Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Javite Rodi da skine onu reklamu iz marketa jer nelagodno baš...



    ... i dođe bajata.

    Comment


    • Admire, dje lajv?

      Edit: aha, nasao sam ;)
      "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

      Comment


      • Sudije ce usrati ovo prvenstvo, vec su poceli.

        Comment


        • Tesko pocelo, prilicno haoticno, a onda se konsolidovali, odbrana pogotovu....i jos jedna pobeda otisla u istoriju. Ostalo je nebitno za sada...bice bolje vec sutra.

          tt sa A5 u inat Mi6
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Odgledao sam sve utakmice dosad na EP sem Belgija-Velika Britanija (i Španija-CG iz očitih razloga), i mogu reći da imamo ubjedljivo najbolju kontru od svih, ali ubjedljivo. Ubjedljivo najviše energije trošimo da od svake krađe lopte pravimo kontru i to nije kontra sa tri igrača već sa svih pet (u jednom trenutku je Bobi prihvatio pas iza centra kao treći igrač u kontri, što dovoljno govori). Ubjedljivo najviše energije trošimo u odbrani i imamo jako zategnutu bekovsku liniju sa uvijek bar jednim elitnim defanzivcem u reketu, što je ogroman plus. Imamo naložene momke spremne da se pobiju (bukvalno, kao danas Gagi i Luča, što najviše volim vidjeti). Za svaku poziciju osim eto za 4 imamo odgovor u odbrani, i to ne samo jedan već dva, po jednog sa klupe.

            Vasa i Birčević su jako loši ali u nedostatku sekundranih opcija na njihovim pozicijama moraćemo da stisnemo zube na par minuta, plus Štimac koji je zaradio da se nađe u sastavu ali realno od njega nemamonikakve koristi, ali ama baš nikakve. Igramo na kartu borbenosti i energičnosti, i pitanje je hoće li momci moći izdržati cijelo prvenstvno ovim tempom gdje, kao što rekoh gorimo energiju u tranziciji i odbrani, plus imamo kratku klupu.

            Nešto što sam zapazio, petorka Jović-Bogdan-Gagi-Lučić-Bobi je fantastična. Jedna moderna, brza košarka u kojoj svako igra kamenu odbranu, svako ima visinu i raspon ruku i svako sem centra može da potegne sa distance. Ovu small-ball postavu moramo igrati kada god ne ide, jer Lučić na četiri uopšte loše nije odgirao, i njegovi fauli nisu došli zbog toga.

            Rekao sam već u liveu, Bogdan je alfa i lopta je kod njega, nekada guši a nekada vodi, to je Bogdan. Pomolimo se svi da odigra cijeli turnir na ovom nivou.

            Ne veštinom, već srcem

            Comment


            • Originally posted by Bastia33 View Post
              .....

              Nešto što sam zapazio, petorka Jović-Bogdan-Gagi-Lučić-Bobi je fantastična.
              ....
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • Mogao je Laza krenuti na Dairisu da se ne razmasu previse.. Ali odlično je ovo. Po meni nema nezgodnijih u grupi od Letonaca, oni su klasična nagazna za eliminacioni deo. Spanci ocekivano najviše pokazali uz nas.

                Comment


                • Žalgiris
                  Pos. Starting 5
                  PG Vasilije Micić
                  C Brandon Davies
                  PF Paulius Jankūnas
                  SF Edgaras Ulanovas
                  SG Kevin Pangos
                  Last edited by Wingwalker; 01-09-17, 21:02.

                  Comment




                  • Evo svi poeni Bogdana Bogdanovica sa danasnje utakmice.

                    Comment


                    • Jako limitirana ekipa, pre svega u sutu.Osim BB, i Bobija ne vidim igraca koji moze da da 10+ poena.

                      Comment


                      • Čvrst poraz, ja nisam zadovoljan igrom, ali ovo je grupa i ujedno i škola. Danas smo vidjeli da nam niko neće pustiti da mi tempiramo igru i da trčimo kako želimo. Tek sada vidimo opasan problem zbog malog broja visokih igrača, bar onih kvalitetnih.

                        Rekoh juče, Bogdan je alfa. Nekada guši, nekada raspaljuje, to vam je Bogdan. Danas je većinom gušio.

                        Comment


                        • Stef, Bogdan, Gudura, Mačvan, Bobi, to je petorka koju bih voleo da vidim, a nijednom je nisam video na parketu.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by dekkard View Post
                            Stef, Bogdan, Gudura, Mačvan, Bobi, to je petorka koju bih voleo da vidim, a nijednom je nisam video na parketu.
                            Pazi to jeste postava koja bi bila dobra, ali onda sta je u drugoj postavi

                            Micic - Gagi - Lucic - Bircevic - Kuzma Pa to ce Island da napravi +10 za 7 minuta. Nazalost mora da se preklapaju postave.

                            Ja bih voleo da vidimo nesto smallball-a gde ce Lucic na 4 a Macvan na 5, kad nam treba da ubrzamo igru. OK nije to moglo protiv Rusa koji su jaki unutra, ali je trebalo barem protiv Letonije da se proba. Idu Turci, Belgija, Britanija to treba tu razigravati. Mozda probati nesto ovako:

                            Jovic - Bogdan - Lazic - Lucic - Kuzmic
                            Jovic - Gagi - Guduric - Macvan - Bobi
                            Bogdan - Guduric - Gagi - Lucic - Macvan

                            Tako neke postave da se probaju, da se raspodele minuti. Mislim da bi Macvan kao lazna petica u small ballu nam pomogao dosta da razbijemo ekipe koje hoce da udvajaju, jer bi bili mnogo pokretljiviji.
                            Last edited by MannyCalavera; 02-09-17, 17:44.

                            Comment


                            • Realno polufinale izgleda top za sad. Ipak smo bez vise of pola tima. Nemam zamerku na Saletu je kako sta. Samo mi zao sto neko mladji talentovaniji nije dobio sansu mesto Bircevica, Stimca I mozda jos nekog... Sad smo mogli ubaciti mlade da se kale ako ih ima uopste..

                              Generalno kvalitetom sudjenja, igre, komentatora nas RTSu ovo prvenstvo je najgopre ikada..Na svake 4 godine je najbolje, da je svetsko ili Olimpijada ne bi bilo 3 otkaza ukupno ali I ''povreda'' nekih..
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Originally posted by MannyCalavera View Post
                                Pazi to jeste postava koja bi bila dobra, ali onda sta je u drugoj postavi

                                Micic - Gagi - Lucic - Bircevic - Kuzma Pa to ce Island da napravi +10 za 7 minuta. Nazalost mora da se preklapaju postave.

                                Ja bih voleo da vidimo nesto smallball-a gde ce Lucic na 4 a Macvan na 5, kad nam treba da ubrzamo igru. OK nije to moglo protiv Rusa koji su jaki unutra, ali je trebalo barem protiv Letonije da se proba. Idu Turci, Belgija, Britanija to treba tu razigravati. Mozda probati nesto ovako:

                                Jovic - Bogdan - Lazic - Lucic - Kuzmic
                                Jovic - Gagi - Guduric - Macvan - Bobi
                                Bogdan - Guduric - Gagi - Lucic - Macvan

                                Tako neke postave da se probaju, da se raspodele minuti. Mislim da bi Macvan kao lazna petica u small ballu nam pomogao dosta da razbijemo ekipe koje hoce da udvajaju, jer bi bili mnogo pokretljiviji.
                                Naravno da se preklapanje podrazumeva, pa ne menja se istovremeno pet igrača Što se smallballa tiče pisao sam već da bi možda trebalo probati i sa tim, po meni Mačvan može to da iznese u nekoj ograničenoj minutaži bez problema, za Lučića baš i nisam siguran, nema on građu da parira četvorkama, pa mi se iz tog razloga sviđa samo ova druga petorka od ove tri koje si napisao, s tim da bih obrnuo Gudura bi mi bio 2, Milosavljević 3. Svakako je malo više fleksibilnosti u rotaciji neophodno.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X