Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by limun View Post
    Jokic je dobar igrac i uvek ce ga traziti NBA klubovi. Izgovor njegovih fanova je da sad ima jedinstvenu priliku da potpise ugovor od 150+ miliona. Ok, mozda bi posle repstacije dobio manje, recimo 120, ali njemu dupe zeva u svako milionce i ocigledno nije spreman da se odrekne bukvalno neprimetne sume za njega kako bi dobio nesto sto je neprocenjive vrednosti - nastup za reprezentaciju i podrska svom narodu koji inace ustaje da ga gleda u 3 ujutru. No, sistem vrednosti ocigledno za svakoga nije isti, i to je dobro jer se po njemu spoznaje ko je kakva osoba.

    Mozda su ga neki, kao sto pricaju ovde, upoznali po manjim turnirima u Srbiji, mozda je delovao kao OK momak, ali njegovi postupci govore vise od njegovih osmeha.
    Okej limune, hajde onda sada da prosirimo pricu, jel isto to mislis za Djokovica sto ne igra za Davis cup reprezentaciju Srbije? Samo nemoj da kazes da nije isto, tog Djokovica je narod podrzao kao nikada nikoga.

    Comment


    • Originally posted by F ili P View Post
      nema potrebe nazivati ga pogrdnim imenima zbog istog.
      Edit: Svaka cast svima vama koji biste rizikovali celu karijeru i toliki novac za sveti dres predstavljajuci narod koji vas je vec (bar njih 50%) najgore pljuvalo. Ja nisam toliki patriota.
      Rizikovali zivot? Vau...izgleda da od reprezentacije moze i da se rikne
      Nije to pitanje rizika nego casti, ili je imas ili nemas. I kad prevrces traktorsku gumu rizikujes da ti ona padne na stopalo i upropasti te, a Jokica niko nije nazvao pogrdnim imenom.

      Originally posted by limun View Post
      Ok, mozda bi posle repstacije dobio manje, recimo 120
      Ne bi dobio manje, ako bude zdrav ili lakse povredjen dobice isto. Ako se desi da se tesko povredi onda je pitanje, zato je i razumljivo ovo junsko preskakanje sto se ne moze reci za proslogodisnje.

      Comment


      • Originally posted by mmajstor View Post
        Rizikovali zivot? Vau...izgleda da od reprezentacije moze i da se rikne
        Nije to pitanje rizika nego casti, ili je imas ili nemas. I kad prevrces traktorsku gumu rizikujes da ti ona padne na stopalo i upropasti te, a Jokica niko nije nazvao pogrdnim imenom.
        Dobar pokusaj duhovitosti, ali sam se ispravio jer sam se pogresno izrazio, pa si ispao smesan, ali to ti je i bio cilj.

        Super ste mi vi, lako je imati stav kada ti niko ne trazi da branis, bas bih voleo da vidim sve vas patriote u slicnoj situaciji.

        Sto se bolda tice, moras malo bolje da citas, evo koliko na prethodnoj strani pise da je govance.

        Na kraju krajeva, ono sto sam prvo rekao - to je licni izbor, meni Jokic ne duguje nista, ako hoce da igra neka igra, ako nece ne mora, to je to.
        Last edited by F ili P; 25-05-18, 09:29.

        Comment


        • Originally posted by F ili P View Post
          Okej limune, hajde onda sada da prosirimo pricu, jel isto to mislis za Djokovica sto ne igra za Davis cup reprezentaciju Srbije? Samo nemoj da kazes da nije isto, tog Djokovica je narod podrzao kao nikada nikoga.
          Djokovic ce sigurno igrati kad bude upao u normalan ritam meceva, kao sto je ranije igrao. Na Olimpijadi se videlo koliko mu je bilo tesko nakon poraza.

          A da ne pricamo koliko je SP u kosarci bitniji dogadjaj od Davis cupa.

          Comment


          • Originally posted by F ili P View Post
            To da li ce igrati ili ne, to cemo jos videti. Moja poenta je da je to apsolutno licni izbor, i nema potrebe nazivati ga pogrdnim imenima zbog istog. Slicna situacija kao sa Novakom, ljudi misle da neko nekome duguje nesto, sto apsolutno nije tacno.

            Edit: Svaka cast svima vama koji biste rizikovali celu karijeru i toliki novac za sveti dres predstavljajuci narod koji vas je vec (bar njih 50%) najgore pljuvalo. Ja nisam toliki patriota.
            Gde sam ga nazivala pogrdnim imenima??

            Kakav rizik u karijeri? Pa po toj logici niko ne bi trebalo da igra za reprezentaciju.

            I to nema veze sa patriotizmom, oprana je i isprana, zgazena ta rec odavno

            A mislim i logika..necu da igram jer me 50% naroda pljuvalo... a drugo pitanje...pa sto ga pljuvali?

            Ne valja ti taj post nista

            tt
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by limun View Post
              Djokovic ce sigurno igrati kad bude upao u normalan ritam meceva, kao sto je ranije igrao. Na Olimpijadi se videlo koliko mu je bilo tesko nakon poraza.

              A da ne pricamo koliko je SP u kosarci bitniji dogadjaj od Davis cupa.
              Igrace i Jokic kao sto je i igrao.

              Comment


              • Originally posted by F ili P View Post
                Dobar pokusaj duhovitosti, ali sam se ispravio jer sam se pogresno izrazio, pa si ispao smesan, ali to ti je i bio cilj.
                Super ste mi vi, lako je imati stav kada ti niko ne trazi da branis, bas bih voleo da vidim sve vas patriote u slicnoj situaciji.
                Sto se bolda tice, moras malo bolje da citas, evo koliko na prethodnoj strani pise da je govance.
                Editovao si deo da u reprezentaciji rizikujes zivot...kako ja onda ispadam smesan?
                To je stvar u coveku...nazvao si ga patriotizmom OK, kao sto rekoh neko to ima u sebi, neko nema....to sto ti nemas ne znaci da oni koji to imaju se foliraju. Ne treba uvek polaziti od sebe kada se govori o drugima, a pogotovo ako ne znas da li je neko vec bio u toj situaciji.
                A ako repliciras onda repliciraj na pravi post a ne pogresan (konkretno tome ko je rekao da je govance a ne olji).

                Comment


                • I ne masaj Novaka u ovu pricu oko nacionalnog dresa...Jokic moze samo cipele da mu cisti po tom pitanju i odnosu.

                  tt
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Dobro, bavite se tudjim izborima, osudjujte, nije me briga. Ja to ne radim. Ne znam zasto sam upao u pricu, verovatno jer se jedan od nasih najboljih sportista naziva govancetom.

                    Olja nisam tebe optuzio da si ga nazvala, ne ubacujte mi te reci.

                    Ja ne bih rizikovao povredu pred maksimalni ugovor u NBA ligi, mislite sta hocete o tome.
                    Last edited by F ili P; 25-05-18, 09:49.

                    Comment


                    • Nema tu osudjivanja, svaki sportista dobija onaj feedback od navijaca koji je zaradio svojim trudom i zalaganjem.

                      Nemanja Bjelica, košarkaš Minesote Timbervulvs, rekao je da ne može da dočeka da ponovo obuče dres rerpezentacije Srbije i da bi to moglo da bude uskoro.

                      "Igranje za nacionalni tim veoma je važno i zaista uživam u tome. Voleo bih da pomognem saigračima ovog leta da pobedi i da prođe u drugu rundu kvalifikacija", rekao je Bjelica za zvaničan sajt FIBA.

                      Bjelica je morao da propusti prethodna dva okupljanja (OI 2016, SP 2017) zbog povrede i očigledno se uželeo nacionalnog tima.

                      "Imamo još dva meča, prvi je na gostovanju protiv Gruzije (29. jun), dok se u poslednjem meču sastajemo sa Nemačkom drugog jula pred domaćom publikom. Ta utakmica (s Nemačkom) mogla bi da bude odlučujuća i to je kao neko finale ove prve runde", kazao je Beli.

                      Nemanja iza sebe ima najbolju sezonu u NBA, pošto je odigrao 67 mečeva, 21 je startovao, a prosečno beležio je 6,8 poena i 4,1 skokova, uz 1,3 asistenciju i 0,7 ukradenih lopti.

                      Bjelica kaže da veruje u pobedu nad Nemačkom.

                      "Pobedićemo, imaćemo veliku podršku s tribina tokom celog meča. Naša publika voli košarku i nacionalni tim, tako da je svaki meč pred njima posebno iskustvo. Volim da igram pred njima i ne mogu da dočekam da ponovo to uradim. Biti podržan od više hiljada navijača je poseban osećaj i ta ujedinjenost oko reprezentacije daje nam dodatnu energiju", zaključio je Nemanja.

                      Comment


                      • Nije igrao kvalifikacije.

                        Sad bi da zauzme mesto momcima koji su se odazvali.

                        Comment


                        • E to ti je sad vec maliciozan komentar, Bjelica da nekom uzme mesto? Niko iz NBA/Evrolige nije igrao kvalifikacije. U junu i septembru je druga prica jer im kalendar to dozvoljava.

                          Comment


                          • Poenta je da ima i do kluba dosta, koji te placa i verovatno hoce da se pita. Mi ne znamo sta se desava na relaciji Jokic - Denver.

                            Volim Bjelicu ali on je Minesoti bitan kao recimo Cakarevic Partizanu, dok je Nikola igrač fransize najverovatnije.

                            Comment


                            • Originally posted by F ili P View Post
                              Poenta je da ima i do kluba dosta, koji te placa i verovatno hoce da se pita. Mi ne znamo sta se desava na relaciji Jokic - Denver.
                              Volim Bjelicu ali on je Minesoti bitan kao recimo Cakarevic Partizanu, dok je Nikola igrač fransize najverovatnije.
                              Onda izadjes i kazes ja bih stvarno mnogo zeleo da igram, ali mi klub pravi veliki problem, a cohones bas i nemam (ovo poslednje moze i da preskoci jer se podrazumeva).
                              Sve su maske pale i jasno je da je proslogodisnja odluka bila njegova, a postovanje tako moze da dobije samo od tih ciju ce fransizu da predstavlja.

                              Comment


                              • Ma reprezentacija je kod nas nepravedno nametnut imperativ igracima. I ako neko ne zeli da sve podredi njoj, isti se osudjuje, pljuje aktivno i pravi na velikog neSrbina i sta vec. Kod nas je kult reprezentacije kao imperativa stvoren u SFRJ, pa se on pojacao hiljadu puta kroz ratni period i formiranje novih drzava itd.

                                Nije problem igrati za reprezentaciju ako to stvarno osecas. Recimo Gasol nema nikakvu potrebu ni za dokazivanjem, niti da budzi CV i uvek se odazivao. Za njega je to nesto izuzetno vazno. Problem je u tome da ljudi koji ne razmisljaju na isti nacin su automatski stavljeni na stub srama, a to je izuzetno nekorektno.

                                Osim Balkana, teret vrednosti jednog igraca, njegove karijere i uspeha je svuda direktno vezan za njegove uspehe u klupskoj kosarci. Reprezentacija je uvek tu sekundarna stvar, osim kod nas. Jer ako nisi hteo da igras za repku, ko te jebe. To nas je odvelo u to da prebrojavamo krvna zrnca po drugim reprezentacijama i trazimo nase Srbe (Doncic, Saric, Hezonja, Dragic itd itd.). To je jedan izvrnut pogled na sport i ljude koji ucestvuju u njemu.

                                Jokic nikom nista ne duguje. Ocigledno da mu repka nije prioritet i ja nemam ni 1% problem sa tim. Ja mu samo zameram sto to nije izasao i otvoreno rekao. Ali mogu da zamislim tek kakvu bi onda paljbu doziveo sa svih strana. On je ocigledno malo cava u tom pogledu, i stalo mu je sta ljudi misle o njemu.

                                Comment

                                Working...
                                X