Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MannyCalavera View Post
    Velika je razlika izmedju 28 i 32 minuta u kontinuitetu sa ovakvim kratkim periodom oporavka. Uz to ne treba zaboraviti i sta igras za tih 30 minuta. Bogdanovicu je malo skinut pritisak u prvoj postavi jer Jovic vise vodi ali u drugim postavama on i prenosi loptu i kreira itd. Njegova potrosnja je ogromna. Jos ako svi krenu kao Rusi da ga trepuju i sl, onda ce potrosnja biti jos veca. Ove godine se vec vidi da sa ovakvim teretom u napadu je truba u odbrani. Sta ce biti kad krenu utakmice u knockout fazi gde ce morati da digne odbranu takodje? Da nece da bude sveziji mozda kasnije u turniru?

    Trebalo je sada u grupi rotirati, jer sta god da se desi mi dobijamo Britaniju i Belgiju i prolaz iz grupe nije upitan. Tu je trebalo rotirati i uigravati a posle dati gas i nek igra 30+ 1/4 finale i dalje. Ovo sada ne vodi nigde...
    Mislim da nemamo drugu opciju sa ovakvom ponudom bekova.. Bogdan će crći kako god..
    Sad slušam današnju kzš.. Pa ladno Lazić i dalje ide na terapije.. Nije bio ni planiran da igra protiv Letonije.. Međutim morao je zbog situacije na terenu..

    Comment


    • Originally posted by Panchev9 View Post
      Dabo minutaža je dogovor između Bogdanovića i Đorđevića.. Odmaraće samo koliko mora.. Sigiran sam da mu je Sale rekao majstore ovo je tvoje EP.. Igraće od 32 do 38 minuta svaku utakmicu.. Ja mislim da Bogdanović to može da izgura.. Ali moraju ostali da pripomognu maksimalno.. Ne kao Gudurić juče.. Sve što je mogao upropastio je.. Ako dobijemo turke vrv smo drugi..

      Pogledajte Jokićev trening.. Igra protiv nekih kepeca 1 na 1..
      seti se proslog E.P. Bjelica i Teo igrali i preko maksiimuma posle kada se odlucivalo procitali ih i zatvorili i plus
      sto su vec bili dobrano istroseni.
      Poenta je zasto voditi neke igrace ako nemas poverenja u njih i ne das im sansu.
      Gudura protiv letonaca vise nego dobar, juce nije ni dobio ljudsku loptu za sut.
      Kuzmica sale ne zna da iskoristi to se iz aviona vidi.
      Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

      Comment


      • Originally posted by Panchev9 View Post
        Mislim da nemamo drugu opciju sa ovakvom ponudom bekova.. Bogdan će crći kako god..
        Sad slušam današnju kzš.. Pa ladno Lazić i dalje ide na terapije.. Nije bio ni planiran da igra protiv Letonije.. Međutim morao je zbog situacije na terenu..
        Kakve sad terapije sa Lazicem.... ja sam jednom davno cuo neku pricu da je Lazic povredjen, ali je to ubrzo preraslo u mitove i legende. Nemoguce je povrediti Lazu

        Comment


        • Originally posted by Daba View Post
          seti se proslog E.P. Bjelica i Teo igrali i preko maksiimuma posle kada se odlucivalo procitali ih i zatvorili i plus
          sto su vec bili dobrano istroseni.
          Poenta je zasto voditi neke igrace ako nemas poverenja u njih i ne das im sansu.
          Gudura protiv letonaca vise nego dobar, juce nije ni dobio ljudsku loptu za sut.
          Kuzmica sale ne zna da iskoristi to se iz aviona vidi.
          To oko čitanja igrača je druga stvar.. I upitna je koliko stoji jer zavisi od igrača do igrača..
          Zašto ih je poveo? Pa nije imao koga više.. Oko 10 igrača nema..
          Gudura mora kretnjom da se izbori za šut ili poziciju.. To je uloga beka.. On to juče nije radio..
          Ne znam šta misliš oko Kuzmića.. On je poveden više zbog odbrane i rotacije..

          Comment


          • Originally posted by Panchev9 View Post
            To oko čitanja igrača je druga stvar.. I upitna je koliko stoji jer zavisi od igrača do igrača..
            Zašto ih je poveo? Pa nije imao koga više.. Oko 10 igrača nema..
            Gudura mora kretnjom da se izbori za šut ili poziciju.. To je uloga beka.. On to juče nije radio..
            Ne znam šta misliš oko Kuzmića.. On je poveden više zbog odbrane i rotacije..
            Necu da komentarisem igru nekoga ko provede u istoj 3-4 minuta. Sta je Guduric zasrao u ta 3-4 minuta da je morao napolje? Ima je penale napravljene ali to nije razlog da ne igra. Pogotovu sto je tek u drugom poluvremenu usao (prvo NULA minuta), i nije bio u problemu. Isto je bilo i sa Letonijom. Igrac posle zagrevanja presedi sat vremena i vise na klupi i onda udje. Pa gde je tu logika. Ali ajde necu vise o selektoru i ovom pristupu. Rezultat ce na kraju da pokaze sta je radio, nazalost ne vidim kako ce biti dobar za nas...

            Comment


            • Originally posted by mmajstor View Post
              Pa eto, sta bi promenilo i da smo otisli sa 2 centra....koga bi stavio umesto Stimca, i da li bi taj neko napravio razliku? Jesmo mi face i sila u ovom sportu, ali nismo bas tolike face da mozemo da podnesemo izostanak 7 igraca. Meni se najvise svidelo kod Saleta to sto je vratio kult reprezentaciji, i onda nam se desi ovako nesto. Mislim da ga je vise zabolelo to sto neki igraci nisu zeleli da igraju, od toga da jesu i da nisu uzeli medalju.
              Vec sam pomenuo Mitrovica, pa npr onaj Marinkovic iz Zadra sto je MVP ABA lige. Nisu to igraci koji prave pozitivnu razliku, ali barem ne prave ni negativnu kao Stimac i Birca. Kao sto rekoh, prosiri malo vidike, a ne vrtis samo jedne te iste.

              Comment


              • Ja licno bi poveo Radanova pre Micica,nisam ga puno gledao tj.sem u FMP prosle godine za mene korektno,al od onog sto pricaju nisam nista lose cuo o njemu sem da je potencijal veliki,

                A Micic to je sto je i mislim da svakako Radanov nebi bio losiji kao podrska Jovicu i kao neki nas buduci plej,mozda gresim jer sam stvarno malo gledao Radanova,ima ovde ljudi koji vrv bolje i vise znaju o njemu

                A Kuz sta znam mislim da bi morao da bude koriscen i u napadu,a ne samo odbrana, ne moze sve na Bobija.

                Sad cujem ovo za Lazu,i to mi jedino objasnje da tako malo igra,jer ako ga Sale ne vidi u sistemu odbrane,sto je Lazin najveci plus,sto ga je onda poveo,imao je pripreme da to uvidi ,nije Laza igrac za 2 min,e sad ako je povredjen to je vec nesto novo...Meni licno najvise bode uloga Bircevica i zasto je njega poveo,slazem se otkazi povrede,al imao je neko sigurno mladji koji bi ako nista vise,napravio nego ovo sto radi Birca,tj nepotrebni faulovi

                Ne znam dal samo ja imam takav utisak al cini mi se da je ova ekipa ko stvorena za Radonju da bi mogao mozda i vise da izvucem.pritom ne mislim da je bolji/losiji od Saleta,samo mi se deluje da je ovakav tim ko stvoren za Deja...Inace sam neko ko izuzetno ceni postuje Salete i kao igraca i kao trenera

                Comment


                • Originally posted by MannyCalavera View Post
                  Necu da komentarisem igru nekoga ko provede u istoj 3-4 minuta. Sta je Guduric zasrao u ta 3-4 minuta da je morao napolje? Ima je penale napravljene ali to nije razlog da ne igra. Pogotovu sto je tek u drugom poluvremenu usao (prvo NULA minuta), i nije bio u problemu. Isto je bilo i sa Letonijom. Igrac posle zagrevanja presedi sat vremena i vise na klupi i onda udje. Pa gde je tu logika. Ali ajde necu vise o selektoru i ovom pristupu. Rezultat ce na kraju da pokaze sta je radio, nazalost ne vidim kako ce biti dobar za nas...
                  Pa da bi proveo sledeći put 10 minuta mora bolje da iskoristi tih 4 minuta.. Kao protiv Letonije.. Gudurić će imati sve veću kinutažu i to je vrv jedan od taktičkih zamisli stručnog štaba.. Turnir je tek počeo..

                  Comment


                  • Originally posted by Vlax View Post
                    Vec sam pomenuo Mitrovica, pa npr onaj Marinkovic iz Zadra sto je MVP ABA lige. Nisu to igraci koji prave pozitivnu razliku, ali barem ne prave ni negativnu kao Stimac i Birca. Kao sto rekoh, prosiri malo vidike, a ne vrtis samo jedne te iste.
                    Ja sam se vec nekoliko puta slozio za izmenu Birca/Luka, a sto se tice Stimca ovo se sve desavalo jer je pored sebe imao mazge Porzingisa (2,20) i Mozgova (2,16). Vec protiv Turaka i ovih slabijih timova ocekujem da Stime moze uspesno da odmori Bobija i Kuzmu.

                    Comment


                    • Originally posted by Panchev9 View Post
                      Pa da bi proveo sledeći put 10 minuta mora bolje da iskoristi tih 4 minuta.. Kao protiv Letonije.. Gudurić će imati sve veću kinutažu i to je vrv jedan od taktičkih zamisli stručnog štaba.. Turnir je tek počeo..
                      Znaci, ok je da igraca kog planiras u rotaciji ne pustis u prvom poluvremenu. Ajde objani mi to?

                      Igrac koji ti za 14 minuta da 9 poena 4 skoka i 2 ukradene lopte u gustoj utakmici, onda je OK da u drugoj tekmi (koju celu gubis) provede celo poluvreme na klupi i dobije 4 minuta?

                      Ako ne vidis tu problem, onda nemamo sta da pricamo. Gledamo razliciti sport...

                      Comment


                      • Birča vs Mitar
                        Birča ima bolji šut, brže trči tranziciju, ima bolji ofanzivni skok(pretvara one otpatke u koševe)..
                        Mitar igra više glavom, bolji je u odbrani(ali je samo od Birče bolji obzirom da mu to nije neki segment igre u kojem je napredovao)..

                        Comment


                        • Lazić još jedan "rovit", "povređen", očekujem da i Guduriću pronađu neku " staru povredu koja se aktivirala", dokle više da nas pravi budalama??? Inače, ima i iskusnijih i kvalitetnijih, barem trenutno, opcija na pleju od Radanova - Radičević, ali ga je naš vrli selektor precrtao zbog odbijanja da igra za univerzitetsku reprezentaciju pre dve godine.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by MannyCalavera View Post
                            Znaci, ok je da igraca kog planiras u rotaciji ne pustis u prvom poluvremenu. Ajde objani mi to?

                            Igrac koji ti za 14 minuta da 9 poena 4 skoka i 2 ukradene lopte u gustoj utakmici, onda je OK da u drugoj tekmi (koju celu gubis) provede celo poluvreme na klupi i dobije 4 minuta?

                            Ako ne vidis tu problem, onda nemamo sta da pricamo. Gledamo razliciti sport...
                            Naravno da je ok ako je trener tako zamislio.. Tu je nebitno da li se ti ili ja slažemo.. To je legitimno od strane trenera da minutažu dozira po svom izboru..
                            O podeli minutaže možemo pričati tek na kraju prvenstva.. Tada možemo da kežemo da je neki igrač zaslužio više šansi.. Sada posle dve utakmice to nema smisla...

                            Comment


                            • Originally posted by mmajstor View Post
                              Ja sam se vec nekoliko puta slozio za izmenu Birca/Luka, a sto se tice Stimca ovo se sve desavalo jer je pored sebe imao mazge Porzingisa (2,20) i Mozgova (2,16). Vec protiv Turaka i ovih slabijih timova ocekujem da Stime moze uspesno da odmori Bobija i Kuzmu.
                              Protiv Turaka tesko jer imaju Erdena i Sanlija. U svakom slucaju bolji bi bilo da imamo nekog ko moze i na cetvorku, Bobi i Kuzma igraju manje od po 20 minuta, tako da im i nije potreban neki veliki odmor. Bukvalno uloga Stimca je da odigra malo vecu minutazu protiv Britanije i Belgije. Da moze na cetiri pa i ajde. Sa ovolikim brojem utakmica to je po meni luksuz.

                              Elem, kljuc je probuditi Micica i dati vecu minutazu Guduricu. Sa njima dvojicom organizacija i minutaza Bogdana i Jovica drasticno pada.

                              Comment


                              • Originally posted by Panchev9 View Post
                                Naravno da je ok ako je trener tako zamislio.. Tu je nebitno da li se ti ili ja slažemo.. To je legitimno od strane trenera da minutažu dozira po svom izboru..
                                O podeli minutaže možemo pričati tek na kraju prvenstva.. Tada možemo da kežemo da je neki igrač zaslužio više šansi.. Sada posle dve utakmice to nema smisla...
                                OK. Onda nemamo sta da pricamo iskreno. Ako nadjes jednog trenera na svetu normalnog koji igraca koji je u rotaciji (a to Guduric valjda jeste, nije garbage timer) ne pusta minut u prvom poluvremenu da oseti igru i sl. onda se javi.

                                Nek zamislja samo trener...
                                Last edited by MannyCalavera; 03-09-17, 13:40.

                                Comment

                                Working...
                                X