Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nasa reprezentacija- ta trofejna generacija se nasla u tako specificnoj situaciji da ne moze da se poredi nikako ni sa kim.
    Prvo raspad drzave - tako da je tim razbijen - pa onda dobar deo (vecina) tih igraca nije ni mogla da nastupa na Olimpijadi 92, pa na Evropskom 93 pa na Svetskom 94. To su tri velika takmicenja.
    Spanci takvih problema nisu imali. Spanci nisu morali da igraju protiv Drim Tima 3 iz Atalante (a svi znamo ko je sve igrao u tom timu) .... sve nakon tog Drim Tima je sprdja sto se njihove repke tice kada se uporedi sa tim timom i kada se uporedi ko sve igrao u odnosu na to ko je mogao da igra (taj tim je jaci od prvog - ako nekoga interesuje zasto obrazlozicu, ali da sada ne davim)...
    Ukratko Spanci su imali sjajan period i sjajnu generaciju; mi smo imali jos sjajniju.
    Last edited by Sandugp; 23-02-18, 09:52.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Profesor sve objasnio, covek van svog vremena uvek bio..
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Nisi. Aleksandar Nikolić je pričao da se odbrana i napad ne smeju posmatrati odvojeno nego da su elementi košarkaške igre povezani, pa je tako i napad odbrana, a iz dobre odbrane ide dobar napad. Pričao je o revoluciji o poimanju visokih igrača u smislu da se visoki igrači izvlače na dalekometne šuteve, i da će u budućnosti svi igrači igrati sve pozicije.Takođe je pričao o tome kako igra treba da se transformiše da bude atraktivnija za gledanje. Sve ovo može da se čuje u prvih 10 minuta ovog klipa.
        Ono moje je bilo iz glave bez guglovanja i jutjubovanja.....znaci polaganje bez spremanja.
        A nastavnik jos uvek razmatra, nije me jos oborio.
        Last edited by mmajstor; 23-02-18, 11:12.

        Comment


        • Originally posted by mmajstor View Post
          Ono moje je bilo iz glave bez guglovanja i jutjubovanja.....znaci polaganje bez spremanja.
          Vidimo se u sledećem roku, kolega
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Vidimo se u sledećem roku, kolega
            A nene, ne obara asistent, nego profesor a on jos uvek nije procitao rad...ja smatram da sam zasluzio barem 6icu

            Comment


            • Originally posted by mmajstor View Post
              A nene, ne obara asistent, nego profesor a on jos uvek nije procitao rad...ja smatram da sam zasluzio barem 6icu
              Svako ima pravo da se ljuti
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • E mmajstore, tanko je to veoma tanko. Opet gomila prica za ladno pivo i cevape, nista konkretno. Nema tu sta vise da pricamo.

                Uzmi najprostiji primer ovog sto je Dekkard predocio. Aca Nikolic je voleo polivalentne igrace, koji mogu pogotovu sa visokih pozicija da otvaraju reket i sire. Jedan od prvih u kosarci van Amerike koji je voleo da twistuje iz Hornsa, da otvara sut spolja visokima. Seti se zadnjeg visokog koga je Obradovic koristio na taj nacin (pomoci cu ti ja, ima tacno jedan i to silom prilika ne Obradovicevim izborom). Messina? To ti pustam da istrazis sam

                Primera mogu da ti navedem jos 10. Konkretnih stvari koje je Aca Nikolic postavljao kao osnove svog kosarkaskog sistema. Mnoge od njih nije on izmislio, mnogo je pozajmljivao, mnogo je meshao sam i trazio i experimentisao. Ono sto je on izrodio od trenera koje je mentorovao direktno, dobio si potpuno drugacije trenere i u velikoj vecini slucajeva potpuno drugaciju filozofiju kosarke su forsirali. Zato to ne moze da bude skola kosarke.

                Da se ne razumemo lose. Oni svi vole i postuju Acu, ali retko ko je njegovu kosarkasku filozofiju prihvatio i preneo u svoj trenerski rad kao neku mantru i pristup. Jebi ga Acu Nikolica je sjebalo to sto se nije rodio 30 godina kasnije, razvlacili bi ga tek onda kao guruua jer ovo sto se desilo u kosarci je samo pomoglo njegovim idejama.
                Last edited by MannyCalavera; 23-02-18, 12:39.

                Comment


                • Originally posted by MannyCalavera View Post
                  E mmajstore, tanko je to veoma tanko. Opet gomila prica za ladno pivo i cevape, nista konkretno..
                  A za forum...jebes ispit?

                  Comment


                  • Originally posted by MannyCalavera View Post
                    Aca Nikolic je voleo polivalentne igrace, koji mogu pogotovu sa visokih pozicija da otvaraju reket i sire.
                    Zar nasa kosarka nije bila najveci proizvodjac ovakvih igraca? Nije to slucajno....

                    Comment


                    • Originally posted by mmajstor View Post
                      Zar nasa kosarka nije bila najveci proizvodjac ovakvih igraca? Nije to slucajno....
                      Nije, Amerika - bez premca.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Nije, Amerika - bez premca.
                        Ma bez USA, oni su van jednacine.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          Ma bez USA, oni su van jednacine.
                          Litvanci su tu bili ispred nas. Njihova krila su przila cesto visoka. Izuzev ekipe nase koja je stasala 80ih, tesko smo mi to proizvodili i tu je Cosic dragulj. To je vise moderna istorija posle raspada Yu. Mi smo bas imali tuchu pod kosevima, igru u postu i sl. Forsirali se bekovski sistemi, igra sa tri beka cesto i sl.

                          Comment


                          • Od negde kad smo mi bili klinci nakon Kukoca koji je napravio revoluciju, mi smo imali redom Bodirogu pa Bjelicu - dva izuzetno polivalentna igraca koji su pokrili 2 generacije. Takvu sirinu da igraci ovog kvaliteta mogu da pokriju pozicije od 1-4, maltene mi ne pada na pamet da su imale druge reprezentacije.
                            Sto se iskljucivo tice sirenja reketa visokog igraca osim jos nekih cetvorki kao sto je Topic, i neke nase petice imaju karakteristiku da pobegnu napolje i da prete odatle (Divac, Jokic,) sto sutem, asistencijom ili prodorom. U nekoj meri su spolja bile opasne i petice Milicic i Bulatovic.

                            Od Litvanskih cetvorki mi padaju na pamet Karnisovas, Kleiza i sada Kuzminskas, a od petica donekle Lavrinovic. Od Sabonisa je vec puno vremena proslo i ne mogu uopste da se setim kako je igrao van reketa. U Spanaca to su Gasol i eventualno Rudi (Mirotica ne mogu da racunam).

                            Mozda ima neko koga sam izostavio, ali kad sam bacio taj osecaj na papir, ne deluje da u tom segmentu polivalentnih kao i visokih igraca koji sire reket i igraju spolja, ima neko dominantiji od nasih igraca. To bas jeste nasa odlika - polivalentnost i ne-robovanje klasicnim pozicijama.
                            Last edited by mmajstor; 23-02-18, 17:11.

                            Comment


                            • Novicki je ubedljivo najbolji od tih visokih.igrača koji imaju ball handling, odličan pregled igre, šut i post igru, ne može niko da mu priđe ne u Evropi nego na svetu.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Zasto vise nema Mute?

                                Comment

                                Working...
                                X