Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Брате, како ти успеваш да поредиш Калинића и Недовића? Нису ми у једном тренутку пали на памет у том смислу. Немања је примарно плеј. Калинић крило али може да покрије и кр. центра. Мислим, не видим како би један другом могли да узимају минуте. Наравно да је то могуће али дискутовати о самим ротацијама је бесмислено, постоји милијарду могућности и верујем да Сале може лагано да их уклопи.
    Arise, Serbia!
    You fell asleep long ago,
    And have lain in the dark.
    Now wake up
    And rouse the Serbs!


    sigpic

    Comment


    • Pa ako igra Nedovic dvojku, onda Bogdan ide na tri, sto znaci da ispadaju i Kalina i Erceg/Bjelica. Ako igra pleja ispada Teo. Ako Tea pomerimo na dva ponovo isto kao i da igra dvojku Nedovic, neko od onih igraca ispada. Nije dovoljno konstantan igrac, a ja iskreno nikad i nisam bio ljubitelj takvih igraca.
      Ali ako se pokaze na pripremama, neka ide, meni nece ni najmanje smetati.
      Imamo srecu sto sad raspolazemo i igracima koji mogu odlicno igrati na dve pozicije, neko cak i tri.
      sigpic

      Comment


      • Што морају да играју сви заједно у петорци? Нисам ја ни рачунао Недовића у првој. Изротира то Сале лагано, као што рекох има милијарду могућности, зависи и од противника и од свега.
        Arise, Serbia!
        You fell asleep long ago,
        And have lain in the dark.
        Now wake up
        And rouse the Serbs!


        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Пипи Ромањоли #10 View Post
          Што морају да играју сви заједно у петорци? Нисам ја ни рачунао Недовића у првој. Изротира то Сале лагано, као што рекох има милијарду могућности, зависи и од противника и од свега.
          Pa o tome i govorim, ne moraju da igraju. Ali ako igra Nedovic onda ne igraju bolji od njega, ima previse boljih od njega da bi on dobio znacajnu minutazu. On nije za 25 minuta, to je sve.
          sigpic

          Comment


          • Sustina je momci da smo opet dosli do situacije da nam je tesko izabrati 12 igraca jer imamo jako puno kvalitetnih sto je predobro za jednu reprezentaciju, a Sale nek gleda ko mu najvise odgovara. Vracamo se tamo gde nam je mesto, a to je sam vrh evrope i sveta!
            sigpic

            Comment


            • sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Moram da kritikujem neke ljude koji stvarno misle da ce Bjelica da igra na poziciji 3. Ljudi nemojte da sanjate. Igra u klubu i u representaciji na poziciji 4. Tako agilan kakav je on je mnogo koristan na poziciji 4 jer bukvalno nema niko da ga brani na toj poziciji. prema tome najlogicnije je da ce da ide Lucic koji igra solidno.
                Ne treba nama "Bomba" na poziciji 3 nego trebaju nam igraci solidni poput Kalinic i Lucic mozda i Dangubic. Sva trojca igraju dobru odbranu.

                Drugo bas mi je cudo da se ovde uopste ne pominje Stevan Jelovac pozicija 4 trenutno "drugi strelac spanske ACB lige".
                Ajmo da analiziramo proslu repku na SP. Djordjevic je vodio 3 playmakera i zna se zasto. Ajmo da analiziramo ulogu od Nedovica u Sloveniji na EP, gde je igrao poziciju "2" a ne na pleja jer je igrac koji moze da eksplodira. Uvek je igrao uz Markovica i Micica i nikako na 1. prema tome to je neko realno vidjenje.

                Trece ima tu i mali Nikola Radicevic koji je bio clan svih nasih mladjih selekcija i cak je bio medju 5 najboljih na evrobasketu evo slika i dokaz:
                http://u18men.fibaeurope.com/en/file...0D%7Dbig_h.jpg

                A igra i solidnu sezonu gde dobija lepu minutazu 20.5 minuta i ima indeks 6.9 i 7.3 poena sto je za ACB ligu jako dobro. mali ima i 196cm visinu i brz je na nogama agilan.

                Kad slusam ljude koji kritikuju Marjanovica moram da se smejem. Mislim 10.7 skokova u evroligi, 16.6 poena i indeks od 25.8......... Sta hocete jos?

                Jako interesantan igrac je Kuzmic koji jako dobro trci kontre, jako telo, visok, dominira D-Ligu u americi i jako je disciplinovan igrac.

                Evo vam moja representacija:

                1. Teodosic, Markovic, Radicevic
                2. Bogdanovic, Nedovic
                3. Lucic, Kalinic
                4. Bjelica, Jelovac
                5. Marjanovic, Kuzmic, Jokic

                Siri Spisak: Milosavljevic, Dangubic, Mitrovic, Raduljica, Jovic,

                Zaboravite Raduljicu. Mislim da je talentovan ali ipak mislim da neko koji se celu sezonu sprda, nema mesta u repki. Sa ovom ekipom imali bi visinu, sutere, atletiku-brzinu i "disciplinu". Moze tu i Mitrovic da odradi posao a moze i Jokic da igra poziciju 4 sto je vise puta dokazao. Mislim da se Sale nacionale vise da forsira Kuzmica, Jokica perspektivne igrace nego Raduljicu koji je vise i manje gotov.

                Comment


                • http://www.b92.net/sport/komentari.php?nav_id=996487

                  Sale objavio siri spisak za EP,po meni trebao je Jelovac biti pozvan pre Bircevica i Lucic takodje mogao komotno na siri spisak,ali zna Sale mnogo bolje od mene zato je on trener.
                  Dreams are coming true.


                  Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                  Comment


                  • Vjerujemo Saletu, solidna je to ekipica.

                    Teodosić, Jović, Marković, Micić
                    Nedović, Bogdanović, Milosaljević, Zagorac
                    Kalinić, Simonović. Kešelj, Dangubić
                    Bjelica, Mitrović, Erceg, Birčević, Mačvan, Majstorović, Jokić
                    Raduljica, Marjanović, Kuzmić, Štimac, Milutinov

                    Bodu u oči imena kao što su Kešelj, Birčević, Simonović, pa i Micić koji se uopšte ne uklapa u politiku jake odbrane... Ali sve je to ok.

                    Comment


                    • Ajde malo da se igramo Baba Vange.

                      Teodosic, Markovic
                      Nedovic, Bogdanovic, Milosavljevic
                      Kalinic, Dangubic
                      Bjelica, Erceg, Mitrovic
                      Raduljica, Marjanovic

                      Comment


                      • Bas me zanima kako ce se stvari odvijati sa Ercegom. Kuzmic je bolji centar od Raduljice, u to sam 100% siguran, ovog samo zasluge sa SP guraju.
                        sigpic

                        Comment


                        • Odabrao je ono najbolje sto imamo trenutno. Luca izgleda ne moze jer ga opet zezaju ledja.

                          Ove godine imamo atletski jako dobru ekipu i mozemo lako da pariramo svim reprezentacijama, pogotovo u odbrani. Podelice im Sale zadatke i kada se svi uklope bicemo sigurno jedni od favorita. Za skraceni spisak bi izbacio Micica, Zagorca, Keselja, Bircevica, Majstorovica i Stimca. Svi ostali mogu da konkurisu za 12 i koji god da se odaberu nece se pogresiti.

                          Otprilike, po meni, imamo 8 sigurnih, ako sve bude ok i ako ne bude povreda (Teodosic, Markovic, Nedovic, Bogdanovic, Kalinic, Bjelica, Erceg i Marjanovic). E sad, verovatno ce nam trebati dvojica koji ce da grizu u odbrani tipa Jovic i Milosavljevic i trebace jos dva visoka igraca.

                          Bice bas interesantno jer velika vecina igraca je imala sjajne sezone.

                          Comment


                          • Ja bih voleo kada bi Jokic ili Kuzmic upali u tim.

                            Teo,Markovic,Nedovic,Bogdan,Kalina,Bjelica,Mitar,E rceg,Braduljica,Bobi,Kuzmic,Milosavljevic/Dangubic

                            Ovi boldovani su neizvesni,ostali po mom misljenju gotovo sigurno idu na EP.
                            Dreams are coming true.


                            Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                            Comment


                            • Dobro to je to, ne znam samo sta raduljica trazi tu i kakva je situacija sa Lucicevim ledjima, na trici smo tanki ali moze brat Bjeli sve da igra, i nije mi jasno kako to Nedovic prije Gagija
                              Bobi Kuzmic Milutinov
                              Erceg Bjeli Macvan
                              Kalinic/ -------
                              Bogdan Gagi
                              Teo ---
                              Last edited by SinisaKun; 26-05-15, 15:38.
                              Atletico Madrid, KK Partizan, Boston Celtics

                              Ako te privuce lepotom i zbuni inteligencijom, na pravom si putu da izgubis glavu

                              Comment


                              • Pitanje je da li će da povede trećeg pleja ili trećeg krilnog centra, ostalo je sve jasno.
                                I ja bih lično volio da stavi Milutinova ili Kuzmića umjesto Raduljice koji je prespavao sezonu, samo u Srbiji ima da igrač odigra 5 posto sezone i bude siguran za evropsko. Ali zna Sale bolje od mene, Radulja sigurno donosi dosta energije u tim što je jako bitno, upoznat je Đorđević sa njegovim trenutnim mogućnostima i sigurno da ga neće gurati bezveze.

                                Comment

                                Working...
                                X