Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sto je najgore upravo ovakvim vodjenjem sve vise im se te funkcije i fotelje drmaju, a kada za koju godinu repke totalno upropaste mogu se i ugase. Tako to izgleda kada se funkcije podele bivsim kosarkasima i nekim levatima i onda nema tu niko sposoban i pametan da nesto pokrene ili uradi.

    Comment


    • Originally posted by Ica View Post
      Mitrović je Novicki za birčevića!
      Novicki je odlican suter, Bircevic je dobar suter, Mitrovic ima sut otprilike izmedju Cirbesa i Danstona. Bircevic je los krilni centar sa gomilom mana, Mitrovic i ono sto igra je blize undersized petice. U najboljem slucaju Macvan bez suta.

      Javio sam se samo da ovo prokomentarisem, inace nisam saglasan sa tim da je ovo EP kao nebitno, ja bih da gledam kosarkase na najvisem stepeniku na podijumu, a to je (nazalost) moguce samo na EP. Mi smo od 1995 do 2002 (jos kao SRJ) osvojili 5 zlata, posle toga u 15 godina nijedno. Zato su i odluke Jokica i Markovica da ne igraju lose. Ima da vezemo 19 godina bez zlata.
      You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

      Comment


      • Originally posted by Ica View Post
        Birčevic je bruka za onakav partizan a ne za reprezentaciju. . . Teska neznalica,šarlatan i neotesana seljačina
        Nema potrebe za ovakvim kvalifikacijama za bilo kog igraca.
        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • Originally posted by canarian View Post
          Novicki je odlican suter, Bircevic je dobar suter, Mitrovic ima sut otprilike izmedju Cirbesa i Danstona. Bircevic je los krilni centar sa gomilom mana, Mitrovic i ono sto igra je blize undersized petice. U najboljem slucaju Macvan bez suta.

          Javio sam se samo da ovo prokomentarisem, inace nisam saglasan sa tim da je ovo EP kao nebitno, ja bih da gledam kosarkase na najvisem stepeniku na podijumu, a to je (nazalost) moguce samo na EP. Mi smo od 1995 do 2002 (jos kao SRJ) osvojili 5 zlata, posle toga u 15 godina nijedno. Zato su i odluke Jokica i Markovica da ne igraju lose. Ima da vezemo 19 godina bez zlata.
          Mitrovic šut izmedju Cirbesa i Dunstona,bravo dečko
          Inače je taj Mitrovic el igrac a birčević . . .

          Comment


          • Originally posted by Vlax View Post
            Sto je najgore upravo ovakvim vodjenjem sve vise im se te funkcije i fotelje drmaju, a kada za koju godinu repke totalno upropaste mogu se i ugase. Tako to izgleda kada se funkcije podele bivsim kosarkasima i nekim levatima i onda nema tu niko sposoban i pametan da nesto pokrene ili uradi.
            A meni nije jasno kako mogu Bodiroga i Radovic da izdrze da rade tamo i da se nijednom ne oglase. Na kojim su oni funkcijama tamo i kakve su im duznosti?

            Comment


            • Funkcija održavaoca fotelje.
              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

              Comment


              • Zaboravih, što se Nedovića i pozicije pleja tiče, ja sam bolji origanizatortm igre od njega. Dečku je apsolutno najlošiji segment igre potpuni nedostatak košarkaškog IQa.
                A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                Comment


                • Originally posted by kronostime View Post
                  Nema potrebe za ovakvim kvalifikacijama za bilo kog igraca.
                  Originally posted by Laki21 View Post
                  Zaboravih, što se Nedovića i pozicije pleja tiče, ja sam bolji origanizatortm igre od njega. Dečku je apsolutno najlošiji segment igre potpuni nedostatak košarkaškog IQa.
                  Originally posted by Šarac View Post
                  Nedovic nema nijedan trening vec 15 dana, ne mozes njega ispred Gudurica, mi smo bez suta spolja ako ne povedes Gudurica.

                  Ja da sam na mestu Jokica i da citam kako Teo,Bjelica,Raduljica,Simon ne mogu da idu zbog povreda a on dize traktorske gume i vezba u nekoj maloj salici po Somboru bi sam se prijavio i rekao tu sam da pomognem ako hocete da me primite. Reprezentacija mi je sjebana a vezbao samo za Denver celo leto , tu sam u narednih 20 dana za svoju zemlju. Sta ce to bitno da promeni u njegovom trenaznom programu Denvera u ovih 20 dana pred i tokom prvenstva.
                  Dao sam ti +, a i da dodatno prokomentarisem.
                  Neverovatno je da se skoro svaki igrac koji igra beka, stavlja na pleja.
                  Neda je dobar igrac, ali je dvojka sa nekonstantnim sutem za 3. Brzina, ulaz... da... Poziciju jedan moze da sanja. Msm, ako nema ko drugi da igra, igrace ko mora, ali koliko su informacije dostupne, ja ne videh da se on oporavio od povrede. Mozda nisam ispratio.

                  Comment


                  • Po informacijama koje su dostupne on je oporavljen od povrede. Pitanje je samo da li ce ga zbog izostanka treninga Sale vratiti u pogon ili ce biti u prekobrojnima.

                    Slazem se sa poziciju 1. On bi mogao da je krpi po potrebi, ali je definitivno za beka sutera. Nema on to sto treba kvalitetnom pleju a i pravi veliki broj gresaka na toj poziciji.

                    Comment


                    • Da se malo podsetimo kako to Nemanja igra tamo gde se igra najbolje

                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Možeš da ostavljaš sto klipova čovek nije plej, nit je bio nit će biti.
                        On može da pokrpi par minuta na toj poziciji i to je to.
                        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                        Comment


                        • E ovo najvise volim - izabere se jedna utakmica gde je odredjeni igrac odigrao u skladu sa vidjenjem forumasa (ali vidjenjem u kome je takva igra konstanta) i onda se kao okaci da nesto pokaze ostalima.
                          LM, Neda mi je strasno simpa, volim da gledam kako igra. Volim igrace koji imaju federe u nogama, pa cak i sa tim predispozicijama ima problema u odbrani. Sto se tice asistencija moze samo da mu se posreci da pa da ima neku zapazenu ulogu na 1. Nevezano za okacen klip, da podsetim da se u asistenciju racuna i dodavanje igracu koji nakon toga pogodi trojku, ili dugu dvojku. Po meni, asistent znaci onaj koji spaja sa kosem, gde je teze promasiti nego pogoditi. To u ovom klipu imamo samo u slucaju (fenomenalnog) dodavanja Igudali. Dodati nekome na trojku da sutne preko ruke i pogodi po meni nije asistencija.
                          I na kraju plej je i onaj koji brzo i sigurno prevodi loptu pod presingom, kod udvajanja nalazi najbolju soluciju...
                          Last edited by Grof; 21-08-17, 11:19.

                          Comment


                          • Niti sam rekao da će Neda da bude izmena Joviću, niti da je igra sa klipa konstanta. Pokazao sam samo da može da odigra i na kecu, a to što je igrao najčešće 2/1 je zato što ga je određeni trener (Plaza) više video u toj ulozi. Recimo, kod Đorđevića je igrao više pleja nego dvojku, što se tiče ball handlinga meni je on bolji i od Jovića a od Micića i da ne pričam. Asistencije su mogle da budu na višem nivou, ali je on prvenstveno skorer, uostalom i sam Đorđević je bio taj tip pleja. Na kraju, i sama igra se toliko promenila da se asistencije očekuju od svih igrača, tako da nije neophodno da dva, tri igrača imaju 15+ asistencija već i centri i krila imaju po 2,3 asistencije.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Ono što pokušavamo da kažemo je da Nedović ne može da bude ORGANIZATOR igre.

                              Uoliko pratiš našu košarku onda vidiš da za našu reprezentaciju već godinama postoji samo jedan tip igrača na toj poziciji a to je plejmejker.
                              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                              Comment


                              • Nedara bi ovo mogao da ponovi samo u grupnoj fazi, kada znatno slabijim timovima pukne odbrana u drugom poluvremenu. Da bar malo smanjimo trošenje Bogdana i da što kasnije ,,ofiramo" Jovketa...čije podizanje forme i minuti na parketu sada ne smeju da se siluju. U eliminacionim će teško Sale da mu nameni tu ulogu i na par minuta...
                                ...a što nas opet dovodi do Vase na poziciji drugog pleja, da ne kažem organizatora igre.

                                Do pre par dana Sale je mogao da pakuje ruster koji će biti najefikasniji za prolazak Litvanaca,
                                i to bi bilo najverovatnije dovoljno dobro da sa svima u nastavku igramo košarke, dok sada već sečemo uši...
                                Last edited by Wingwalker; 21-08-17, 12:39.

                                Comment

                                Working...
                                X