Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bilo je nekih neplanskih poraza i očajnih partija al dal to sada ima veze kada je odlazak na planetarnu smotru obezbeđen.
    Tim će u Kini pretrpeti brojne promene, vraćaju se oni najbolji i ne verujem da će učešće u kvalifikacijama negativno uticati na momke i stručni štab pred pripremanje samog takmičenja.
    Kada se svi odazovu, kompletni i zdravi itekako smo sam krem svetske košarke.

    Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

    Comment


    • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
      Bilo je nekih neplanskih poraza i očajnih partija al dal to sada ima veze kada je odlazak na planetarnu smotru obezbeđen.
      Tim će u Kini pretrpeti brojne promene, vraćaju se oni najbolji i ne verujem da će učešće u kvalifikacijama negativno uticati na momke i stručni štab pred pripremanje samog takmičenja.
      Kada se svi odazovu, kompletni i zdravi itekako smo sam krem svetske košarke.

      Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока
      Mogu da se složim sa ovom ocenom, moralo je mnogo lakše da se prođe kroz ove kvalifikacije ali najvažnije je da smo se plasirali na SP, kroz mala ili velika vrata manje je važno setićemo se kako kada budemo prolazili kroz sličnu golgotu, kao i sada uostalom.
      Što se tiče tima za SP on je sledeći:

      Teokratija, Micić
      Bogdanović, Gudurić, Nedović
      Kalinić, Lučić
      Bjelica, Simanić
      Jokić, Bobi, Milutinov

      Jović je previše izranavljen i mislim da nije više u stanju da igra košarku na ozbiljnom nivou, lično bih voleo da me demantuje, ali male su šanse. Simonović je previše sed, mator i ćelav, Raduljica ništa od toga faktički, ali u glavi takođe. Slažem se i sa Colketom vezano za poziciju 4 zato sam i stavio Simanića kao našeg najperspektivnijeg mladog igrača na toj poziciji, vreme je da napravi taj iskorak koji bi mu kasnije koristio u klupskoj karijeri. Pritom treba imati u vidu da na ovom nivou i Jokić može da odigra na 4 tako da je to po meni optimalno rešenje.

      Što se ciljeva na SP tiče nema ih jer u pitanju samo 1 - osvajanje srebrne medalje. Iluzorno je razmišljati o zlatu, a sve manje od toga je neuspeh, imajući u vidu jačinu našeg tima i neplanirani plasmani mnogih reprezentacija na SP kao i failovi onih od kojih se očekivao plasman.
      Last edited by dekkard; 24-02-19, 19:30.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • https://www.instagram.com/p/BuRnrG6g...=1pglgdfjzv1a2

        Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

        Comment


        • sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Ako je Nedovic zdrav, mora biti vodjen, po meni tu nema neke diskusije. Sad pitanje je koga voditi jos pored Bogdanovica i njega. Guduric igra dobru sezonu, ali bih ja mozda pre vodio Milosavljevica, jer zna da bude covek od zadatka. Da pegla bruka odbranu i po potrebi ustopuje nekog. A videli smo kad mu je dan sta sve moze da uradi. Gudura mi je nekako vuce na kalup ove dvojice, pa samo mislim da nam ne trebaju 3 relativno slicna igraca. Mada ono, ne bi pravilo razliku (bar ne znacajnu) ko god da se pobeve.

            Pored Bjelice mora da se vodi neko upotrebljiv. Simanica bi mozda i imalo vise smisla voditi od Simonovica, jer ce nam trebati zbog broja utakmica. Bjelica je rovit i ako ne daj Boze nesto krene po zlu, treba tu neko da krpi, a Simon to ne bi mogao da radi dugotrajno. SImanic bi to bolje izgurao. Mada sa ovog poslednjeg derbija, jako zabrinjava sto Novica sa pola noge moze da ga utera pod kos bukvalno kad god hoce.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by dekkard View Post
              Mogu da se složim sa ovom ocenom, moralo je mnogo lakše da se prođe kroz ove kvalifikacije ali najvažnije je da smo se plasirali na SP, kroz mala ili velika vrata manje je važno setićemo se kako kada budemo prolazili kroz sličnu golgotu, kao i sada uostalom.
              Što se tiče tima za SP on je sledeći:

              Teokratija, Micić
              Bogdanović, Gudurić, Nedović
              Kalinić, Lučić
              Bjelica, Simanić
              Jokić, Bobi, Milutinov

              Jović je previše izranavljen i mislim da nije više u stanju da igra košarku na ozbiljnom nivou, lično bih voleo da me demantuje, ali male su šanse. Simonović je previše sed, mator i ćelav, Raduljica ništa od toga faktički, ali u glavi takođe. Slažem se i sa Colketom vezano za poziciju 4 zato sam i stavio Simanića kao našeg najperspektivnijeg mladog igrača na toj poziciji, vreme je da napravi taj iskorak koji bi mu kasnije koristio u klupskoj karijeri. Pritom treba imati u vidu da na ovom nivou i Jokić može da odigra na 4 tako da je to po meni optimalno rešenje.

              Što se ciljeva na SP tiče nema ih jer u pitanju samo 1 - osvajanje srebrne medalje. Iluzorno je razmišljati o zlatu, a sve manje od toga je neuspeh, imajući u vidu jačinu našeg tima i neplanirani plasmani mnogih reprezentacija na SP kao i failovi onih od kojih se očekivao plasman.
              Kakvo je tvoje misljenje o komletnoj Kanadi, Grckoj, Spaniji i Australiji? Kanada sa svim svojim NBA igracima je realno igracki broj 2. Ako bude igrao Janis, trenutno najdominantniji igrac po stastistici ove godine i sa dosta u najmanju ruku solidnih Grka. Spanija standardno Braca Gasol, Mirotic, braca hernagomez, Lluj, Rubio i ostali. Australia sa Simonsom i sa jos 5-6 NBA igraca. Ja mislim da kompletna Srbija nije izraziti favorit za 2 mjesto. Naravno dosta zavisi od zrijeba i rostera svih timova.

              Comment


              • Ko igra za Kanadu? Australija je pokazala gde je, a Grcka je uvek neugodna. Medjutim, sa kompletnim sastavom mislim da smo mi favorit broj 2....jedino ne znam te Kanadjane, ali cim ne igra Stiv Nes to je dobro.

                Od igraca trebalo bi ocekivati standardnih 5 spoljnih i 7 unutrasnjih.
                Od 5 bekova zakucano mesto imaju Teo, Jovic, Neda i Bogdan. Tu se sigurno nista nece menjati pa ostaje mesto za jos jednog. U zavisnosti od strategije da li da idemo sa 3 klasicna pleja, ili sa jos jednim suterom, kao i zalaganjem na pripremama za to jedno mesto ce se boriti Vasa, Gudura i Gagi.

                Od 7 spoljnih zakucano mesto imaju samo Kalina, Bjelica i Jokic znaci fale jos 4 i to dvojica na krilu i 2 centra. Za nize pozicije ce naravno na osnovu taktike i zalaganja na pripremama najvise konkurisati Simon i Lucic, a na to mesto mozda moze biti prekomandovan i Gagi sa pozicije bekova jer moze igrati i poziciju 3, sto vazi i za Guduru. Zavisno od nacina na koji odigra zavrsnicu sezone u konkurenciji se moze naci i Zagorac. Za 2 preostala centra ce se boriti Bobi, Milutinov i Raduljica, sto znaci da jedan otpada, a zbog izostanka kontinuiteta ne verujem da ce se u vatru ubacivati i Kuzmic, mada je sve moguce.

                Eventualne povrede iz prikrajka cekaju nepomenuti Lazic, Bircevic i Jelovac mada je verovatno da ce se i oni naci na sirem spisku ali prednost dajem gore nabrojanim igracima. Nadam se da ce konacno jedno prvenstvo proci bez Bircevica, kao sto bih voleo da u igru udje i Todorovic ako se oporavi od povrede.

                Uglavnom ako se svi odazovu 7 je zakucano, a za 5 ce se boriti. S obzirom da kao i svake godine ce neko faliti, sva ova racunica poprima neki drugi tok, o kojoj cemo znati onda kada budemo videli sastav odazvanih igraca, i kada mozemo proceniti sta bi bio uspeh a sta neuspeh.
                Last edited by mmajstor; 24-02-19, 22:45.

                Comment


                • Originally posted by Overlord View Post
                  Kakvo je tvoje misljenje o komletnoj Kanadi, Grckoj, Spaniji i Australiji? Kanada sa svim svojim NBA igracima je realno igracki broj 2. Ako bude igrao Janis, trenutno najdominantniji igrac po stastistici ove godine i sa dosta u najmanju ruku solidnih Grka. Spanija standardno Braca Gasol, Mirotic, braca hernagomez, Lluj, Rubio i ostali. Australia sa Simonsom i sa jos 5-6 NBA igraca. Ja mislim da kompletna Srbija nije izraziti favorit za 2 mjesto. Naravno dosta zavisi od zrijeba i rostera svih timova.
                  Sa Australijom smo na poslednjim OI imali 1:1, dobili ih u eliminacionoj utakmici, braća Gasol imaju 34 i 39 godina, a i ostatak reprezentacije je otprilike u sličnim godinama, ovi koji su mlađi su odlični igrači ali nisu vrhunski iako neki od njih igraju u NBA-u, nisu nosioci u svojim ekipama kao Jokić na primer.
                  Grčka čak i sa Greek freakom je slabija ukupno, a veliko je pitanje da li će uopšte i nastupiti na SP, što naravno važi za sve NBA igrače, i naše.
                  Srebrna medalja se postavlja kao ultimativni cilj ako nastupimo u najjačem sastavu, što je ovaj koji sam naveo.
                  I Colketu da odgovorim, bilo koje takmičenje pod patronatom KSS ne može da bude reper za ocenjivanje kvaliteta bilo kog igrača, a pogotovo 20-godišnjaka koji osim talenta i znanja nema iskustvo i poštovanje kod sudija koje su na strani njegovog direktnog protivnika koji je to obilato koristio.
                  Zato bih ga i poveo, na isti način su vođeni mladi igrači na svako reprezentativno takmičenje unazad otkako pamtim, poslednjih 40+ godina.
                  Last edited by dekkard; 24-02-19, 23:14.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Ne razumem kakve veze KSS ima sa Novicinim unosenjem Simanica u kos u svakom napadu u kom je imao priliku da ga zida.
                    sigpic

                    Comment


                    • Sve je poprilično jasno napisano.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Da se iole razmislja da Borisa Simanic bude deo ovog tima dobio bi poziv u ovim prozorima gde nam je itakako falilo igraca na svim pozicijama. S obzirom da tu nije prosao (cini mi se da je jednom ili dvaput bio samo na sirem spisku), apsolutno je nemoguce da dobije poziv za svetsko prvenstvo.
                        Jedino sto je mozda moguce jeste da ako se ponovo bude pravio neki poveci siri spisak, da mu Djordjevic uruci poziv samo da bi osetio atmosferu u reprezentaciji, ali bi u toj situaciji sigurno prvi bio katovan. Realno, Borisa i nema sta trenutno da trazi na svetskom prvenstvu. Ima vremena za njega.

                        Comment


                        • Boriša ako se bude razvijao kako se košarkaški razvija, ako bude sa glavom na zemlji, tek će biti lider nekih novih Orlova u narednom periodu.
                          Kina je još uvek za njega krupan zalogaj.
                          Ako svi budu zdravi i orni nastupiti za državni tim ne bi bio u koži Saleta za izabrati 12 veličanstvenih koji će nas braniti u najmnogoljudnijoj zemlji na svetu.

                          Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока
                          Last edited by Ruzni Prljavi Zli; 25-02-19, 08:35.

                          Comment


                          • Originally posted by colke995 View Post
                            Ako je Nedovic zdrav, mora biti vodjen, po meni tu nema neke diskusije. Sad pitanje je koga voditi jos pored Bogdanovica i njega. Guduric igra dobru sezonu, ali bih ja mozda pre vodio Milosavljevica, jer zna da bude covek od zadatka. Da pegla bruka odbranu i po potrebi ustopuje nekog. A videli smo kad mu je dan sta sve moze da uradi. Gudura mi je nekako vuce na kalup ove dvojice, pa samo mislim da nam ne trebaju 3 relativno slicna igraca. Mada ono, ne bi pravilo razliku (bar ne znacajnu) ko god da se pobeve.

                            Pored Bjelice mora da se vodi neko upotrebljiv. Simanica bi mozda i imalo vise smisla voditi od Simonovica, jer ce nam trebati zbog broja utakmica. Bjelica je rovit i ako ne daj Boze nesto krene po zlu, treba tu neko da krpi, a Simon to ne bi mogao da radi dugotrajno. SImanic bi to bolje izgurao. Mada sa ovog poslednjeg derbija, jako zabrinjava sto Novica sa pola noge moze da ga utera pod kos bukvalno kad god hoce.
                            Posle onakvih reči selektora na račun Gagija jel se uopšte i dovodi njegov status za planetarni turnir.
                            Jedino ne daj Bože neka povreda može ga odvojiti od Orlova.

                            Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                            Comment


                            • Originally posted by mmajstor View Post
                              Ko igra za Kanadu? Australija je pokazala gde je, a Grcka je uvek neugodna. Medjutim, sa kompletnim sastavom mislim da smo mi favorit broj 2....jedino ne znam te Kanadjane, ali cim ne igra Stiv Nes to je dobro.

                              Od igraca trebalo bi ocekivati standardnih 5 spoljnih i 7 unutrasnjih.
                              Od 5 bekova zakucano mesto imaju Teo, Jovic, Neda i Bogdan. Tu se sigurno nista nece menjati pa ostaje mesto za jos jednog. U zavisnosti od strategije da li da idemo sa 3 klasicna pleja, ili sa jos jednim suterom, kao i zalaganjem na pripremama za to jedno mesto ce se boriti Vasa, Gudura i Gagi.

                              Od 7 spoljnih zakucano mesto imaju samo Kalina, Bjelica i Jokic znaci fale jos 4 i to dvojica na krilu i 2 centra. Za nize pozicije ce naravno na osnovu taktike i zalaganja na pripremama najvise konkurisati Simon i Lucic, a na to mesto mozda moze biti prekomandovan i Gagi sa pozicije bekova jer moze igrati i poziciju 3, sto vazi i za Guduru. Zavisno od nacina na koji odigra zavrsnicu sezone u konkurenciji se moze naci i Zagorac. Za 2 preostala centra ce se boriti Bobi, Milutinov i Raduljica, sto znaci da jedan otpada, a zbog izostanka kontinuiteta ne verujem da ce se u vatru ubacivati i Kuzmic, mada je sve moguce.

                              Eventualne povrede iz prikrajka cekaju nepomenuti Lazic, Bircevic i Jelovac mada je verovatno da ce se i oni naci na sirem spisku ali prednost dajem gore nabrojanim igracima. Nadam se da ce konacno jedno prvenstvo proci bez Bircevica, kao sto bih voleo da u igru udje i Todorovic ako se oporavi od povrede.

                              Uglavnom ako se svi odazovu 7 je zakucano, a za 5 ce se boriti. S obzirom da kao i svake godine ce neko faliti, sva ova racunica poprima neki drugi tok, o kojoj cemo znati onda kada budemo videli sastav odazvanih igraca, i kada mozemo proceniti sta bi bio uspeh a sta neuspeh.
                              Ako svi budu zdravi, ja ocekujem nesto ovako:

                              Teo, Jovic, Micic
                              Bogdanovic, Nedovic, Guduric
                              Kalinic, Lucic
                              Bjelica
                              Jokic, Bobi, Milutinov

                              Jeste 1 cetvorka ali tu ce koristiti Kalinica i Jokica u nekim situacijama a Bogdama ce koristiti na 3 kao i Tea na poziciji 2. Uglavnom bas ima mnogo opcija da kombinuje ali daj Boze zdravlja i da se svi odazovu pa cemo lako

                              Sent from my SAMSUNG-SM-T377A using Tapatalk
                              Hated, adored never ignored

                              MUFC

                              Comment


                              • Nakon ovih prozora Gagi Milosavljevic je dobio ogroman kredit kod Djordjevica, tako da njemu dajem prednost u odnosu na Guduru i Vasu. Jedan od njih dvojice bi trebalo da otpadnu u zavisnosti dal cemo ici sa 2ili3 klasicna pleja.
                                Mada ce verovatno svi oni biti u 12 jer bi me iznenadilo da nekad dodjemo potpuno kompletni.

                                Comment

                                Working...
                                X