Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mmajstor View Post
    Moze li Luca iz 2nd unita da zameni Bircu iz prvog, ili da Macvan ne udje na prvom TO nego u prvoj minuti?
    mmajstore, come to Red Star bro'

    Comment


    • Originally posted by mmajstor View Post
      Uff....pa eto prvi Teo. Oduvek je bio medju najboljim igracima Evrope, ali mu je uvek falila ta neka zrelost koju je dobio posle prve sezone sa Saletom, nakon cega je prvi put osvojio Evroligu posle toliko izgubljenih final4 i njegovih losih partija. Pogledaj sezone Jokica pre i posle Olimpijade pa ces videti razliku, pogledaj sezone Jovica i Kalinica posle prve sezone u reprezentaciji. Simonovica posle olimpijade bolje i da ne spominjem Markovic je sem prvenstvenog odbrambenih skilova, razvio i znacajan ofanzivni potencijal.

      Prosto to samopouzdanje i pobednicki mentalitet koji dobiju u reprezentaciji im ostane i automatski se prenese na sledecu igracku sezonu. Retko kad je to bio slucaj sa ijednom reprezentacijom....sta je realno moguce uraditi u mesec ipo dana? On je to uspeo najvise na psiholoskom planu. To je sve realno.
      Pa da krenem otpočetka: Teo se kao igrač oblikovao i sazrevao kod nekoliko različitih trenera, njegov kvalitet je došao do izražaja mnogo pre nego što je došao kod Đorđevića, Jokić je ČIST američki proizvod, ima Milojevićeva izjava kako se hvatao za glavu kad je ovaj bacao svoje trejdmark pasove, to dovoljno govori o tome kako je teran da igra ovde a kako je igrao i igra u NBA, a potom i u reprezentaciji. Što se Jovića tiče tu sve počinje i završava sa jednim čovekom - Radonjićem, dok kod Kaline sa Radonjićem počinje sa Željkom Obradovićem se nastavlja. Simonović - najbolje njegove igre su u drugom mandatu u Zvezdi, pod pogodi kim? Radonjom, naravno. Pre toga neuspešna epizoda u Ortezu nakon SP 2014.-te, podsetimo se kako su se mnogi sprdali sa njegovim ball handlingom, nazivali ga pospdrdno baseline killerom, ali je svima začepio usta proteklom sezonom, samo zahvaljujući Radonjiću. Pefi je posebna priča, iz nekog nepoznatog razloga je uvek potcenjivan taj njegov ofanzivni potencijal i samo je isticano kako je on defanzivna mašina ali i kamenjar, ali na sreću takvo mišljenje nisu delili treneri u klubovima u kojima je igrao, pa je bio kod istih i legitimna ofanzivna opcija.
      Kada se priča o Đorđeviću, potrebno je jednu stvar posebno podcrtati: često se meša Sale Nacionale - Igračina, kojeg sam i ja, iako sam zvezdaš, uvek uživao da gledam, čak i dresu Partizana i Saša Đorđević - trener. Još uvek je trener, a da bi postao Trener mora još mnogo toga da postigne i na klupskom, manje na reprezentativnom nivou. Uporedio bih ga na primer sa Sašom Obradovićem, koliko je Sale Đorđević bio bolji igrač od njega toliko je Saša Obradović sad bolji trener od Saleta Đorđevića. Ako bude bio istrajan doći će do njegovog nivoa, ne sumnjam da će tako i biti.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Muta kaže da Sale dosta očekuje od Bogdanovića na "poziciji keca".. Da pripomogne.. Tako da će možda Vasa ipak izvisiti..

        Comment


        • To što će Vasa da izvisi me po malo i raduje jer nije ništa pokazao u ovim pripremnim utakmicama, a to što će Bogi da se troši i da prenos loptu i izigrava sekundarnog organizatora (ovo drugo i prolazi) je baš pucanj u sopstveno koleno (čini mi se).
          Bolje da DMB ili neko drugi, recimo Gudura to čini a Bogiša bude skoncentrisan na ofanzivna dejstva. Jbg, mislim da će nam on biti glavni igrač na ovom prvenstvu i da se ne isplati trošiti ga za prenos lopte.
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • Saletu mogu da zamerim samo na jednoj stvari, polufinale pre dve godine protiv nikad lošije Litvanije, kada je loše vodio utakmicu, odustao od svoje ideje koja ga je vodila do tog trenutka, smanjio minutažu nekim bitnim igračima do tada, a povećao epizodistima i generalno jako loše je tempirao formu gde smo igrali lošije kako je turnir napredovao.

            Sve ostalo je uradio savršeno. Dva finala sa Amerima u tri godine, pa da više ništa ne uradi ostaće u istoriji naše košarke kao jedno i od važnijih trenerskih imena, pored Dude, Željka i Pešića, pričam o reprezentaciji.

            Setimo se da su reprezentaciju vodili u ovom poslednjem dobu, Vujošević, Šakota, Moka Slavnić znamo svi koliko uspešno.

            Comment


            • Nema govora da izvisi Micic sada. Idu sigurno on i Jovic. Na dvojci ako se Neda 100% oporavi idu on i Bogdan i onda po mojoj proceni Guduric. Ne zato sto je najvise pokazao mozda, vec zato sto ne mozes sa 1 pure shooterom na turnir da odes. Mogu da zamislim da nas nece shut a da nam raspale zonu. Onda da se nadam da ce je sutem razbiti Jovic, Nedovic i sl. to mi je bas horror. Kalinic, Lucic, Macvan i tri centra su takodje cementirani. Ostaje nedoumica da li otici sa 1 klasicnom cetvorkom a Kalina i Lucic da pomazu na 4 (sto je legitimna opcija ali i frka ako nam se povredi jedno krilo) u tom slucaju se otvara mesto za Milosavljevica/Lazica, u suprotnom ide Bircevic. To je realno jedina nedoumica meni...

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Pa da krenem otpočetka
                Pocetak ti je dobar, ali sa razradom i zavrsetkom ne mogu ni malo da se slozim, ali postujem da imas drugacije misljenje.
                Za Tea nisi ukacio glavni trenutak - kada je Teo konacno sazreo od vrhunskog do zrelog i vanvremenskog pleja koji je osvojio Evroligu? Jokic nikako ne moze imati ni jedan zajednicki sadrzilac sa Amerikom a kamoli da je njihov produkt. Sada da ga izmestis u reprezentaciju SFRJ, po stilu igre bi rekao to je to - to je ono sto odvaja nas od americkog stila igre. On se upravo izdvaja po onome sto Ameri nemaju. Jovica je Muta izvadio iz Radnickog i doveo ga u reprezentaciju kod Saleta... tek nakon toga je Radonjic dobio kompletnog igraca, i stalnog letnjeg clana reprezentativne druzine. Simonovic je igrao 3 sezone kod Radonjica i eksplodirao je samo ove poslednje - neposredno nakon Olimpijade.

                Nikako ne mesam Saletov igracki sa trenerskim poslom. Da se razumemo, ne kazem ja da je on igracki podigao te igrace... vec im je svojom inspiracijom, podrskom, energijom, harizmom, i pre svega verom u njih, toliko podigao samopouzdanje da su oni sami poceli da igraju bolje i izvukli najbolje od sebe. To se zove lider u svakom smislu te reci, i to sto je on napravio je po meni toliko revolucionarno u svetu sporta, da moze potpuno da se izucava u svakoj skoli menadzmenta na svetu. Stalno se hvatate za njegovih nekoliko sezona u klupskoj kosarci. Dajte mi bilo kog od najboljih i dokazanih evropskih trenera i ja cu vam takodje pronaci njihove sezone koje su bile mnogo gore od Saletovih. On tu svakako ima prostora za napredak u taktickom smislu jer je relativno mlad trener, ali da se ne lazemo - on je vec sada ostvario mnogo toga i to ne samo na terenu nego i van njega.
                Dovoljno je da poslusamo njegove intervjue, pa to je kao da slusamo Karla Gustava Junga licno, a ne nekog ko je celog zivota pikao loptu.

                Comment


                • Originally posted by goku View Post
                  Saletu mogu da zamerim samo na jednoj stvari, polufinale pre dve godine protiv nikad lošije Litvanije, kada je loše vodio utakmicu, odustao od svoje ideje koja ga je vodila do tog trenutka, smanjio minutažu nekim bitnim igračima do tada, a povećao epizodistima i generalno jako loše je tempirao formu gde smo igrali lošije kako je turnir napredovao.

                  Sve ostalo je uradio savršeno. Dva finala sa Amerima u tri godine, pa da više ništa ne uradi ostaće u istoriji naše košarke kao jedno i od važnijih trenerskih imena, pored Dude, Željka i Pešića, pričam o reprezentaciji.

                  Setimo se da su reprezentaciju vodili u ovom poslednjem dobu, Vujošević, Šakota, Moka Slavnić znamo svi koliko uspešno.
                  Ово му је највећи проблем био тог првенства. Ми смо групу развалили, без пораза колико се сећам. Добили Шпанце, често давали огроман број поена, ма фантазија, али у нок-аут фази смо временом играли све слабије и слабије, па чак и против Финске и Чешке је то изгледало просечно, док против Литваније катастрофа партија.

                  Comment


                  • Nije cak ni da nije tempirao formu, jer forma se tempira za ceo turnir i ne moze pasti za par dana, nego nismo uspeli da odgovorimo na njihovu opstrukciju igre i tucu koju su forsirali od pocetka a sudije dozvolile laksim kriterijumom sudjenja. I pored toga kolko se secam je na kraju odlucivala samo jedna lopta ili dve, a u sportu je nekad neophodno imati i nesto srece.

                    Comment


                    • Originally posted by mmajstor View Post
                      Nije cak ni da nije tempirao formu, jer forma se tempira za ceo turnir i ne moze pasti za par dana, nego nismo uspeli da odgovorimo na njihovu opstrukciju igre i tucu koju su forsirali od pocetka a sudije dozvolile laksim kriterijumom sudjenja. I pored toga kolko se secam je na kraju odlucivala samo jedna lopta ili dve, a u sportu je nekad neophodno imati i nesto srece.
                      Да се не лажемо, ми с почетка првенства би ту Литванију добили 10+ разлике без икаквих проблема.

                      Comment


                      • Originally posted by mmajstor View Post
                        Pocetak ti je dobar, ali sa razradom i zavrsetkom ne mogu ni malo da se slozim, ali postujem da imas drugacije misljenje.
                        Za Tea nisi ukacio glavni trenutak - kada je Teo konacno sazreo od vrhunskog do zrelog i vanvremenskog pleja koji je osvojio Evroligu? Jokic nikako ne moze imati ni jedan zajednicki sadrzilac sa Amerikom a kamoli da je njihov produkt. Sada da ga izmestis u reprezentaciju SFRJ, po stilu igre bi rekao to je to - to je ono sto odvaja nas od americkog stila igre. On se upravo izdvaja po onome sto Ameri nemaju. Jovica je Muta izvadio iz Radnickog i doveo ga u reprezentaciju kod Saleta... tek nakon toga je Radonjic dobio kompletnog igraca, i stalnog letnjeg clana reprezentativne druzine. Simonovic je igrao 3 sezone kod Radonjica i eksplodirao je samo ove poslednje - neposredno nakon Olimpijade.

                        Nikako ne mesam Saletov igracki sa trenerskim poslom. Da se razumemo, ne kazem ja da je on igracki podigao te igrace... vec im je svojom inspiracijom, podrskom, energijom, harizmom, i pre svega verom u njih, toliko podigao samopouzdanje da su oni sami poceli da igraju bolje i izvukli najbolje od sebe. To se zove lider u svakom smislu te reci, i to sto je on napravio je po meni toliko revolucionarno u svetu sporta, da moze potpuno da se izucava u svakoj skoli menadzmenta na svetu. Stalno se hvatate za njegovih nekoliko sezona u klupskoj kosarci. Dajte mi bilo kog od najboljih i dokazanih evropskih trenera i ja cu vam takodje pronaci njihove sezone koje su bile mnogo gore od Saletovih. On tu svakako ima prostora za napredak u taktickom smislu jer je relativno mlad trener, ali da se ne lazemo - on je vec sada ostvario mnogo toga i to ne samo na terenu nego i van njega.
                        Dovoljno je da poslusamo njegove intervjue, pa to je kao da slusamo Karla Gustava Junga licno, a ne nekog ko je celog zivota pikao loptu.
                        Kad je dosao u Zvezdu Jovic daleko od toga da je bio kompletan igrac zbog tog izleta u reprezentaciju tokom kojeg je bio savrseno irelevantan igrac. Muvao se i onaj mali iz Mege Krstic po reprezentaciji pa gde je sada? Jovic je u Zvezdi strasno napredovao ali je trebalo dosta vremena da prodje da ubedi Radonjica da je materijal za prvog pleja, tek tokom druge sezone u kojoj na pocetku i nije bio planiran za prvog pleja.
                        Last edited by taliesin; 22-08-17, 01:15.
                        Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                        Comment


                        • Da ode sa jednim klasičnim plejom na EP mislim da nema govora o tome.

                          Comment


                          • Manje više stvari su jasne, dosta zavisi od Nemanje, ako ne ide, Vasilidis i Guduris su siguris..mora tako!..
                            Marcoss je danas, pardon jučer, sročio ko treba da putuje, da se ne ponavljam.

                            U Saleta verujem 100 % bole me đoci za klubaštvo, šmekerčina je to svEtskoga glasa.. a kakav je bio igrač ina

                            Comment


                            • Originally posted by taliesin View Post
                              Kad je dosao u Zvezdu Jovic daleko od toga da je bio kompletan igrac zbog tog izleta u reprezentaciju tokom kojeg je bio savrseno irelevantan igrac. Muvao se i onaj mali iz Mege Krstic po reprezentaciji pa gde je sada? Jovic je u Zvezdi strasno napredovao ali je trebalo dosta vremena da prodje da ubedi Radonjica da je materijal za prvog pleja, tek tokom druge sezone u kojoj na pocetku i nije bio planiran za prvog pleja.
                              Ok, mozda mi formulacija nije bila bas najbolja. Svakako ne bih umanjio igracki napredak koji je svaki od tih igraca imao u svojim klubovima. Ono sto sam zeleo da istaknem je da su u reprezentaciji svi ti igraci dobili nevidjeno nadahnuce da igraju bolje, treniraju i napreduju uopste. Vecina njih je to iskoristila, neki jos uvek nisu, a neki nikad nisu kao sto je taj Krstic.

                              Comment


                              • Ako je tačno ovo što piše Mozzart da je Mačvan novi kapiten još jedan udarac i to iznutra.

                                Comment

                                Working...
                                X