Announcement

Collapse
No announcement yet.

Real Madrid C.F.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma znam da se salis, samo kazem da je totalno nerealno. Florentino je rekao da nece matore igrace da dovodi, samim tim nema sanse da Ibra dodje. Ronaldo nigde ne putuje, mojne da se brines.
    sigpic

    Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

    "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

    Batica Wilshere je gospodin covek...

    All hail the Chan-Chan man!

    Comment


    • Originally posted by D-Wade View Post
      Ma znam da se salis, samo kazem da je totalno nerealno. Florentino je rekao da nece matore igrace da dovodi, samim tim nema sanse da Ibra dodje. Ronaldo nigde ne putuje, mojne da se brines.
      Ma dovedite Ibru, sta ce vam Cristiano

      Spoiler

      Comment


      • Nakon svega onoga sto sam video od momka, mislim da je ovakvo omalovazavanje smesno. Decko bre dominira na oba dela terena, da to u svom zivotu nisam video, pravi istinski naslednik Xabia, plus iz Baskije. Kada je Isco placen blizu 30m, niko se zalio nije, a kada je ovaj momak placen, digla se pobuna. Pa znam i zasto. Zato sto pola ljudi ovde nije ni videla igru tog momka nijednom, a sude, a evo prvi Vladan koji kaze da bi uzeo Modrica pre Illarre. Pa ovaj je vec sad bolji igrac od Hrvata, a bice u buducnosti jos 3x bolji nego sto ce ovaj ikad biti.

        I ne znam sto bi se bunili oko cene. Ovaj momak vraca to vec u prvoj sezoni sa kamatom. A i sto se tice toga, cene igraca i transferi, jednostavna ekonomija i obican zakon ponude i potraznje ovde i ne pomaze toliko. Formiranje cena igraca utice mnogo vise faktora, mnogo vise od ponude i potraznje. Prvo igra igraca i forma igraca koja se menja, kao deonice na berzi cija cena raste i opada u zavisnosti od drugih kompleksnijih faktora koje ne bi sada objasnjavao. Pa je tu klub, koji se prilagodjava toj formi igraca i tako diktira cenu, jer sigurno nece traziti 30m za igraca koji je imao prosecnu sezonu. Pa su tu klubovi koji imaju veca sredstva, pa se zbog njihovog prevelikog ulaganja desava inflacija na trzistu, pa je svim igracima cena na trzistu veca od one "realne", ako realna cena uopste postoji kao pojam, i to se desava u fudbalu odavno, to nije nista novo.

        Illara je imao fenomenalnu sezonu, bez ijedne greske decko igra cele sezone, i bio kljucni faktor uspeha svoga tima za plasman u LS. Pa je onda na ovom prvenstvu za mlade opet izdominirao, kao i cela repka. Pa je imao LS sa svojim timom u sledecoj sezoni i jos 3 godine u svom ugovoru. I sa svim tim, njegov potencijal tek treba da se otkljuca. Zar se ocekivalo od Sociedada da ga da za manje ???

        Recite mi, zar za takvog igraca ne vredi platiti oko 27-28m funti kada sve ove faktore uzmete u obzir ???

        Pa identicna situacija bila sa Javijem Martinezom, koji je placen rekornom sumom ikada od strane Nemaca, a nije vredeo toliko. A sad, momak medju najboljim veznjacima sveta, znaci sam vrh.

        Ali uvidece neki ljudi brzo kakav je ovo igrac, vrlo brzo, dela govore a ne reci...
        Last edited by Freshman; 13-07-13, 00:14.
        sigpic

        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
        -Jürgen Klopp

        Comment


        • I onda sam ja mislio da sam pretjero sa previse ekonomije

          Freshko moj primjer sa kokainom je bolji od tvoga
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Fresh rekao si da je bolji od covjeka koji ima vise i golova i asistencija u karijeri nego ovaj utakmica u nogama u prvoj ligi, nemoj molim te.
            Sosijedad mi je omiljeni tim u Spaniji i momak je imao dobru sezonu. Ne vrijedi 32 ili 40 miliona(kako dje) sigurno. A da se poredi sa Lukom Modricem, sa takvim genijem nikad nece moci. Luka je fudbalski umjetnik, to sto ste jedva docekali da ga pljujete, a nije nista kriv nego je zrtva uparivanja za igracem sa kojim ne moze da funkcionise i kasnim dolaskom, pri kraju sezone je sve sjelo na svoje mjesto. Taj covjek ima nenormalnu loptu, nenormalan pregled igre, njegove lopte imaju oci. Maestro, zbog takvih se voli fudbal.
            sigpic

            Comment


            • Zar cemo kroz asistencije i golove, kroz tako limitiranu statistiku posmatrati ova dva igraca ??? Kako nikad nece moci da se poredi sa Lukom, jer Modric najbolji igrac u istoriji veznjaka ili nesto slicno ???

              Pa Illara je isti takav genije, ima da nadje pas, da ga izvuce odakle hoces, dugi kratki, svejedno, kreativan da to nije do te mere normalno, a to nije cak ni njegova glavna karakteristika i odlika. Momak je toliko dominantan u odbrani, da pored njega tesko ko moze proci, jos plus momak trci dosta i pokriva dosta. Bolja opcija od Modrica any day, znaci uvek cak i ovako mlad i "nedokazan". Kad se vrati Xabi videces ko ce ciniti duo u vezi, i znaj da to nije jer Carlo mrzi Modrica, cak stavise njegov je veliki miljenik, vec zato sto je Illara bolje resenje, bolji igrac, nazovi to kako hoces...

              Ne moze se raspravljati sa ljudima koji prvo ovog momka daj boze jednom da su ga gledali, ne ide to, zato i toliko osporavanje cene, a 32m sasvim normalna i uopste se ne cudim da su ga toliko platili. Decko vise pokazao nego Isco u La Ligi...
              Last edited by Freshman; 13-07-13, 01:49.
              sigpic

              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
              -Jürgen Klopp

              Comment


              • Ti znas koliko ga je ko puta gledao?
                Znaci on vrijedi skoro koliko i Suarez i Runi u najboljim danima. On vrijedi vise od Cavi Alonsa, Esijena i Drogbe, pa Grizmanu klauzula nije 32(40) miliona.
                Poredjenje sa Modricem mi je stvarno presmijesno, takav defanzivni slabic jedan od najboljih veznjaka i kreativaca PL svih ovih godina, Murinjo mu davao sansu na lijepe oci, bio SAFova velika zelja, a i nisu ista pozicija, cisto fudbalski je Luka izmislio fudbal za Iljaramendija i naravno da mislim da nikad takvo znanje nece imati.
                Cavi i on neka se porede, ako bude i pola dobar kao on neka pjeva. Sa Martinezom poredjenje tek ne ide. Uporedio si covjeka sa jednom krstenom sezonom sa onim koji je igrao standardno od 2006., a reprezentativac je Spanije od 2010.
                Ne bih vise o ovome, bice on dobar sigurno, ali da vrijedi 32(40) miliona u ovom trenutku ne vrijedi nikako. Mislim i da nikad nece vrijedjeti, no neka vrijeme kaze.
                Kapa dolje Sosijedadu sto ih je odra'.
                sigpic

                Comment


                • Pa znam bre, ti si ga gledao.......nijednom kad ovako pricas, evo i jednu da si gledao, opet je malo, a svaku je pokidao.
                  Koliko ti samo potcenjujes ovog igraca to je smesno, a uzdizes Modrica koji je imao smesnu sezonu, bez obzira kakve faktore mi istices zasto je takvu imao, imao je i kraj. Nije mu davao sansu, a 25 puta bio starter. Kako da ne...

                  Ovo poredjenje cena sa drugim igracima je u najmanju ruku smesno, porediti trziste ono tada i ovo danas. Suarez vredi 50m funti, toliko ga cenimo, a ovaj 32m evra, razlika u ceni mislim poprilicna. Zar Rooney u najboljim danima vredi samo 32m ???

                  Ja vidim trenutni kvalitet, istorija me ne interesuje, vidim Modrica koji se muci u odbrani, svi ga gaze, i malo te kreativnosti koju je sirio po PL. Vidim Illaru koji je na ovom prvenstvu za mlade imao 95% pass accuracy, i vidim kako dominira i deli lopte u ligi kao Alonso u najboljim danima, razigrava igrace kako hoce i ujedno bije u odbrani, i vidim Sociedad u LS.
                  Javi je tek u poslednje dve sezone pokazao strasan potencijal i on je isto tako preplacen, ista situacija, isto su pricali kako ga je Bayern preplatio, kad ono...

                  Kapa dole Realu sto je uzeo veznog igraca za narednih 10 godina...
                  sigpic

                  “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                  -Jürgen Klopp

                  Comment


                  • U toku sezone su se ovdje ubjedljivo najvise hvalili Griezmann , Inigo Martinez i recimo Vela , Illarramendia ne znam da li je neko spomenuo .. Ja ih iskreno nisam puno gledao , pa ne bih da sudim , ali da je toliko dobar sigurno biste o njemu pricali u toku sezone najvise , a ne o Griezmannu , Inigu i ostalim igracima Sociedada

                    Do neki dan ga niko nije spomenuo , sad odjednom kao vrijedi 40 , jbg
                    https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                    Comment


                    • Od sad ti obavezno javljam kad gledam neku ekipu, mozda jos i najbolje da dodjes do mene pa da zajedno gledamo da se uvjeris.

                      Murinjo mu davao sansu na lijepe oci ne znaci da mu nije davao sansu nego da jeste. Citaj bolje.

                      Znaci sam igrao, nista Inigo, nista Grizman?

                      Nesto je previse onih koji pricaju da je placen 39, a Runi se za sad pominje izmedju 25 i 30 miliona funti, Suarez za nekih 43 miliona eura. Odlicno je to.
                      Naravno da je trziste u kurcu kad se Real, Arapi i Rusi igraju menadzera.

                      Jbt Del Boske mora da je slijep. Zvao je Martineza u repku sa 21, Alkantaru sa 20, a vec sad nivo Alonsa ni jednom. Kako li je covjek uzeo SP i dva Eura nije mi jasno.

                      Aha, Figo, Zidan, Krespo, Vijeri jeftino placeni prije 15 godina, nisu u vrhu. Nije se razbacivao Abramovic uopste od kad je dosao.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Dale View Post
                        Do neki dan ga niko nije spomenuo , sad odjednom kao vrijedi 40 , jbg
                        Ja ga spominjao u sred sezone Dale, evo nek ti Wada potvrdi ako mislis da lazem, cak smo i preko pp pricali koliko je decko mocan igrac vec sada i koliko sam ja odusevljen vise njime nego svim ostalima u Sociedadu, jer najveci potencijal poseduje...

                        Vladane, nemoj mi bacati ironiju, nego iskreno reci, jesi li ga pet puta gledao ove sezone ???

                        Ko je rekao da je igrao sam ??? Chory Castro, Vela, Griezmann, Inigo, Agiretxe, svi su oni zasluzni, ali kljuc bio Illaramendi, on im bio najbolji igrac.
                        Pa sta ti to znaci na lepe oci ??? Znaci nije trebao da igra jer ipak nije zasluzio kvalitetom koji poseduje i koji ti dizes na abnormalni nivo ??? Sam sebe kontradiktujes covece.

                        Real kaze 32m evra, pa kome cu da verujem ako ne njima pobogu. Ti si pricao za najbolje dane, a ne za trenutnu formu. Rooney sada i ne vredi puno, forma vrlo prosecna cele sezone. Suarezu je klauzula 40m funti, ali samo za pregovora sa igracem, LFC ne mora da ga proda za toliko, drugim recima, ta klazula je prodavanje magle.

                        Del Boske je nazalost izlapeo videli smo na KK. Ali ovo sto ti pricas nema veze s vezom, ama bas nikakve. Pozvao ga, decko odigrao celih 17 minuta sa tih 21 godinu na WC, bio poslednji igrac u roster-u koji se mora popuniti, a tada roster Spanije ni blizu sirokog kvaliteta kao danas. Decko igrao za U21 Spaniju daleko vise, ali nisi dobro informisan, ili samo tako navodis, zvao ga Del Bosque, big deal. A Thiaga necu komentarisati, veciti potencijal, nista pokazao nije nikad.
                        sigpic

                        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                        -Jürgen Klopp

                        Comment


                        • Ne znam , moguce , ali se sjecam da si rekao :

                          1. Otici ce im na ljeto Inigo , Griezmann i ostali dobri igraci ( a da je Illarramendi toliko mocan bio , valjda bi ga naveo ovamo )
                          2. I kad su igrali protiv Malage , nekad u aprilu znaci ,rekao si ovaj mali Illarramendi dobar igrac .. Ako je za 3 mjeseca presao put od ovaj mali dobar igrac do igraca koji vrijedi 40 miliona onda
                          https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                          Comment


                          • Niti jednom.

                            Jedino da ti nacrtam. Rekao sam posprdno, ironicno Murinjo mu davao sansu na lijepe oci. Ne znam mogu li plasticnije da ti objasnim.

                            Ja sve mislio Grizman je najbolji, onako najstandardniji, ali izgleda da je jedna sezona bitnija od tri - cetiri.

                            Covjece Runi je kao dijete doveden za vise nego sto se pominje ovih dana. Ako je on tada bio bolji igrac nego sad onda u redu. Forma prosjecna, a 30 golova covjek dao(golovi i asistencije) u sampionskoj ekipi koja se prosetala prvenstvom, pritom igrajuci na sto pozicija, najsvestraniji fudbaler ikad.

                            Meni cudno sto nikad nije igrao za reprezentaciju, a toliko je dobar, vec sad TOP 35 najskupljih transfera svih vremena.
                            Vjeciti potencijal ima da dominira toliko narednih godina da ce sve biti smijesno.
                            sigpic

                            Comment


                            • Malo mi je smesna ova situacija sa Asierom Juce je bio potcenjen, danas precenjen. Ja mislim i da jeste tako, Dale rece da ga skoro niko nije pominjao.. cak i na Euru je slabo on bio u prici, mislim da sam ga cak ja prvi pohvalio u temi za Euro U21. Naravno da ne vredi on te pare, ali zasto bi ga Sociedad pustio za realnu cenu, jos kad ga Real hoce? Realu problem ne bi bio ni 50m dati, sad to sto sjebava trziste je druga stvar, ali zar bi bilo koga bilo briga, na njihovom mestu? Oni ljudi brinu o svom klubu, zasto bi ih ostali zanimali? Ako hoce da uzmu nekog igraca, platice koliko god se trazi, u slucaju da taj igrac ima cenu. A vecina ima. Sta da se radi, jbg, jednostavno im se moze. Fora je u tome sto su dobili siguran kvalitet, jer je decko vec sada sjajan. Bilo je i bice mnogo gorih transfera od ovog, i sami znati koliko je para troseno na svakakve igrace.

                              Comment


                              • Originally posted by Dale View Post
                                Ne znam , moguce , ali se sjecam da si rekao :

                                1. Otici ce im na ljeto Inigo , Griezmann i ostali dobri igraci ( a da je Illarramendi toliko mocan bio , valjda bi ga naveo ovamo )
                                2. I kad su igrali protiv Malage , nekad u aprilu znaci ,rekao si ovaj mali Illarramendi dobar igrac .. Ako je za 3 mjeseca presao put od ovaj mali dobar igrac do igraca koji vrijedi 40 miliona onda
                                Zato sto sam bio uveren da Illara ostaje, najduzi ugovor i najvise traze za njega. I jeste, to sam rekao za Illaru, ali sam jos ranije upratio da je veliki potencijal, i nisam to isticao, nisam smeo dok ga ne vidim na duze staze tokom cele sezone, da ne bude one game wonder. Uostalom, znas i sam koliko je tema La Lige zapostavljena i da se ovde ne komentarise puno, jbg nemam volje ovde da pisem, da sam mogao, svaki put bi napisao za Illaru koliko mu se divim. Pogledao sam nekih sigurno oko 15 tekmi Sociedada, i moj utisak, da je najvise dao za Sociedad, a tako pricaju i neki drugi, bolji strucnjaci od mene.

                                Carlo ga je zeleo, i tu ne treba mnogo da se kaze, a on obozava genijalce u veznom redu...

                                Eto priznao si Vladane, bilo ironija ili ne, rekao si... Rooney za svoje standarde, prosek ove sezone, ali prosek.
                                Ne treba da ti bude cudno, poziv u repku ne mora nuzno ili nikad da odredjuje kvalitet fudbalera. Imas jasan primer Fernandinha koji je medju najboljim veznjacima u Evropi lagano i Williana, od toga ne moze bolje. A druga verzija price, je toliko ocigledna, da ako ne znas sto on nije dobio sansu u repci, onda ne znam o cemu pricamo ovde...
                                Neka Thiago dominira, voleo bih to, dotle veciti potencijal, nista u Barci, sad cemo ga u Bayernu videti, a tamo jos jaca konkurencija...
                                Last edited by Freshman; 13-07-13, 03:26.
                                sigpic

                                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                                -Jürgen Klopp

                                Comment

                                Working...
                                X