Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 2018 ROLEX BRITISH GRAND PRIX (Silverstone)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by dekkard View Post
    A ko je kriv što je Hamilton izgubio pol poziciju na startu trke? Je l' i to deo taktike? Ček... PA JESTE!
    CIA, BIA, Vatikan...
    sigpic

    Comment


    • #92
      Originally posted by dekkard View Post
      A ko je kriv što je Hamilton izgubio pol poziciju na startu trke? Je l' i to deo taktike? Ček... PA JESTE!
      Kakva ti je to logika. Znaci svako ko ne starta najbolje treba ga izbaciti
      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

      Comment


      • #93
        Kakva je tvoja logika da je to njegova logika..

        Comment


        • #94


          Paklena trka od prvog kruga. Sjajan povratak Hamiltona, dugačak prvi stint je ispao odličan potez, jer je SC morao kad tad da izađe na stazu, nešto je sigurno moralo da se desi. Mercedes takođe nije imao sveže Soft pneumatike na raspolaganju, tako da su odradili posao koji su mogli. Da li je Bottas mogao da ode na korišćene Soft? Jeste, ali u tom slučaju Vettel bi otišao daleko ispred i Hamilton bi bio prepušten sam sebi.

          Ferrari je imao problema sa Medium pneumaticima, niže temperature u drugom delu trke i naravno da se događa ista stvar kao i u Španiji - ogromna potrošnja, slabe performanse. Ovo je bilo više izraženo kod Vettela, jer je kasnije otišao na zamenu. Iz tog aspekta, veliki uspeh ekipe predstavlja pobeda uz podijum.

          Red Bull se na kraju jako dobro držao, tako da je jasno da su političke odluke iza tolikih napada prema Renou, dok je Hulk iza sebe držao i jednu Force Indiju. Na kraju trke u top 10 su 3 Mercedesa, 3 Ferrarija, 3 Renoa i Honda.

          Drago mi je što je Leclerc prošao još jednu lošu situaciju u trci, tim će povremeno praviti greške i sa time svi moraju da se nose, deluje mi da je sportski to prihvatio. Eriskenova greška je ili gubitak koncentracije ili mehanički problem sa zatvaranjem DRS flapsa. Dobro je prošao, moglo je biti mnogo gore. Incident između Grosjeana i Sainza je očekivan, nekome je onako nešto moralo da se desi. Silverstone je brza staza i greške se ne praštaju.

          Incident između Raikonena i Hamiltona bi imao potpuno drugačiju konotaciju da Kimi nije blokirao prednjim točkom. Obzirom da je u pitanju unutrašnji točak, očekivano je da se desi njemu kad je ovako žestko start. Točak je blokirao i sudije nisu očigledno ni razmatrale sve ostalo, kao npr da je Hamilton otišao široko zbog takođe kasnog kočenja i potpuno isekao krivinu. Pritom ne ostavivši dovoljno prostora za bolid koji je bio paralelno sa njim na početku kočenja. Kimi je napravio grešku, što je sportski priznao, ali ne vidim ga kao jedinog krivca i mislim da je kazna nezaslužena.

          Hamilton je prolazio kroz mnogo duela u prethodnih par godina bez posledica, tako da je jak duel kad tad morao da ostavi neki trag. Dobro je prošao kroz ostatak grida, dobro je iskoristio kasnu zamenu pneumatika i dobro mu je došlo skraćenje trke tokom SC perioda. Sreća prati hrabre, reklo bi se.

          Alane, nadam se da ćeš razmotriti svoju odluku i vratiti se redovnom učestvovanju u diskusijama na ovom forumu.

          Comment


          • #95
            Dobio Kimi i dva boda na licencu.

            Comment


            • #96
              Originally posted by Vanja #66 View Post

              Red Bull se na kraju jako dobro držao, tako da je jasno da su političke odluke iza tolikih napada prema Renou, dok je Hulk iza sebe držao i jednu Force Indiju.
              Sta hoces reci time, da je Renoov motor jaci od Mercedesovog?

              Jel si procito izjavu Maxa?

              Max Verstappen kaže da je Red Bullov nedostatak brzine na pravcu „tragičan“ i dodaje da je osjećaj kao da voze sa F2 motorom protiv F1 motora.
              Kimi je napravio grešku, što je sportski priznao, ali ne vidim ga kao jedinog krivca i mislim da je kazna nezaslužena.
              Pa sam Kimi je rekao da je zasluzio kaznu.
              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

              Comment


              • #97


                Naiđoh na ovaj snimak, prvi koji pokazuje incident iz nekog razumnog ugla. Snimak sa Kimijevog bolida nekako daje utisak da je Hamilton ostavio nedovoljno prostora. Ovaj snimak, po mom mišljenju, pokazuje da je prostora ipak bilo taman.

                Bio je Hamilton agresivan, ali ipak mislim da je ostavio dovoljno mesta, sad kad vidim i ovaj snimak. Svakako je bio u boljoj poziciji u toj krivini, jer je Kimi morao da vodi računa i o Bottasu, nije mogao da koči baš baš kasno jer bi onda udario u drugi Mercedes. Tako da mislim da bi bez problema zadržao treću poziciju u sledećoj krivini - imao bi bolji izlaz iz treće krivine i unutrašnju stranu u četvrtoj.

                Moram reći jedno, znam za jednog vozača koji bi iz predostrožnosti išao šire od Hamiltona i verovatno izbegao kontakt da je bio na njegovom mestu (obzirom da je tokom cele karijere išao drugačijim putanjama na početku trke).

                Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                Sta hoces reci time, da je Renoov motor jaci od Mercedesovog?

                Jel si procito izjavu Maxa?
                Hoću reći da po običaju laprdaju i vade se na Reno. Max je obišao Kimija sa spoljne strane jedne od sporijih krivina na stazi. Imao je bolje prijanjanje tokom krivine i na izlazu, praktično se katapultirao. Nisu napravili kompromis između aero prijanjanja i otpora za ovu trku, istu stvar je uradio Ferrari prošle godine. Pritom, ceo bolid im je poprilično kao Ferari 2017, kraći je od konkurenata i bolji na sporijim stazama (Monako za sad, verujem da će isto biti i u Mađarskoj i Singapuru), ali na ovim brzim stazama gubi. Ferari je produžio bolid i pod za ovu sezonu, što je sasvim logično jer je to jedan od razloga što je Mercedes prošle sezone osvojio titulu. Red Bull to nije učionio u dovoljnoj meri, što naravno ima svoje dobre i svoje loše strane.

                Comment


                • #98
                  Originally posted by Vanja #66 View Post
                  Hoću reći da po običaju laprdaju i vade se na Reno.
                  Joj pa opste je poznata stvar da je Reno tek 3 motor po jacini. Ja ne znam kako tebi to nije jasno. To je jasno ko dobar dan. RB je samo u Monaku imo najbrzi bolid jer tu snaga motora nije presudna. Verovatno ce i u Madjarskoj biti najbrzi i mozda jos ponegde i to je to. Da imaju Ferarijev ili Mercedesov agregat obrisali bi njihove fabricke ekipe zato im i nisu dali motore. I to je jasno, pametnom.

                  Max je obišao Kimija sa spoljne strane jedne od sporijih krivina na stazi.
                  I Kimi mu je kasnije vratio. Kimi je prestigo i Botasa a Max nije mogo. E sad ako me ubedis da je to zato jer je posrnuli Kimi u svoje stare dane bolji vozac od 20-godisnje senzacije Maxa
                  Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                  Comment


                  • #99
                    Uopšte ne kažem da nije 3. najjači pogon, ali stojim iza toga (jer imam informacije) da razlika nije veća od 15-20KS, što je daleko od onoga što uobičajeni laprdavci iz RB-a tvrde. Mercedes kaže da po njihovim podacima na osnovu GPS analiza brzina Reno ima zaostatak manji od 10KS.

                    Ako ne možeš da povežeš pojam otpora vazduha sa snagom motora, ako nemaš osećaj šta znači da se potrebna snaga povećava sa 3. stepenom brzine, te da svega 1% manje otpora (što je smešno malo, mnogo više od toga se varira uglom zadnjeg krila) znači da ti je potrebno 9-10KS manje da dostigneš određenu brzinu, onda sve što ti objašnjavam gubi smisao i poentu.

                    Comment


                    • Originally posted by Vanja #66 View Post
                      Uopšte ne kažem da nije 3. najjači pogon, ali stojim iza toga (jer imam informacije) da razlika nije veća od 15-20KS, što je daleko od onoga što uobičajeni laprdavci iz RB-a tvrde. Mercedes kaže da po njihovim podacima na osnovu GPS analiza brzina Reno ima zaostatak manji od 10KS.
                      Cekaj pa Mercedes je rekao da je njihov motor blizu 1000 konja a Reno je rekao da je njihov veci od 950. "2+2=4". Reno od pocetka hibridne ere ne moze da sustigne Mercedes. Ne moze jer ne ulaze tolko para u razvoj motora. Pa pogledaj gde im je fabricka ekipa a sta radi RB i to je zbog RB sasije.
                      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                      Comment


                      • Jel ti znaš šta je 80KS? Pa druže ni Honda nema 80KS manjka, a o Renaultu ne treba ni pričati, možda imaju zaostatak veći od 20KS u kvalifikacijama, ali u trci čisto sumnjam.
                        If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                        Comment


                        • Ok, druže, Red Bull je naj naj najbolja šasija i Reno je naj naj najgori motor, jadan Red Bull što nema bolji motor, surova sudbina ih sprečava da haraju kao nekad.

                          Comment


                          • Originally posted by Nikoletina View Post
                            Jel ti znaš šta je 80KS? Pa druže ni Honda nema 80KS manjka, a o Renaultu ne treba ni pričati, možda imaju zaostatak veći od 20KS u kvalifikacijama, ali u trci čisto sumnjam.
                            Ok Max je mozda malo pretero ali to nije ni vazno. Reno je sigurno u znacajnom zaostatku.

                            Originally posted by Vanja #66 View Post
                            Ok, druže, Red Bull je naj naj najbolja šasija i Reno je naj naj najgori motor, jadan Red Bull što nema bolji motor, surova sudbina ih sprečava da haraju kao nekad.
                            Kad nestane argumenta onda krenemo sa ironijom jel da
                            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                            Comment


                            • Šta god ti ja kažem, ti ignorišeš, tako da sam odustao.

                              Veći problem za Red Bull su oni sami sebi, mislim da već i sami veruju da je Reno u tolikom zaostatku i upašće u istu zamku kao McLaren.

                              Elem, Ferrari izgleda ipak ima veću maksimalnu snagu, nešto jesu pronašli u pravilima i dodatno pune bateriju preko turbo punjača (MGU-H).

                              https://streamable.com/vh89e

                              Comment


                              • Vidi RB se od 2010 do 2013 borio za pobede i titule osvajo a od 2014 kada su uvedeni ovi novi motori nestali su! Zasto-jel su zaboravili praviti dobru sasiju ili im je motor boljka? A proizvodjac tog motora ima budzet koji je vise od upola manji od Mercedesa i Ferarija (vise od 200 miliona manji budzet). I kako onda da budu ravnopravni?-ne mogu.
                                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                                Comment

                                Working...
                                X