Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wimbledon 2018 (glavna tema)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Duboki naklon za četvoricu polufinalista

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Jesi Ajnstajn ali imas pogresnu logiku.

      Novak je bio bolji 45% meca. 1. set, prva 3 gema 2. seta i TB. Od toga je bio [b]uvjerljivo[/b[ bolji u 1. setu. Trebao je da dobije 6:2. Da je Novak igrao 2 gema manje, i umor bi stigao kasnije.

      Pitanje je da li bi Rafa izdominirao drugi dio 2. set da je Novak iskoristo prilike u prvom dijelu u poveo sa dva brejka. U trecem setu je Rafa malo bolji.

      Rafa je imao 3 brejk lopte i iskoristo 2. Novak je imao 10 brejk lopti i iskoristio 2.

      Ako je Rafa za nijansu bio bolji u 3. setu, onda ga Novak nije ukrao.

      Ma u principu ne mogu da se ne slozim..45 ili 40 % je manje vise svejedno.

      Znamo ko je Rafa, sta radi na brejk lopte, kako ne odustaje nikad.
      Taj kad igra ocajno ce na sampionski mentalitet izgubiti 6:4 7:5 i uciniti mec guravim iako je realan rezultat trebao biti 6:2 6:3.
      On je finale AO-a trebao izgubiti u 4 seta jer je bio losiji igrac na terenu.Nekim cudom je umalo uzeo mec iako ga nije zasluzio.
      To vidjamo godinama i nije nista neobicajno.


      Neobicajno, s druge strane, jeste to da Nadal ne vodi u mecevima u kojima je bolji.

      Ali kao sto rekoh, Nadalu za travu ipak treba pored dobre igre i malo srece upravo zbog prirode podloge.
      - 19 Grand Slams titles (84 titles)
      - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
      - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
      - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
      - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
      - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
      - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
      - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

      Comment


      • Pametnu stvar procitah na stranom forumu

        "One positive that Rafa can take from this match though, he knows now that he can go toe-to-toe with this version of Djokovic, outside clay."

        AKo izgubi moze totalno pasti mentalno ali su vece sanse da ce se desiti gore napisano.Nesto slicno kao poslje AO-a 2012.Tu je vidio da moze i to je presudilo naredne RG-ove i US 2013 kao i onaj masters prije USa iste godine.

        Samo da odrzi svjezinu kroz AO i zdravlje kroz naredni duzi period...
        - 19 Grand Slams titles (84 titles)
        - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
        - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
        - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
        - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
        - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
        - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
        - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

        Comment


        • Ni

          I sam znas da je Nadal bio bolji u trecem setu i da ga Novak ukrao. Da rascistimo neke stvari, Nadal imao jednom 30-30 kod 3-3 i kod 5-5 0-30. U obe situacije su servise spasili Djokovica. Sa druge strane Djokovic niti jednu polusansu nije imao na Rafin servis, baska je bio sameljen sa osnovne linije. TB, Rafa imao 3 set lopte, jednu na svoji servis, a Novak je svoju drugu iskoristio. Dakle kako god okrenes RAfa je bio bolji, mozda ne ubedljivo ali dovoljno za da uzme set sto nije ucinio i nazalost to ce ga verovatno kostati i mec. U prvi je Novak bio osetno bolji, drugi set obojca su oscilirali ali Novak malo vise.
          OVAKO

          Comment


          • Originally posted by topspinforehand View Post
            Slazem se djelomicno...

            Malo mi je nelogicna izjava "da Rafa nije dio servu bilo bi 3-0".
            Ocekivano je bilo da digne tu servu i ofanzivnu igru jer je to zaista bilo lose u prvom setu.

            Mene je iznenadilo sto je Rafa od 3 sata meca bio bolji u cca 2 sata i logika mi nalaze da je ulazak u mec bio sporan, ali ne generalni nivo igre.
            Kod Noleta mi logika nalaze da je ipak znao da ce Rafa sporije uci i da je to iskoristio ali isto i da je poslje, kad su obojica trebala biti u ritmu, Rafa ipak bio bolji igrac.
            To mi i daje nadu i optimizam.Mislim da je fizicki bolji, ako sutra krene odma jako, rano napravi brejk i uzme 4 set da uzima 80% u petom setu.


            A ovo je trava, Novak ima bazinu prednost i to mi je ok.Ja sam od Rafe ocekivao ispadanje u 3-4 kolu, odbranu bodova, i pripremu za US.
            Ostace mala gorcina ako izgubi jer je vrlo lahko mogao i uzeti ali ce to brzo proci siguran sam.

            Upravo je cela kvaka u ovome...pre svega se jako dobro znaju i ne mogu oni jedan drugog da iznenade previše.

            Meni je za oko zapalo još 3 stvari

            1.da je Rafa češće nego inače igrao slajs( možda grešim),naročito u prvom setu.

            2.Delovao mi je na momente u tom prvom setu vrlo umorno, povremeno i nervozno (razne grimase nezadovoljstva je pravio)

            3.Dropšotovi...ne pamtim da ih je igrao toliko...
            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

            Comment


            • Slajs je vrlo efektivna stvar protiv Djokovica ako znas da ga koristis.
              OVAKO

              Comment


              • Tako je Kobe...sjecam se USa 2010 i 2013...slajs presudio.

                Btw, ovo je trava, Rafa ima dobar slajs i za defanzivu i ofanzivu i zato ga koristi.

                Ja mislim ako Rafa sutra udje u mec kao sto je u drugi i treci set da uzima mec 65%.Onih 35% ostavljam jer Novak opet moze odservirat 6 gemova, bez predobre igre sa osnovne, i uzeti TB.
                AKo udje kao danas to je 70% Novakov mec.

                Ono sta me nervira iskreno je to kad neko kaze kako Rafa nema cime da naudi Novaku i da Novak se uvijek pita u njihovima mecevima.
                To naprosto nije istina.

                Rafa mozda nema tehnicku prednost nad Novakom kao sto ima nad Rogerom.Ali ko ima tu prednost nad Novakom?
                Igrac koji zna servirat, riternirat, bh bolestan, fh odlican.Trci, stize sve.SMec i igra na mrezi su danas dosta manje vazni pa se to ne moze uzeti za slabost.
                Ali Rafa ima jednu prednost nad svima.
                Mogucnost drzanja svog nivoa tenisa kroz 3-4-5 setova uz postepeni rast kako mec odmice.Plus ima mentalnu i fizicku prednost nad svakim.
                Govorim generalno naravno, kako stari to se sve teze manifestuje.
                Rafa kad igra jako sa osnovne, duboko na BH, kad otvara teren i pogađa IO-fhe, kad udara DTL kako to zna i kad to radi citav mec onda se itekako pita protiv svakoga na svakoj podlozi.Nema u tim trenucima niko, pa ni Novak, nikakvu prednost u mecu.
                To jest tesko za izvesti ali ako iko moze onda moze Rafa.
                Novakov BH najbolje parira Rafinom FH-u, ali to je i dalje samo pariranje, ne dominacija.
                Rafa kad ga udara kako treba i onda koristi lopte koje dobije za napad je opet tu u prednosti.
                Ne mozes reci da je Novakov bh za Rafin fh ono sto je Rafin fh za Rogerov bh.Znaci to nije ni blizu isti slucaj.


                Problem je kad Rafa ne igra tako, onda je za igrace poput Novaka lagan posao.
                Last edited by topspinforehand; 14-07-18, 00:38.
                - 19 Grand Slams titles (84 titles)
                - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
                - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
                - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
                - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
                - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
                - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
                - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

                Comment


                • Rafa sutra mora da pocne ofanzivno od prvog poena, prvi servira, ako ne potklekne u prva 1-2 servis gema bit ce pritiska kod Novaka to je sigurno. Popije li rano brejk ode voz u kukuruz, tesko je ganjat 2-1 i brejk zaostatka na travi.
                  OVAKO

                  Comment


                  • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                    Ni

                    I sam znas da je Nadal bio bolji u trecem setu i da ga Novak ukrao. Da rascistimo neke stvari, Nadal imao jednom 30-30 kod 3-3 i kod 5-5 0-30. U obe situacije su servise spasili Djokovica. Sa druge strane Djokovic niti jednu polusansu nije imao na Rafin servis, baska je bio sameljen sa osnovne linije. TB, Rafa imao 3 set lopte, jednu na svoji servis, a Novak je svoju drugu iskoristio. Dakle kako god okrenes RAfa je bio bolji, mozda ne ubedljivo ali dovoljno za da uzme set sto nije ucinio i nazalost to ce ga verovatno kostati i mec. U prvi je Novak bio osetno bolji, drugi set obojca su oscilirali ali Novak malo vise.
                    Iskreno jeste Rafa bio malo bolji u trecem setu, ali nije bas da Novak nije imao sansi. Imao je jednom 0:30 i Novak je lak ritern promasio. Zatim u tajbrejku je na 4:2 i posle 5:5 promasio lak ritern na drugi servis. Dakle, imao je Novak dve sanse da preuzme kontrulu nad setom. Oba puta je Rafa bio nesiguran i Novak je napravio male greske i po meni dosta mu pomogao u tim trenucima.

                    Comment


                    • Originally posted by 147 View Post
                      Iskreno jeste Rafa bio malo bolji u trecem setu, ali nije bas da Novak nije imao sansi. Imao je jednom 0:30 i Novak je lak ritern promasio. Zatim u tajbrejku je na 4:2 i posle 5:5 promasio lak ritern na drugi servis. Dakle, imao je Novak dve sanse da preuzme kontrulu nad setom. Oba puta je Rafa bio nesiguran i Novak je napravio male greske i po meni dosta mu pomogao u tim trenucima.
                      Zato sam rekao ne osetno bolji ali bolji. Mada ne gleda se to nikad, bitno je ko je uzeo set a to je Novak. Ima neko da postira statistiku winera i ue?
                      OVAKO

                      Comment


                      • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                        Ni

                        I sam znas da je Nadal bio bolji u trecem setu i da ga Novak ukrao. Da rascistimo neke stvari, Nadal imao jednom 30-30 kod 3-3 i kod 5-5 0-30. U obe situacije su servise spasili Djokovica. Sa druge strane Djokovic niti jednu polusansu nije imao na Rafin servis, baska je bio sameljen sa osnovne linije. TB, Rafa imao 3 set lopte, jednu na svoji servis, a Novak je svoju drugu iskoristio. Dakle kako god okrenes RAfa je bio bolji, mozda ne ubedljivo ali dovoljno za da uzme set sto nije ucinio i nazalost to ce ga verovatno kostati i mec. U prvi je Novak bio osetno bolji, drugi set obojca su oscilirali ali Novak malo vise.
                        Ja to ne znam. To brojevi ne pokazuju. Necu ponavljati ono sto sam vec naveo. Nego da ti odgovorim na ono sto si ti naveo. Nadal je ima jednom 30:0 i dva puta 15:0 na Novakovom servisu. A Novak jednom 30:0 i jednom 15:0 na Nadalovom servisu.

                        Novaka nije servis spasio. Moze da te spasi nepravilni odskok (cega je bilo), sudijina greska, mrezica, pogodjena linija n sljaci itd. A to sto Novak ima odlican servis je sastavni dio igre. Nije ni Nadal lose servirao a pogodio je i koju liniju iz igre.

                        Ono sto si ti zapazio moze da se izmjeri. I ja sam izmjerio.

                        Ako se izuzme servis u prvom setu je Novak odlucio 57% poena. Rafa je imao isti postotak u 3. setu 57%. Ako se uzme u obzir i servis, Novak je u 1. setu odlucio 60% poena a Nadal u 3. 51.2% poena. Tek nesto malo vise od Novaka.

                        Zato je Novak ima 4 BL u 1. setu a Nadal nije imao ni jednu u 3. set. I zato je Novak imao indeks dominacije 1.82 1. setu a Nadal vrlo malih 1.05 u 3. setu. Inace, ako se uzmu sva 3 seta, Novak je imao ideks dominacije 1.08.

                        Ti kao navijac imas pravo da budes neobjektivan. Ali nemoj mene, bez osnova, pripisivati neobjektivnost. Ja vjerujem brojevima.

                        Comment


                        • Novak se tek vraca, tako da cemo u nastavku sezone geldati boljeg Novaka. Oba igraca su terminatori. Licno nisam ocekivao ovakav rasplet, jer je Nole jednacina sa ipak nekoliko nepoznatih. Ocigledno dobro radi. Ocekujem Novakovu pobedu sutra.Vise od pobede me raduje Novakov comeback u top tenis. Podseca na starog. Igra odlicno Novak i da se ne lazemo ovakvim intentzitetom kakvim igra Rafa jedino Novak moze da mu parira. Vazno je da su tu negde, da su blizu jedan drugom. NIje bas tacno da je Rafa miljama ispred Novaka, Novak zver se budi. Velika je istina da bi bilo ogromno iznenadjenje da Novak osvoji turnir ali opet veliki majstori zasluzuju takve stvari. Tenis dobija ponovo onog starog Novaka na ovom vimbldonu i Novaka za nastavak sezon sto je vrlo vazno za tenis uopste.

                          Comment


                          • Nisam rekao da si neobjektivan, nego da neces priznat sebi. Eto i sam kazes da je verujes brojevima i da Nadal vise izdominirao u treceg seta prema brojevima, iako neli to nije neki veliki procenat, ali ipak je bio bolji, a to je ono sto sam ja prvicno rekao.
                            OVAKO

                            Comment


                            • @NI

                              Kakav komentar imas o predstojecem Anderson-Nadal/Djokovic match-up-u?

                              Comment


                              • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                                Nisam rekao da si neobjektivan, nego da neces priznat sebi. Eto i sam kazes da je verujes brojevima i da Nadal vise izdominirao u treceg seta prema brojevima, iako neli to nije neki veliki procenat, ali ipak je bio bolji, a to je ono sto sam ja prvicno rekao.
                                A sto ces. Tako je to kad je Nadal choker i gubi setove bez razloga. A ne umije ni kod sudija da trazi da se zabrani Novaku da dobro servira. Otkud Novaku to pravo? On, Nadal, ima pravo da osvoji GS servisom kao USO 2010. Ali Novak. Ni slucajno.

                                Originally posted by Chiwwi View Post
                                @NI

                                Kakav komentar imas o predstojecem Anderson-Nadal/Djokovic match-up-u?
                                Nadal ce lako da dobije u finalu.

                                Comment

                                Working...
                                X