Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MannyCalavera View Post
    Ma kazem vec vidjeno od Djordjevica. Ako hocete da vidite slicne hirove i pristup, samo vam kazem da pogledate tekmu Srbija - Litvanija sa proslog Eurobasketa.

    Nikola Kalinic je integralni deo reprezentacije bio jos tada i startna trojka. U tom mecu Kalina je odigrao 5-6 minuta. Cak je dao 2 poena i imao onaj jedan glupi faul nad Maciulisom i omasio bacanja. Tu je Djordjevic popizdeo i naravno svoj bes i frustraciju time sto igramo lose iskalio na Kalinicu koji je poslat na klupu u 1/4 i nikada se nije vratio u igru. U kljucnoj utakmicu za medalju ti si tim koji vodis lisio usluge tvog najboljeg niskog krila i defanzivnog stopera na 3 i 4. Ko ima vremena nek pusti ponovo tu tekmu ili ako nista drugo nek nadje boxscore.

    Tako da epizode ove sa Guduricem nisu cudne. Desice se to opet ako ostane Sale, samo videcemo ko ce biti novi pijun. Radanov verovatno.
    Ovo sam i ja primetio, i takve stvari se UVEK dešavaju samo određenoj skupini igrača, tačno možeš da predvidiš ko bi mogao da bude tako tretiran...
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Kalina, Bobi, Gudura, Laza, Vasa....jel sam dobro predvideo ili sam negde pogresio?

      Comment


      • Originally posted by mmajstor View Post
        Kalina, Bobi, Gudura, Laza, Vasa....jel sam dobro predvideo ili sam negde pogresio?
        Milutinov, Milosavljevic na proslom E.P.
        Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

        Comment


        • Ja u principu ne bih imao nista protiv da Djordjevic jos dugo, dugo bude selektor reprezentacije. Ima on neke svoje bubice ali za sada je najbolje resenje, s obzirom da su se Kari i Duda penzionisali, Maljkovic otisao u politicare, a Zeljko iz poznatih razloga vise time nece da se bavi. Djordjevic ima kakav-takav autoritet koji vuce jos iz igrackih dana, ima i dve medalje na tri poslednja velika takmicenja, deo je one generacije koja igranje u nacionalnom timu smatra posebnom privilegijom. Ne bih ja tu nista dirao i menjao, narocito ne zbog jednog poraza sa osakacenim timom.
          Last edited by taliesin; 04-09-17, 11:48.
          Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

          Comment


          • Originally posted by Daba View Post
            Milutinov, Milosavljevic na proslom E.P.
            Mislim da nisu mislili na njih dvojicu...

            Comment


            • Upravo to. I da ispadnemo u osmini finala ne bi ga menjao ipak je ovo B tim, i realno i nemamo domet za medalju samo su nas medijiski napumpali kao da imamo.
              Večeras opet ocekujem neizvesnost sa Turcima. Jos imamo sanse i za prvo mesto ako se poklope neke stvari

              Comment


              • Ovih dana se prikazivao dokumentarac o Kariju i pitali su ga koji mu je bio motiv da se vrati na čelo reprezentacije kaže parafraziram nipodaštavali su moje rezultate u Nemačkoj i hteo sam da im pokažem koliko vredim. I pokazao je, sa njim smo ostvarili jedinu pobedu nad američkom reprezentacijom koja je imala NBA igrače u timu. Sadašnji selektor na klupskom nivou, koji je dve klase iznad reprezentativnog nije se pokazao ni u Italiji, ni u Grčkoj, pa čak ni u toj Nemačkoj. Na reprezentativnom dva srebra osvojena, ali dosta izgubljenih utakmica u oba slučaja, dva katastrofalna poraza od Amerikanaca 39 i 30 razlike, neuspeh na prethodnom evropskom prvenstvu. Videćemo šta će sad biti, i nije tačno da nemamo bolje kandidate za selektora, imamo i Sašu Obradovića, Radonjića, Milojevića, našlo bi se tu još par imena, pitanje je samo da li se selektorski posao uklapa u njihove lične ambicije. Ponavljam, imam i dalje veliko poštovanje prema Saši Đorđeviću kao igraču, ali je ovo potpuno nova karijera, novi zadaci kojima treba da odgovori, a ako neke stvari fundamentalno ne promeni, pre svega odnos prema igračima, bezrazložno ćemo biti optimisti.
                Last edited by dekkard; 04-09-17, 14:19.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Igraci nikad nisu bili zadovoljniji sa odnosom koji selektor ima prema njima, cak bi rekao da mu u tome nema ravnog, a ono na cemu treba da radi jesu takticke zackoljice i selekcija igraca tokom meca. To ide sa iskustvom.

                  Comment


                  • Neozbiljno je uopšte nešto komentarisati o Đorđeviću i onom što je uradio za reprezentaciju kao trener.

                    Comment


                    • Originally posted by Hair Canada View Post
                      Neozbiljno je uopšte nešto komentarisati o Đorđeviću i onom što je uradio za reprezentaciju kao trener.
                      Dzabe kad vidis da ima dosta neozbiljnih.
                      Last edited by mmajstor; 04-09-17, 15:08.

                      Comment


                      • Originally posted by mmajstor View Post
                        Igraci nikad nisu bili zadovoljniji sa odnosom koji selektor ima prema njima, cak bi rekao da mu u tome nema ravnog, a ono na cemu treba da radi jesu takticke zackoljice i selekcija igraca tokom meca. To ide sa iskustvom.
                        Zavisi kog igraca pitas. Jel si siguran da je bio zadovoljan Bobi? Savanovic? Kalinic pre 2 godine? Ima koliko oces primera. Samo ludak moze da veruje da u repki je sve do jaja i da ono mi smo ta ekipa i svi se volimo, deca cveca itd...

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Ovih dana se prikazivao dokumentarac o Kariju i pitali su ga koji mu je bio motiv da se vrati na čelo reprezentacije kaže parafraziram nipodaštavali su moje rezultate u Nemačkoj i hteo sam da im pokažem koliko vredim. I pokazao je, sa njim smo ostvarili jedinu pobedu nad američkom reprezentacijom koja je imala NBA igrače u timu. Sadašnji selektor na klupskom nivou, koji je dve klase iznad reprezentativnog nije se pokazao ni u Italiji, ni u Grčkoj, pa čak ni u toj Nemačkoj. Na reprezentativnom dva srebra osvojena, ali dosta izgubljenih utakmica u oba slučaja, dva katastrofalna poraza od Amerikanaca 39 i 30 razlike, neuspeh na prethodnom evropskom prvenstvu. Videćemo šta će sad biti, i nije tačno da nemamo bolje kandidate za selektora, imamo i Sašu Obradovića, Radonjića, Milojevića, našlo bi se tu još par imena, pitanje je samo da li se selektorski posao uklapa u njihove lične ambicije. Ponavljam, imam i dalje veliko poštovanje prema Saši Đorđeviću kao igraču, ali je ovo potpuno nova karijera, novi zadaci kojima treba da odgovori, a ako neke stvari fundamentalno ne promeni, pre svega odnos prema igračima, bezrazložno ćemo biti optimisti.
                          Milojevic kao Dejan Milojevic, trener Mege? Nemoj zajebavati.
                          Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                          Comment


                          • Originally posted by taliesin View Post
                            Milojevic kao Dejan Milojevic, trener Mege? Nemoj zajebavati.

                            Ricma, Gazda, colke i ja se ne slažemo Šalu na stranu, iskreno mislim da nije tragedija ako Đorđević ne bude na kormilu reprezentacije, u zemlji sa takvom košarkaškom tradicijom kao što je naša pored nabrojanih, ima još par njih koji bi mogli da obavljaju tu funkciju. Od njega zavisi.
                            Last edited by dekkard; 04-09-17, 16:42.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by MannyCalavera View Post
                              Zavisi kog igraca pitas. Jel si siguran da je bio zadovoljan Bobi? Savanovic? Kalinic pre 2 godine? Ima koliko oces primera. Samo ludak moze da veruje da u repki je sve do jaja i da ono mi smo ta ekipa i svi se volimo, deca cveca itd...
                              U svakom timu ima varnica i povremenih nesporazuma, ali ako neki od nasih igraca nije zadovoljan samim selektorom to je onda mnogo krupniji problem koji je nemoguce sakriti. Do ovog prvenstva takvog problema nije bilo, a mozes mi navesti gde je to neki igrac naveo ili bar indicirao da ima problem sa selektorom pa da o tome prodiskutujemo? Sve koje si naveo nisu imali nijednu indiciju da imaju takvu vrstu problema, sem mozda Savanovica koji je bio nezadovoljan sto nije bio pozvan, a ne zbog odnosa sa Saletom. Nemojte da vise brinete o njima nego sto to oni sami rade. Jedini koji meni pada na pamet jeste Vladimir Micov, ali o tome mislim da nije potrebno pricati jer je covek svojim odnosom to sam zasluzio, kao sto je i Radmanovic kod Pesica.

                              Comment


                              • Valjalo bi da je manje


                                a vise

                                sto se tice reprezentacije.
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X