Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by kronostime View Post
    Da se ne lazemo - vecini je Djordjevic trn u oku zato sto je bio jedan od najboljih igraca Partizana i zato sto je Grobar u dusi, a ne zato sto "nema iskustva". Neka prenese 5% svog znanja na igrace - dobro je.
    To sto si napisao je apsolutno netacno. Svi ga vole kao igraca, a pojedini zameraju nikakve rezulate sa ekipama koje je trenirao. Da li je uspeh ovo sa nasom reprezentacijom? Ja mislim da jeste. Da li smo imali i srece do poslednjeg EP? Jesmo. Ovo posledje prvenstvo bi osvojili zmureci da smo mogli da povedemo kompletnu reprezentaciju, ali nismo...
    Da li je Kokoskov (takodje veliki partizanovac) bolji trener? Ja misim da jeste.
    Znam ga od pre 20-tak godina dok jos nije otisao u USA i dok je drzao individualne treninge klincima. Oduvek je bio fanatik i jako je puno pokazivao.
    Ono sto mi najvise ide na zivce u ovoj nasoj zemlji, a mislim da su nam doneli oslobodioci '45. jesu zasuge. On se borio, on je pobedjivao, on je ovo, on je ono. Super. Daj mu orden, napravi mu bistu, nazovi ulicu po njemu, ali nemoj da mu das da radi ono sto ne zna, ili ne zna dovoljno dobro.
    Ovo gore se tice mnogih. Mozda ne i Djordjevica, jer ipak sa reprezentacijom ima uspeha, ali stalno se pozivamo na neki minuli rad u sferama koje imaju neke, ili cak nemaju nikakve veze sa trenutnim radom (videti npr. pod Danlovic direktor, ili Piksi predsednik, itd.). Dokle bre?
    Vodila se velika polemika kada je Djordjevic postavljen za selektora, da li je on najbolje resenje. Kokoskov je bio jedan od istaknutih protivkandidata poprilicnog broja komentatora i strucnjaka.

    Comment


    • Ja bas ne govorim o minulim zaslugama...govorim to da je ono isto sto Djordjevic donosio kao igrac, sada donosi i kao selektor - energiju koja pokrece ostale. E sad, on je kao igrac morao da radi i radi na sebi da bi postigao to sto je postigao. Ne znam odakle vam ideja da to isto ne treba i kao trener da radi, nego cim je poceo da ga proglasavate losim trenerom. Dekkard odvali da je 12 godina trener, a sustinski je pre reprezentacije vodio po jednu sezonu 2 italijanska kluba i jednu u Pao sto je ukupno 3 sezone... neka bude i 4 ako sam neku u italiji propustio.
      Last edited by mmajstor; 25-02-18, 16:24.

      Comment


      • Pa trenutno sto je radio, radio je lose...Pratio sam ga u PAO, bio je bas los realno..One izmene koje je on imao u rotaciji su bile uzasne..Po meni kazem, ima energiju ali za sad nema pravi trenerski kvalitet.

        Sto se mene tice neka bude trener ceo zivot, nemam nista protiv..mislim na repku...

        Sad u Bayernu radi vec solidan posao ali nemacka liga je dosta slabija a videcemo oce ove godine prekinuti dominaciju Bamberga, trenutno dominira ali on bukvalno ima 12-14 odlicnih igraca za EC nivo a neki i za EL nivo...ipak titula bi bila veliki uspeh...

        Trener se ocenjuje posle jedne sezone kamoli posle toliko vremena, ali realno ono sto je radio u PAO je bilo kriminalno..Licno mislim da je Sale nas najbolji plej ikada, najpravilniji izbacaj ima ikada on i Dzordan
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Super, aj mi daj listu najboljih 5 trenera na svetu, i ja cu ti naci mnogo vise od 1 sezone koje nisu odradili kako treba. Mnogo se precenjuje uticaj trenera na rezultat, a potcenjuje uticaj igraca.

          Comment


          • Pa ovo mu je cetvrti klub, nije da je uzorak mali...Ime je veliko i dobice uvek sansu ali jednu mora da iskoristi i to ovu, ove sezone...
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Originally posted by mmajstor View Post
              Ja bas ne govorim o minulim zaslugama...govorim to da je ono isto sto Djordjevic donosio kao igrac, sada donosi i kao selektor - energiju koja pokrece ostale. E sad, on je kao igrac morao da radi i radi na sebi da bi postigao to sto je postigao. Ne znam odakle vam ideja da to isto ne treba i kao trener da radi, nego cim je poceo da ga proglasavate losim trenerom. Dekkard odvali da je 12 godina trener, a sustinski je pre reprezentacije vodio po jednu sezonu 2 italijanska kluba i jednu u Pao sto je ukupno 3 sezone... neka bude i 4 ako sam neku u italiji propustio.
              Covek je 12 godina u profesiji trenera. Dakle to sto nije bio negde glavni trener, ne znaci da se nije bavio tim pozivom. Dakle on je na ime dobijao poslove, i bio u njima JAKO JAKO LOS, i na ime je dobio posao u reprezentaciji. Dakle ne moze niko da me uveri da nije postojao kvalifikovaniji trener od njega. Da on je dobar motivator, ima autoritet kod igraca zbog kredita KAO IGRAC ali ne kao i trener. Celavi dobija sve skupe igracke u ruke radi reputacije. Dakle Armani (top po svemu u Italiji), PAO (Top 2 u Grckoj, uglavnom vise para od Oly), Bayern (Top 2 u Nemackoj, i to u sezoni gde se Brose raspao). Dakle covek dobija izuzetno skupe igracke u ruke, ukljucujuci i repku. Rezultati su traljavi...

              Argument ti je toliko klimav da je to smesno. Kokoskov ima nula sezona kao trener i glavni vodja neke ekipe. Samo u repkama je bio HC, ostalo je uvek radio kao pomocnik.

              Comment


              • Originally posted by mmajstor View Post
                Super, aj mi daj listu najboljih 5 trenera na svetu, i ja cu ti naci mnogo vise od 1 sezone koje nisu odradili kako treba. Mnogo se precenjuje uticaj trenera na rezultat, a potcenjuje uticaj igraca.
                Ti pricas o Djodjevicu i poredjenju sa Top 5 trenera Na svetu?

                Ti ces najboljima da trazis losu sezonu? Ajde da krenemo od toga da njemu nadjes DOBRU klupsku sezonu

                Comment


                • Ma ne poredim, nego hocu da kazem da i najboljim trenerima na svetu mozes naci pregrst losih sezona..a njegov uzorak je suvise mali da bi se izvukao tako neki pretenciozan zakljucak. Ja koliko sam informisan on je posle prve sezone u Italiji batalio trenerski posao, i vratio se sa jos jednom sezonom u Benetonu neposredno pre nego sto je preuzeo reprezentaciju... nije mi poznato da je u trenerskom poslu 12 godina kada realno pre Bajerna ima odradjene cele 3 klupske sezone i 4 reprezentativne (od cega 3 medalje).

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    Ma ne poredim, nego hocu da kazem da i najboljim trenerima na svetu mozes naci pregrst losih sezona..a njegov uzorak je suvise mali da bi se izvukao tako neki pretenciozan zakljucak. Ja koliko sam informisan on je posle prve sezone u Italiji batalio trenerski posao, i vratio se sa jos jednom sezonom u Benetonu neposredno pre nego sto je preuzeo reprezentaciju... nije mi poznato da je u trenerskom poslu 12 godina kada realno pre Bajerna ima odradjene cele 3 klupske sezone i 4 reprezentativne (od cega 3 medalje).
                    Onda je on part-time trener amater Cuj njega napustio poziv, pa se vratio i dobio repku na osnovu cega?

                    To sto negde ne radis ne znaci da si napustio trenerski posao. Covek je 12 godina trener. On takmicenje koje traje duze od dve nedelje nije odradio kako treba. Jer u 2 nedelje mozes da nabrijas nekoga, da bude rah-rah-rah i onda se kurcimo. Sezona je prepuna uspona i padova i kvalitet se vidi. U ovom slucaju se ne vidi...

                    Comment


                    • Nego sta nego je krenuo kao amater kao i svi treneri koji su prethodno bili vrhunski igraci jer nisu imali kada da uce trenerski posao. I ako pogledas statisticki najbolji treneri su upravo oni koji prethodno nisu bili vrhunski igraci (Zeljko je mozda redak izuzetak). Alimpije ima 33 godine i vec zadnjih 10 uci trenerski posao, dok je Sale u njegovim godinama u Atini bio svetski prvak kao igrac i 0 godina iskustva kao trener. Mnogo je teze vrhunskim igracima da nastave sa uspesnim trenerskim poslom jer u kasnim godinama krecu od pocetka. Samo retki uspeju da to nadomeste.
                      A ako imas tu informaciju da se on u onom medjuvremenu bavio nekim trenerskim poslom pa da je 12 godina trener ne znam sto to ne podelis sa nama?

                      I da ime mu jeste pomoglo... ali to ime nije bas bez ikakve vrednosti posto iza sebe nosi autoritet. Bez autoriteta nema nicega, i nebitno je da li je baza za taj autoritet to sto je neko trenerski mag, veliki igrac, ili zato sto govori glasno i ubedljivo... najbitnije je da ga ima.
                      Last edited by mmajstor; 25-02-18, 17:19.

                      Comment


                      • Originally posted by mmajstor View Post
                        Nego sta nego je krenuo kao amater kao i svi treneri koji su prethodno bili vrhunski igraci jer nisu imali kada da uce trenerski posao. I ako pogledas statisticki najbolji treneri su upravo oni koji prethodno nisu bili vrhunski igraci (Zeljko je mozda redak izuzetak). Alimpije ima 33 godine i vec zadnjih 10 uci trenerski posao, dok je Sale u njegovim godinama u Atini bio svetski prvak kao igrac i 0 godina iskustva kao trener. Mnogo je teze vrhunskim igracima da nastave sa uspesnim trenerskim poslom jer u kasnim godinama krecu od pocetka. Samo retki uspeju da to nadomeste.
                        A ako imas tu informaciju da se on u onom medjuvremenu bavio nekim trenerskim poslom pa da je 12 godina trener ne znam sto to ne podelis sa nama?
                        To sto neko ne vodi ekipu ne znaci da se ne bavi trenerskim poslom. Ucis, radis individualno s igracima, gledas tekme, pravis rasporede i treninge, pohadjas klinike s kolegama itd itd. Hiljadu stvari mozes da radis kao trener a ujedno da ne radis u nekom klubu. Tako da batali ti te price.

                        Ali ti imas coveka na avataru, zasto pricamo uopste o tome. Jedino ja da stavim Skariola pa da pricamo. Jer to je taj nivo znanja na trenerskoj poziciji, s tim sto Skariolo ima zlata...

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          Alimpije ima 33 godine i vec zadnjih 10 uci trenerski posao
                          Alimpijević ima nepune 32 godine i trener je od 2013.-te.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Itudis i Sveropulos imaju opasnu skolu a mislim da nisu ni bili kosarkasi...ne znam tacno..Alimpije je bio asistent Meridijani pre 9 godina...Novi Sad itd...Pa Vosha..Spartak..itd..Igracima je lakse, dobiju sve na gotovs zbog igracke karijere itd...dok se neki treneri muce da dodju do pozicije, doduse neki i ne...
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Originally posted by MannyCalavera View Post
                              To sto neko ne vodi ekipu ne znaci da se ne bavi trenerskim poslom. .
                              Potpuno se slazem, ne mora da znaci. Informacije koje su nam dostupne govore da je to tako. I ja bi voleo da znam gde je radio (ako je radio)... mislim da bi takva informacija bila lako dostupna ukoliko bi bila tacna.

                              Za avatar mi se svidela slika sa pesnicom kao simbol pobednickog duha, nije bas da sam sklon bilo cijem bezuslovnom worshipovanju, ali pisem uglavnom na kosarci pa ajde. Skariolo je stvarno fenomenalan trener ali je i on izgubio (cuj izgubio - raznet je) od one iste Slovenije i to kao prvi a ne drugi favorit prvenstva. Ja stvarno ne mislim da je to zbog toga zato sto je Kokoskov bolji od Skariola.
                              Last edited by mmajstor; 25-02-18, 17:35.

                              Comment


                              • Skariolo je prevara od trenera realno...
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X