Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovo može biti indikativan poraz i najava šta nas čeka protiv kvalitetnih i fizički jakih ekipa kada prođemo grupu. Očigledno je da nemamo dovoljno suvog kvaliteta, previše otkaza je bilo da bi gajili neku nadu o medalji, ali da sačekamo.
    Ono što mi upada u oči je organizacija igre gde selektor ostavlja na klupi našeg drugog pleja skoro ceo meč i isprobava sa sekundarnim organizatorima koji za sada to slabo rade. Svi se slažemo da Micić nije pokazao ne znam šta tokom priprema, ali druže, ako si ga već stavio u dvanaest, pa daj mu da igra, da greši (kao što greše Gudura, Milosavljević i Bogdan) bar sad u grupnim mečevima kada možemo da se vadimo za poraze. Možda na taj način dobiješ Vasu za drugi deo takmičenja, što je svakako jedan od prioriteta, jer Jović ne može sam da izgura prvenstvo sa velikom minutažom. Alternativa je da Vasa greje klupu i ima uticaj na igru koliko i mi koji gledamo iz fotelje.
    Neko je pisao o opciji small ball postave sa Mačvanom na petici i pomeranjem Lučića na 4, npr. Gudure ili Milosavljevića na 3 itd. To je svakako bila dobra opcija i pre prvenstva, ali mislim da je celu koncepciju poremetila baksuzna povreda Simonovića (da ne spominjem Kalinu), koji je neophodan u takvoj postavci. Tada je selektor prelomio i poveo tri klasična centra i jednu problematičnu četvorku, te a priori odustao od bilo koje varijante small ball-a, možda i nije mogao drugačije bez naknadnog pozivanja igrača na pripreme.

    Comment


    • .....

      Comment


      • Iskreno od ovog prvenstva ne ocekujem previse, ulazak u neku pricu za medalju bi bio ogroman uspeh.

        Comment


        • Gledam nešto sad ove grupe, mi se ukrštamo sa C. Za sada je najvjerovatnije da ćemo naletiti na komšije, ili Hrvate ili Montenegro. Ni jedna opcija nije naročito povoljna...

          Comment


          • Originally posted by madafaka73 View Post
            Ovo može biti indikativan poraz i najava šta nas čeka protiv kvalitetnih i fizički jakih ekipa kada prođemo grupu. Očigledno je da nemamo dovoljno suvog kvaliteta, previše otkaza je bilo da bi gajili neku nadu o medalji, ali da sačekamo.
            Ono što mi upada u oči je organizacija igre gde selektor ostavlja na klupi našeg drugog pleja skoro ceo meč i isprobava sa sekundarnim organizatorima koji za sada to slabo rade. Svi se slažemo da Micić nije pokazao ne znam šta tokom priprema, ali druže, ako si ga već stavio u dvanaest, pa daj mu da igra, da greši (kao što greše Gudura, Milosavljević i Bogdan) bar sad u grupnim mečevima kada možemo da se vadimo za poraze. Možda na taj način dobiješ Vasu za drugi deo takmičenja, što je svakako jedan od prioriteta, jer Jović ne može sam da izgura prvenstvo sa velikom minutažom. Alternativa je da Vasa greje klupu i ima uticaj na igru koliko i mi koji gledamo iz fotelje.
            Neko je pisao o opciji small ball postave sa Mačvanom na petici i pomeranjem Lučića na 4, npr. Gudure ili Milosavljevića na 3 itd. To je svakako bila dobra opcija i pre prvenstva, ali mislim da je celu koncepciju poremetila baksuzna povreda Simonovića (da ne spominjem Kalinu), koji je neophodan u takvoj postavci. Tada je selektor prelomio i poveo tri klasična centra i jednu problematičnu četvorku, te a priori odustao od bilo koje varijante small ball-a, možda i nije mogao drugačije bez naknadnog pozivanja igrača na pripreme.
            Posle povrede Tea i Nedovića bilo je, nažalost, jasno da će Micić ući u 12. Ono što meni nije jasno kako je moguće da je on uopšte uzet u razmatranje. Znam, imao dobru sezonu, zabo dobar ugovor... Brate mili, njega može u reprezentaciju da uzme samo onaj ko ga nikad nije gledao. Taj momak (protiv koga nemam ništa da ne bude zabune) ne ume ljudski da prevede loptu, a kamoli da izvuče akciju na postavljenu odbranu (osim da raspali, pa ako uđe uđe). O odbrani da ne pričamo. Gotovo sam siguran da Đorđević apsolutno ne računa na njega i da noćima ne može da spava što ga je uopšte uvrstio na širi spisak pa se izdešavalo sve ovo sa povredama i sad mora da pojede ono što nije baš za jelo. Mislim da bi negde u podsvesti radije poveo 11 igrača nego što je morao zbog javnosti da vodi Vasu.
            Ko god, od gore pominjanih, da organizuje napad, biće bolji od Micića.

            Comment


            • Originally posted by Bastia33 View Post
              Gledam nešto sad ove grupe, mi se ukrštamo sa C. Za sada je najvjerovatnije da ćemo naletiti na komšije, ili Hrvate ili Montenegro. Ni jedna opcija nije naročito povoljna...
              Zašto to misliš? Hrvati nisu ništa posebno (Bogdanović i Šarić), Crnogorci još slabiji. Meni su oni skroz okej izbor. Da se pošibamo i da vidimo gde smo. Potpuno realnu šansu imamo to da prođemo. Pri tome njihovi treneri su, znam da se mnogi neće složiti, foliranti.

              Comment


              • Imamo takav tim koji će teško ikoga pregaziti ali sa svima možemo ravnopravno igrati. Crnogorci bi bio pravi izbor Hrvatska tradicionalno nezgodna, nabili smo im komplekse ali i tome jednom mora doći kraj-bolje ih zaobići.

                Comment


                • Jedino sto se moze zameriti Djordjevicu sto nije vrsio veci i duzi pritisak na prevodjenje lopte jer su i Hvostov i Kulagin slabasni igraci koji se mogu naterati na gresku i ni Sved nije siguran kad spusti loptu na parket, sto su Turci i pokazali u prvom kolu jer su se tako vratili u utakmicu. Ova ekipa generalno mora da igra mnogo agresivnije, narocito protiv timova sa sumnjivom organizacijom igre.

                  O sudjenju vise jednostavno nemam reci. Ovo je najgore sudjenje na jednom ovako vaznom turniru koje sam video u zivotu, a mnogo sam mator pa sam i video dosta.
                  Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                  Comment


                  • Originally posted by blek hils View Post
                    Zašto to misliš? Hrvati nisu ništa posebno (Bogdanović i Šarić), Crnogorci još slabiji. Meni su oni skroz okej izbor. Da se pošibamo i da vidimo gde smo. Potpuno realnu šansu imamo to da prođemo. Pri tome njihovi treneri su, znam da se mnogi neće složiti, foliranti.
                    Ni Rusija ni Letonija nisu puno jači timovi od njih pa smo se opet pobili sa njima. Primjetio sam da dosta ljudi (ne mislim konkretno na tebe) zaboravlja da smo mi ozbiljno oslabljeni ove godine, i nastavlja sa mentalitetom od prošlih godina gdje smo jači od svih do tamo polufinala, pa olako ocjenjuje protivnike. Ova Hrvatska nije ništa lošija od Letonije, siguran sam.

                    Comment


                    • Originally posted by taliesin View Post
                      Jedino sto se moze zameriti Djordjevicu sto nije vrsio veci i duzi pritisak na prevodjenje lopte jer su i Hvostov i Kulagin slabasni igraci koji se mogu naterati na gresku i ni Sved nije siguran kad spusti loptu na parket, sto su Turci i pokazali u prvom kolu jer su se tako vratili u utakmicu. Ova ekipa generalno mora da igra mnogo agresivnije, narocito protiv timova sa sumnjivom organizacijom igre.

                      O sudjenju vise jednostavno nemam reci. Ovo je najgore sudjenje na jednom ovako vaznom turniru koje sam video u zivotu, a mnogo sam mator pa sam i video dosta.
                      Pazi meni je potpuno pored toga nejasno, udvajanje i trepovanje Mozgova/Vonsa/Kurbanova. Cemu to? Nijedan od tih igraca nije izrazit 1 na 1 igrac (dva spot up shootera i jedan bruiser) a ne mogu cak ni iz posta da razigravaju efikasno. Toliko viska je napravljeno spolja Rusima sa time da je prstalo koliko je otvorenih suteva bilo. Da su imali suterski dan i pogodili 40+% za 3, oduvali bi nas 10+

                      To je takodje na treneru...

                      Comment


                      • Ovaj poraz mnogo više znači od same grupe. Da smo prvi u grupi ili treći, idemo u delu kostura gde nije Španija. Ukoliko smo drugi ili četvrti, idemo tamo gde je Španija. To znači da realno nemamo šanse u polufinalu. A realno su svi timovi osim Španije prosečni i mogli bi u finale. Realno trebamo da štimamo protiv Turske.

                        Comment


                        • Danas smo videli šta znače igrači koji su otkazali po razno-raznim osnovama svoje učešće u reprezentaciji, danas smo videli i jednog Saleta koji je pristojno zabagovao (što na utakmici a boga mi i ovo leto)...da nije znao da reši Šveda, da nije mogao da oseti igrača koji je vruć (iako ih nije bilo mnogo), da nije uvežbao pik&rol za Kuza koji je beskoristan na 3 metra od koša a pri tom ima njega i Jovića koji su to sasvim pristojno radili i u Zvezdi a boga mi i sa Bobijem... Nisu meni igrači razočarenje, oni su igrali po onoj: "Vojsku magaraca vodi lav ili vojsku lavova odi magarac" (po želji)...
                          Ne vidim opravdanost vođenja (da održavaju kvalitet igre ili da poboljšaju) Štimca, Vase i Birče. Kada na to dodamo Lazu i Guduru, obijemo da smo mi danas igrali uglavnom sa 7 igrača.
                          To još u ovoj fazi takmičenja može da se proguta ali u nokaut fazi - jok. Razumem ja da je zbog otkaza najbolje što imamo tu na klupi...pa bar ih potroši neka nekoga premlate i isteraju iz reketa, takta...a ne da smo ih poveli zbog peškira, videli smo u prvoj utakmici Tima se valjda zove, provocirao je da nekog izbaci iz utakmice(što je po meni legitimno).
                          Zaista sam jedine reakcije video kod Luče, Jovića i Dragana...ostali su mi bili kao zombi.
                          Emocija, šta je to? I nismo mi imali toliko loš šut koliko smo loše igrali odbranu...koliko smo bili usporeni u reakcijama.
                          Ona preuzimanja su nas koštala priličan broj koševa jer smo vrlo često kasnili i u korneru nam je igrač bio sam kao duh. Bobi preuzma beka ili Kuz koji ne zna da se vrati u reket na svog iigrača...
                          Last edited by nebitan; 02-09-17, 19:52.
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Originally posted by MannyCalavera View Post
                            Pazi meni je potpuno pored toga nejasno, udvajanje i trepovanje Mozgova/Vonsa/Kurbanova. Cemu to? Nijedan od tih igraca nije izrazit 1 na 1 igrac (dva spot up shootera i jedan bruiser) a ne mogu cak ni iz posta da razigravaju efikasno. Toliko viska je napravljeno spolja Rusima sa time da je prstalo koliko je otvorenih suteva bilo. Da su imali suterski dan i pogodili 40+% za 3, oduvali bi nas 10+

                            To je takodje na treneru...
                            Kurbanov je dva puta ugurao Lucica pod kos, mozda je to bila samo takticka reakcija. Lose je vodio utakmicu, lose smo izgledali, cak i kada smo preokrenuli mislim na 70:69 nekako sam bio siguran da cemo izgubiti.
                            Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                            Comment


                            • Takodje treba dodati da ekipa obe tekme otvara ocajno. To je takodje trenerski minus. Ako imas igrace koji bas ne pale odmah agresivno, onda je potrebno napraviti detaljan game plan i ako treba nacrtati na treningu prvih 5-6 akcija koje treba da se forsiraju u tom periodu da ne bude uvek da jurimo minus 7, minus 8 posle par minuta. Tu ima dosta potrosnje a i nepotrebno se stvara panika u ekipi. Da ne pricam sto protivniku se daju krila. Bolje da bude 0-0 posle 2 minuta.

                              Comment


                              • "Moramo da vratimo glavu u naše stvari. Niko ne treba da se individualno opterećuje da će sam da iznese ovu ekipu, nema potrebe za tim. Tu je upravo tim, da svi iznesu koliko mogu, i koliko je potrebno", ističe selektor Đorđević posle poraza od Rusije.
                                Ovo je tek prica za sebe. Nakon sto si juce pricao da je mnogo igrao Bogdan, al najmladji je i neka samo cepa i gazi. Pa ajde odluci se majku mu...

                                Comment

                                Working...
                                X