Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miloolja View Post
    Hvala Ljubo.

    Neko je pomenuo, ne mogu da se vracam i trazim mrsko mi je... da poistovecuje drzavu Srbiju sa reprezentacijom, jel to moguce?
    Ne znam da li dobro ovo kapiram, mrzi me da čitam sve ove postove, no zar reprezentacija zemlje u nekom sportu ne predstavlja upravo tu zemlju u tom sportu ? Dakle, mogu se poistovetiti....nije mi jasno kako to nije jedno isto. U ostalom zato se i naziva tako kako se naziva, REPREZENTACIJA.

    Comment


    • Mora da se salis sta mi objasnjavas?
      Neko je napisao da ne moze da navija za reprezentaciju, jer je positovecuje sa drzavom u smislu drzavnog aparata i svih gluposti i odvratnih likova koje ona nosi sa sobom. Normalno da rep prestavlja svoju zemlju, drzavu, ali ne i njenu vlast, koja je pormenljiva i trenutna.
      Last edited by miloolja; 15-07-16, 20:08.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Mora da se salis sta mi objasnjavas?
        Neko je napisao da ne moze da navija za reprezentaciju, jer je positovecuje sa drzavom u smislu drzavnog aparata i svih gluposti i odvratnih likova koje ona nosi sa sobom. Normalno da rep prestavlja svoju zemlju, drzavu, ali ne i njenu vlast, koja je pormenljiva i trenutna.
        Najviše me nerviraju ti "Englezi" u Srbiji. Ako ekstenzivno gledamo ta reprezentacija predstavlja i držani aparat, kao i što taj državni aparat kada istupa u svojoj funkciji između ostalog predstavlja i te sportove....sad ko nas bolje negde reprezentuje druga je tema.

        U ostalom ima nas koji se sećaju i uspeha krajem devedesetih, kada su šampioni čim stignu u Srbiju išli odma baš tom državnom aparatu da ih baš to "uzvišeno" telo, da li premijer ili predsednik, primi u svoje "odaje".

        Sve je to Srbija, zemlja odličnih sportista i malih političara, zemlja ratara i poloprivrednika.....svi smo mi jedna zemlja, mada se u jednom slažem, a to je da je glupo bojkotovati nešto svetlo u svom ovom sivilu čiji smo i ti i ja više nego zaslužan deo, zbog nečega što nas sve svrstava onako kako nas prezentuje državni aparat.

        Na kraju i reprezentacija je promenljiva i trenutna, danas igraju ovi momci, sutra će neki drugi, prekosutra treći.....sve se menja sem kamenja....

        Comment


        • Ko mi je kriv kad sam se kačio sa Gokuom. Topla preporuka izbegavajte ga inače ćete biti poniženi i demolirani javno kao ja.

          I nisam uspešan zbog sebe nego sam mali razmaženko kojem kaplju porodični novdi, samo tražim, izvinjavam se pogrešio sam.


          A o pojmovima nisam vodio računa tu si u pravu, država Srbija. Goku-Uroš 1-0

          Nemam više ništa da dodam eto.

          I da, jugonostalgičar zbog Zvezde, ne ložim se na nju kao simbol Juge i tog vremena. Eto Goku odra me. Odoh sad da živim. Poz, vidimo se kad opet banem ovde na forumm
          Last edited by Cassius Clay; 15-07-16, 20:23.

          Comment


          • Originally posted by Uroš View Post
            Ko mi je kriv kad sam se kačio sa Gokuom. Topla preporuka izbegavajte ga inače ćete biti poniženi i demolirani javno kao ja.

            I nisam uspešan zbog sebe nego sam mali razmaženko kojem kaplju porodični novdi, samo tražim, izvinjavam se pogrešio sam.


            A o pojmovima nisam vodio računa tu si u pravu, država Srbija. Goku-Uroš 1-0

            Nemam više ništa da dodam eto.

            I da, jugonostalgičar zbog Zvezde, ne ložim se na nju kao simbol Juge i tog vremena. Eto Goku odra me. Odoh sad da živim. Poz, vidimo se kad opet banem ovde na forumm
            Joooj Uroše čemu ovo? Verovatno si ironičan u svom postu, ali nema potrebe da budeš toliko osetljiv. Ovde se vode rasprave i svako iznosi svoje mišljenje. Ne znači da sam ja u pravu za sve što sam napisao. Samo sam osećao potrebu da odgovorim na stvari koje mi se ne sviđaju i nije tvoj post jedini na koji sam tako reagovao.

            I nisi se ti kačio samnom, već sam ja uleteo u raspravu, nema tu tvoje krivice.

            Comment


            • Ma ne, sve opušteno. Moja jedina želja je da se nas 10 ovde raspravljamo u granicama normale, ne kažem da si prešao granicu, sviđa mi se tvoj odgovor.

              A ne da se kao 10 poremećenih ljudi svađamo na forumu. Niko nikoga ne uvažava, optužujemo se, zato sam namerno pisao postove koji će da provociraju, doduše Betmen mi je bio cilj, da provociraju da se on raspiše, da vidim hoće li vređati.
              Ne volim mirotvorce

              Podržati reprezentaciju uvek, koliko je predmeta slomljeno dok sam gledao košarkaše i vaterpoliste od nerviranja silnog

              Tačno, navijam samo za uspešne. Ovi fudbaleri što imaju kurcobolju kad dođu da igraju, i gde je savez slika i prilika baš tog državnog aparata, državne vlasti, čiji se rad direktno reflektuje na rezultate u fudbalu, isto kao što i rezultati ove i prethodnih vlasti utiču na život građana ove smešne i lažne države.

              Države gde Novak Đoković igra tenis zahvaljujući svojim roditeljima, a onda mu pametnjakovići viču da plati porez Srbiji. Daj Bože dinara da ne unese. Ta mu Srbija ništa nije dala. Njegova je veličina što je uopšte pominje i to radi jer je patriota i zbog Srbije uopšte.

              Košarka sa 2 kluba, i dva menadžerska MEGA i FMP, poluprofesionalna, amaterska, gde zahvaljujući košarkaškoj kulturi, trenerima koji su zanat učili od starijih i koji prenose na mlađe naraštaje znanje, zahvaljujući njima imamo Simaniće, Zagorce itd. Mi njih vidimo samo kad dođu u FMP ili MEGU, ali njih je neko drugi napravio, onaj ko im je usadio ljubav prema košarci i doveo ih do tamo.

              Ništa se ne radi sistemski, sve se prepušta slučaju, zemlja šarlatana, lažova, što bi rekao bezveznjak Anđus, bezveznjaka i pajaca, i što kaže njegov kolega Milovan gde svi živimo u laži, gledamo se i lažemo se.

              Kakve veze ovo ima sa temom? Ja se izvinjavam, proširio sam priču, ali vidite na Bobijevom primeru da smo stoka. Da li je on ispao stoka, Đorđević, njegov menadžer, ili svi po malo, i gde svi puni sebe gledaju svoj lični interes, zanemarujući opšti. Da li Đorđević zbog tvrdog stava, Bobi zbog nepoštovanja dogovora, MENADŽER jer mu se može, a glumi patriotu. Mi to ne znamo.

              Znamo samo da kao i sve u ovoj državi, nešto uvek mora da propadne, neko uvek mora da se posvađa, nečija sujeta da proradi, i da mi nikad ne ispunimo svoj potencijal do kraja.

              Velika smo 0 svuda, ove sportove što igramo, igramo zahvaljujući pojedincima, i to su naši tradicionalni sportovi. Tenis bez Novaka ne postoji, TSS nije iskoristio popularnost Novaka uopšte da se pokrenu kampovi, da se grize i gazi, da se prave teniseri.

              Aj se lažemo dok ne izumru i ovi što znaaju košarku i dok se ne razmnože šabloneri Radonjići, pa posle da se sećamo Tea, starih dana, i propuštenih šansi kad onda ne povedosmo Bobija koji je iskidao sledeće godine u Detroitu, i gde da je on igrao u polufinalu, sigurno bi uspeo da sačuva tog i tog. Hajde tad ćemo srati po Đorđeviću.

              Gde se svi lažemo i gledamo u oči, gde niko ne glasa za SNS a SNS gađa skoro 50% izašlih, gde smo svi opozicionari od kuće gde je udobno. Niti mi je žao reprezentacije, niti ovog jadnog naroda koji je jadan i zahvaljujući sebi. Svaki dan ustaju i lažu se da će biti bolje, a znaju da neće. Neka oni prenose odgovornost na velike vođe, a svoje male živote žive da prstom ne mrdnu kao da je najstrašnije doba 1946. i kao da sve neko gleda i prisluškuje.

              Sve je ovo ljudi moji jedna velika laž i prevara i svi mi to znamo, i zato ja gledam isklučivo svoje lične interese i moja želja je da Zvezda lupam bude prva i BRIGA me za opšti interes, za narod, za državu, šta će narod imati od toga, hoće li umreti gladan od nameta. Taj narod što kuka, taj je svojim ličnim interesima za 2-3 sendviča i možda neko radno mesto, usrao opšti interes.

              Uvek može da se izađe na ulicu, mirno, samo ne 2500 nego 200-300 000, ali u ovoj Srbiji lažova i slina, starleta, to je nemoguće. U onoj staroj našoj slobodarskoj, svašta bi se desilo.

              Hajde onda da se lažemo i dalje, čekamo nove aranžmane MMF, gledajući Pink, slušajući Vučićevića, Parove i Marića, da se svađamo oko Rusije i USA, oko NATOA i da polako pocrknemo od gladi i bede dajući zadnji dinar onako kompleksaški na nekoj splavčini u BG.

              Comment


              • Originally posted by Uroš View Post
                A ne da se kao 10 poremećenih ljudi svađamo na forumu. Niko nikoga ne uvažava, optužujemo se, zato sam namerno pisao postove koji će da provociraju, doduše Betmen mi je bio cilj, da provociraju da se on raspiše, da vidim hoće li vređati.
                Good luck with that.

                Po ovome sto si ti napisao, ja tebe uopste ne smatram navijacem. Dakle, navijas samo za uspesne, da li to znaci da si poceo da navijas za Zvezdu od 2014-te, tacnije od kada je "nasilno" prekinuta dominacija Partizana? Ako stojis iza svojih reci, onda je to cinjenica. Sad cu da navijam, pa kada padnu u ambis, onda me zabole. Tako se ne ponasa pravi navijac niti nekog kluba, niti reprezentacije. Zato sebi i dajes za pravo da pljujes po nekome bez argumenata. Ako vec kazes da navijas za reprezentaciju, onda bi trebalo da navijas zbog zemlje koju volis, u kojoj si mozda rodjen ili odrastao, ciji si drzavljanin, a ne zbog nekog ili neceg. Ako gledas samo po uspesnosti, to znaci da si mogao da navijas i za SAD u basketu koji su dominantni poslednjih 10 godina a i ranije, dok je Srbija bila u kosarkaskom kanalu.

                Kada kazes da smo stoka, pricaj u svoje ime. Ima u ovoj zemlji itekako pametnih, uspesnih i postenih ljudi. Ako sebe ne ubrajas medju iste, onda je to samo tvoj problem. I previse se oslanjas na politiku, a to nije dobro. Jel treba da ne navijam za fudbalere zato sto kreteni vode savez? Jel treba da ne navijam za Partizan zato sto ga mozda potkradaju politicari i lopovi? To su stvari na koje se ne moze uticati. Ustvari, moze kada bi bilo nekog reda, ali to ne znaci da treba da okrenem ledja i da me boli ona stvar, a da cu poceti ponovo da navijam za iste, kada se situacija promeni. Uz reprezentaciju uvek i u svim sportovima. Pomenuo si Novaka...vidis on se meni uopste ne dopada, kao sto se mozda tebi ne dopada Sale. Nervira me kada ode da se izlezava po plazi a otkaci reprezentaciju kao sada, pritom navodjeci banalne i trivijalne razloge, ali ja prosto ne mogu da ne navijam za coveka jer predstavlja sebe u svetu kao Srbina i predstavlja nasu drzavu. Da li treba da navijam za njega samo i iskljucivo kada je prvi igrac sveta? Ne. Da li treba da navijam za njega uvek i svuda pa makar bio u poslednji? Da.

                Veliki si pesimista, a to nije dobro za tebe licno. Pokusaj malo pozitivnije da gledas na stvari i nemoj odmah da se trgas ako se sa nekim ne slazes. Pokusaj da razgovaras, a ne odmah da omalovazavas, potcenjujes itd.

                Da se vratimo malo na temu...godinama unazad su optuzivani selektori (narocito Ivkovic) kako su pod pritiskom menadzera i kako moraju igrace odredjenih/og menadzera da zovu u reprezentaciju. Sada kada je Djordjevic jasno pokazao i dao do znanja da kod njega igraju igraci i ljudi koje je licno on odabrao, onda se napada covek zato sto nije pozvao nekoga za koga se opet tvrdi da je pod uticajem menadzera otkacio reprezentaciju. E tu sam Urose "prepoznao" da tako kazem, tu tvoju najvijacku stranu. Nemoj da se ljutis, ne tvrdim da sam u pravu.

                Comment


                • Играју Пено, Илија Ђоковић, Вањица...

                  Last edited by Урош94; 16-07-16, 12:28.
                  Arise, Serbia!
                  You fell asleep long ago,
                  And have lain in the dark.
                  Now wake up
                  And rouse the Serbs!


                  sigpic

                  Comment


                  • Propustio sam ovaj tekst najinformisanijeg i najnormalnijeg novinara.

                    http://www.novosti.rs/vesti/sport.29...-gazi-principe

                    Comment


                    • Bjelica ne igra na OI.

                      http://www.mozzartsport.com/vesti/ne...-igrama/141032

                      Comment


                      • Pušiona.

                        Comment


                        • Opušteno, bićemo opet drugi.

                          Comment


                          • Birčević nam prva četvorka, sa Nemanjom na 4 i Jokićem na 5, toliko sam se radovao tome. Nisam siguran da se Birčević 25 minuta može boriti sa top četvorkama kad prođemo grupu.

                            Comment


                            • Neće igrati toliko. Jokić i Kalinić će krpiti, a možda i Mačvan bude mogao.

                              Jbg. Bjelica je bio tu uz igrače ali nije bio u stanju da trenira osim individualno. Šteta, za njega ne postoji zamjena ni u najavi, rijetko se rađaju igrači koji mogu sve, šanse za medalju su drastično opale.

                              Comment


                              • И ладно ће Немања јебени Дангубић да иде на ОИ...
                                Arise, Serbia!
                                You fell asleep long ago,
                                And have lain in the dark.
                                Now wake up
                                And rouse the Serbs!


                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X