Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
    Koga briga za grupu? Igrali su Bjelica i Bogdan, pa zasto ne bi mogli ponovo. Dangubic na bilo kojoj poziciji nije medju 5 najboljih kod nas.
    Koji si ti kralj majke mi.

    Prvo pricas igrao Simon ''20 sekundi'', kada sam te pobio tu, vadis se na eliminacionu fazu, a grupe ko sisa zato sto je tebi skroz nebitno i svejedno da li cemo biti drugi, treci ili cetvrti(a sem Egipta ostali mecevi su bili bitni gde je imao finu minutazu).I na kraju ces da se vodis time da su samo ta tri meca bila bitna, nebitno to sto je igrao 9 minuta prosecno na prvenstvu.Nasmejao si me skroz, Mambili.Samog sebe si ugasio vise puta sa tvojim izjavama i dokazao si da Danguba ako bude u sastavu moze da igra 9-10 minuta prosecno.Drago mi je sto sam pricao sa tobom.

    Lucic i Kalinic, ko je jos bolji od njega a da mu je to primarna pozicija?Ugasi se jbt.

    Comment


    • Originally posted by Ricma View Post
      Koji si ti kralj majke mi.

      Prvo pricas igrao Simon ''20 sekundi'', kada sam te pobio tu, vadis se na eliminacionu fazu, a grupe ko sisa zato sto je tebi skroz nebitno i svejedno da li cemo biti drugi, treci ili cetvrti(a sem Egipta ostali mecevi su bili bitni gde je imao finu minutazu).I na kraju ces da se vodis time da su samo ta tri meca bila bitna, nebitno to sto je igrao 9 minuta prosecno na prvenstvu.Nasmejao si me skroz, Mambili.Samog sebe si ugasio vise puta sa tvojim izjavama i dokazao si da Danguba ako bude u sastavu moze da igra 9-10 minuta prosecno.Drago mi je sto sam pricao sa tobom.

      Lucic i Kalinic, ko je jos bolji od njega a da mu je to primarna pozicija?Ugasi se jbt.
      Igrao je protiv Spanije kad smo gubili 30 razlike, tu je i Stimac igrao cak. Nemoj da gledas statistiku, gledaj kosarku. I ne znam zasto se s tobom raspravljam kad si mozda dva meca pogledao, i to polufinale i finale. Naravno da su nebitni mecevi, kasnije se to pokazalo.
      Zar ti stvarno mislis da bi Simonovic dobio 10 minuta u vaznom mecu?

      Originally posted by Black Mamba 24 View Post
      Danguba ako slucajno i upadne, kao sto rekoh, igrace kad bude najvaznije mozda 20ak sekundi, na kraju ce ulaziti da pravi faul.
      Paric poznat kao robot, ne daj boze da neko igra koji minut na poziciji koja mu nije primarna.
      Mislio sam da si dovoljno bistar decko pa da shvatis da nije isto igrati kad je egal i kad vodis ili gubis 20 razlike i da nije isto igrati u knock out fazi i u grupi.

      I ne drzi se striktno pozicije, dakle svaki igrac koji moze biti u opticaju za trojku, da provede 10ak minuta i popuni rupu, bolji je od Dangube, a ima ih sigurno 5, ako ne i vise.
      Last edited by Black Mamba 24; 29-11-14, 14:59.
      sigpic

      Comment


      • A Francuzi i Brazilci u grupi nisu bili bitni mecevi u toj situaciji kada je dobijao minutazu?Grci nemaju dominantu trojku, Brazilci isto, tako da tu i nije bilo bas potrebe da on nekog cuva.I sam znas da u zavisnosti sa kim igraju(tacnije u kojoj postavi na parketu), da ce to nekim igracima da odredjuje minutazu.Tako nije imalo potrebe da Simon udje protiv Brazilaca i Grka, protiv Francuza je mozda i trebao.Ja svo vreme pricam na celom prvenstvu moze da ima 9-10 minuta hipoteticki u proseku(naravno da ce da igra manje kad su bitnije tekme mada to ce da zavisi i sa kim se sastaju), ali ti to marginalizujes na bitne tekme.Cela moja jebena prica je da moze da igra 9-10 minuta u proseku na prvenstvu.

        Bogdan ne moze nijednu trojku da cuva zato sto je nizi i fizicki slabiji.Bjelica moze da cuva fizicke dominantne trojke kakvih je malo u Evropi i bas zato sto ih ima malo Bogdan moze da igra ''trojku''.Kod Bjelice mi se iskreno ne svidja sto je takav igrac postaje stretch cetvorka, kako je poceo u Zvezdi i igrao skoro sve pozicije(1,2 i 3 ponajvise).

        Comment


        • Ali gubis u napadu s njim, u odbrani mozes pokriti Bogdana par minuta kad igra trojku ili Bjelicu, ili Dragana.
          U svakom slucaju, nije uopste vredan razmatranja, samo da Bobi i Mitar odu na to prvenstvo, pre svega ovaj drugi.
          sigpic

          Comment


          • To ce zavisiti od protivnika do protivnika tj ko su njima trojke.Par minuta da cuva protivnicku trojku ne moze da skodi(koju Bogdan ne moze zato je mismatch) , u napadu se naravno nece traziti puno od njega.Ipak ce da igra u garbage time.
            Mitar mora da prodje(a i trebao je prosle godine), nece valjda opet neki indus poput Bircevica da ga istisne.Bobija kao sto rekoh Jokic moze da ugrozi, a i bolje je resenje na duze staze zato sto je neverovatan potencijal.Verovatno bi se nasao na preliminarnom spisku da nije otisao letos na operaciju ledja.

            Comment


            • Originally posted by Ricma View Post
              To ce zavisiti od protivnika do protivnika tj ko su njima trojke.Par minuta da cuva protivnicku trojku ne moze da skodi(koju Bogdan ne moze zato je mismatch) , u napadu se naravno nece traziti puno od njega.Ipak ce da igra u garbage time.
              Mitar mora da prodje(a i trebao je prosle godine), nece valjda opet neki indus poput Bircevica da ga istisne.Bobija kao sto rekoh Jokic moze da ugrozi, a i bolje je resenje na duze staze zato sto je neverovatan potencijal.Verovatno bi se nasao na preliminarnom spisku da nije otisao letos na operaciju ledja.
              Bogdan moze da igra trojku kad i njima ima back up trojka kad vec toliko ides u detalje. A i Bjelica je tu jbt, zapamti to. I odbrana se timski zakrpi veoma lako. Znao bi to da si pazljivo gledao ovo prvenstvo gde smo pokidali defanzivno, nikad bolju odbranu nismo igrali.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Brajkula View Post
                Goku sine rođeni, a Boban Marjanović ?

                Danguba, solidan bratić, početak sezone kanal težak, kako ide iz meča u meč sve je bolji otrov otrovni, valjda zbog toga što je u sezonu ušao sa povredicom.
                Brajkula sine nisam ja zaboravio Bobija, ali Đorđević je i pre prošlog okupljanja rekao da ga nije zvao jer mu se ne uklapa u njegovu filozofiju igre, tako da ga 99 posto neće zvati ni sledeće godine. Za Dangubu si lepo objasnio, očekujem da se polako digne, ali njega nisam ni stavio u mojih 12, već samo da treba obratiti pažnju na njega.

                Comment


                • Teodosić, Marković, Micić, Bogdanović, Milosavljević, Kalinić, Lučić, Bjelica, Mitrović, Raduljica, Marjanović, Jokić

                  Ako se Krstić stvarno oprostio od repke onda bih zvao Jokića, Erceg je pod znakom pitanja (njegova želja za igrom u reprezentaciji), Kešelja bih najradije voleo da vidim na trojci uz Kalinića i voleo bih kad bi razbio ove sezone u Megi, Gagija bih pre Nedovića (iako ne bih imao ništa protiv ni obrnuto da je), Markovića zbog odbrane a i pokazao se vrlo korisno na SP i Vasa pre Jovića.


                  Kog god da zove Djordjević više ne protivrečim. Ipak je sa onakvim timom uzeo srebro, moje je da ćutim.
                  Last edited by Il Capitano; 29-11-14, 16:43.
                  IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                  ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                  C'E SOLO L'INTER

                  Comment


                  • Sjajno je i videti rasprave na ovoj temi, ko bi trebao igrati, to samo znaci da imamo opcija i da nema zime za nas.
                    Mislim da se vise ne postavlja pitanje da li ce ili ne, Luka dobiti poziv, to samo moze biti upitno, ako se ne daj boze desi neka povreda.

                    A dotakao bih se ove teme sa Dangubom. Ne znam da li se secate reci Saleta, koji je govorio o tome, kako moramo teziti pravljenju fizicki dominantnih igraca, priblizavanju nase kosarke onoj preko Atlantika. Ne znam koliko mu je to prioritet i vazan segment u biranju, ali moze se desiti da zbog tog dela igre, Dangubic prodje i udje u tim. Iako je ofanzivno poprilicno limitiran igrac, sa odvratnom tehnikom suta, taj fizicki segment igre bi mogao prevaliti.

                    Ima se vremena, forma ce varirati kod igraca, tek tamo na prolece napraviti neki presek, i videti koji je igrac na kakvom nivou i koliko je potreban ekipi, naravno pricam o igracima o kojima se i diskutuje da li ce uci na spisak bilo kakvi.
                    sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • Originally posted by goku View Post
                      Brajkula sine nisam ja zaboravio Bobija, ali Đorđević je i pre prošlog okupljanja rekao da ga nije zvao jer mu se ne uklapa u njegovu filozofiju igre, tako da ga 99 posto neće zvati ni sledeće godine. Za Dangubu si lepo objasnio, očekujem da se polako digne, ali njega nisam ni stavio u mojih 12, već samo da treba obratiti pažnju na njega.
                      Samo u zemlji Srbiji http://www.telegraf.rs/sport/1328496...u-evropi-video ovakav igrač se ne uklapa u sistem a uklapaju se Štimac i Branko Katić.

                      Bobi viđen u repki, kakav crni sistem, kakvo sviranje q...

                      Comment


                      • Originally posted by Brajkula View Post
                        Samo u zemlji Srbiji http://www.telegraf.rs/sport/1328496...u-evropi-video ovakav igrač se ne uklapa u sistem a uklapaju se Štimac i Branko Katić.

                        Bobi viđen u repki, kakav crni sistem, kakvo sviranje q...
                        Nije to tako jednostavno, Bobi je atipičan igrač prema kome mora da se pravi igra, e sad reprezentacija Srbije nije Zvezda, Srbija je mnogo kvalitetnija ekipa od Zvezde gde ima mnogo fantastičnih igrača i glupo bi bilo da se igra pravi po Bobiju, ajde da je on Šekil O Nil pa onda ok, ali ovako mrka kapa. Ponavljam 99 posto Bobi neće ići na Evropsko prvenstvo i potpuno podržavam Đorđevića ako tako bude.

                        P.S. Nije Branko nego Raško.

                        Comment


                        • Originally posted by Brajkula View Post
                          Samo u zemlji Srbiji http://www.telegraf.rs/sport/1328496...u-evropi-video ovakav igrač se ne uklapa u sistem a uklapaju se Štimac i Branko Katić.

                          Bobi viđen u repki, kakav crni sistem, kakvo sviranje q...
                          Bio je i prethodne dve godine vidjen i trebao je(ne samo trebao nego je i zasluzio) da bude pozvan na siri spisak, pa mrka kapa.Lepo ti rekao goku , nije ni tolika zvezda da bi prema njemu prilagodio igru.Zbog svoje visine je veoma spor, a takav igrac je skoro pa igrac manje na parketu kada igras protiv atletski jakih repki(Francuska, Spanija)koje forsiraju brzu kosarku i koje ce takve stvari najvise da eksploatisu.Uopste ne treba zaliti ako Bobi ne dobije poziv, vise bih voleo da Jokic bude drugi centar jer on je buducnost srpske kosarke.

                          Comment


                          • Pa ok ako je to normalno neka zove Štimca ne mora da zove najkorisnijeg igrača najjačeg evropskog takmičenja. Svašta...

                            Jokića bih ja pre na 4, odlična prangija, da se izvlači malo da gruva iz ćoška, svaki meč dve, tri trojke bratina sabije.

                            Comment


                            • Ma kakav Stimac, ne bi trebalo da bude mesta za njega.Vece sanse dajem Macvanu da ce da upadne na spisak nego Stimac.

                              Comment


                              • Štimac, Katić, Birčević, Simonović su upali spletom okolnosti, ako ne bude bilo povreda najboljih igrača oni su mnogo daleko od 12. Brajkula košarka nije fudbal, fudbal je jednostavna igra i zato je najpopularnija, košarka je dosta složenija, 12 najboljih igrača individualno nisu uvek i najbolji tim.

                                Comment

                                Working...
                                X