Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wimbledon 2018 (glavna tema)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post



    Nadal ce lako da dobije u finalu.
    A Anderson-Djokovic?

    Comment


    • Originally posted by Chiwwi View Post
      A Anderson-Djokovic?
      Ne vjerujem da ce biti tog meca.
      Last edited by NI; 14-07-18, 01:09.

      Comment


      • Originally posted by Stefan-kobe View Post
        Zato sam rekao ne osetno bolji ali bolji. Mada ne gleda se to nikad, bitno je ko je uzeo set a to je Novak. Ima neko da postira statistiku winera i ue?
        Levo je za Novaka.

        Comment


        • Wizard

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            Ne vjerujem da ce biti tog meca.
            Sad sam siguran da Novak osvaja turnir. [emoji41]
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by dekkard View Post
              Sad sam siguran da Novak osvaja turnir. [emoji41]
              To ti je razlika medju nama. Ja sam bio super nervozan kad je Novak jucer dominirao u prvih sat igre a ti opusten a vidjeli smo isto.

              Da Novak igra kao u najboljim danima i da Rafa nema odgovora. Na izgled si ti imao svo pravo da budes opusten. Moja nervoza je dolazila iz 4 razloga.

              *Rezultat nije odrazavao koliko je Novak bolji (Rafa je igrao bolje kljucne poene)
              *Ocekivao sam da Rafa napravi neko cudu (zadnji put je izgubio polufinale slema od Delpa na USO 2009.)/ i napravio je
              *nisam znao koliko je Novak mentalno jak (jaci je od ocekivanog)/ zato danas jos uvijek ima sansi
              *nisam znao koliko Novak moze da izdrzi taj nivo. (ne moze dovoljno dugo)

              Moji su se strahovi dijelom obistinili.

              2:1 je velika prednost. Ali opet imam strahove.

              *nisam siguran da Novak moze da ponovo igra onako kako je je igrao prvih sat vremena sinoc.
              *bio je mentalno jak ali kad je Nadal imao inicijativu. Novak nije bio mentalno jak kad je imao prednost.
              *Nadal nece uci onako sporo u mec kao sinoc.
              *Nadal ce da izdrzi Novakov uragan u prvih 40 minuta, uzme 4. set i dobije na kondiciju. Tj. onaj preokret koji smo imali u drugom setu, doci ce krajem 4. seta

              Volio bih da se prevarim. I mozda se prevarim. Ko kaze da Nadal nece lako dobiti 4. tako da je Novak jos uvijek svjez u 5. i onda ulovi Rafu iz zasjede.

              Comment


              • NI, treba manje da analiziras, a vise da verujes u svog igraca

                Sent from my MI 6 using Tapatalk
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Kondicija nije faktor kada se igra dva seta. Novak može da podigne još neke segmente igre na nivo iz 2015-te, recimo bekhend i dijagonalu a pogotovo paralelu prvenstveno što se tiče preciznosti. Brzina je već sad na zadovoljavajućem nivou. Jedan segment Novakove igre je na nivou na kom nije bio čak i kad je bio u prajmu - servis - brzina, preciznost, enigma za reternera, savršenstvo! A to je udarac koji je najvažniji u tenisu, pogotovo na travi, i tu Novak generiše ogromnu prednost i na tome temeljim moj optimizam, još kad dodamo da Rafini refleksi/ritern nisu kakvi su bili pre par godina zaključak ko je favorit se sam nameće.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Al ste se dali u analize i prognoze...a mec uopste nije gotov

                    tt
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      NI, treba manje da analiziras, a vise da verujes u svog igraca
                      Tu nema pomoci. Ja vise vjerujem brojevima nego bilo cemu drugom. Naravno, vjerujem u Novaka ali Rafa je pokazao sjajnu igru sinoc. Prekrenuo je situaciju u kojoj se Novak sve pitao (tvoje rijeci sa kojima se slazem) u situaciju u kojoj se vise pitao od Novaka.

                      Originally posted by dekkard View Post
                      Kondicija nije faktor kada se igra dva seta. Novak može da podigne još neke segmente igre na nivo iz 2015-te, recimo bekhend i dijagonalu a pogotovo paralelu prvenstveno što se tiče preciznosti. Brzina je već sad na zadovoljavajućem nivou. Jedan segment Novakove igre je na nivou na kom nije bio čak i kad je bio u prajmu - servis - brzina, preciznost, enigma za reternera, savršenstvo! A to je udarac koji je najvažniji u tenisu, pogotovo na travi, i tu Novak generiše ogromnu prednost i na tome temeljim moj optimizam, još kad dodamo da Rafini refleksi/ritern nisu kakvi su bili pre par godina zaključak ko je favorit se sam nameće.
                      Novak moze bolje nego sinoc. Medjutim, to se ne moze popraviti od veceri do jutra. Ocekujem da Novak dostigne top igracki nivo tokom jeseni a top takmicarski nivo tek u Austrailiji. Da je obadvoje imao sinoc, dobio bi 6:2, 6:2, 7:6.

                      Originally posted by miloolja View Post
                      Al ste se dali u analize i prognoze...a mec uopste nije gotov
                      Sto fali tome Olja? Umjesto da gnjavim ukucane (koje to ne zanima) kako je Novak igrao sinoc, na forumu izmjenjujem misljenje sa drugima koje to sve skupa zanima i koji su blagonakloni Novaku. To na strasnog navijaca djeluje terapeutski.
                      Last edited by NI; 14-07-18, 09:18.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Ja to ne znam. To brojevi ne pokazuju. Necu ponavljati ono sto sam vec naveo. Nego da ti odgovorim na ono sto si ti naveo. Nadal je ima jednom 30:0 i dva puta 15:0 na Novakovom servisu. A Novak jednom 30:0 i jednom 15:0 na Nadalovom servisu.

                        Novaka nije servis spasio. Moze da te spasi nepravilni odskok (cega je bilo), sudijina greska, mrezica, pogodjena linija n sljaci itd. A to sto Novak ima odlican servis je sastavni dio igre. Nije ni Nadal lose servirao a pogodio je i koju liniju iz igre.

                        Ono sto si ti zapazio moze da se izmjeri. I ja sam izmjerio.

                        Ako se izuzme servis u prvom setu je Novak odlucio 57% poena. Rafa je imao isti postotak u 3. setu 57%. Ako se uzme u obzir i servis, Novak je u 1. setu odlucio 60% poena a Nadal u 3. 51.2% poena. Tek nesto malo vise od Novaka.

                        Zato je Novak ima 4 BL u 1. setu a Nadal nije imao ni jednu u 3. set. I zato je Novak imao indeks dominacije 1.82 1. setu a Nadal vrlo malih 1.05 u 3. setu. Inace, ako se uzmu sva 3 seta, Novak je imao ideks dominacije 1.08.

                        Ti kao navijac imas pravo da budes neobjektivan. Ali nemoj mene, bez osnova, pripisivati neobjektivnost. Ja vjerujem brojevima.
                        Kako ti je i sam Stefane rekao brojevi kažu da je bio Rafa za jednu sitnicu bolji u 3.seti a set je na kraju dobio Novak.

                        Šta je tu je. Nije bilo nikakve krađe. Idemo napred.

                        Ako Rafa izgubi bit če mi strašno žao tog 3.seta in propuštene prilike. Šta drugo.

                        Comment


                        • Novak jako loše returnira na drugi servis. Nikad nije dobio Rafaela kad je ovaj imao preko 50% dobijenih poena na drugi servis, a sad ima preko 60%.

                          Comment


                          • Originally posted by jacques9 View Post
                            Kako ti je i sam Stefane rekao brojevi kažu da je bio Rafa za jednu sitnicu bolji u 3.seti a set je na kraju dobio Novak.

                            Šta je tu je. Nije bilo nikakve krađe. Idemo napred.

                            Ako Rafa izgubi bit če mi strašno žao tog 3.seta in propuštene prilike. Šta drugo.
                            Rafa je bio minimalno bolji ali mu Novak nije ukrao set. A mozda i nije bio bolji. Novak je igrao bolje kljucne poene.

                            Sigurno da ti zalis sto nije Rafa uzeo TB, a mogao je. Ali i ja zalim sto poslije dva seta nije bilo 6:2, 6:4 za Novaka, a moglo je. Dok je Rafa bio za nijansu bolji u 3. setu, Novak je totalno dominirao u prvih sat igre. A opet i nije toliko dominirao, jer je Rafa igrao bolje kriticne poene u tom periodu.
                            Last edited by NI; 14-07-18, 09:47.

                            Comment


                            • Samo ti nas NI gnjavi, ali nije bila u tom smislu moja poruka, vec u onom istom kada i ti mnoge stvari radis iz sujeverja... tako da to sto "znamo" sta ce da se desi... malo ono...

                              tt
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Ne vjerujem da ce biti tog meca.
                                Pridružujem se nevjerici. Imali su već ovakav jedan slučaj i Rafaelo je mnogo bolje otvorio drugi dan. Kod 2:2 se nemamo čemu nadati. Ovako postoje minimalne šanse da nešto učini na blef.

                                Comment

                                Working...
                                X