Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Chupa View Post
    Nema ni Tajsa ni Vojtmana, mi samo trpamo dole. Slabe su mi ove pripremne sve neke ogranicene ekipe i fale im najbolji. Sa kim igramo u Grckoj?
    Fale i nama najbolji, nema to veze..

    Comment


    • Srbija bez Tea moze da bude samo outside kandidat za medalju. Sa njim smo u najužem krugu favorita za zlato. Ali nije ni stvar samo u tome - već što estetika , uzbudljivost i kvalitet nase igre toliko opadaju kad njega nema na terena, da ličimo na klasičnu radničku, tvrdu ekipu - ali bez najviših dometa. Zato, nadam se da Teo neće zakazati i da ćemo ga imati u rosteru na prvenstvu. Fingers crossed.

      Comment


      • Originally posted by Krvavo koleno View Post
        Fale i nama najbolji, nema to veze..
        A naši najbolji su puno bolji od njihovih najboljih

        Comment


        • Poenta je da bih zeleo da odigramo neku jacu utakmicu na ovim pripremama. Za ove sve do sad smo i ovakvi svemirski brod.

          Comment


          • Ако Штиме поправи слободна бацања ће бидне МВП првенства.

            Comment


            • Ima jos dosta do prvenstva, polako.. Bitno je da deljemo i sa pola gasa. Ima vremena i na samom prvenstvu, u prvoj fazi ce biti bar tri utakmice da se Teo uvede u pravi ritam. Mozda i Nedovic, evo ima vesti danas da je Unikaha dala dozvolu.

              Comment


              • Како оно беше пре неко време?
                "Ко не тренира са екипом није ред да иде на првенство:::"

                Comment


                • Očekivana četvrtina, aj sad malo da promešamo karte i da spuste rezultat.

                  Comment


                  • Doret= Caco Rodriguez za najsiromasnije..

                    Comment


                    • Originally posted by torpedo View Post
                      Interesuje me kako ćemo odigrati ovu protiv švaba, mala demonstracija nadmoći bi bila ok Utisak zadnje dve utakmice je da možemo dodati gas kad god poželimo.
                      Ovo je poznavalac košarke.

                      Comment


                      • Gudura definitivno mora da se izbrusi da bi bio vrhunski igrač. Ako se Nedović vrati mislim da ga neće voditi na EP. A Mačvan je oplodio na ovom turniru. Dirk za siromašne.

                        Comment


                        • Originally posted by Krvavo koleno View Post
                          Ima jos dosta do prvenstva, polako.. Bitno je da deljemo i sa pola gasa. Ima vremena i na samom prvenstvu, u prvoj fazi ce biti bar tri utakmice da se Teo uvede u pravi ritam. Mozda i Nedovic, evo ima vesti danas da je Unikaha dala dozvolu.
                          Ja samo mislim da su nam one utakmice sa Francuskom mnogo znacile u prethodnim pripremnim periodima, a necemo imati nijednog protivnika u tom rangu ovaj put.

                          Comment


                          • Prekasno je za Nedovica i suvise je vremena proslo bez treninga, ja se plasim sada za Kalinica,pred pocetak drugog poluvremena u jednom trenutku snimila ga je kamera i dosta je sepao na desnu nogu.

                            Comment


                            • Hm, jedino ako misliš da su i Janisa prevarili? Pošto sam ja napisao ako igrač želi.

                              Comment


                              • Originally posted by mmajstor View Post
                                Ocigledno da indirektan nacin postoji. Dovoljno je da ga "posavetuju" da bi bilo dobro propustiti nacionalno takmicenje da bi se sto bolje spremio za sezonu, i igrac taj savet nece doziveti bas kao savet, vec kao odluku koja moze imati posledice za njegovu minutazu u narednoj sezoni. Zvanicno mu oni ne zabranjuju, ali eto cisto mu daju savet, uglavnom neformalno.



                                Moze, ne Klipersima nego NBA a NBA treba da upozori Kliperse. A moze zato sto postoji potpisan ugovor izmedju Fiba i Nba da klubovi ne smeju da sprecavaju igranje igracima u nacionalnim takmicenjima van Nba sezone. Ovakvo indirektno savetovanje iako nije formalno sprecavanje, jeste sustinski, i u suprotnosti je sa ugovorom. Ako se ugovor krsi definisan je i sud kod kojeg moze ostecenja strana da tuzi drugu ugovornu stranu.



                                Dolazili su ali ne u tolikom broju. U razvojnoj ligi su povecali plate ali ne toliko da su konkurentni evropskim klubovima. Evropski igrac u 21 mozda ne moze da pruzi taj kvalitet kao amerikanac u 29 koji nije zavrsio nba ugovor. Da evroliga zeli da zastiti evropsku kosarku i igrace stavila bi limit npr. na max 3 igraca van evropskog kontinenta. Na sta to lici da gledamo klubove kao sto su npr. Lokomotiva ili Makabi koji su prakticno legija stranaca iz amerike. Najbolje samo ameri da igraju kosarku a svi ostali samo da budu posmatraci.
                                Pa ti si rekao što direktno što indirektno. Indirektan način je ta sugestija o kojoj pišemo. Opet da kažem, ako igrač ima dovoljnu želju on će reći hvala za sugestiju i na najbolji način obrazložiti timu što želi da igra za reprezentaciju. Ta sugestija tima je kao sugestija lupam žene da kaže mužu ej nemoj ići da giljaš po pripremama i treninzima aj da budemo malo zajedno na leto. Ili da lekar kaže pa bolje bi ti bilo malo da odmoriš. Hoću da kažem da je dosta velika razlika između zabrane i sugestije, pogotovo kada pričamo o igračima koji su neko i nešto. Ako je nešto indirektno a ne direktno i formalno onda pada u vodu i ta priča o ugovoru, sudu itd, pa za sud je bar validno kad je nešto formalno a ne obrnuto.

                                Comment

                                Working...
                                X