Announcement

Collapse
No announcement yet.

NOKAUT FAZA FIFA SP 2018

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imaš [emoji482] u tom slučaju [emoji23]
    Originally posted by bounty hunter View Post
    Francuzi izgledaju kao da se gase. Svaka sledeća utakmica im je lošija Čini se da su svoju utakmicu turnira već odigrali, i to u šesnaestini protiv Argentine.

    Za razliku od njih Englezi su na ovom SP zaraženi italijanskim paolorosijevskim sindromom - bledo na startu (pobeda u 90+ nad Tunisom, uz ono šamaranje Paname i taktički poraz od Belgije), penal lutrija protiv Kolumbije, sigurica protiv Šveđana, eventualno rutiniranje protiv Hrvatske, da bi utakmica turnira i lepotica SP bila u finalu.
    Sve ovo uz sve bolju atmosferu u zemlji i ogroman rast samopouzdanja kod nacije i fudbalera.

    Englezi će klasično žabarski osvojiti šampionat.
    Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

    Comment


    • Francuzi, očekivano. Sad još Hrvati da im se pridruže. [emoji41]
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Spanci su igrali najdosadniji fudbal u univerzumu, davili loptu i dobacivali se do besvijesti isto kao i Pepova Barselona, oduzevsi svaki ritam utakmici e sad sto neki to vole svaka cast, kapiram ja da su navijaci Barse odrasli na tome ali to je nesto sto je izi procitano i zaustavljeno, iako su imali igrace da godinama dominiraju odjednom prestalo i prolazenje grupa ili i ako se prodje zaustave se odma, meni to dosadnije od ovoga jedno trista puta. Uvijek cu radije gledati Murinjov i Benitezov sudar nego to sranje. Neznalice jesu ali to ne mijenja cinjenicu da je ovo jedno od najboljih polufinalnih susreta koje sam gledao, dje su takticki, fizicki i individualni potezi na toliko visokom nivou i dje se pazi na svaki detalj i dje jedan Pol Pogba dropuje kad Belgijanci uzimaju loptu na sredini da cuva stopere, pa to je bila naucna fantastika na proslom Euru dje su Francuzi licili na poluamatersku ekipu, a sad izgledaju kao jedna skoro pa savrseno podmazana masinerija.

        Ali ja odlicno pamtim sta se pricalo i za Juznu Afriku i za Brazil i kako fudbal nije kao nekad, da ne pricam da 2002. nego tada net nije bio kod nas nesto rasprostnjeno ali su bile price zalutala Turska i Juzna Koreja i kako je to pad fudbala kakvog znamo i kako ce sad klupski fudbal da dominira, a repreznetativni da pada. Ipak minimalci samo radili za Brazil i Njemacku protiv takvih fudbalskih sila, a ni finale nije bilo nista specijalno ali eto Ronaldo koji nam je svima bio magija i omiljeni pa ostao kultni status. 1998. je najbolje prvenstvo za mene, ali je tada Francuska zlatnim golom prosla Paragvaj preko Blana cini mi se, pa je prosla Italiju na penale, pa je Turam morao da ih vadi iz govana protiv Hrvata koji su mnogo bolje otvorili utakmicu. Covjek dao dva gola u karijeri u reprezerntaciji i to u polufinalu Mundijala, da se kandidovao za predsjednika iste noci lagano bi bio izglasan. Sve je u oku posmatraca i gotovo po automatizmu je ono aktuelno prvenstvo najslabije, i tako bude do sledeceg. Ipak od kad pratim fudbal sem eto Njemacke protiv Brazila ja ne pamtim neko ludilo od fudbala, sansi i golova u zavrsnicama Mundijala.

        2006. je moje omiljeno, em najbolje organizovano, em dominacija evropskog fudbala, ali polufinala i finala takticki izuzetna, tempo mnogo slabiji od ovog danas. A kako je Italija ubila tu utakmicu znaju svi koji su gledali, da ne pricam da su visili protiv Kengura, ali su napali Njemce jer protiv njih nisu zeljeli penale, ali su ih napali u produzetku, tokom 90 minuta nista. Nista ni u susretu Argentine i Holandije na proslom Mundijalu, a slabo nesto i u finalu izmedju Njemacke i Argentine. Meni je ta prica presmijesna ali uvijek je tu, kao sto rekoh svakim novim Mundijalom.
        sigpic

        Comment


        • Modrić i Rakitić su najbolji i to je jedini razlog zašto Eglezi nemaju šanse. Gomila gluposti se mogla čuti/pročitati o nekakvom Daliću, koji naravno nema ni 0,0001% zasluge za finale.
          Hrvati idu u finale, to je i fudbalskim laicima jasno, a jedini i isključivi razlog za to su Modrić i Rakitić, koji su jednostavno najbolji, Englezi neće biti u stanju ni da ih dotaknu, a kamoli zaustave.

          Najbolji igrači osvajaju turnire, sigurno ga neće osvojiti Henderson sa svojim siromašnim mogućnostima, Modrić i Rakitić su fudbalska aristokratija za engleske fudbalske sirotane.
          C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

          Comment


          • Kad mi iskoci ono its coming home skrati mi se zivot za jednu godinu.Toliko odvratnosti u jednoj recenici koja oslikava engleski mentalitet.Hrvati pobjedite sjutra molim vas.

            Comment


            • Ovo je najbolja defanzivna partija Fra na SP. Oni su u Rusiju došli sa novom odabranom i što je najbitnije, najmlađom i najneiskusnijom.
              21, 22, 23, 24 godine, Pavar i Hernandes tek od ove godine u A timu i odmah do finala.

              Bilo je dosta grešaka u uvodnim utakmicama, pa 2 od raspad Argentine, ali ovo sad je već dostojno šampionu.

              Samo pogledajte desni bok Fra, Mbape i Pavar prosek 20 godina. Tu im je sjajni Azar stvarao problema u prvom delu, ali su ga posle sjajno zaustavili.

              Šta tek reći za Kantea i Pogbu, najbolji par centralnih veznih na turniru.

              Mlad tim, može još bolje.

              Comment


              • Originally posted by La Jugoslavia View Post
                Modrić i Rakitić su najbolji i to je jedini razlog zašto Eglezi nemaju šanse. Gomila gluposti se mogla čuti/pročitati o nekakvom Daliću, koji naravno nema ni 0,0001% zasluge za finale.
                Hrvati idu u finale, to je i fudbalskim laicima jasno, a jedini i isključivi razlog za to su Modrić i Rakitić, koji su jednostavno najbolji, Englezi neće biti u stanju ni da ih dotaknu, a kamoli zaustave.

                Najbolji igrači osvajaju turnire, sigurno ga neće osvojiti Henderson sa svojim siromašnim mogućnostima, Modrić i Rakitić su fudbalska aristokratija za engleske fudbalske sirotane.
                Modrić i Raketa su i za Danske i Ruske veznjake izmislili fudbal pa nešto nisam primetio preterani uticaj na kvalitet. Oba puta sreća + vratar Subašić ih pogledali.
                A sa druge strane trebaće dosta napora zadržati Kejna i njegov istančani ukus za postizanje zgoditka.
                Faktor koji sigurno stoji na strani Albiona je odmorenost. Nema teorije da Hrvati ne osećaju teške noge od dva vezana produžetka. A znamo ostrvske reprezentacije koliko polažu na tempo i igru punu kontakata, tako da će jebeno komšijama biti.

                Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                Comment



                • Francuska je treca najmladja reprezentacija na sampionatu, Engleska je druga, a Nigerija prva. Jos vece postovanje s obzirom na takvu mladost sto igraju toliko zrelo. Francuska je do ovog susreta dozvolila 46 suteva na svoj gol, dok je npr. Belgija do ovog susreta dozvolila 75 suteva na svoj gol.
                  sigpic

                  Comment


                  • Znamo da Nigerijcima krštenice nisu baš validne. Setimo se primera Tariba Vesta iz vremena provedene u Partizanu [emoji23][emoji23][emoji23]

                    Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                    Comment


                    • Kante po meni igrac prvenstva, bez dileme.
                      Originally posted by Casiraghi
                      Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                      Originally posted by Casiraghi
                      Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                      https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                      Originally posted by Casiraghi
                      Srecan Mane svima koji slave.

                      Comment


                      • Francuzi su odigrali taktički savršen meč, ali jedini gol je opet pao iz prekida što baca još veću senku na kvalitet ovog SP.

                        Simptomatično je da niko gol ne može da iskreira iz otvorene igre, vrlo retko čak i iz neke tranzicije ili kontre.

                        Prekidi, penali, autogolovi i netipične greške su zaslužni za 9 od 10 golova. Veliko razočaranje za mene je ovo SP i apsolutno sam siguran da je najlošije.

                        Pogledajte ko će biti drugi finalista i sve je jasno. Ne potcenjujem Hrvatsku, ali oni su odigrali daleko ispod mogućnosti, a došli su nadomak finala. Ako ne podignu nivo igre neće proći Engleze, ej Engleze, sa nikad lošijom generacijom.

                        Belgija je sebi potpisala smrtnu presudu golom Januzaja. Oni imaju toliko kvaliteta da pobede neku jaču ekipu od sebe, ali ne mogu dobijati u kontinuitetu. Brazil i Francuska su bili nemoguća misija. Da su bili u drugoj polovini prošetali bi se do finala i tamo mogli iznenaditi nekog od favorita.

                        Comment


                        • Obrtni, okreni, osvojiće najbolja ekipa od svih koji su doputovali. Ta 2, 3,4.. mesta su utešne nagrade.

                          Comment


                          • Nije mi jasno šta se očekuje od takmičenja za prvenstvo sveta kada mahom čitam komentare kako je šampionat najlošiji do sada. Kojim parametrima ljudi se vode kad pišu sve i svašta? Čuj, golovi se daju iz prekida. Pa zar on nije sastavni deo fudbalske igre?
                            Da se igra na gol manje, gde su odbrane zaštitni znak opet bi bilo negodovanja i otrovnih strelica na račun efikasnosti. Ovako, na takmičenju gde statistički gledamo dva gola po utakmici nije baš moralno stalno jadikovati i pozivati se na BLJAK fudbal.
                            Sada kakve veze ima ko je sudeonik polufinala. Sve 4 ekipe su zasluženo gde jesu, prikazali su za delić više nego ostali i nznm zašto nipodoštavanje njih. Zar svaki put završnicu moraju igrati Nemci, Španci, Brazilci...da bi šampionat bio po vašoj meri.

                            Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                            Comment


                            • Originally posted by Vladan View Post
                              Spanci su igrali najdosadniji fudbal u univerzumu, davili loptu i dobacivali se do besvijesti isto kao i Pepova Barselona, oduzevsi svaki ritam utakmici e sad sto neki to vole svaka cast, kapiram ja da su navijaci Barse odrasli na tome ali to je nesto sto je izi procitano i zaustavljeno, iako su imali igrace da godinama dominiraju odjednom prestalo i prolazenje grupa ili i ako se prodje zaustave se odma, meni to dosadnije od ovoga jedno trista puta. Uvijek cu radije gledati Murinjov i Benitezov sudar nego to sranje. Neznalice jesu ali to ne mijenja cinjenicu da je ovo jedno od najboljih polufinalnih susreta koje sam gledao, dje su takticki, fizicki i individualni potezi na toliko visokom nivou i dje se pazi na svaki detalj i dje jedan Pol Pogba dropuje kad Belgijanci uzimaju loptu na sredini da cuva stopere, pa to je bila naucna fantastika na proslom Euru dje su Francuzi licili na poluamatersku ekipu, a sad izgledaju kao jedna skoro pa savrseno podmazana masinerija.

                              Ali ja odlicno pamtim sta se pricalo i za Juznu Afriku i za Brazil i kako fudbal nije kao nekad, da ne pricam da 2002. nego tada net nije bio kod nas nesto rasprostnjeno ali su bile price zalutala Turska i Juzna Koreja i kako je to pad fudbala kakvog znamo i kako ce sad klupski fudbal da dominira, a repreznetativni da pada. Ipak minimalci samo radili za Brazil i Njemacku protiv takvih fudbalskih sila, a ni finale nije bilo nista specijalno ali eto Ronaldo koji nam je svima bio magija i omiljeni pa ostao kultni status. 1998. je najbolje prvenstvo za mene, ali je tada Francuska zlatnim golom prosla Paragvaj preko Blana cini mi se, pa je prosla Italiju na penale, pa je Turam morao da ih vadi iz govana protiv Hrvata koji su mnogo bolje otvorili utakmicu. Covjek dao dva gola u karijeri u reprezerntaciji i to u polufinalu Mundijala, da se kandidovao za predsjednika iste noci lagano bi bio izglasan. Sve je u oku posmatraca i gotovo po automatizmu je ono aktuelno prvenstvo najslabije, i tako bude do sledeceg. Ipak od kad pratim fudbal sem eto Njemacke protiv Brazila ja ne pamtim neko ludilo od fudbala, sansi i golova u zavrsnicama Mundijala.

                              2006. je moje omiljeno, em najbolje organizovano, em dominacija evropskog fudbala, ali polufinala i finala takticki izuzetna, tempo mnogo slabiji od ovog danas. A kako je Italija ubila tu utakmicu znaju svi koji su gledali, da ne pricam da su visili protiv Kengura, ali su napali Njemce jer protiv njih nisu zeljeli penale, ali su ih napali u produzetku, tokom 90 minuta nista. Nista ni u susretu Argentine i Holandije na proslom Mundijalu, a slabo nesto i u finalu izmedju Njemacke i Argentine. Meni je ta prica presmijesna ali uvijek je tu, kao sto rekoh svakim novim Mundijalom.
                              Ništa što već nisam znao, ali pogledi na fudbal nam se ne podudaraju ni 1%, tako da što se te strane tiče nema poente da nastavljamo.

                              E sad ovo za priču da su ljudi zarobljenik trenutka, to sve kontam. Ali ja pričam za sebe jbg, ne generalno. Znam da nisam ovde sigurno pisao ovako nešto na prošlom SPu, kao i na dva pre njega na forumu kom sam tad bio. Isto tako ne sećam se da su išle te priče tada, ali to su ipak mali krugovi. Ovo za 2002. i Južnu Koreju i Tursku se slažem, mogu da zamislim šta bi se danas pisalo da je to slučaj, pogotovo kad znamo kakvim krađama su se služili Korejci.

                              Sve u svemu, kako je prvenstvo počelo, na kraju je generalno još i okej ispalo, ali glavni utisak SPa meni daju najjače reprezentacije, a po meni su one nikad slabije. A nervira me jer je individualno to skroz drugačije, ali eto.. meni je ovo večeras tuga od igre u poređenju s potencijalom obe reprezentacije.

                              Comment

                              Working...
                              X