Announcement

Collapse
No announcement yet.

Real Madrid C.F.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ooooooooooooospina > Kasiljas

    Comment


    • Imam utisak da ovo leto ne protice u najboljem redu za Madridjane. Mnoga pitanja su otvorena nakon prosle sezone, mnoga se otvaraju u ovom trenutku, a ne nazira se inicijativa u resavanju ovih pitanja.

      Koliko god surovo zvucalo, prodaja je ovde i figurirala kao jedino logicno resenje. Ali nije u tome stvar, radi se o tome da je legendarni golman, od one povrede i uopste sezone 12/13, doziveo sportsku golgotu, i to od strane svog kluba i njegovih navijaca, ili barem vecine njih. To je bilo hvala za sve uspehe, sve maestralne odbrane, verno sluzenje grbu kluba, njegovo predstavljanje van terena na najbolji moguci nacin. Uostalom, navijaci Reala su oduvek, i po brojnosti i po drugim parametrima, bili kicma navijacke podrske spanskoj reprezentaciji, a neukusno je pricati o partijama i trofejima Kasiljasa u dresu sa drzavnim grbom.

      Sto se tice samog trenera koji je poceo da ga izostavlja iz prvih 11, kako je dosao u Spaniju, tako je i otisao. Nikad nisam sporio da je jedan od najvecih, ako ne i najveci u ovom trenutku, ali Madrid je za njega bio epizoda, i to epizoda u kojoj je bilo potrebno uspeti po svaku cenu. S obzirom na pojacanja, igracki kadar i bezrezervnu podrsku koju je imao, 1 liga i 1 kup i nije neki rezultat. Barselonina nadmoc je u njegovoj drugoj sezoni privremeno zaustavljena, ali je vec naredne sezone nastavljena. Leto 2010. godine, u poredjenju sa letom 2015. godine, uopste nije bilo kriticno. Naravno, ne moze se reci da je dovodjenje Murinja bio los izbor. Bio je mozda i najbolji u tom trenutku, s obzirom na ocigledan pocetak Barselonine dominacije i oni katastrofalnih sezona u LS. Medjutim, Murinjo je sam ucestvovao u podizanju vec postojece tenzije koja mu je na kraju dosla glave.

      Jedan fudbalski vizionar, neki ce reci Realov Krojf, Horhe Valdano, covek koji je davao dodatni smek klubu(barem iz mog ugla) napustio je klub zbog sukoba sa njim. Izbacivanje Ikera iz prvih 11 nije donelo nista novo osim razdora u svlacionici, na terenu i na tribinama. Opsednutost rezultatom i samo rezultatom zaslepela je vecinu onih koji dolaze na Bernabeuu, a to su te desetine hiljada koje treba da daju podrsku igracima. Murinjo je uspesan trener, ali je kod njega sve dozvoljeno. Epilog Murinjovih ''specijalnih mera'', nekakvog pragmaticnog pristupa da nema nedodirljivih, u sezoni 12/13 bio je tragican. Mislim da je Realov fudbal sa kraja te sezone, sa Ikerom na klupi, ''resenim problemom'', bio toliko impotentan da je to bilo zastrasujuce. I mogu sada mnogi da pricaju sta hoce, ali Murinju su pokazana vrata u Real Madridu. U odsustvu rezultata, apsolutna nadmoc u nastupu na terenu i u medijima bila je izbrisana i mislim da je tada stigla jos jedna potvrda na temu sta znaci voditi Real Madrid ili Barselonu.

      Karlo Veliki je izdrzao pritiske onih koji su nastavili da slede Murinjov put. Ipak, i dalje se osecaju i vide posledice odstranjivanja Kasiljasa iz tima. Nije to vise onaj isti golman, vidi se da je jednostavno odsutan u nekim situacijama, samopouzdanje je na prilicno niskom nivou. Bilo je u poslednje dve godine i nekih izuzetnih partija, fenomenalnih odbrana, a to znaju oni koji prate ovaj klub.

      I ne mogu da mu zamerim. 25 godina je u klubu a poslednje sezone su mu donele vrlo teske trenutke. Oni kojima je doneo toliko radosti mu zvizde pri svakom kontaktu sa loptom, a onda mu zvizde jos jace kada je dobije neku losu loptu po zemlji ili se nadje u bilo kojoj drugoj teskoj situaciji! To su strasne stvari. Pre nekoliko meseci stadion je odzvanjao zbog zvuzduka slici Ikera Kasiljasa na semaforu stadiona, kada je bio najavljivan kao izmena! Jednostavno, uspeli su u tome da ga slome i kao coveka i kao igraca. Neki cinjenjem, a neki necinjenjem. Zbog toga im ja, kao ljubitelj fudbala, nikada necu oprostiti. Najavljena ''grandiozna ceremonija'', cast izuzecima u vidu odredjenih navijaca koji ce ga ispratiti sa ljubavlju i uvazavanjem, iz mog ugla je vrhunac cinizma.

      Neka mi navijaci Reala ne zamere, ali ovo i jeste slika duboke krize u kojoj se nalazi Real Madrid. Ovakav odnos prema legendi se uklapa u rezultate i uspehe poslednje decenije. Od 2003. godine, i pored dva projekta ''Galaktiko'', osvojene su samo 3 lige, 2 kupa i 1 LS. Doduse, stoji da je klub u sezonama 11/12 i 13/14(u LS) igrao neverovatan fudbal, 2014. godine je zasluzeno stigla famozna ''Desima'', ali su ovi rezultati vrlo slabi. Ne moze se zaobici paralela sa Kataloncima, koji su od 2003. godine osvojili 7 titula prvaka Spanije, 3 kupa i 4 trofeja LS, s tim sto su dve sezone zavrsili sa tripletom.



      Za mene licno Iker Kasiljas ostaje jedan od najboljih golmana ikada, ali sto se tice navijaca Real Madrida stvar je vrlo jasna. Svo pljuvanje i pritisci na Kasiljasa nisu samo sramna negacija Kasiljasovog nemerljivog doprinosa madridskom velikanu, njegovih licnih i igrackih kvaliteta. To je i negacija onoga sto se, barem je tako do skoro izgledalo, ne moze razdvojiti od ovog kluba, a to je ''madridismo''. Uz Di Stefana, Del Boskea, Sancisa, Jera i Raula, Iker Kasiljas je jedna od najvecih ikona onoga sto je uvek pretendovalo da bude ne samo proizvod slave i rezultata ovog kluba, vec njegova izvorna ideja i vodilja. Nesto sto vodi i igrace i navijace, i upravu, i sve koji brinu za ''kraljevski klub''. Sada, i generalno u poslednjoj deceniji, kada se od toga neprimereno i uz strasnu tenziju odustaje zarad rezultata kojih, uz duzno postovanje, nema u traznoj meri, Real Madrid ostaje na vrlo turbulentnom i neizvesnom putu.
      Last edited by Bogi; 09-07-15, 10:43.

      Comment


      • Comment


        • Originally posted by AK47 View Post
          Nisi ti ocigledno gledao fudbal do unazad par godina

          Tom Cechu je Iker idol izjavio covjek...inace sve ove postove cu vam obrisati ovo je fan tema,a ja ne dam po najvecoj legendi da se sere


          Iker bio kiks golman uvijek,e majko moja sta vi gledate odnosno sta ste gledali jebem ti portale

          https://en.wikipedia.org/wiki/IFFHS_...est_Goalkeeper

          5 zaredom,nikad vise niko u istoriji
          Dve utakmice koje ja pamtim da sam gledao a da se on nešto istakao je finale LŠ sa Kuzenom kada je ušao sa klupe i finale EP kada je Robenu odbranio 1 na 1 i to je to.

          Mnogo precenjen taj Kasiljas, imao je sreće da je Reaovo dete i samim tim se ugurao u najjači tim Španije u njenoj istoriji.

          Comment


          • Da li je Porto Ikerova zelja ? Bas sam se zacudio kad vide da se on povezuje sa Portom.
            >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

            Comment


            • Nista se sa sugurnoscu ne moze reci ali pretpostavimo da jeste njegova zelja, logicno je. Igracima kao sto je Kasiljas s obzirom na to sta je on sve u svijetu fudbala i to koliko je znacio Realu dopustis da izabere ono sto on misli da je najbolje za njega kada pricamo o promjeni sredine. Itekako je primjetan taj pad samopouzdanja kod njega, vidimo da je izostala i podrska navijaca plus jos nekih faktora je dovelo do ovoga. Nezadovoljstvo sa obe strane reklo bi se.

              Nema jos nista zvanicno ali kako pisu samo je pitanje vremena kada ce ozvaniciti tako da sve najbolje legendi spanskog fudbala u nastavku karijere. Uvijek je uzivao ogromno postovanje navijaca i clanova najveceg Realovog rivala.

              Comment


              • Neka mi svi oproste al` meni taj njegov event. odlazak u Porto deluje kao neko njegovo razocarenje u zivot pa krenuo covek u neku vukojeb. da nadje manastir i da se zamonarsi. On je "mnogo veci" od Porta, to sam hteo da kazem!
                >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                Comment


                • Ja i dalje ne verujem da ce u Porto pored Rome na primer.

                  Comment


                  • San Iker je neko koga sam gledao cijelu,ali bukvalno cijelu karijeru njegovu sam ispratio gledajuci mediokritete u odbrani Reala ispred njega,nevjerovatan golman i osoba...od mene ce propisan ispracaj da dobije nakon sutra.On je i moj idol bio iako nikad nisam bio golman niti tezio da budem

                    Protiv Italije 2008. je okrenuo taj gubitnicki mentalitet Spanaca u pobjednicki i od tada sve se promijenilo...pljuvanje i svoja misljenja mozete na ovoj temi izraziti za svakog igraca,ali za Raula,Ikera,Hierra i ostale ne moze
                    Last edited by AK47; 09-07-15, 21:16.
                    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                    #the return

                    Comment


                    • Kada se samo setim koliko je bio osporavan na pocetku svoje karijere u smislu da ce tesko postati veliki zbog svoje visine valjda je mnogima delovao malen, manjka kilograma...
                      >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                      Comment


                      • Originally posted by AK47 View Post
                        San Iker je neko koga sam gledao cijelu,ali bukvalno cijelu karijeru njegovu sam ispratio gledajuci mediokritete u odbrani Reala ispred njega,nevjerovatan golman i osoba...od mene ce propisan ispracaj da dobije nakon sutra.On je i moj idol bio iako nikad nisam bio golman niti tezio da budem

                        Protiv Italije 2008. je okrenuo taj gubitnicki mentalitet Spanaca u pobjednicki i od tada sve se promijenilo...pljuvanje i svoja misljenja mozete na ovoj temi izraziti za svakog igraca,ali za Raula,Ikera,Hierra i ostale ne moze
                        Realno gledano takve legende ne mozes osporavati ni u cemu.

                        Comment


                        • Svako ima takve igrace i ja nikad te ne diram,previse su zaduzili i klubove,repke,a i nas gledaoce/navijace/simpatizere

                          Mogu ja doci na svaku temu i pljuvati neke igrace,ali nikad to nece biti legende klubova ma sta mislio o njima...cijelu karijeru Ikera sam gledao,od A pa evo do Ž kad stignemo gledacu ga to je moj najdrazi igrac koji je igrao fudbal vjerovatno uz Elvira Baljica
                          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                          #the return

                          Comment


                          • Ne daj Akane da pljuju po instituciji kao sto je Iker Casillas.
                            Last edited by Rossonero; 09-07-15, 21:39.

                            Comment


                            • Comment


                              • Na press.:
                                Covek se raspada ali je dostojanstven. Iker legendo, svi mogu biti legende Reala ali ti si nesto posebo.
                                >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                                Comment

                                Working...
                                X