Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wimbledon 2018 (glavna tema)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Криво ми је што нисам могао да гледам пети сет. читам коментаре, признајем да не капирам на коју фору Ноле добија Рафу, јеноставно добије тај меч...можда је у питању она једноставна:"снага кладе ваља, а ум царује" .... велико браво за Новака, ово је веће од освајања турнира...


    кукају енглези, кука европа, само се ми радујемо!!!
    Last edited by Žika; 14-07-18, 20:20.
    sigpic

    Comment


    • Sto se tice krova procitao sam dve opcije :

      1.Da su obojica hteli na otvorenom, ali da organizatori nisu dozvolili

      2.Da je Rafa hteo na otvorenom, a Novak ne

      Sta je tacno od ovoga ?
      Originally posted by Casiraghi
      Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
      Originally posted by Casiraghi
      Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

      https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
      Originally posted by Casiraghi
      Srecan Mane svima koji slave.

      Comment


      • Po izjavama sa konferencije, tacno je da je Novak hteo krov, Nadal ne, ali da nije bilo bitno jer su organizatori vec odlucili da ce se igrati pod krovom
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Tacno je drugo ali je Novak dovoljno diplomata da to kaze uvijeno.

          Bila bi smijurija da je Novak pristao na otvaranje krova. Pogotovo poslije onog RG finala 2012.

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            Tacno je drugo ali je Novak dovoljno diplomata da to kaze uvijeno.

            Bila bi smijurija da je Novak pristao na otvaranje krova. Pogotovo poslije onog RG finala 2012.
            Da li mislis da bi bio drugaciji ishod sa otvorenim krovom ?
            Originally posted by Casiraghi
            Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
            Originally posted by Casiraghi
            Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

            https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
            Originally posted by Casiraghi
            Srecan Mane svima koji slave.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Tacno je drugo ali je Novak dovoljno diplomata da to kaze uvijeno.

              Bila bi smijurija da je Novak pristao na otvaranje krova. Pogotovo poslije onog RG finala 2012.
              Posle mnogo, mnogo stvari NI 2012 je samo mrvica spoticanja.
              Rekoh ja i bojao sam se znajuci Novaka da me ne bi cudilo da je rekao ma skidaj krov ☺

              Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

              Comment


              • Originally posted by Zika View Post
                Криво ми је што нисам могао да гледам пети сет. читам коментаре, признајем да не капирам на коју фору Ноле добија Рафу, јеноставно добије тај меч...можда је у питању она једноставна:"снага кладе ваља, а ум царује" .... велико браво за Новака, ово је веће од освајања турнира...


                кукају енглези, кука европа, само се ми радујемо!!!
                Ne kapiras na koju foru? Eo ja cu ti rec kako. Djokas je igrao ISTO kao protiv Wawrinke u finalu USO 2016. Eto, takva neka igra. Usao u mec hrabro, a onda je ta hrabrost jednostavno nedje nestala i od tada, pa do kraja meca Djokas igra "na sigurno". Posluzio ga je servis malo bolje nego protivnika i cao. A Nadal, iako jeste uspijevao, nije dovoljno kaznjavao Novakov blijed nastup.

                A to da se samo mi radujemo, mozda kao nacija, region. Ali vidim po komentima s neta da mnogo pravih ljubitelja tenisa ne moze da sakrije odusevljenje sto ponovo gleda Novakovu igru i njegova resenja za svetskog br 1.
                Last edited by Joker; 14-07-18, 20:36.

                Comment


                • Originally posted by MareLFC View Post
                  Da li mislis da bi bio drugaciji ishod sa otvorenim krovom ?
                  U mecu u kojem par poena odlucuje, moguce je i da bi. I ovako je Novak jedva dobio.

                  Comment


                  • Ma uopšte nisam siguran u to da je Novaku krov odgovarao više nego Nadalu. Nadal je bio agresivniji igrač, hvatao je lopticu ranije, imao je igru prilagodjeniju travi nego Novak u ovom meču. Pitanje je da li bi mogao imati ovakvu kontrolu loptice da se igralo na otvorenom, lupao je nadrealno.

                    Što bi naš bivši kolega CW rekao, nažalost, nikada nećemo saznati šta bi se dešavalo na otvorenom
                    Last edited by shminka; 14-07-18, 20:39.

                    Comment


                    • Originally posted by shminka View Post
                      Ma uopšte nisam siguran u to da je Novaku krov odgovarao više nego Nadalu. Nadal je bio agresivniji igrač, hvatao je lopticu ranije, imao je igru prilagodjeniju travi nego Novak u ovom meču. Pitanje je da li bi mogao imati ovakvu kontrolu loptice da se igralo na otvorenom, lupao je nadrealno.
                      U tvojoj prici ima osnova ali dvoranski uslovi su pogodovali Novakovom serviranju koje je bilo kamen temeljac Novakove pobjede.

                      Ali cak i da si u pravu to je od malog znacaja. Nadal je htio na otvorenom. Novak je mora traziti drugo. I bilo je po Novakovome. To je psiholoska pobjeda u startu.
                      Last edited by NI; 14-07-18, 20:44.

                      Comment


                      • NI, nije bilo ono sto je Novak trazio, jos sinoc, par minuta posle prekida su organizatori rekli da se nastavlja sa navucenim krovom, jer su tako poceli, tako mec i treba da se zavrsi.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by bojanaBG View Post
                          NI, nije bilo ono sto je Novak trazio, jos sinoc, par minuta posle prekida su organizatori rekli da se nastavlja sa navucenim krovom, jer su tako poceli, tako mec i treba da se zavrsi.
                          To je tacno.

                          Ali su i dodali: "To moze da se promijeni ako se oba igraca sloze." Bacili su loptu u Novakovo polje. Mudro i diplomatski. Na to je Novak odgovorio jednako mudro i diplomatski: "Pitali su me ali je vec bilo odluceno."

                          Niko ne kaze punu istinu i niko ne laze.

                          Comment


                          • I Novak je totalno u pravu, poceli su sa zatvorenim, tako treba i da se zavrsi
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Jedan detalj koji smatram kljucnim za ovaj mec, a ne videh da ste ovde komentarisali, je kad je Novak poceo da se dere posle osvojenog poena, steze pesnice i upucuje prkosne poglede Nadalu.. To je bilo pred sam kraj 5. seta i stekao sam utisak de je Nole tek tada usao ratnicki u mec, srcem.. Do tada mu je govor tela i izraz lica bio ocajan.

                              Comment


                              • Originally posted by Antona View Post
                                Jedan detalj koji smatram kljucnim za ovaj mec, a ne videh da ste ovde komentarisali, je kad je Novak poceo da se dere posle osvojenog poena, steze pesnice i upucuje prkosne poglede Nadalu.. To je bilo pred sam kraj 5. seta i stekao sam utisak de je Nole tek tada usao ratnicki u mec, srcem.. Do tada mu je govor tela i izraz lica bio ocajan.

                                Izuzetno vazan detalj. Sve si u pravu osim u jednome.

                                Taj ocajni govor tijela i izraz lica su bili ratna varka. Nista u igri nije to potvrdjivalo. Novak je cekao u zasjedi. A onda, kad je smtrao da je trenutak pravi, jasno je pokazao Rafi da tek treba da ga pobijedi ili kako ti kazes - pokazo je ratnicko lice.
                                Last edited by NI; 14-07-18, 21:26.

                                Comment

                                Working...
                                X