Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Znači, kad pobedimo to je isključivo Bogdanova zasluga, kad izgubimo nije imao pomoć saigrača? Neće biti da je baš tako. Poenta je u tome da mu se daje uloga Dragića, Šredera, Šveda na primer, ali on ne može da je iznese na takav način. Kad je Stojanović pitao Đurovića za anegdotu sa priprema on je rekao da Bogdan dolazi sat i po pre treninga i sam šutira. Kaže Dražen je šutirao tri sata, on šutira sat i po. Između redova je sve rekao. Ne vidim problem povlačenja paralela između prethodnog prvenstva i ovog, nema ničeg maliocioznog u tome, samo konstatovanje činjenica. Još onda se pričalo "sledeća će da uđe", još uvek čekamo tu "sledeću". Nerealna očekivanja su bila od dečka i ja mu ne zameram toliko, više zameram onom koji mu je postavio ta očekivanja. Apropo Gudure, Daba je lepo primetio da ne možeš da očekuješ od igrača kog ladiš celo prvenstvo da u finalu istupi i prelomi utakmicu. I u toj situaciji je šibnuo dve trojke ali i napravio greške koje su normalne za svakog ko ne igra dovoljno. Imali smo mi timsku igru, ali na nedovoljnom nivou da bi osvojili zlato. U finalu su se lepo videle i vrline i mane svakog našeg igrača i postavke igre. Nažalost, s druge strane je bio protivnik koji je sve te mane umeo da iskoristi. Idemo dalje, nadam se da će svako ko treba da izvuče pouke iz ovog turnira to i uraditi. U suprotnom, džabe ćemo da se nadamo.
    Last edited by dekkard; 18-09-17, 11:20.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • vecine onih koje nije bilo posle pobede u polufinalu, vaskrsli nakon poraza u finalu

      Comment


      • Imali smo +2 na par minuta pred kraj, uz jedan mali faul, i onda oni sa Prepelicem, Blazicem, Nikolicem itd. prave 12-0. Toeto.
        Ja sam covek fin i suptilan.

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Znači, kad pobedimo to je isključivo Bogdanova zasluga, kad izgubimo nije imao pomoć saigrača? Neće biti da je baš tako. Poenta je u tome da mu se daje uloga Dragića, Šredera, Šveda na primer, ali on ne može da je iznese na takav način. Kad je Stojanović pitao Đurovića za anegdotu sa priprema on je rekao da Bogdan dolazi sat i po pre treninga i sam šutira. Kaže Dražen je šutirao tri sata, on šutira sat i po. Između redova je sve rekao. Ne vidim problem povlačenja paralela između prethodnog prvenstva i ovog, nema ničeg maliocioznog u tome, samo konstatovanje činjenica. Još onda se pričalo "sledeća će da uđe", jošuvek čekamo tu "sledeću". Nerealna očekivanja su bila od dečka i ja mu ne zameram toliko, više zameram onom koji mu je postavio ta očekivanja. Aporopo Gudure, Daba je lepo primetio da ne možeš da očekuješ od igrača kog ladiš celo prvenstvo da u finalu istupi i prelomi utakmicu. I u toj situaciji je šibnuo dve trojke ali i napravio greške koje su normalne za svakog ko ne igra dovoljno. Imali smo mi timsku igru, ali na nedovoljnom nivou da bi osvojili zlato. U finalu su se lepo videle i vrline i mane svakog našeg igrača i postavke igre. Nažalost, s druge strane je bio protivnik koji je sve te mane umeo da iskoristi. Idemo dalje, nadam se da svako ko treba da izvuče pouke iz ovog turnira to i uraditi. U suprotnom, džabe ćemo da se nadamo.
          imao je Sale proslo EP sa istim greskama citaj Milosavljevic, Kalinic, Milutinov, pa nije nazalost izvukao pouke iz svojih gresaka.
          Jedno kada imas tim tj klub koji vodis pa ne mozes bas sve da dovedes koga hoces a drugo je reprezentacija.
          Tacno je imali smo otkaze, povrede itd itd. Onda vodis igrace na koje racunas.
          Ponavljam prosli put sve se oslanjalo na duo Teo- Bjelica Litvanci procitali zatvorili cao zdravo sada Bogdanovic Slovenci zatvorili udvajali
          opet cao zdravo.
          Mnogo mi je zao mnogo mi je krivo jer ovo je bila sansa koja nam se nece skoro ukazati nazalost.
          Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

          Comment


          • Originally posted by madafaka73 View Post
            Čekajte ljudi, o čemu se ovde piše? Bogdan nije imao sa kim da igra? Pa dobro, jeste da smo otišli sa skrpljenim timom od onih koji nisu otkazali ili povredili se, ali daleko od toga da Bogdan nije imao sa kim da igra i koga da ga odmeni. Prvo, tu je dominantan centarski par Bobi - Kuzmić. Osim braće Gasol, niko na EP nije imao takav par centara. Spuštanje lopte na njih i akcije koje smo lepo igrali gde primaju loptu u reketu posle nekoliko izmenjanih blokova i preuzimanja je pravac u kome je trebalo da se gura celo EP, posebno finale. Na taj način odmaraš Bogdana u napadu, čuvaš ga za momente kada on treba da preuzme vodeću ulogu i omogućuješ mu da igra bolju odbranu, jer on je odbranu ovo EP igrao generalno loše jer se čuvao za napad. Imaš Mačvana koji može da rešava svaki mismeč ispod koša, koji uz katovanje Lučića, Milosavljevića, Gudure daje lagane poene, koji može da ti bude SEKUNDARNI PLEJ, point forward u modernoj košarci... Ponoviću ovo jer je zaista bitno, a vezano je za temu. Selektor nije uspeo da integriše ceo roster u igru, da ih uvede u ritam, kako sa minutama, tako i sa ulogom. Skratio je rotaciju zarad rezultata po svaku cenu (Radonja style) i to se osvetilo kada je bilo najbitnije. Mučeni Micić je još i dobro odigrao finale (silom prilika, jer ne verujem da bi video parketa da se Jović nije povredio), ali i on je morao dobijati više minuta tokom EP, kao i Gudurić, pa i Lazić. Razigravaš igrače, rasterećuješ Bogdana, naapdaš iz više oružja.
            Apsolutno ne krivim Bogdana, odigrao je prvenstvo na svom maksimumu, on ne može bolje. On je najmanji problem u celoj priči. I na kraju, da, selektor je zaslužan za srebro, tu nema spora. Samo je pitanje kako ko gleda na srebro, kao na uspeh ili ne.
            Spanci su imali jos dominatniji centarski par pa su ih nakantali sa 20 razlike jer su njihovi bekovi Rubio i Rodrigez bili katastrofalni za 3 poena Rubio (1/7), Rodrigez (1/4) dok su im Slovenci utrpali 14 trojki, cak 7 vise od Spanaca i potpuno zatvorili reket. Isti stvar su ponovili protiv nas. Zatvorili centre, igrali presing na Bogdana koji je u igri bio 33 minuta, Dragon 6 minuta manje pa je opet dobio grceve (imajte ovo u vidu kad pricate o Bogdanu) i ostavljali Macvana i Bircevica da sutiraju sa spoljne linije. kazb

            Originally posted by Daba View Post
            Imas primer Španaca ovo EP veterani ce biti i pitanje da li ce i igrati, ali ajde da sacekamo ali ako Španci dobiju E.P. pisi slobodno propalo.
            Pa nije bas isto 33-34 godine i Spaniju sa igracima preko 35+ ( Gasol 37, Navaro 37). A ovo za Spaniju je samo najava za njihovu kandidaturu, jos se nista ne zna zasigurno.

            Comment


            • Originally posted by mmajstor View Post
              vecine onih koje nije bilo posle pobede u polufinalu, vaskrsli nakon poraza u finalu
              Ako na mene misliš ne obraćaš dovoljno pažnju, tu sam sve vreme, lako proverljivo
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by skeptik View Post
                Spanci su imali jos dominatniji centarski par pa su ih nakantali sa 20 razlike jer su njihovi bekovi Rubio i Rodrigez bili katastrofalni za 3 poena Rubio (1/7), Rodrigez (1/4) dok su im Slovenci utrpali 14 trojki, cak 7 vise od Spanaca i potpuno zatvorili reket. Isti stvar su ponovili protiv nas. Zatvorili centre, igrali presing na Bogdana koji je u igri bio 33 minuta, Dragon 6 minuta manje pa je opet dobio grceve (imajte ovo u vidu kad pricate o Bogdanu) i ostavljali Macvana i Bircevica da sutiraju sa spoljne linije. kazb


                Pa nije bas isto 33-34 godine i Spaniju sa igracima preko 35+ ( Gasol 37, Navaro 37). A ovo za Spaniju je samo najava za njihovu kandidaturu, jos se nista ne zna zasigurno.
                Kod nas se Markovic oprostio od reprezentacije sa 29 godina ko ti garantuje da nece neko od gore pomenutih.
                Pri tom ako ostanu u NBA neki poput Bjelice, Tea, Jokića zaboravi na te igrace.
                I sada ste imali primer Jokića i donekle Tea, pa ABrinesa ako se ne varam koji je napustio na pola prvenstvo.
                Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                Comment


                • Pre nego sto kritikujete Bogdana, ne zaboravite njegovu minutazu na ovom turniru, i to na poziciji koja nije njegova, ne zaboravite da su Slovenci imali i dan odmora vise (pa Dragic ipak ispustio vazduh posle 3/4), ne zaboravite da je verovatno imao i potres mozga (onaj pad je brutalan i ne moze da ostane bez posledica),... i ne zaboravite DA JE DECKO BIO TU, umesto da se odmara od duge sezone i sprema za NBA challenge!!!
                  Last edited by Dobar Los Milos; 18-09-17, 11:18.
                  Ja sam covek fin i suptilan.

                  Comment


                  • Ljudi igraci nisu nista krivi ni jedan od njih dali su 100% sebe i oni su najvise voleli da osvoje zlato da se ne lazemo.
                    Njima ja apsolutno ne zameram ni promil nicega.
                    Celo leto bili na pripremama krvarili radili dali sve od sebe, glupo je bilo koga od njih sada prozivati.
                    Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                    Comment


                    • Originally posted by Daba View Post
                      Kod nas se Markovic oprostio od reprezentacije sa 29 godina ko ti garantuje da nece neko od gore pomenutih.
                      Pri tom ako ostanu u NBA neki poput Bjelice, Tea, Jokića zaboravi na te igrace.
                      I sada ste imali primer Jokića i donekle Tea, pa ABrinesa ako se ne varam koji je napustio na pola prvenstvo.
                      Sve je to individualno, od igraca do igraca. Dino Menegin je igrao i sa svojih 40, Gasol 37 koliko vidim ima nameru da i dalje igra, Dragon se posle finala oprostio od reprezentacije u 31. godini. Ponavljam Teo, Bjelica i Bobi maogu komotno da preguraju jos jedan ciklus, EP, SP i OI ako zele da igraju za reprezentaciju. Ako ne zele onda je nebitno da li imaju 25 ili 35 godina.

                      Comment


                      • Originally posted by skeptik View Post
                        Sve je to individualno, od igraca do igraca. Dino Menegin je igrao i sa svojih 40, Gasol 37 koliko vidim ima nameru da i dalje igra, Dragon se posle finala oprostio od reprezentacije u 31. godini. Ponavljam Teo, Bjelica i Bobi maogu komotno da preguraju jos jedan ciklus, EP, SP i OI ako zele da igraju za reprezentaciju. Ako ne zele onda je nebitno da li imaju 25 ili 35 godina.
                        Želja je jedno, a mogucnosti su drugo, da li i koliko mogu da igraju i doprinesu.
                        Ja kada pricam pricam o narednom E.P NE O s.p ili O.I tu ce verovatno igrati ali cetri godine je dug period.
                        Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          Zasto ti smeta moj avatar? Sale kao Sale je tu u drugom planu, a u prvom je stisnuta pesnica i njegov pobednicki pogled i energija. Verujem da ljudi to kapiraju.

                          Svi su gurnuli Bogdana u prvi plan a ne samo selektor. Dovoljno je da cujes izjave drugih igraca....Bogdan je lider, Bogdan je preuzeo stvari i doveo nas u finale. Da nismo trebali da igramo onako u zadnjih par minuta to je svima jasno. Ali da vidim tu neku takticku bravuru Kokoskova, pa i ne vidim. Ono sto je bio Bogdan kod nas to je bio Dragic kod njih X3, i zbog njegove istrosenosti i jednodimenzionalnosti smo i uspeli da ih stignemo. Koja je to takticka bravura? Ne omalovazavam Igora, voleo bih iskreno da je on naredni selektor Srbije, a to da li ce ili nece biti NBA trener to me apsolutno ne interesuje, niti pridajem tome neku specijalnu vaznost. Za mene su evropski treneri kvalitetniji, ali to je neka druga tema. Mislim da precenjujete trenerski doprinos rezultatu kod ovakvih utakmica gde mnogo spoljnih faktora presudjuje. Da li bi Slovenija "prezivela" da im je Dragic prvi plejmejker izasao na poluvremenu, kao sto je nas treci plejmejker Jovic? Veruj mi, nema te taktike koja bi to mogla da to nadomesti, sem ludackog motivisanja ekipe.
                          Mrzim mitomaniju i priče tipa "taj i taj nas je sam uveo tu i tu". To je u kopšarci kao kolektivnoj igri izuzetno retko. Postoje primeri ako gledamo istoriju košarke, ali to su listom legende ove igre, od Džordana pa na dalje. Recimo, Dragić se sinoć približio tom idealu, ali samo približio. Jer, videli smo da su drugi prelomili kada je on bio mrtav ili na klupi. Uprošćeno, ako ćemo porediti ovu dvojicu igrača, mora se reći da je Dragić bolji lider nego Bogdan. Nije to ništa pežorativno za našeg igrača, jednostavno je tako. One priče LeaderOfHorde... čemu to? Zašto se toliki pritisak stavlja na jednog igrača koji nije imao odlučujući uticaj na 4 najbitnija meča u njegovoj karijeri: protiv Litvanije za evropsku bronzu, sada protiv Slovenije i oba finala EL sa Fenerom. Zar nije dovoljno reći da je Bogdan najbolji srpski bek šuter, jedan od najboljih u Evropi u poslednjoj deceniji? Zašto se mora od njega praviti one-man team kad on to nije? Zašto da gledamo njegove suze u direktnom prenosu? Dečko to nije zaslužio i svaka njemu čast na dosasašnjoj karijeri, od Žitka, preko Partizana, Fenera do svetle budućnosti u Sakramentu.

                          Što se tiče bravura Kokoškova, samo ću reći da je on vodio tim do zlata na EP bez poraza. Razbijao po 20 razlike redom izuzetno jake reprezentacije tipa Letonije i Španije, a pitanje je šta bismo mi uradili protiv njih u eliminacijama. To je čovek koji je od Vidmara napravio izuzetno korisnog centra, od Prepeliča jednog od najboljih šutera na EP, našao perfektne uloge za lidere Dragića i Dončića, a Nikolića, Čančara, Dimeca, Zagorca integrisao u roster, postepeno im dajući minute i protagonizam, iskoristio dokazane Blažiča i Murića (npr. ovaj mu nije igrao ni minut protiv Španije iz taktičkih razloga!) i na kraju sjajno iskoristio Rendolfa, što se ne može reći za većinu naturalizovanih Amera koji igraju za evropske reprezentacije. Ovo sve onako napamet, da ne bih ulazio u detalje i gušio ljude koje to ne zanima previše.

                          Što se tiče samog finala, prvo i osnovno gde je odneo pobedu nad našim selektorom, što se ispostavilo kao presudno, je to što je nametnuo svoj ritam i način igre. Drugo, izuzetno bitno, iskontrolisao je i skok i reket sa Vidmarom i Rendolfom napram naših tornjeva. Treće, nije dozvolio Srbiji u većem delu meča timsku igru, ostali smo na 16 asista, 5 manje od proseka na EP i tako primorao da se igra na izolacije ili 1 na 5. O svakoj ovoj stavci bih mogao da pišem naširoko, ali neću iz istih razloga kao i ranije.

                          Što se tiče ovog poslednjeg pitanja, mislim da nema potrebe ni odgovarati jer je bilo očigledno da je Slovenija prelomila meč kada Dragić nije bio u igri.

                          Comment


                          • Originally posted by Daba View Post
                            Želja je jedno, a mogucnosti su drugo, da li i koliko mogu da igraju i doprinesu.
                            Ja kada pricam pricam o narednom E.P NE O s.p ili O.I tu ce verovatno igrati ali cetri godine je dug period.
                            Ok, slazemo se da se ne slazemo. Ostaje samo da oni zaista budu na tom EP i da se na licu mesta uverimo u njihove mogucnosti ali do tada se svasta moze izdesavati.
                            Ne znam sta je sa ovim momcima koji su 2015 osvojili titule EP under 20, generacija 97-98. Znam da je Peno u Barceloni, mozda je Sale trebao njega da povede na mesto play-a ako nista drugo da se kali.

                            Comment


                            • Sta sam video sve u finalu, sto mi onako gorak ukus ostavilo.

                              - Jovic na Dragica u defanzivi. Totalni promasaj i svaki normalan trener ne bi stavio igraca koji je imao povredu pre 48h i igra pod blokadama, da cuva verovatno najboljeg atletu na beku (pored Schroedera). Znaci to je samoubistvo u najavi. Dragic je pregazio Jovica, i kovao unutra kako je hteo. Dao bi Dragic dosta i da je zdrav bio ali povredjen da mu das tog flastera sramota. Lucic je morao na njemu od prvog minuta, i pre bi ga izmorio i skrpio.
                              - Bobanova minutaza u drugom poluvremenu. Ocajno prilagodjavanje onome sto se desava na terenu. Bonus i u 3. i u 4. cetvrtini a tebi igrac koji je majstor za bonus je na klupi. Jeste Boban u prvom poluvremenu pustio par lakih koseva, ali i dalje su trpali spolja i nije on bio najslabija karika u odbrani. To su bili ipak Jovic i Bogdan koje je sahranio Goran. Boban na terenu u 4. kada imamo prikljucak i bonus a oni bez Dragica, to je druga tekma.
                              - Oba centra su odigrala lose, jer smo spustali loptu na 5 metara od kosa, iskoso. Pozicije, nije bilo. Nama ako ne prodje pick na keca, onda smo pod koshem kurchina ocigledno. Dakle koriscenje motiona i krila koja mogu da postavljaju blokove da bi oslobodili kretnje centrima da dodju u bolju poziciji u postu za loptu, od toga nista nije vidjeno. Sve promasaji strucnog staba u pripremi tekme.
                              - Svako ko je stvarno gledao i pratio Dragica ikada, zna da je on one trick pony s loptom u rukama. On jeste fenomenalan igrac, ali u generali ima eksplozivan prvi korak i sa obe ruke moze na sto nacina da finisira oko obruca. To je to. Nije on los suter, ali daleko od toga da je zver. Covek se prosto brani, ne dajes penetraciju po nikoju cenu i ako treba das mu i korak vise prostora spolja pa nek nateze. Ne zelim da komentarisem switchovanje na istom i udvajanje. To je nesto sto ne treba raditi. U redu nek pali spolja 15 puta, pa bice kako ce biti. Cim mu das penetraciju, on pravi visak i finisira ili ide spolja lopta i sve otvorene trojke. To je to.
                              - Dok Macvan nije krenuo da nateze u drugom poluvremenu, mi nismo imali krilne igrace u utakmici. Na bekovima nismo imali prednost, a centre su oni gameplanom makli od kosa, OK ali brate jer tesko da se dobije matchup protiv Murica i Blazica ili Cancara. Znaci od pocetka prvenstva mi tu nemamo uigrane akcije za krila. Ko god stane ili se guzi Macvan i spolja kampuje, ili Lucic trci tranziciju/ofanzivni skok, ili Gagi solira itd. itd. Dakle mi akcije za krila nismo imali.

                              Opet sve to po strani Srebro je dobar rezultat, s obzirom na okolnosti ali ovo je moglo da se dobije ali nismo bili pravi. U zivotu imas prilike i kad nije sve kako treba i ne ide najbolje da isplivas na vrh. Tako je bilo sada na EB, ali mi nismo imali znanja, pameti, muda i kvaliteta za to.

                              Comment


                              • Originally posted by Daba View Post
                                Želja je jedno, a mogucnosti su drugo, da li i koliko mogu da igraju i doprinesu.
                                Ja kada pricam pricam o narednom E.P NE O s.p ili O.I tu ce verovatno igrati ali cetri godine je dug period.
                                Imam utisak da FIBA uz "malu" pomoć NBA pušta niz vodu EP kao i ostala kontinentalna takmičenja.
                                Izbor sudija na ovom EP upravo govori u kom smeru se ide, pa novi sistem takmičenja na svake 4 god. ...tu su još i kvalifikacije sa čuvenim prozorima i t. d.
                                ostaju OI i SP kad su reprezentativna takmičenja u pitanju, tu se može očekivati ono najbolje što košarka ima. FIBA se tu sve manje pita.
                                Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                                biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                                Comment

                                Working...
                                X