Đorđević nekad vrhunski evropski igrač, sad je samo ispodprosečni trener. Jbg.
                      Odmori 24h - dok se ne dogovorim sa kolegama.
                      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                      Meša Selimović

                      Comment


                      • Grupa D:

                        Angola
                        Filipini
                        Italija
                        Srbija
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Mi izvukosmo Grcku,Brazil i Novi Zeland.
                          Lose,bas lose.
                          Male sanse za makar tu jednu pobjedu.

                          Comment


                          • sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • A pogledajte grupu A,pa ja ne znam sta je ono.

                              Comment


                              • A sta si ocekivao

                                Bogami, bas vam teska grupa
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X