Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MannyCalavera View Post
    Pazi svaki vrhunski sportista ce ti reci da je najveca borba i rivalitet u sportu sa samim sobom. Ako mozes da sam pomeras svoje limite i radis na tome, onda nikada ne fali motivacije i napredovaces. Teodosic je neko ko pored svega sto je postigao u karijeri, imao mnogo izgubljenih vaznih utakmica i mnogo puta u najvecim mecevima se bukvalno nije pojavio. Jel postoji neki razlog da bude onako los defanzivac? Jel postoji razlog da u 30. godini ne mozes da vezes seriju od 5-6 tekmi na top nivou jer ti ne daje tvoj fizicka sprema?

    Pazi Teodosic u onoj Ex-Yu eri gde je prvenstvo bilo 25-30 tekmi i gde se u Evropi igralo 10ak tekmi, repka imala kampove po dva meseca i sl. U takvom nekom okruzenju on bi bio jos bolji nego sto je sada jer ne bi se osetio taj nedosatatak rada na sebi pre svega fizicki. Medjutim on je igrac koji igra u modernoj eri kosarke, i mora da je prihvati kao takvu. Ona sa sobom vuce veoma nezahvalan raspored, trazi mnogo vece posvecenje na fizickom planu itd.

    Veoma je ocigledno da ga fizikalije ogranicavaju u mnogo cemu a nedostatak truda (pre svega zbog potrosnje) u defanzivi je takodje veliki minus. Niko ne kaze da on moze da bude neki Satoransky po fizikalijama ili mega eksplozivan igrac, ali brate nemoj da mi lezis 3 nedelje posle 10 dana fizickih priprema na Kopu. To sto je verovatno najbolji igrac u Evropi zadnjih 5-6 godina, treba da mu bude veci problem sto ima ovakve probleme a ne da mu se prasta.

    Opet, kazem svako ima pravo da svoj zivot vodi kako zeli kao i karijeru. Uvek ce postojati ono SBBKBB, a meni je uvek zao kad to se vezuje za sportiste sa neizmernim talentom.
    Kao sto vidis, ocigledno ne mora. Ne sporim ja da si ti u pravu sa stanovista tog dosadnog, mediokritetskog, uskogrudog i ropskog sveta u kojem zivimo, gde su nam prodali tu protestantsku mantru da je rad osnova postojanja i da se bez rada nista ne moze postici u zivotu, samo kazem da ima ljudi koji taj set "vrednosti" ne jebu dva posto vec uzivaju u zivotu baveci se stvarima koje vole na nacin koji vole. Neko ce da radi kao crnac celog zivota i nikad nece dostici nivo da pusti asistenciju iza ledja, ispod ruke, kroz odbranu ili da sam samcat izadje na teren, zatrpa protivnika i za svoj tim osvoji medalju. Teo to moze i radio je vec bez tog crnackog rada i to je to. Da li je on mogao jos vise da je radio krvavo? Mogao je. Da li je imao obavezu da to radi? Nije. Sta ko ima njemu da prasta ili ne prasta, covek je izabrao da ima karijeru kakvu je sam odlucio da ima a da se pri tom u zivotu ne odrekne nicega.

    I hvala mu na tome. Jer da je slusao patrijarhe "modernog sporta" slusali bismo svake godine izgovore da ne moze da igra u reprezentaciji jer mora da radi na telu, jer mu se sprema novi ugovor, jer njegov klub zeli da se Teo odmori preko leta ili da individualno radi na ovome ili onome, jer bla-bla-truc i sta vec sve ne koriste kao izgovor ovi tutubani koji su spremni kao zveri ali samo kada ne treba da igraju za reprezentaciju. Tad odjednom zanemocaju. Ovako ce bas Teo ostati licna karta ove generacije koja je osvajala srebra na svim velikim takmicenjima koje je igrala i jedini pravi sinonim svih tih uspeha. Drugim recima, onde gde su se drugi zrtvovali za sebe on se zrtvovao za druge i za sve nas koji zivimo u Srbiji i volimo kosarku. U mojoj knjizi sportskih likova to ga cini mojim ubedljivo najomiljenijim kosarkasem Srbije i jednim od najomiljenijih srpskih sportista ikada.

    A to sto mi bas uglavnom najvecim sportistima koji su u zivotu najvise postigli, kao sto su Novak Djokovic i Teodosic, zameramo da su mogli vise nije njihova glad vec nasa. Neka svaki nas sportista postigne kakvim god hoce radom koliko su njih dvojica postigli i ja sam vise nego zadovoljan.
    Last edited by taliesin; 19-08-17, 12:53.
    Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

    Comment


    • Sve ćemo te nedostate ili uspehe videti u prvih deset kola NBA.
      Bljeskovi se ne gledaju u NBA, samo pobede i pare. Ako bude imao sve to biće super.
      Ja sam zadovoljan i sa ovim, ali da nije splavova, malo radže....samo nebu mu je granica.

      Comment


      • @manny
        Mozda jednostavno ne bi mogao da podnese vece napore, mozda bi se istrosio, nisu svi iste konstitucije i od istog materijala..
        Jedna strana price je ovo sto kaze taliesin, sve dok on izgleda na terenu kako izgleda znači da se priprema idealno za njegov psihofizicki profil. Drugi aspekt i ono sto je meni najvažnije, mozda bi rekao preko leta "radim na sebi" a reprezentaciju ko j... ionako na drugom mestu zaradjujem. Mnogi bi u njegovoj situaciji, mnogi i jesu. E posto to Teo nije rekao, cak ni jedno leto, on je najveći, svetski mega car i sto se mene tiče moze da se priprema kako god on zeli.
        Edit:
        U medjuvremenu taliesin objasnio kao i uvek
        Last edited by Krvavo koleno; 19-08-17, 13:03.

        Comment


        • Pazi smesno je pricati o tome kao da fizicka priprema igraca i otkaz reprezentaciji je nesto sto ide jedno s drugim. Ljudi koji otkazuju reprezentaciji (bilo koji razlog osim sto su trenutno povredjeni), samo kazu da u tom trenutku ta repka im nije najveci prioritet. I to je njihovo pravo, da imaju svoje prioritete. Kao sto je i pravo nekog Teodosica ako hoce da vari paklu pljuga dnevno i sl. Niko se ovde ne mesa u to sta je ko odabrao i kako ce da vodi zivot. Pricam cisto iz sportskih motiva kao navijac, ne samo Srbije vec celog sporta. Svaki navijac hoce da vidi najbolje i 100% od sportiste na terenu. Nravno koliko das navijacima, toliko ces dobiti i nazad u vidu ljubavi i zahvalnosti.

          Imas brojnih primera ljudi koji su repki dali sva svoja leta kao i Teodosic, ali su uz sve to i radili na sebi i nisu dozvolili sebi da dodju u to fizicko stanje. Dugo sam bio u sportu, i treba da shvate ljudi da u generali je sada za njega kasno da se menja i unapredjuje u tom pogledu. On realno moze da poboljsa dosta svoj fizicki profil i da bude u optimalnoj kondiciji za svoje fizicke predispozicije i tome treba da tezi, ali da ce on moci da postane nesto potpuno drugo fizicki od toga nema nista. Telo pamti bolje od slona, i svaka godina na parketu naplati se tom telu ali kad od pocetka svoje karijere ukapiras kako treba da se odnosis prema svom telu, onda se to i na kraju iste manifestuje mnogo pozitivnije kada ga bukvalno molis da te ne proda i da izgura samo jos malo. To naravno znaci i sta si uneo u njega, i kako si ga odmarao, i kako si ga trenirao itd. Milosu kosarka verovatno nikada nije bila toliko vazna da i ovo mu bude veliki prioritet. Opet to je njegovo pravo i izbor i ja ga ne osudjujem. Samo kazem voleo bih kao navijac da vidim najbolje od Teodosica.

          Comment


          • Ovo sa Teodosićem uopšte ne miriše na dobro, čim je fizioterapeut Klipersa u Beogradu. Daj Bože da sve bude kako treba.

            Comment


            • Originally posted by Пера Ложач View Post
              Sve ćemo te nedostate ili uspehe videti u prvih deset kola NBA.
              Bljeskovi se ne gledaju u NBA, samo pobede i pare. Ako bude imao sve to biće super.
              Ja sam zadovoljan i sa ovim, ali da nije splavova, malo radže....samo nebu mu je granica.
              A sto, ovako nece biti uspeh? Djordjevic je otisao preko bare, pukao kao lajsna, pa ga to ne cini manjim igracem i manjom legendom. Bodiroga nije ni isao.

              Sve vreme govorim jednu prostu stvar. Taj mentalitet o radu kao ultimativnom sredstvu i profesionalnom uspehu zbog odricanja nam je nametnut kao mantra koja savrseno dobro figurira u svetu etike protestantskog kapitalizma. Ona je korisna i jako dobro funkcionise u savremenom svetu ali nije jedini nacin na koji se moze ziveti lepim i uspesnim zivotom. Teodosic je izabrao karijeru kosarkaskog Mocarta a ne kosarkaskog Hajdna i tu karijeru je ucinio vrednom paznje. Da je imao taj rudarski mentalitet vrlo su velike sanse da nikada ne bi bio bas ovakav igrac koji klikerom resava onde gde drugi resavaju fizickom spremom i treningom jer to sta je on izabrao nije kosarkaski vec zivotni lajtmotiv. On jednostavno nije lik koji je spreman na velika odricanja, ko zna da li bi zamrzeo kosarku da je bio prinudjen da trenira i igra kosarku onako kako nije zeleo i ne zeli. Pokusavao je Mesina to da mu usadi pa, na srecu, nije uspeo. Kad je doslo do Mesininog "ili ja ili Teodosic", Vatutin i drustvo su potapsali Italijana po ramenu i urucili mu uz zahvalnicu avionsku kartu da razguli iz Moskve.

              Poenta je da uglavnom ne mozes iz raznih karaktera da biras samo najbolje osobine jer neke od tih osobina jednostavno nisu komplementarne. Meni je sto puta drazi Teodosic koji uziva u kosarci i igra je na poseban nacin ali zato ima neke svoje bubice nego Teodosic koji je masina i igra dominantnu ali dosadnu i predvidljivu kosarku. Teoretski bi on mogao i jedno i drugo, da igra atraktivnu kosarku i da bude spreman kao zver ali to se jako, jako retko desava. Najcesce moras da biras izmedju te dve stvari jer malo koja glava bira komplikovanija i atraktivnija resenja kad ima neku jednostavniju dominantu, zbog linije manjeg otpora.

              A to da li ce uspeti u NBA ili nece, za to me iskreno zabole.
              Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

              Comment


              • Originally posted by taliesin View Post
                A sto, ovako nece biti uspeh? Djordjevic je otisao preko bare, pukao kao lajsna, pa ga to ne cini manjim igracem i manjom legendom. Bodiroga nije ni isao.

                On jednostavno nije lik koji je spreman na velika odricanja, ko zna da li bi zamrzeo kosarku da je bio prinudjen da trenira i igra kosarku onako kako nije zeleo i ne zeli. Pokusavao je Mesina to da mu usadi pa, na srecu, nije uspeo. Kad je doslo do Mesininog "ili ja ili Teodosic", Vatutin i drustvo su potapsali Italijana po ramenu i urucili mu uz zahvalnicu avionsku kartu da razguli iz Moskve.


                A to da li ce uspeti u NBA ili nece, za to me iskreno zabole.
                Za uspeh u NBA JESU potrebna velika odricanja.
                Da je ostao Mesina možda bi ranije (CSKA) postali prvaci Evrope?
                Voleo bih da uspe u NBA!

                Comment


                • Originally posted by MannyCalavera View Post
                  Pazi smesno je pricati o tome kao da fizicka priprema igraca i otkaz reprezentaciji je nesto sto ide jedno s drugim. Ljudi koji otkazuju reprezentaciji (bilo koji razlog osim sto su trenutno povredjeni), samo kazu da u tom trenutku ta repka im nije najveci prioritet. I to je njihovo pravo, da imaju svoje prioritete. Kao sto je i pravo nekog Teodosica ako hoce da vari paklu pljuga dnevno i sl. Niko se ovde ne mesa u to sta je ko odabrao i kako ce da vodi zivot. Pricam cisto iz sportskih motiva kao navijac, ne samo Srbije vec celog sporta. Svaki navijac hoce da vidi najbolje i 100% od sportiste na terenu. Nravno koliko das navijacima, toliko ces dobiti i nazad u vidu ljubavi i zahvalnosti.

                  Imas brojnih primera ljudi koji su repki dali sva svoja leta kao i Teodosic, ali su uz sve to i radili na sebi i nisu dozvolili sebi da dodju u to fizicko stanje. Dugo sam bio u sportu, i treba da shvate ljudi da u generali je sada za njega kasno da se menja i unapredjuje u tom pogledu. On realno moze da poboljsa dosta svoj fizicki profil i da bude u optimalnoj kondiciji za svoje fizicke predispozicije i tome treba da tezi, ali da ce on moci da postane nesto potpuno drugo fizicki od toga nema nista. Telo pamti bolje od slona, i svaka godina na parketu naplati se tom telu ali kad od pocetka svoje karijere ukapiras kako treba da se odnosis prema svom telu, onda se to i na kraju iste manifestuje mnogo pozitivnije kada ga bukvalno molis da te ne proda i da izgura samo jos malo. To naravno znaci i sta si uneo u njega, i kako si ga odmarao, i kako si ga trenirao itd. Milosu kosarka verovatno nikada nije bila toliko vazna da i ovo mu bude veliki prioritet. Opet to je njegovo pravo i izbor i ja ga ne osudjujem. Samo kazem voleo bih kao navijac da vidim najbolje od Teodosica.
                  Nije uopste smesno jer ja ne govorim o kosarci vec o psihologiji licnosti. Nije Teodosic tek tako izabrao da radi ovako kako radi, on je sam vise puta govorio o toj dilemi. Drugim recima, ti verovatno vec gledas najbolje od Teodosica jer ne znas kako bi se promenili parametri da je od pocetka karijere izabrao drugaciji put. Svaka odluka koju covek u zivotu napravi proizvodi posledice, svaka crta karaktera se ogleda u bezbroj sitnih stvari koje covek svakodnevno radi. Trecim recima, Teodosic koji drugacije dozivljava kosarku ne bi pustio asistenciju o parket bez gledanja Kurbanovu za 78:81 u finalu Evrolige 40 sekundi pre kraja utakmice a ja sam ti jemac da ce upravo to pamtiti svaki navijac CSKA vise nego bilo sta drugo.

                  Sto se ovog o davanju navijacima i ljubitelja kosarke tice, upravo zbog tog davanja ja licno volim Teodosica vise nego bilo kojeg drugog igraca, a to se ne bi promenilo i da nije srpski igrac. Svaki izlazak Teodosica na parket je praznik za oci ljudima koji vole kosarku. Volim ja i ovog cara koji ti je na avataru neizmerno ali da se razumemo, vise bih se zabrinuo da na prvenstvo ne ode Teodosic nego Lazic. I zbog naseg rezultata ali i zbog atraktivnosti kosarke koju planiram da gledam na prvenstvu.
                  Last edited by taliesin; 19-08-17, 13:33.
                  Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                  Comment


                  • Slazemo se maltene 99% u svemu sto si napisao, osim o tome sto ti pricas u generali i o zivotu sa osvrtom na kosarku. Ja sam pricao samo o sportu, koji je u tom pogledu nesto najblize meritokratiji sto postoji. Kroz jednu takvu prizmu, uvek je lakse sagledati igraca bez preteranih emocija. Opet ne pricam o licnim preferencijama (dal volim vic igraca a la Teodosic, ili sam za grindera ko Joe Dumars itd itd., dal mi je vaznije zlato s repkom ili NBA prsten i sve te druge diskusije.), vec samo o zelji da vidim 100% necijih i da vidim na sta to lici.

                    Realno moji omiljeni igraci nikada nisu bili iz jednog shablona, da li je to taj fajterski kalup ili umetnicki itd. Volim svakakve budale

                    EDIT: Avatar je pre svega jer Laza na njemu izgleda kao najveci kreten sa ovim cvikerima Daleko od toga da to odrazava moje preferencije u tipu igraca
                    Last edited by MannyCalavera; 19-08-17, 13:33.

                    Comment


                    • Originally posted by Пера Ложач View Post
                      Za uspeh u NBA JESU potrebna velika odricanja.
                      Da je ostao Mesina možda bi ranije (CSKA) postali prvaci Evrope?
                      Voleo bih da uspe u NBA!
                      Da, a mozda bi i baba da joj ugradis tockove bila tramvaj. Ko to moze znati ako se nije desilo?

                      Cenim da Teodosic bolje od nas dvojice zna sta mu je potrebno da bi postigao uspeh u NBA tako da je na njemu. Ako uspe bicu vrlo srecan, ako ne uspe koga briga. Ko je ikada rekao da je uspeh nesto sto zivot cini lepim i vaznim.
                      Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                      Comment


                      • Originally posted by taliesin View Post
                        Da, a mozda bi i baba da joj ugradis tockove bila tramvaj. Ko to moze znati ako se nije desilo?

                        Cenim da Teodosic bolje od nas dvojice zna sta mu je potrebno da bi postigao uspeh u NBA tako da je na njemu. Ako uspe bicu vrlo srecan, ako ne uspe koga briga. Ko je ikada rekao da je uspeh nesto sto zivot cini lepim i vaznim.
                        Sve je to okej. Volim Tea, ali sa jednom dozom ozbiljnosti bio bi jedno dva puta bolji. Ako njemu to ne smeta ( vidim da ne), meni je malo žao.
                        Da me široki auditorijum ne razume pogrešno,TEU želim da bude sve ono što i dosada, plus NBA prsten. A posle mož' šta oće.

                        Comment


                        • Originally posted by MannyCalavera View Post
                          Slazemo se maltene 99% u svemu sto si napisao, osim o tome sto ti pricas u generali i o zivotu sa osvrtom na kosarku. Ja sam pricao samo o sportu, koji je u tom pogledu nesto najblize meritokratiji sto postoji. Kroz jednu takvu prizmu, uvek je lakse sagledati igraca bez preteranih emocija. Opet ne pricam o licnim preferencijama (dal volim vic igraca a la Teodosic, ili sam za grindera ko Joe Dumars itd itd., dal mi je vaznije zlato s repkom ili NBA prsten i sve te druge diskusije.), vec samo o zelji da vidim 100% necijih i da vidim na sta to lici.

                          Realno moji omiljeni igraci nikada nisu bili iz jednog shablona, da li je to taj fajterski kalup ili umetnicki itd. Volim svakakve budale

                          EDIT: Avatar je pre svega jer Laza na njemu izgleda kao najveci kreten sa ovim cvikerima Daleko od toga da to odrazava moje preferencije u tipu igraca
                          Pa, sport je kao i sve drugo samo deo zivota. Kao sto rekoh, licnosti su razlicite i koliko god da postoje pravila, procedure i citava nauka oko toga kako se igrac vodi kroz karijeru uvek ce biti ljudi van sablona s rogobatnim karakterom koji ce se opirati kalupljenju savremenim trendovima. Stvar je u tome da su po mom shvatanju upravo takvi ljudi i takvi sportisti specijalni. Mislim, nije to tako tesko cak ni sagledati. Gledas CSKA kad Teo udje na parket i CSKA kad Teo izadje s parketa. Kad izadje padne temperatura u hali za 10 stepeni i ruka bi odmah pocela da trazi daljinski da prebaci na "Midsummer Murders" da glava nije svesna da ce Teo u nekom trenutku opet nazad na parket. Za mene je to sport, za mene je to kosarka, trofeji, uspesi i titule su samo kolateralna korist.
                          Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                          Comment


                          • Originally posted by MannyCalavera View Post
                            Pazi smesno je pricati o tome kao da fizicka priprema igraca i otkaz reprezentaciji je nesto sto ide jedno s drugim. Ljudi koji otkazuju reprezentaciji (bilo koji razlog osim sto su trenutno povredjeni), samo kazu da u tom trenutku ta repka im nije najveci prioritet. I to je njihovo pravo, da imaju svoje prioritete. Kao sto je i pravo nekog Teodosica ako hoce da vari paklu pljuga dnevno i sl. Niko se ovde ne mesa u to sta je ko odabrao i kako ce da vodi zivot. Pricam cisto iz sportskih motiva kao navijac, ne samo Srbije vec celog sporta. Svaki navijac hoce da vidi najbolje i 100% od sportiste na terenu. Nravno koliko das navijacima, toliko ces dobiti i nazad u vidu ljubavi i zahvalnosti.

                            Imas brojnih primera ljudi koji su repki dali sva svoja leta kao i Teodosic, ali su uz sve to i radili na sebi i nisu dozvolili sebi da dodju u to fizicko stanje. Dugo sam bio u sportu, i treba da shvate ljudi da u generali je sada za njega kasno da se menja i unapredjuje u tom pogledu. On realno moze da poboljsa dosta svoj fizicki profil i da bude u optimalnoj kondiciji za svoje fizicke predispozicije i tome treba da tezi, ali da ce on moci da postane nesto potpuno drugo fizicki od toga nema nista. Telo pamti bolje od slona, i svaka godina na parketu naplati se tom telu ali kad od pocetka svoje karijere ukapiras kako treba da se odnosis prema svom telu, onda se to i na kraju iste manifestuje mnogo pozitivnije kada ga bukvalno molis da te ne proda i da izgura samo jos malo. To naravno znaci i sta si uneo u njega, i kako si ga odmarao, i kako si ga trenirao itd. Milosu kosarka verovatno nikada nije bila toliko vazna da i ovo mu bude veliki prioritet. Opet to je njegovo pravo i izbor i ja ga ne osudjujem. Samo kazem voleo bih kao navijac da vidim najbolje od Teodosica.
                            Za mene je najbolje i 100% ovo sto Teo pruža trenutno.
                            Jasno je meni, to je ono kad na igrici napucas sve osobine, skilove i performanse na 99,9 ali ne ide to tako.. Teo da ne popije neku rakijicu verovatno ne bi bio Teo, Robi ne bi bio Robi da ne zapali, Paspalj.. Ljudi nisu robovi, niti masine, sto rece taliesin protestantski kapitalizam namece neke ideale.. Ljudi nisu zadovoljni poslom, zenom, decom, ako im je nesto van sablona onda postaju frustrirani. Neretko, u sportu su mi bas ti igraci van sablona najdrazi. Naravno to ne znači, da recimo Dejo Savicevic nije bio spreman kao zver, ali recimo da je neki Masaro verovatno bio spremniji od njega. Na kraju price hocu da kazem - Dejo je genije, a Masaro je samo Masaro

                            Comment


                            • Teo=Maradona...umetnicke duse, sto kaze jedan moj prijatelj koji je dugo bio u profi sportu "nema tu treninga, ili te bog pomiluje ili ne"...U moru svih ovih "pazim sta jedem i pijem, treniram 8 sati dnevno i nemam nijedan porok" zveri, ovakvi likovi su meni neka vrsta poslednjeg bastiona da je sport u biti zamisljen kao igra, zabava a ne borba na zivot i smrt....
                              Nemam nista protiv hard work-era ali mnogo vise volim "umetnike"...Nek je nama Teo ziv i zdrav i porocan...
                              Last edited by ZvezdaIznadSvega; 19-08-17, 13:44.
                              "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                              Comment


                              • Nije ni Dankan bio fizički doteran, al koga briga
                                Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                                biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                                Comment

                                Working...
                                X