Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovo ce bas da bude ozbiljan test za Djordjevica. Mi smo se na prethodnim takmicenjima zasnivali na dobroj timskoj odbrani i na dobrom odnosu medju igracima, a tu su bukvalno prednjacili svi ovi koji nece moci da igraju (Pefi, Bjelica, Teo, Raduljica, Simon). Nedostatak Tea je najveci hendikep u igrackom smislu, i nemam pojma kako cemo to da nadoknadimo.

    Ja bih vodio ovakav tim:

    Jovic, Micic
    Bogdanovic, Nedovic, Guduric
    Kalinic, Milosavljevic
    Macvan, Lucic
    Marjanovic, Kuzmic, Stimac

    Malo sam istumbao pozicije, ali vise sam za to da igramo neki small-ball sa Kalinom ili Lucom na 4 nego da ide Bircevic, za kog mislim da je ok igrac, ali da nam nije neophodan. Mozda bi dilema bila u Guduric/Lazic odnosu, ali nemam pojma, vise mi fali napadacke produkcije spolja u ovom sastavu nego defanzivne.

    Comment


    • Djordjevic je tolikom broju igraca kroz reprezentaciju podigao kvalitet igre i samopouzdanje (sem Bircevicu kome pomoci nema), tako da sledeci od koga to ocekujem je Vasa Micic. Sad mu je biti ili ne biti da li ce napraviti iskorak ka kvalitetnom igracu, ili ce ostati prosek. Djordjevic zna kako da pogura plejmejkera i da mu pruzi sansu za taj iskorak.

      Comment


      • Originally posted by Markoss View Post
        Ovo ce bas da bude ozbiljan test za Djordjevica. Mi smo se na prethodnim takmicenjima zasnivali na dobroj timskoj odbrani i na dobrom odnosu medju igracima, a tu su bukvalno prednjacili svi ovi koji nece moci da igraju (Pefi, Bjelica, Teo, Raduljica, Simon). Nedostatak Tea je najveci hendikep u igrackom smislu, i nemam pojma kako cemo to da nadoknadimo.

        Ja bih vodio ovakav tim:

        Jovic, Micic
        Bogdanovic, Nedovic, Guduric
        Kalinic, Milosavljevic
        Macvan, Lucic
        Marjanovic, Kuzmic, Stimac

        Malo sam istumbao pozicije, ali vise sam za to da igramo neki small-ball sa Kalinom ili Lucom na 4 nego da ide Bircevic, za kog mislim da je ok igrac, ali da nam nije neophodan. Mozda bi dilema bila u Guduric/Lazic odnosu, ali nemam pojma, vise mi fali napadacke produkcije spolja u ovom sastavu nego defanzivne.
        Slažem se sa ovim zapažanjem za Birčevića, defanzivno on ništa ne doprinosi, svakako ne u meri koliko Kalinić, na primer. Ofanzivno, imamo mnogo toga kvalitetnijeg da ponudimo od njega na svim ostalim pozicijama. Kod Milosavljevića mi je slična situacija, bolji mi je defanzivac Lazić od njega. Guduriću konstantno škripi odbrana, ali mi je kao skorer i sekundarni asistent - odličan. Ostatak - to je to.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Originally posted by Markoss View Post
          Ja bih vodio ovakav tim:
          .
          Ne bih ja tu nista menjao....

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Da se malo podsetimo kako to Nemanja igra tamo gde se igra najbolje

            Nahvalise ga komentatori. Steta sto nije uspeo da se izbori u NBA. Cini mi se da su i njega povrede nevidjeno usporile u daljem razvoju.

            Comment


            • Teodosić: Lekari jači od želje

              http://sportklub.rs/Kosarka/Eurobask...prvenstvo.html
              Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
              biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

              Comment


              • Originally posted by mmajstor View Post
                Djordjevic je tolikom broju igraca kroz reprezentaciju podigao kvalitet igre i samopouzdanje (sem Bircevicu kome pomoci nema), tako da sledeci od koga to ocekujem je Vasa Micic. Sad mu je biti ili ne biti da li ce napraviti iskorak ka kvalitetnom igracu, ili ce ostati prosek. Djordjevic zna kako da pogura plejmejkera i da mu pruzi sansu za taj iskorak.

                Ovde je ključni problem u tome što Vasa ne poseduje taj individualni kvalitet koji bi Đorđević mogao dodatno da isšlifuje.
                A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                Comment


                • Treba stvari posmatrati realno, Đorđević je solidan turnirski trener, još mnogo mora da radi na sebi da se dokaže i u klupskoj košarci. Ko je napredovao to kod njega, Kuzmić, Bogdanović, Jović? NIKO.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by Laki21 View Post
                    Ovde je ključni problem u tome što Vasa ne poseduje taj individualni kvalitet koji bi Đorđević mogao dodatno da isšlifuje.
                    Isšlifovace skriveni kvalitet, kad Vasa pojede bananu.....

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Treba stvari posmatrati realno, Đorđević je solidan turnirski trener, još mnogo mora da radi na sebi da se dokaže i u klupskoj košarci. Ko je napredovao to kod njega, Kuzmić, Bogdanović, Jović? NIKO.
                      Uff....pa eto prvi Teo. Oduvek je bio medju najboljim igracima Evrope, ali mu je uvek falila ta neka zrelost koju je dobio posle prve sezone sa Saletom, nakon cega je prvi put osvojio Evroligu posle toliko izgubljenih final4 i njegovih losih partija. Pogledaj sezone Jokica pre i posle Olimpijade pa ces videti razliku, pogledaj sezone Jovica i Kalinica posle prve sezone u reprezentaciji. Simonovica posle olimpijade bolje i da ne spominjem Markovic je sem prvenstvenog odbrambenih skilova, razvio i znacajan ofanzivni potencijal.

                      Prosto to samopouzdanje i pobednicki mentalitet koji dobiju u reprezentaciji im ostane i automatski se prenese na sledecu igracku sezonu. Retko kad je to bio slucaj sa ijednom reprezentacijom....sta je realno moguce uraditi u mesec ipo dana? On je to uspeo najvise na psiholoskom planu. To je sve realno.
                      Last edited by mmajstor; 21-08-17, 14:03.

                      Comment


                      • Originally posted by mmajstor View Post
                        Uff....pa eto prvi Teo. Oduvek je bio medju najboljim igracima Evrope, ali mu je uvek falila ta neka zrelost koju je dobio posle prve sezone sa Saletom, nakon cega je prvi put osvojio Evroligu posle toliko izgubljenih final4 i njegovih losih partija. Pogledaj sezone Jokica pre i posle Olimpijade pa ces videti razliku, pogledaj sezone Jovica i Kalinica posle prve sezone u reprezentaciji. Simonovica posle olimpijade bolje i da ne spominjem Markovic je sem prvenstvenog odbrambenih skilova, razvio i znacajan ofanzivni potencijal.

                        Prosto to samopouzdanje i pobednicki mentalitet koji dobiju u reprezentaciji im ostane i automatski se prenese na sledecu igracku sezonu. Retko kad je to bio slucaj sa ijednom reprezentacijom....sta je realno moguce uraditi u mesec ipo dana? On je to uspeo najvise na psiholoskom planu. To je sve realno.
                        Ovo procitati pre bilo kakvog nagadjanja na temu reprezentacije, trenera i igraca. Hvala
                        Za post
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Treba stvari posmatrati realno, Đorđević je solidan turnirski trener, još mnogo mora da radi na sebi da se dokaže i u klupskoj košarci. Ko je napredovao to kod njega, Kuzmić, Bogdanović, Jović? NIKO.
                          Djordjevic je druga liga što se trenera tiče. . Polako uči i bice sve bolji i bolji ali po meni nikad vrhunski trener

                          Comment


                          • Originally posted by mmajstor View Post
                            Uff....pa eto prvi Teo. Oduvek je bio medju najboljim igracima Evrope, ali mu je uvek falila ta neka zrelost koju je dobio posle prve sezone sa Saletom, nakon cega je prvi put osvojio Evroligu posle toliko izgubljenih final4 i njegovih losih partija. Pogledaj sezone Jokica pre i posle Olimpijade pa ces videti razliku, pogledaj sezone Jovica i Kalinica posle prve sezone u reprezentaciji. Simonovica posle olimpijade bolje i da ne spominjem Markovic je sem prvenstvenog odbrambenih skilova, razvio i znacajan ofanzivni potencijal.

                            Prosto to samopouzdanje i pobednicki mentalitet koji dobiju u reprezentaciji im ostane i automatski se prenese na sledecu igracku sezonu. Retko kad je to bio slucaj sa ijednom reprezentacijom....sta je realno moguce uraditi u mesec ipo dana? On je to uspeo najvise na psiholoskom planu. To je sve realno.
                            Upravo tako.
                            Taj talenat selektora da prenese na igrače ,,nema predaje" stav i da traži vrhunsku odgovornost u timskoj igri,
                            ima smisla ipak samo u timovima koji pretenduju na visok plasman...tamo gde već postoji ,,materijal" koji treba ubaciti u reli mod...(čitaj - vraćanje Brazila, Grčke i Australije na fabrička podešavanja).
                            Sale je selektor koji je do ovih rezultata došao sa najtanjim trenerskim CV-jem...Top class Team building instructor.

                            Comment


                            • Originally posted by Ica View Post
                              Djordjevic je druga liga što se trenera tiče. . Polako uči i bice sve bolji i bolji ali po meni nikad vrhunski trener
                              A Ico, koliko imas godina ako smem da pitam i izvinjavam se na off-topicu?

                              Comment


                              • Originally posted by mmajstor View Post
                                Uff....pa eto prvi Teo. Oduvek je bio medju najboljim igracima Evrope, ali mu je uvek falila ta neka zrelost koju je dobio posle prve sezone sa Saletom, nakon cega je prvi put osvojio Evroligu posle toliko izgubljenih final4 i njegovih losih partija. Pogledaj sezone Jokica pre i posle Olimpijade pa ces videti razliku, pogledaj sezone Jovica i Kalinica posle prve sezone u reprezentaciji. Simonovica posle olimpijade bolje i da ne spominjem Markovic je sem prvenstvenog odbrambenih skilova, razvio i znacajan ofanzivni potencijal.

                                Prosto to samopouzdanje i pobednicki mentalitet koji dobiju u reprezentaciji im ostane i automatski se prenese na sledecu igracku sezonu. Retko kad je to bio slucaj sa ijednom reprezentacijom....sta je realno moguce uraditi u mesec ipo dana? On je to uspeo najvise na psiholoskom planu. To je sve realno.
                                Upravo tako.
                                Taj talenat selektora da prenese na igrače ,,nema predaje" stav i da traži vrhunsku odgovornost u timskoj igri,
                                ima smisla ipak samo u timovima koji pretenduju na visok plasman...tamo gde već postoji ,,materijal" koji treba ubaciti u reli mod...(čitaj - vraćanje Brazila, Grčke i Australije na fabrička podešavanja).
                                Sale je selektor koji je do ovih rezultata došao sa najtanjim trenerskim CV-jem...
                                Top class Team building instructor ...igramo sa onim što imamo...nie loše za sada.
                                Last edited by Wingwalker; 21-08-17, 14:47.

                                Comment

                                Working...
                                X