Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mačvan 31 minut, Bogdanović 32 minuta, Lučić 27 minuta, Milosavljević 24 minuta, Jović 30 minuta... s druge strane Gudurić 5 minuta, Lazić 1 minut. Da bi neko bio deo tima mora da igra za taj tim. Dosta je jadno davati neke takve izjave nakon ovih činjenica.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Da smo lepo mesec dana pre prvenstva prihvatili da cemo igrati bez Tea, Nedovica i Raduljice, mogli smo da uigravamo i trazimo alternative. Ovako smo se pravili ludi pa nam sad pola repke cine igraci koji nisu ni trebali da budu tu. Rotacija nam je uzas, mora da se siri jer ovako em cemo da pocrkamo em kad dodju bitne utakmice trebace nam doprinos manje vise svih.

      Sto se tice Birce, Stimca i Micica, Sale ih je sam birao. OK, jeste mnogo ljudi otkazalo, ali opet i taj 11. i 12. igrac treba da imaju neku ulogu. Birca je na poslednja dva prvenstva uradio apsolutno nista, i on ga opet zove, i sad kao opet cudno sto izgleda uzasno.

      Opustio se Sale, vrti stalno iste igrace. Al dobro, mlad je on, bice mu ovo dobra skola za ubuduce.

      Comment


      • Zanimljivo da Lucic I Macvan imaju top minutaze a igraci su Bajerna ..aajde Jovic prvi plej Nasa Prva petorka su 3 igraca Bajerna + trener...

        Nije ovo tim koji ce da gazi ali ima kvalitet I amplitude za ovakav tim su normalne. Sve se racuna of cetvrtfinala pa cemo videti sta kako.
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Ne znam da li ih je zvao u repku jer igraju u Bajernu, ili igraju u Bajernu zato što su reprezentativci.
          Elem, dosta toga ne štima, možda i očekivano s obzirom na okolnosti (povrede, otkazi) pa izgleda kao da su petorke prvi put zajedno na parketu.
          Sačekaću eliminacije za neki konačan sud, ali svakako da bi selektor morao da proširi rotaciju i bolje rasporedi minute.

          Comment


          • Bio sam na putu, ne stigoh da odgledam utakmicu. Ima li gde na netu snimak?
            A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

            Comment


            • Dayman (a-a-ah...)
              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
              Champion of the sun (a-a-ah...)
              You're a master of karate and friendship
              For everyone

              Comment


              • SP 2014....Brazil nas nakantava u grupi.
                OI 2016....Australija nas nakantava u grupi.

                Svi znamo kako su ova dva tima kasnije prosla u eliminacionoj fazi protiv nas, tako da ovaj poraz i nije toliko tragican. Moze cak biti i poucan i pozeljan. Ali za razliku od ta dva takmicenja, mi vise ne igramo svoju igru. Tada smo igrali sa najmanje 10 igraca u rotaciji, svi igraci su imali koliko toliko uravnotezenu minutazu i poene. Ovoga puta igramo sa samo 7 i previse se opterecuje nekoliko igraca. Sigurno da je glavni razlog tome i veliki broj otkaza. Ali svejedno mi se ne dopada. Timsku odbranu treba dici na mnogo visi nivo. Kontre skoro i da nemamo. Znam da to znaju i Muta i Joca i Sale. Da li cemo moci da se podignemo sa ovim fondom igraca?

                Comment


                • Originally posted by Vlax View Post
                  Da smo lepo mesec dana pre prvenstva prihvatili da cemo igrati bez Tea, Nedovica i Raduljice, mogli smo da uigravamo i trazimo alternative. Ovako smo se pravili ludi pa nam sad pola repke cine igraci koji nisu ni trebali da budu tu. Rotacija nam je uzas, mora da se siri jer ovako em cemo da pocrkamo em kad dodju bitne utakmice trebace nam doprinos manje vise svih.

                  Sto se tice Birce, Stimca i Micica, Sale ih je sam birao. OK, jeste mnogo ljudi otkazalo, ali opet i taj 11. i 12. igrac treba da imaju neku ulogu. Birca je na poslednja dva prvenstva uradio apsolutno nista, i on ga opet zove, i sad kao opet cudno sto izgleda uzasno.

                  Opustio se Sale, vrti stalno iste igrace. Al dobro, mlad je on, bice mu ovo dobra skola za ubuduce.
                  Micic je po kvalitetu tu gde jeste. Nemamo boljeg plejmejkera od njega posle Tea, Markovica, Jovica....ko bi bio taj bolji umesto Vase?
                  Za Stimca takodje. Jedino se za Bircu slazem....bolje da smo umesto njega zvali i Mitrovica koji je podjednako los, ali ne bi par pravio ovakve greske.

                  Comment


                  • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                    Fala

                    Mnogo kvaliteta nam nedostaje, nažalost.
                    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                    Comment


                    • Originally posted by mmajstor View Post
                      Micic je po kvalitetu tu gde jeste. Nemamo boljeg plejmejkera od njega posle Tea, Markovica, Jovica....ko bi bio taj bolji umesto Vase?
                      Za Stimca takodje. Jedino se za Bircu slazem....bolje da smo umesto njega zvali i Mitrovica koji je podjednako los, ali ne bi par pravio ovakve greske.
                      Pre svega ne znam zasto uopste vodimo tri klasicna centra. Bobi i Kuzmic su sasvim dovoljni, sa Macvanom po potrebi. Mitrovica uopste ne gotivim, ali bi ovom timu legao samo tako, da odigra 5-10 minuta bez da napravi velika sranja, pa cak i doprinese. Od Vase mozda nema boljeg pleja po kvalitetu u teoriji, ali jos na pripremama se videlo da je katastrofalan, morao je makar jos jedan igrac da se naknadno pozove na toj poziciji. Ali kao sto rekoh, ulenjio se Sale, vrti jedne te iste, a mirisalo je i na otkaze i na ovakav scenario.
                      Last edited by Vlax; 03-09-17, 01:13.

                      Comment


                      • Originally posted by Vlax View Post
                        Pre svega ne znam zasto uopste vodimo tri klasicna centra. Bobi i Kuzmic su sasvim dovoljni, sa Macvanom po potrebi. Mitrovica uopste ne gotivim, ali bi ovom timu legao samo tako, da odigra 5-10 minuta bez da napravi velika sranja, pa cak i doprinese. Od Vase mozda nema boljeg pleja po kvalitetu u teoriji, ali jos na pripremama se videlo da je katastrofalan, morao je makar jos jedan igrac da se naknadno pozove na toj poziciji. Ali kao sto rekoh, ulenjio se Sale, vrti jedne te iste, a mirisalo je i na otkaze i na ovakav scenario.
                        Pa eto, sta bi promenilo i da smo otisli sa 2 centra....koga bi stavio umesto Stimca, i da li bi taj neko napravio razliku? Jesmo mi face i sila u ovom sportu, ali nismo bas tolike face da mozemo da podnesemo izostanak 7 igraca. Meni se najvise svidelo kod Saleta to sto je vratio kult reprezentaciji, i onda nam se desi ovako nesto. Mislim da ga je vise zabolelo to sto neki igraci nisu zeleli da igraju, od toga da jesu i da nisu uzeli medalju.

                        Comment


                        • Desile su se povrede, neki igraci nisu hteli da igraju ok na takve stvari ne mozes da utices.
                          Ali ja nesto drugo zameram selektoru.
                          Poveo si te igrace koje si poveo ali majstore ne moze Bogdan da ti igra 40 minuta svaku jer ce crci.
                          Oslanjas se celu utakmicu na Bobija i Bogdana pa ne mogu oni sami.
                          Ne ubacujes Lazica koji je defanzivna zver, ne ubacujes Bircevica. Ok Micica si poveo jer je bilo prekasno
                          zbog povreda da nekog drugog zoves a iz aviona se vidi da on ne moze , ali zasto onda vodis neke druge a nedas im sansu
                          to je vec vidjeno sa Milutinovim i Milosavljevicem ranije.
                          Ovo juce je njegov poraz i za mne tu nema dvojbe.
                          Ranije se oslanjao na Teodosica i Bjelicu, posle Teodosica, Markovica, i Jokica.
                          Moraju svi igraci da se razigraju a ne da sede na klupi i greju stolice a ovamo ti Lucic Bogdanovic, Marjanovic crkavaju na parketu.
                          Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                          Comment


                          • Dabo minutaža je dogovor između Bogdanovića i Đorđevića.. Odmaraće samo koliko mora.. Sigiran sam da mu je Sale rekao majstore ovo je tvoje EP.. Igraće od 32 do 38 minuta svaku utakmicu.. Ja mislim da Bogdanović to može da izgura.. Ali moraju ostali da pripomognu maksimalno.. Ne kao Gudurić juče.. Sve što je mogao upropastio je.. Ako dobijemo turke vrv smo drugi..

                            Pogledajte Jokićev trening.. Igra protiv nekih kepeca 1 na 1..

                            Comment


                            • Originally posted by Panchev9 View Post
                              Dabo minutaža je dogovor između Bogdanovića i Đorđevića.. Odmaraće samo koliko mora.. Sigiran sam da mu je Sale rekao majstore ovo je tvoje EP.. Igraće od 32 do 38 minuta svaku utakmicu.. Ja mislim da Bogdanović to može da izgura.. Ali moraju ostali da pripomognu maksimalno.. Ne kao Gudurić juče.. Sve što je mogao upropastio je.. Ako dobijemo turke vrv smo drugi..

                              Pogledajte Jokićev trening.. Igra protiv nekih kepeca 1 na 1..
                              Velika je razlika izmedju 28 i 32 minuta u kontinuitetu sa ovakvim kratkim periodom oporavka. Uz to ne treba zaboraviti i sta igras za tih 30 minuta. Bogdanovicu je malo skinut pritisak u prvoj postavi jer Jovic vise vodi ali u drugim postavama on i prenosi loptu i kreira itd. Njegova potrosnja je ogromna. Jos ako svi krenu kao Rusi da ga trepuju i sl, onda ce potrosnja biti jos veca. Ove godine se vec vidi da sa ovakvim teretom u napadu je truba u odbrani. Sta ce biti kad krenu utakmice u knockout fazi gde ce morati da digne odbranu takodje? Da nece da bude sveziji mozda kasnije u turniru?

                              Trebalo je sada u grupi rotirati, jer sta god da se desi mi dobijamo Britaniju i Belgiju i prolaz iz grupe nije upitan. Tu je trebalo rotirati i uigravati a posle dati gas i nek igra 30+ 1/4 finale i dalje. Ovo sada ne vodi nigde...

                              Comment


                              • Originally posted by Panchev9 View Post
                                Pogledajte Jokićev trening.. Igra protiv nekih kepeca 1 na 1..
                                Ovo je stvarno hilarius.. prvo traktorske gume, pa sada 'kepeci'
                                Da bi ima malo postovanja, postedeo bi se medijskog eksponiranja dok traje EP. Ne verujem da se sve to kaci bez njegovog saznanja/odobrenja.

                                Comment

                                Working...
                                X