Announcement

Collapse
No announcement yet.

Real Madrid C.F.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hvala kolegama sa foruma na čestitkama.

    Prva ekipa koja je odbranila trofej lige šampiona.

    Ronaldo još jednom pokazao ko je i šta je, prvi fudbaler koji je u pet vezanih sezona bio najbolji strijelac Lige šampiona.



    UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

    Comment


    • Zidan
      Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment


      • E momci sve najbolje, cestitam l. Napijte se kao i ja sto sam sad.

        Comment


        • Pffff ovo je brutalno. Jedan od najboljih vezista svih vremena.
          sigpic

          Comment


          • Kljuc ovih titula Reala u poslednje dvije sezone je jak vezni red, konstantno je jacan taj segment.

            Comment


            • Titula ostaje kod kuće.

              Spoiler


              Spoiler


              Spoiler


              Spoiler


              Spoiler


              Spoiler


              Spoiler
              Last edited by Tarantula®; 05-06-17, 19:04.
              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

              Comment


              • Uze Zidan i cetvrtu LS u Realu, a iz Juventusa je upravo otisao da bi uzeo LS, sto je odma i uradio. Iako je u Juventusu igrao bolji fudbal, bio bas na vrhuncu i prekucavao tada najbolju ligu na svijetu ubjedljivo, partije koje je pruzao u Realu su isto bile fenomenalne. Ali taj Real je bio neizbalansiran potpuno, no nikad problem nije bio u Zidanu. Stavise, navijaci su ga listom stavljali na prvo ili drugo mjesto najboljih igraca koji su ikad igrali za Real posle samo tri godine, a ostao je pet, sto i nije puno posto se zna istorija Reala i da su neke legende cijeli zivot proveli u klubu maltene . I saigraci su mu se divili, iako je bio najbolji fudbaler svijeta tih godina svjetla pozornice nikad nisu bila uperena u njega. Karlos je znao da kaze da to sto izvodi na terenu je nista prema onome sto radi na treninzima, ljudi su bukvalno dolazili na treninge da gledaju njegove trikove. Iako je taj Real bio prepun zvijezda svi oni su bili saglasni, Zidan je broj jedan. Dodje Bekam marketinski najjaci na svijetu ubjedljivo, sa vise fanova vjerovatno i bukvalno se divi i cast mu je sto moze da bude dio svlacionice u kojoj je Zidan. Postovanje koje je uzivao u fudbalskim danima je bilo bas zastrasujuce, ali on nikad nije bio vodja. Sto je i sam cesto govorio u fudbalskim danima, tih, povucen, miran, govorio je da vodja treba da prica sa saigracima, da preuzme inicijativu, to njega nije mnogo interesovalo. Nije bio nadubudan, arogantan, opet status koji je uzivao je bio najveci moguci ali bez ikakve arogancije i bez ikakve zelje da on istupi da je u centru paznje. Na terenu je zbog klase bio u centru paznje naravno ali van terena nikako.

                I obicno su velikim zvijezdama idoli neki od onih sto se smatraju najboljim fudbalerima svih vremena, ali ne i Zidanu. Njegov idol je bio Enco Franceskoli i jedina mu je zelja bila da igra i priblizno na tom nivou, da iskopira neki trik Urugvajca. Iako je bio na daleko vecem nivou, iako kad su se pravile liste najboljih fudbalera svih vremena to je islo Pele, Maradona i Zidan, iako ga je UEFA zvanicno proglasila za najboljeg evropskog fudbalera i to jos dok je bio aktivan nikad nije rekao i da je blizu Pelea i Maradone, cak ni da je na nivou idola Franceskolija, nikad nije smatra da je najbolji u istoriji Francuske, kamoli Evrope. I nije to lazna skromnost, on je takav jednostavno bio. Skroman, miran, povucen. I zivac, kad mu se pogodi zica onda mu padne mrak na oci i kraj. To se vidjelo nekoliko puta u njegovoj karijeri, cak je i Zlatnu loptu izgubio zbog pomracenja uma.

                Ali iza svojih postpupaka je uvijek cvrsto stajao. I ona glupost sa Materacijem nekako sve govorio. Kostao je vjerovatno titule i da ode kako legende u bajkama odlaze, ipak bilo je sudjeno da bude drugacije. Da pogne celavu glavu i posramljen prodje pored Boginje. Posramljen ne zbog svog ponasanja i onoga sto je uradio vec sto je tako okoncana jedna brijantna karijera. Sto je ostavio tim na cjedilu. Sto je dozvoio sebi da ga isprovocira u poslednjoj utakmici karijere. Sto je to bila labudova pjesma, vukao je sam u eliminacionoj fazi maltene, pobjedjivao favorite, i u tom finalu iako najbolje cuvan bio je ponovo najbolji, do nabadanja Materacija. I kad neko nesto tako napravi onda je cijeli svijet protiv njega, ali ne i protiv Zidana. Ljudi sirom svijeta su uglavnom stali na njegovu stranu, razumjeli njegov potez, svalili krivicu na Materacija. A Zidan, on se nikad nije izvinio Materaciju, niti ce. Marko se izvinjavao, pokusavao da dodje do njega, ali Zizu to nikad nece prihvatiti, proslo je vise od decenije i nikad se nisu sreli, zbog Zidana naravno, Materaci bi.

                I zbog svega ovoga cudi sto je postao trener, on je i u igrackim danima cesto govorio da ne moze biti trener prvog tima, samo moze trenirati djecu. Trener isto mora da prica, da motivise, on nije taj tip. Medjutim nesto se u medjuvremenu promijenilo, mozda upravo zbog toga sto je radio sa djecom i sto je najvaznije sto je ucio i svoju djecu da postanu fudbaleri. I kao rezultat te promjene tri LS, jedna kao Ancelotijev asistent, pa onda samostalni rad u Kastilji i kao slag na torti dvije LS i Primera u Realu za godinu i po dana.

                A biti trener Real Madrida je najtezi posao na svijetu. Ljudi naglo ostare kad rade u Realu, pritisak i stres je nevjerovatan. Sta god uradis mjesto ti nije zagarantovano, Kapelo je platio posle osvojene Primere jer nije igrao dovoljno aktraktivno. Anceloti je osvojio Decimu pa sezonu kasnije dobio otkaz. Murinjo se jos i najduze zadrzao iako je izgubio svlacionicu u trecoj sezoni, a Murinjo do tada ne da nije gubio svlacionicu, vec su se njegovi fudbaleri kleli u njega. Raditi u Realu i Barseloni je nesto sasvim drugo, ali u Realu posebno. Treba dati minute Perezovim miljenicima i Galaktikosima. Treba drzati zadovoljnim najvece egoiste u fudbalu.

                Benitez je imao istu skupinu igraca i sjecamo se svi sta se tu desavalo. Onih rupa u sredini, namjernog miniranja od strane fudbalera. A Benitez svakako bolje poznaje fudbal od svih njih ali dzaba. Ancelotija su voljeli, svi vole Ancelotija bez mladi igraci, Murinjo je na kraju ostao sa Lopezom i Modricem, ali svi oni, pa i Karlo su kad-tad glavni, oni izlaze na svjetlo, oni su glavni, Murinjo pogotovo, svi uzimaju zasluge za sebe, e to je ono sto Zidan ne radi. Zidan uvijek kaze igraci su najzasluzniji, i dalje ne umije da iskoci u prvi plan, nece. Pomaze i sto je vjerovatno vecini bio idol tokom odrastanja ali ima i sad nezadovoljnih u Realu, samo cute. Da je neko drugi trener sigurno ne bi cutali, sad cute. Napustice klub na ljeto ali cute. I rotacije, ubacivanje i vjerovanje mladim fudbalerima je nesto fantasticno. Kakva god da mu je klupa, a jaka je, igrati bitnu ligasku utakmicu sa 7-8 rezervista nikad nije pametno. To Zidan redovno radi i redovno pobjedjuje. Jasno je da on takticki nije najbolji ili medju najboljima na svijetu, ali sto se man managementa tice on je apsolutni broj jedan trenutno. Naravno bice poredjenja sa Gvardiolom, mora da se dokaze u nekom drugom poslu, u tezim uslovima ali taj prvi Gvardiola je cim je dosao zaratio sa nekim igracima, sa Etoom, koliko god bio veliki strucnjak niko ne moze reci da nije i egomanijak, da sebe izbaca u prvi plan, e to je razlika izmedju njih dvojice. I Pep zna samo na jedan nacin da igra za sve ove godine, Zidan taj stil nema, ali njegov Real za ovih godinu i po dana igra i ofanzivno i defanzivno i cvrsto i leprsavo i na kontre i presingom. I stvari drzi krajnje jednostavnim. Ronaldu je dao novu poziciju u kojoj moze da daje golove, ali driblati nece, jer vise ne moze. Sve jako jednostavno i to mu se ne moze osporiti.

                I kao rezultat svega dodje Perez juce i kaze moze da ostane do kraja karijere u Realu. Ej Florentino Perez, coachslayer? On je spasilac Reala kaze, kultna licnost. Eto kakav status covjek uziva kod svih u klubu, u jendom Real Madridu i opet nikad nece reci ja, ja sam zasluzan, ja sam dobio, nikad. Ipak da ostane do kraja karijere to bi ga ubilo, samim tim i karijera bi bila kraca, za ovih godinu i po dana ostario je pet. Iako nema skandala, nema problema sa kolegama, samo postovanje, pritisak je tu, zato je i sam rekao vidjece koliko ce ostati, ali je pred njim sad ide samo pad. Jednostavno bolje od ovoga ne moze. No imace posla, smjena generacije da se odradi, da se vidi kakva ce pojaanja dovoditi i do sad je imao muda da ostavlja Galaktikose na klupi i Perez mu se nije mijesao. Vjerovatno mu se nece mijesati i dalje, ali ono sto je sigurno kod Zidana nikad nece biti bez balansa i odbrane.

                Jedna velika, mozda i najveca fudbalska prica svih vremena. Krojf i Zidan.

                sigpic

                Comment




                • Sent from my LG-D855 using Tapatalk

                  Comment


                  • Takticar
                    "Zidane and his staff detected Juventus' defensive weakness, so throughout the week, in preparation for the final, we practiced return passes," Modric told HTV and Sportske Novosti.

                    "Juventus' defence is great when it comes to crosses, but not so on low return passes. That is what we worked on and that is how we scored three of our goals in the final. Congratulations to the coach for that detail, which was the key in the final."
                    sigpic

                    Comment


                    • "Taj dan je došao... 12. jula/srpnja 2007. godine samo došao u Real Madrid i bio sam uzbuđen kao malo dijete jer sam shvatio da mi se ispunio moj dječački san. Danas, 10 godina kasnije, došao je dan kada se trebam oprostiti jer neću više igrati u ovome dresu. Nosio sam ovaj dres sa velikim ponosom. Želim se zahvaliti svima koji su me podržavali i svima koji su zajedno sa mnom ispisali ovu sjajnu priču. Želim se zahvaliti i svojim prijateljima i suigračima koji je će uvijek ostati u mome srcu, bez obzira gdje da odem. Također se opraštam i od grada, ovdje su se rodile moje kćerke i odrasle su ovdje. Sretan sam zbog svega što sam postigao u ovome klubu i uvijek ću pamtiti sve koji su me podržavali. Šta je bilo najbolje u posljednjih 10 godina??? Trenirati svaki dan sa sjajnim igračima, družiti se svaki dan sa članovima kluba... nevjerojatan osjećaj je uvijek bio kada sam izlazio na Santiago Bernabeu jer sam imao podršku svih navijača. Real Madrid i ljubav koji ste mi pružali će uvijek biti dio moje povijesti, moga života. Hvala na svemu i vidimo se neki drugi put!"
                      Hvala Pepe za sve.

                      UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                      Comment


                      • Pepe

                        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                        #the return

                        Comment


                        • Real Madrid C. F. and Víctor Fernández have agreed to end his contract as director of the youth team.

                          Stiže legenda. Stiže Raúl González Blanco.
                          Last edited by Tarantula®; 11-06-17, 11:16.
                          UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                          Comment


                          • Morata u Junajtedu za 70 miliona, Hames u Parizu za 70 miliona. I Mbappe ce u Real za 140

                            Comment


                            • Jbt za dva igraca rotacije uzimaju 140 miliona. Ali PSZu je Dzejms tako nepotreban, kakav raspad od kluba.
                              sigpic

                              Comment


                              • Kraljevici imaju taj luksuz da im Morata i James griju klupu, a poznato je koliko su novca dali za Jamesa.
                                Last edited by Rossonero; 10-06-17, 18:46.

                                Comment

                                Working...
                                X