Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MannyCalavera View Post
    Najsmesnije su ove prijave, a sta je njemu Srbija dala pa da joj ovako vraca Kolko treba ono Srbija da mu plati?
    Jokic je zadovoljan drzavom...samoinicijativno posecuje cak i skupove politicara na vlasti.

    Comment


    • Originally posted by MannyCalavera View Post
      Najsmesnije su ove prijave, a sta je njemu Srbija dala pa da joj ovako vraca Ako cemo da sumiramo sta je dala, ono tu su i ratovi, bombardovanja, sankcije, nemastine, kriminal, korupcija itd. Kolko treba ono Srbija da mu plati?
      Srbija mu je omogućila da bude tu gde je. Da je neki Rumun ili Bugar, probio bi se do NBA znaš kada? Kakva zamena teza u postu, suvišno je i komentarisati. Reći će neko, Miško ga je stvorio. Pa tom Mišku Srbija daje podršku i omogućava mu da trguje robljem.

      Edit: Pretnje su za svaku osudu, najstrožu. Ali uvrede i negativni komentari nisu, iako su i oni suvišni. Ja recimo nikakvu pažnju i emociju prema njemu više neću osećati. Kao da je Rumun ili Bugar. A što se ovih pretnji tiče, to je samo tabloidima povod da prodaju novine ili portalima klikove. Srbi su poznati koliko su jaki na rečima. Dok ostale nacije pokazuju reakciju na stanje u svojoj državi, izlaze na ulice, Srbi čute. Bezopasni su, osim kad ih nahuška neko da pale ambasade jednom u 100god.
      Last edited by la haine; 26-09-17, 09:39.

      Comment


      • Originally posted by ZvezdaIznadSvega View Post
        Jasta...zasluzio je te bolesnike... e zato smo kao narod u govnima kakvim jesmo vec decenijama...

        A sto se tice toga "duzan je"...to je presmesno...ista prica kao i sa Novakom...ili bilo kojim uspesnim covekom kojem ova zemlja apsoluzno nista nije dala, naprotiv...
        Nego sta nego je zasluzio. Juri dekamilionski ugovor po svaku cenu....pa ako hoce po svaku cenu, upravo je dobio racun. Ne mozes biti produkt ovakvog sistema u svetu, a da budes imun na njegove bolestine.

        Comment


        • Originally posted by la haine View Post
          Srbija mu je omogućila da bude tu gde je. Da je neki Rumun ili Bugar, probio bi se do NBA znaš kada? Kakva zamena teza u postu, suvišno je i komentarisati. Rwćinće neko, Miško ga je stvorio. Pa tom Mišku Srbija daje podršku i omogućava mu da trguje robljem.
          Zamena teza? Daj batali te prijave. Sta je bre on ili bilo koji drugi kosarkas duzan Srbiji kao zemlji? Moze da bude duzan klubu, svojim trenerima, porodici, prijateljima itd. Drzavi kao instituciji je sta duzan? U Srbiji se uvek sve postize uzvodno, a ne uz pomoc drzave kao institucije. A sto se tice o igranju za repku, to je nesto sto licno osecas ili ne osecas. Nekom je vazno, nekom nije. Ceniti o ljudskim kvalitetima nekoga zato sto nece da igra za repku je sramno u najmanju ruku.

          Comment


          • A kako mu je to Srbija omogucila? Zato sto ima Aba ligu, KLS?...Zato sto treneri mladjih kategorija rade dzabe, zato sto su njegovi roditelji morali da placaju individualne treninge, da se bore sa povlascenom decom "bogatih roditelja" koja moraju da igraju (to imas u svakom sportu i pitaj boga koliko talentovane dece je svoje snove izgubilo zbog takvih)...Njega je u NBA odveo Misko i njegov rad i talenat...
            "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

            Comment


            • Originally posted by la haine View Post
              Srbija mu je omogućila da bude tu gde je. Da je neki Rumun ili Bugar, probio bi se do NBA znaš kada? Kakva zamena teza u postu, suvišno je i komentarisati. Rwćinće neko, Miško ga je stvorio. Pa tom Mišku Srbija daje podršku i omogućava mu da trguje robljem.
              Meni je smesno ovo identifikovanje reprezentacije sa drzavom. Ispada da mi svi sto gledamo reprezentaciju i za nju navijamo, u stvari navijamo za politicare koje su na vlasti i za drzavni aparat??

              Svaki igrac treba zbog sebe da igra za reprezentaciju, a ne zbog nekog drugog. Ako nekom ne pricinjava zadovoljstvo da osvoji medalju, ne znam sta dalje da pricamo....kakva crna korupcija, rat, nemastina, mesaju se babe i zabe. Ne igraju igraci za drzavni aparat, nego za sebe i za svoj tim.

              Comment


              • Ne prosto ne mogu da veruem da bilo ko relativizuje bolesnike koje nekom prete smrcu...i izjednacava jednu krajnje bezazlenu odluku sportiste sa takvim stvarima...ovakvim realtivizacijama stvarno nije mesto ovde...klasicna prica o kratkoj suknji i silovanju...fuj bre...
                "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                Comment


                • Ne živi se od mitova, a i najlakše je tuđim q gloginje mlatiti. Da sam na Jokićevom mestu posle ovakvog odijuma javnosti ne bi mi padalo na pamet da zaigram ikad više za reprezentaciju, pa neka se maloumnici koji mu šalju pretnje smrću češu i tamo gde ih ne svrbi. Da ne spominjem kako bih ih krivično gonio, to guljenje krompira što spominje ZIS bi im bila prva korisna stvar koju su uradili u životu...
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    Po tome bi ja sebe okarakterisao kao nenormalan, kao sto bi "nenormalnim" ispale mnogo vece face od Jokica.

                    Oni dobijaju isuvise veliki novac da bi ih trebalo zaliti. U zamenu za taj bolesno ogromni novac, trebalo bi da shvate da su javne licnosti i da kao takve su predmet kritike svakog coveka. I onog bolesnijeg i onog normalnijeg. Od toga na kraju krajeva i zive. Od marketinga, a ne zato sto taj novac svojim radom zasluzuju.
                    A sto se tice kritika, kako sejes tako i zanjes. Da li je neophodno da se priupitamo zasto Bodiroga ili Rebraca nisu imali nijedan takav komentar ili kritiku? Coveku je bitniji novac i slava preko bare, od toga da uradi nesto za sebe na reprezentativnom planu. To su te generacije - Jokic je tek bio rodjen kada je Djordjevic zabio 41 poen u finalu protiv Litvanije. Ne zna on to, nije nikad osetio....on je pravi produkt trenutnog kapitalistickog reality show sveta u kome zivimo. I zasto se cudimo sto place Amerikancima zbog negativnih komentara?
                    Kritika? Hoćeš reći da je ovo kritika? A što se Bodiroge i Rebrače tiče, bilo bi itekako te nazovi " kritike " da su aktivni u ovo vrijeme. Eto Novak za primjer. Pogan smo narod, nismo zaslužili ništa od ovoga, to je tako oduvijek, samo nam Bog udjeli tastature da ispunimo svoj puni potencijal.
                    " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                    Comment


                    • Originally posted by la haine View Post
                      Da je neki Rumun ili Bugar, probio bi se do NBA znaš kada?


                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by Ves View Post
                        Kritika? Hoćeš reći da je ovo kritika? A što se Bodiroge i Rebrače tiče, bilo bi itekako te nazovi " kritike " da su aktivni u ovo vrijeme. Eto Novak za primjer. Pogan smo narod, nismo zaslužili ništa od ovoga, to je tako oduvijek, samo nam Bog udjeli tastature da ispunimo svoj puni potencijal.
                        Nazovi to kako hoces....kritika, pretnja, itd itd. Ja uopste ne govorim da je to normalno iz mog sistema vrednosti, ali iz sistema vrednosti u svetu jeste normalno. Svi koji opravdavaju racionalnim i finansijskim razlozima da se ne treba igrati za reprezentaciju - branite taj sistem vrednosti u svetu, ali kad vas opauce ovakvi komentari tek onda shvatite da nesto nije u redu.
                        I manite se tog autosovinizima, tako je u celom svetu a ne samo kod nas.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          Nazovi to kako hoces....kritika, pretnja, itd itd. Ja uopste ne govorim da je to normalno iz mog sistema vrednosti, ali iz sistema vrednosti u svetu jeste normalno. Svi koji opravdavaju racionalnim i finansijskim razlozima da se ne treba igrati za reprezentaciju - branite taj sistem vrednosti u svetu, ali kad vas opauce ovakvi komentari tek onda shvatite da nesto nije u redu.
                          I manite se tog autosovinizima, tako je u celom svetu a ne samo kod nas.
                          Pazi po ovome sto si napisao sledi da svako ko ne zeli da igra za repku (iz bilo kog razloga) je fair game da bude kritikovan? Recimo sad dodje klinac od 18 godina, super talentovan i kaze moj cilj je da budem najbolji u NBA, ne interesuje me reprezentacija i sl. I taj covek je otvoren za napade? Iz kog razloga? Zato sto je nekom Peri u Lazarevcu uskratio da ga gleda u dresu Srbije?

                          Slazem se treba osuditi licemerje ovih sto se kunu u grb i repku, pa ih nema i sl. Ali ako sportista ne smatra reprezentaciju prioritetom, to je njegovo pravo i nema sta tu da se nekom preti smrcu i sl...

                          Comment


                          • Originally posted by MannyCalavera View Post
                            Pazi po ovome sto si napisao sledi da svako ko ne zeli da igra za repku (iz bilo kog razloga) je fair game da bude kritikovan? Recimo sad dodje klinac od 18 godina, super talentovan i kaze moj cilj je da budem najbolji u NBA, ne interesuje me reprezentacija i sl. I taj covek je otvoren za napade? Iz kog razloga? Zato sto je nekom Peri u Lazarevcu uskratio da ga gleda u dresu Srbije?

                            Slazem se treba osuditi licemerje ovih sto se kunu u grb i repku, pa ih nema i sl. Ali ako sportista ne smatra reprezentaciju prioritetom, to je njegovo pravo i nema sta tu da se nekom preti smrcu i sl...
                            Sta znam, svako ima pravo da kritikuje....sve dok je to u okvirima zakonske regulative. Pretnje to svakako nisu, ali neko je spreman i tu granicu da predje sto ne opravdavam, ali je to tako u ovom sistemu u svetu "normalno". Sta je za nekog fair za nekog drugog nije, i nikada se nece uspostaviti neki jednoznacni sistem sta je eticki prihvatljivo a sta nije. Bas zbog toga sto je to tako, onaj ko je na pozornici zasta je debelo placen, treba da bude svestan da ce svojim postupcima okretati jedne ili druge protiv sebe. U ovom slucaj Jokic se okrenuo platezno sposobnijoj publici u USA, a zanemario je publiku u svojoj zemlji za koju je znao da je strastvenija od one prve...ali od koje ima manji finansijski benefit. Dakle, to je njegov izbor. Da zivimo u nekom drugom sistemu, a ne zivimo, drugacije bi sve to funkcionisalo. Ta kolicina novca uvek mora da nosi mnogo negativnih stvari sa sobom, jer nije u saglasnosti sa prirodnim tokom stvari.

                            Sto se mene tice za mene je "normalno" da svaki mladi covek treba da bude vaspitan da mu multimilionska zarada ne bude glavni motiv profesionalnog bavljenja sportom. Ako nije tako vaspitan, moje misljenje o doticnom, na koje kao navijac imam pravo, ce biti u skladu sa mojim normama. Ali to je samo moje misljenje, i sto bi ti rekao a ko generalno mene nesto pita (osim tebe sad)?

                            Comment


                            • Nema tu mesta za neko drvljenje, zakon je jasan po tom pitanju:

                              1. Ugrožavanje sigurnosti

                              Krivični zakonik (“Sl. glasnik RS”, br. 85/2005, 88/2005-ispr., 107/2005-ispr., 72/2009, 111/2009, 121/2012, 104/2013 i 108/2014) – u daljem tekstu: KZ, u Posebnom delu, Glava 14, KRIVIČNA DELA PROTIV SLOBODA I PRAVA ČOVEKA I GRAĐANINA JAVNOG REDA I MIRA, GLAVA ČETRNAESTA, u članu 138. propisuje krivično delo „Ugrožavanje sigurnosti“. Tekst navedenog člana glasi:

                              (1) Ko ugrozi sigurnost nekog lica pretnjom da će napasti na život ili telo tog lica ili njemu bliskog lica, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

                              (2) Ko delo iz stava 1. ovog člana učini prema više lica ili ako je delo izazvalo uznemirenost građana ili druge teške posledice, kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine.

                              (3) Ko delo iz stava 1. ovog člana učini prema predsedniku Republike, narodnom poslaniku, predsedniku Vlade, članovima Vlade, sudiji Ustavnog suda, sudiji, javnom tužiocu i zameniku javnog tužioca, advokatu, policijskom službeniku i licu koje obavlja poslove od javnog značaja u oblasti informisanja u vezi sa poslovima koje obavlja, kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina.

                              Ako si stoka i nemaš osnove civilizovanog ponašanja snosićeš posledice, vrlo jednostavno. Problem je što se ovaj zakon selektivno primenjuje, važi samo za našeg Kralja Sunca.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Fizicke pretnje su zabranjene, kritikovanje nije....vredjanje takodje nije, osim u izuzetnim slucajevima.
                                To svi znamo, nisi morao da citiras zakon.

                                Comment

                                Working...
                                X